|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Strije u trudnoci
14.2.2007 16:11:16   
Ivona RR
Da li ste vi imali problema s strijama poslije poroda?

Postoji li neka specijalna krema kao preventiva?


< Poruku je uredio dina RR -- 11.9.2008 12:28:29 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Strije...
14.2.2007 17:14:16   
Anoniman
Neko je negdje spomenuo kremu striet...

(odgovor članu Ivona RR)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Strije...
14.2.2007 22:38:59   
Lejla K
Ja sam, na preporuku svoje jetrve, koristila Striet. To je kao neka emulzija, tečan je i nije mastan. Nanosi se svako veće tokom trudnoće. Ne znam kakva bih bila da ga nisam koristila, ali sudeći po mojoj mami (a kažu da je sklonost strijama najvećim dijelom genetska) katastrofalna.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Strije...
16.2.2007 14:59:52   
Happy
Mislim da strije ne mogu nestati.
Ja sam koristila svakakve kreme. Niti sam trudna, niti sam rodila, ali ima puno strija (od rasta i debljnja i mršanja )i nikad ih se nisam riješila.
Mada u avinu ima dobra krema za strije. Ne mogu nestati, ali se može ublažiti njihovo novo nastajanje.

(odgovor članu Lejla K)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Strije...
13.7.2008 15:14:19   
saudina
ja sam isto cula za strijet,ali sad ga kazu nema u prodaji.ako neko zna gdje ima kupiti i u kojoj apoteci plase javite.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Strije...
15.7.2008 0:00:40   
Rabi
Striet ti je na bazi maslinovog ulja.. Tako da ti ne bi bilo na odmet mazati se maslinovim uljem dok ne nadjes striet...ne znam jesi li trudna ili... Al ja sam u 29. sedmici trudnoce i nisam dobila niti jedne strije, mada ne kazem da necu do kraja... Mazem se maslinovim uljem jednom dnevno i to samo pred spavanje. Al svakako mu ti je jako dobro i u dosta slucajeva sam primjetila da ublazava nastanak strijauser posted image   Ali ih zato ne uklanja, a i rijetkost je da cujem da su se dobivene strije mogle ukloniti nekom kremicom ili losionom...

(odgovor članu saudina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Strije...
15.7.2008 22:40:30   
Visnja RR
Striet se vise ne zove Striet nego Striement... isti prozivod i pakovanje samo su promjenili ime... imas skoro u svakoj apoteci...
ja juce vidjela u apoteci u Wisi ...
vec sam vise puta rekla da sam ga koristila od 10-e sedmice trudnoce...mazala svako vece i tako pola sata mazila stomacici tj bebu...  Nisam dobila ni jednu striju ...i nije genetika jer je moja mama jako sarena od strija kad je mene nosila... a da dodam rodila sam u 40oj dakle nije ni mlada koza u pitanju...
Stret tj Striement je zakon user posted image ... preporucuje se koristiti i nakon poroda da ako se vec pojave  strije malo ublaze...

ko se porodio carskiim rezom odlican JomelopE - isti prozvodjac... rez ce vrlo brzo izblijediti...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Strije...
15.7.2008 23:07:26   
ziki
Kao sto su vec neke forumasice rekle striet je super. Ja sam se mazala od 3 mjeseca i nemam ni jedne strije, ugojila sam se 20 kg u trudnoci. Jomelop je isto supre, na nekoj temi sam vec pisala, kao dijete sam imala strasne opekorine po licu i na saki, jomelop koristila, samo tad nije bio komercijalizovan nego postom travar spremio, nemam oziljaka, na saci malo ali tu je bilo ugljenisano tkivo. Skrenuh sa teme, elem, on je na prirodnoj bazi, recept  starog travara pa je, po meni, mnogo prihvatljiviji od raznih hemikalija...

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Strije...
16.7.2008 0:15:52   
Amrino
Zar ova tema vec ne postoji?user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Strije...
31.7.2008 15:24:37   
idana_85
Uh evo bas sad na tele-shopu gledam reklamu za neku kremu Rejene....samo kad bi ovo bilo stvarno. Joj kad vidim strije i kako je to sve ostalo nakon poroda dodje mi da se ubijem, nisam mogla ni pomisliti da je to tako strasno :(

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Ivona RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Strije...
31.7.2008 18:51:20   
Anoniman
aha ona reklama gdje sedamnaestogodišnjakinja koja se nije ni porađala reklamira efekt krame poslije poroda..SVE I JEDNA STRIJA NESTAJE!Nevjerovatno! Pa onda je čudo da uopšte postoje žene koje imaju strije! Ah, možda nisu imale tih 99,99 km!user posted image

(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Strije...
4.8.2008 14:21:27   
idana_85
Joj imal ista da ih ublazi, bar dok su ljubicaste....ja sam gorzna :(

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Strije...
4.8.2008 22:30:08   
Anoniman
Draga Idana 85! Tebi bi trebalo zabraniti posjetu ovoj temi, hahahah!:) Biće ti lakše ako sebi kažeš ono što sam ja sebi:ružne su, ali su moje i mogu mi samo predstavljati uzvišenost čina kroz koji prolazim, žrtve koju podnosi moje tijelo zbog neizmjerne ljubavi prema tom malom biću koje ću da rodim ako Bog da. Uostalom, ne moram se nigdje skidati i pokazivati, moje će samo muž da gleda i ako mu se ne sviđa nek zatvori oči!:) A vjeruj mi izblijediće i postati manje primjetne, znam po mami i prijateljicama.. I nemoj više da se sekiraš!:) 

(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Strije...
11.8.2008 12:06:13   
Amrino
Ja bih svima preporucila da kupe Kantarionovo ulje i trackaju se s njim poslije svakog tusiranja i kupanja. Imam osjecaj da je meni stvarno pomoglo. Strije su se smanjile i izblijedile...jos da se natjeram na redovne vjezbice i mislim da bih cak mogla razmisljati i o dvodjelnom kostimu...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Strije...
11.8.2008 12:25:09   
idana_85
Hehe,dobro si,bas bi mi trebalo zabraniti. Ma ja sam pocela tako razmisljati. Ali sada imam drugi problem. Javljaju se i po stomaku. Kontam sta fali,ionako nikad ne nosim golisavu odjecu,ali me boli, svrbi i stvaraju se neke ranice,kao crvene tackice koje bole i o onda iz toga strije. Kljecam se maslinovim,al cini mi se slabo djeluje,opet me svrbi,iako sam se natopila prije npr sat-dva. BAs sam danas opet kupila striet, bojim se mm ce me izbaciti iz kreveta onako svu masnu i smrdljivu na maslinovo. Valjda striet pomogne da me bar ne svrbi ovoliko.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Strije...
11.8.2008 14:13:50   
Anoniman
cccccc...opet ti došla!user posted image
Ne znam ja sam sad jer sam već pred kraj, uzela striet (prije toga dm ulje i krema), al mi se nešto brzo troši i malo ga ima! Ili je sad veća površina za mazanje, pa..:) A nemam velikih problema, malo na bedrima i malo po dnu sa strane, a ima me mašala,nadam se da ću još ovih desetak dana izdurati bez većih promjena. A razumijem ja što si ti zabrinuta, ako te još i svrbi, nije lahko.. Striet je dobar, a biće još bolje poslije poroda,vidjećeš bona. Možda počneš i "golišave stvari" oblačiti!hahahahauser posted image (šala)

(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Strije...
11.8.2008 14:27:00   
Anoniman
ja se mazala vaselinom tokom trudnoce, dva do tri puta dnevno, utrljavala dobro... ni jednu nisam dobila.... user posted image
pokusajte s tim
pozz

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Strije...
11.8.2008 14:31:38   
mamyca
Ja sam se mazala bademovim mlijekom,i isto nisam dobila nijednu,ali sve zavisi od koze do koze,kako ce je prihvatiti.Meni je to pomoglo,a kolegici mi nije,pa sad...user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Strije...
11.8.2008 15:33:28   
sanja.sa
ja koristim Collistar Intensive Anti Stretchmarks Cream - koja je specijalno za trudnice i plus bademovo mlijeko za cijelo tijelo i evo me 12 dana pred porodom, nema nijedneuser posted image . a mozda je i genetika u pitanju, jer ni moja mama nije dobila ni jednu u dvije trudnoce.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Strije...
11.8.2008 15:54:49   
idana_85
Haha, ja cim vidim da je neko napisao na ovoj temi nesto ulijecem, sta cu, slaba sam... One su vec tu,sta je tu je, necu vala vise da bacam pare na raznorazne kremice. Maslinovo i striet dosta. Mada sto ti kazes brzo striet nestane. Malo duze traje kad na vlaznu kozu se nanosi. Cula sam da se ove ljubicaste fino mogu srediti suncanjem pa cu tjerati muza da me vodi na more.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ove najvece i najdublje su na skrivenijim mjestima. Sreca sijem odjecu. Dosad sam je prilagodjavala linij tijela,a sad cu malo i strijamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Strije...
11.8.2008 15:58:51   
Anoniman
Idana! Ulijeći! user posted image user posted image user posted image
Hahahaha, da te malo trznem!user posted image
Samo opušteno, i sretno!!!

(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Strije...
13.8.2008 11:46:25   
idana_85
Joj gorzna si! Rekoh vidi nje, opet i ona na toj temi. Ja ne skontah, jel imas ti strija ili nemas?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Strije...
15.8.2008 14:00:28   
eminas
Ja koristim Eucerin ulje za trudnice. Sastoji se od jojoba i bademovog ulja, te E vitamina. Probajte, mislim da je jako kvalitetno. Ima ga kupiti u apotekama koje nude Eucerin proizvode.

_____________________________

Don't worry, be happy!

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Strije...
15.8.2008 15:21:57   
Rabi
Idana, sheeuser posted image user posted image user posted image  Bas ste mahniteuser posted image user posted image user posted image
E jesam se nasmijalauser posted image
Ja evo dogurah do 34. sedmice, i da kucnem nisam jos ni jedne dobila hBuser posted image
Mazem se jednom dnevno maslinovim uljem, a poslije tusiranja niveinim mlijekom za tijelo. Ja mislim ipak da je ovo sve stvar koze. Primjetila sam da na mjestima kuda se mazem masl.uljem imam pravo puno bubuljicauser posted image  Mislim da mi je koza masna, pa jos kad se namazem uljem, dodatno je zamastim i tako mi se pojave bubuljice.Nista strasno;-) a ko zna, mozda ih dobijem zadnji danuser posted image
A idana ce sve strije zaboraviti kad se aBd porodi i vidi malog pisonju koji je vrijedan tih strijica!Pusica

(odgovor članu eminas)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Strije...
18.8.2008 0:11:17   
Anoniman
hehehe, imam po butinama, nemam po stomaku,,, ali koja je razlika..opet sam ružna...user posted image

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *