|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Strah-panika!!
12.11.2009 11:21:46   
Mamica24
Ne znam koliko je ovo često ili rijetko među trudnicama. Sinoć sam imala jedan čudan doživljaj.

Samo sam se trznula iz sna (kao d sam se prepala nešto u snu) i onda me uhvatio neki ružan osjećaj

u stomaku kao da sam se nešto prepala i onda sam pomislila "pa valja mi se i poroditi" i onda me protjeralo u WC..

I evo danas na poslu ne ogu nikao da se riješim tog osjećaja kao neka trema ili

panika... ne znam kako da objasnim!!

ovo nije prvi put da mi se desi, ali samo od sebe, odjednom. Mama kaže da je o posljedica nekog strsnog događaja od prije par dana!!!

Jel se vama nešto slično dešavalo!??


Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Strah-panika!!
12.11.2009 11:29:36   
maja78 RR
Mozda si nesto ruzno sanjala
Ako si trudnica onda jos to vise utice na tebe, jer sve zene koje su trudne, htjele priznati ili ne, razmisljaju kako ce se poroditi, hoce li sa bebom biti sve u redu, da li je trenutno beba u redu i takve stvari, koliko god je trudnoca prekrasna isto tako je i veliko opterecenje.
Tako da nemoj da se brines, to je samo neki ruzan osjecaj koji ce proci.


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Strah-panika!!
12.11.2009 11:50:58   
Rabi
IZVORNA PORUKA: Mamica24

Ne znam koliko je ovo često ili rijetko među trudnicama. Sinoć sam imala jedan čudan doživljaj.

Samo sam se trznula iz sna (kao d sam se prepala nešto u snu) i onda me uhvatio neki ružan osjećaj

u stomaku kao da sam se nešto prepala i onda sam pomislila "pa valja mi se i poroditi" i onda me protjeralo u WC..

I evo danas na poslu ne ogu nikao da se riješim tog osjećaja kao neka trema ili

panika... ne znam kako da objasnim!!

ovo nije prvi put da mi se desi, ali samo od sebe, odjednom. Mama kaže da je o posljedica nekog strsnog događaja od prije par dana!!!

Jel se vama nešto slično dešavalo!??



Samo polahko, nemoj se brinutiuser posted image
Sve to sto ti se desava je rezultat stresa, a ne nesto nenormalno i nesto sto se samo tebi desava. Taj ruzan osjecaj, strah, panika, trema, grc u stomaku, ruzne misli i strah da ce mi se nesto desiti.... poznajem odlicno!
S obzirom da si u drugom stanju, mozda bi mogla traziti savjet od svog dr. da li bi smjela uzimati apaurin. Ja sam recimo, dok sam bilauser posted image povremeno morala popiti barem pola apaurina, bas zbog ovakvog straha i panike, a to ti je ustvari anksioznost....
Ono sto ti nece sigurno skoditi jeste kamilica ujutro i navece, a posebno ti preporucujem da radis vjezbe disanja i opustanja....Fino se smjestis(legnes ili sjednes, kako ti je udobnije), zazmiris i usmjeris misli na disanje. Sto dublje i sto lakse disi, i tako nekoliko puta na dan po 5-10 minuta. Ovo ti je sjajna tehnika opustanja i odmaranja mozdanih vijuga.
Bitno je da se ne prepadas i da ne panicis i da znas da nisi sama!!! Pusa

< Poruku je uredio Rabi -- 12.11.2009 11:51:58 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Strah-panika!!
12.11.2009 12:02:48   
bebacha
ja bi rekla da je to normalno u trudnoci.u prvoj trudnoci mi se stalno desava a izgleda i sad.sinoc sam sanjala da krvarim(a vecd sam dva puta prokrvarila) i da je ispao neki komad iz mene i da je to kao beba.mozes mislit koliki je mene strah i panika uhvatio,jedva sam skupila snade da zavirim u gacice jer sam mislila da sam stvarno prokrvarila.toliko je bilo stvarno

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Strah-panika!!
12.11.2009 12:21:22   
Natica
Joj zeneee

Pa onda nisam sama koja tako razmislja, i meni se sinoc ama bas isto desilo. Legla ja u krevet, pokusajem da zaspem kad od jednom neke ruzne misli, kako cu uspjeti ovu trudnocu, hoce li mi se sta desiti, hocu li uspjeti porod, da li je beba ok.. Prije par sedmica na tv-u bio nekakav slucaj gdje je trudnica u cetvrtom mjesecu pala u komu i nije prezivila, krvarenje mozga, i onda jos jedan takav slican slucaj.. i sad stalno razmisljam o tome sta ako mi se sta desi.. Da li mogu ja podnjeti ovu trudnocu? A meni se cesto nesto zavrti u glavi i ja odmah na to pomislim... UZAS! I onda kao ti bebacha u sred noci me propudi taj ruzan san.. Sanjala sam da sam prokrvarila, da sjedim na solji a iz mene samo krv lije.... Isto  sam mislila da je stvarnost, srce mi zalupalo ko ludo od straha, kad ono nista.
Ne znam zasto nam se to dogadja, mozda stvarno previse o tome razmisljamo, pa zato i sanjamo.. Al znam da mi je ovo vec treci put da to sanjam.. i nije nimalo lijepo


_____________________________

Allahu dragi podari mi snage da izdrzim ovo sve do kraja.

Samo uz Tvoju pomoc cu moci da drzim svog sina zdravog i zivog u narucju..

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Strah-panika!!
12.11.2009 12:29:18   
tajcika
vidim da nisam jedina koja je u to strahu i panici, i ja sam sinoc tako lose sanjala i kako hoce da mi bebu kao posto je nedonosce  bace u smece,uzas,probudila sam se i nisam vise mogla ni spavati,i sama se jako bojim,posto me stalno boli ispod stomaka imam fobiju od krvarenja,od toga da cu se poroditi,da nesto nije ok....mislim da je to zaista samo zbog nase silne brige za nase user posted image ,al ako Bog da izdrzat cemo mi to zajedno i bit ce sve OK, nedamo se mi

(odgovor članu Natica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Strah-panika!!
12.11.2009 14:11:15   
Mamica24
Još sam ja juče ušla u 20 sedmicu i išla sam na UZV regularni
hvala Bogu sve je super, beba se vrti... i posle tako lijepih vijesti i sve super bude
i ja dodjem kući i počnem se trzati iz sna.

Snovi nisu mogli biti ružniji. Čak me je u jednom trenutku

moj istraumirani muž polahko probudio jadničak me milovao po licu jer
je mislio da ću početi vrištati u snu. I taj ruuužni osjećaj u stomaku...
ma najviše me uplaši da se šta djetetu ne desi.. al izgleda da nisam jedina...

Doduše jesam se nešto nervirala ovo dana. Izgled da se posljedice pokažu kad se najmanje nadamo!!


< Poruku je uredio Mamica24 -- 12.11.2009 14:16:07 >

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Strah-panika!!
12.11.2009 16:23:19   
ivanak
Dokazno je da žene koje su trudne imaju čudne snove i da to proživaljavaju.
Trudnoća je veliko opterećenje za ženu što se tiče brige... i zato je najbitnije ne razmišljati o snovima. Izađi vani, prošetaj, kuhaj.... nešto što će ti skrenuti loše misli.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Strah-panika!!
12.11.2009 16:55:12   
malena sharena
Ja vjerujem da nam snovi mnogo toga mogu reci, ali nemoj se brinuti, to se kao sto vidis desava mnogim trudnicama.

I ja sam u trudnoci sanjala bas ruzne snove vezano za bebu, ali nisam tome davala mnogo znacaja zato sto je trudnoca stvarno specicicno stanje. Kasnije sam, kao sto ivanak rece procitala da je naucno dokazano da trudnice cudno sanjaju.

Inace, rukovodim se onim da ruzne snove ne treba nikome pricati, a lijepe samo bliskim osobama.

Za zene koje su muslimanke - kad ruzno sanjate i to vas probudi, samo se okrenite na lijevu stranu, proucite euzu i bismilu i simbolicno pljucnite tri puta (bez izbacivanja pljuvacke).

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Strah-panika!!
12.11.2009 20:39:31   
Yuna
Ja imam strah kad vidim kakva je ekonomska i politička situacija.

Recite da sam razmažena, ali ne želim u starosti imat bijednu penziju i oblačit se ko baba već želim igrat tenis, ići na putovanja i fino se oblačit i ići na frizuru.



(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Strah-panika!!
13.11.2009 23:35:42   
Renny
pozdrav svima....
citam sta pisete i ne vjerujem.......
hvala bogu da sam naisla na ovu temu.....
isto sanjala da krvarim ali nisam nikom smjela reci....user posted image
sad mi je lakse.... hvala vam

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Strah-panika!!
14.11.2009 0:55:13   
Hanady RR
Ja sam u prvoj trudnoći sanjala da sam pala u kadi dok sam se kupala i čitavu trudnoću svako tužiranje mm je morao biti u WC-u sa mnom i nisma smjela navuć vrata tuš kabine-hoću da se ugušim, samo mi san na oči dođe i nekakvi me trnci spopadnu i panika i strah. A hvala bogu beba Ok sad joj je malo jače od 3 godine. :)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Renny)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Strah-panika!!
14.11.2009 1:17:32   
milenium
i ja sam u trudnoći imala takve slične  snove.a valjda je s trudnicama tako,pokušajte na to ne misliti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Strah-panika!!
14.11.2009 2:17:15   
Visnja RR
ne znam da li ti moze pomoci ova tema ...slicna je

cudan nemir u trudnoci

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Strah-panika!!
14.11.2009 9:46:31   
acudesa
To što ti se desilo je normalno, ali moj savjet svim trudnicama je:
-sve što vam ne prija učima i ušima-IZBJEGAVAJTE
-ne bih otvarala niti čitala teme o lošim iskustvima (naričito onu bol kod porođaja:)...
-na TV-odmah drugi kanal, nikakve negativne stvari ne bih gledala
-prekinula bih svakoga ko priča o teškom porodu, da je ne znam ti ko...
Drugo stanje to zaslužuje, vi intenzivnije doživljavate neke stvari
samo pozitivna priča treba da je oko vas.., a, kad bih nešto ipak čula što je loše, rekla bih: Meni će aBd biti bolje od toga
ps-meni je bio propisan apaurin 2mg radi bolova u trbuhu-i nikad mi nije bilo veselije nego u trudnoći...zabavljala sam sve oko sebe...a, i bila sam sretna jako zboguser posted image
pozzz...želim vam de se riješite loših razmišljanjauser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Strah-panika!!
17.11.2009 10:07:21   
Mamica24
Kako me je strah ove sad gripe što se pojavila. Obzirom da samu 5 mjesecu i idem svaki dan na posao

sve mi neka "šuhva" se sveže. Još jutros morala sam otići u dom zdravlja da uzmem nalaz urina za ona regularni

pregled. Sreća nisam dugo čekala jer je bilo 3-4 ispred mene, valjda nisam ništa pokupila!! Čim sa došla

na posao odma sam usta i nos isprala slanom vodom, ruke oprala i evo sad se davim mandarinama i čajem!!

Još bi mi sad falila samo gripa - bilo koja!! Nešto kontam ako se ovo baš raširi neću ni raditi odoh na trudničko!!

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Strah-panika!!
14.11.2011 22:24:24   
mama_81
Poslijednji post koliko vidim bio davno nekad... user posted image

Sad sam 34 na 35 sedmicu, prva mi je trudnoća, smatram da je strah sasvim normalna pojava, jer koliko god čitale i bile informisane o porodu, bebi i generalno o trudnoći stah od nepoznatog je normalan. Ne treba pretjerivati! Isto tako smatram da ne znanje i panika/strah idu ruku pod ruku.

Mislimo pozitivno i tako će i biti. Ova deviza se odnosi na sve stvari u životu. user posted image


_____________________________

Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz
nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano
na vlastitom razmišljanju.

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Strah-panika!!
13.6.2016 13:50:05   
Kishna
Vidi, to ti je sve u glavi. Ako tebe ništa ne boli, nemaš krvarenje ili bilo kakve druge tegobe, onda je taj osećaj ništa drugo do uticaj tvoje psihe na tebe. Koliko znam, nije to tako česta pojava kod trudnica ali ume da se desi tako da, samo se opusti i uživaj u trudnoći dok još možeš. Jer kad stigne dete onda će biti 100 stvari o kojima ćeš morati da brineš i da vodiš računa. Od kolica i preko hrane i 1000 drugih čuda. Tako da, ako vam se ovako nešto desi a nemate zapravo nikakvih pravih tegova, samo polako i biće sve okk :)

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Mozda si nesto ruzno sanjala
Ako si trudnica onda jos to vise utice na tebe, jer sve zene koje su trudne, htjele priznati ili ne, razmisljaju kako ce se poroditi, hoce li sa bebom biti sve u redu, da li je trenutno beba u redu i takve stvari, koliko god je trudnoca prekrasna isto tako je i veliko opterecenje.
Tako da nemoj da se brines, to je samo neki ruzan osjecaj koji ce proci.




< Poruku je uredio Visnja RR -- 13.6.2016 13:52:10 >

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Strah-panika!!
12.3.2017 13:06:47   
Berna4
Dobar savjetuser posted image

(odgovor članu Kishna)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *