|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Toksini koji vrebaju u domacinstvu
17.3.2009 11:43:51   
boogy woogy
Vjerovatno sam nekim od vas dosadna, ali ako neko zeli da procita i sazna kako da zastiti svoju porodicu, evo tekst:

http://www.toxicnation.ca/toxics-in-your-body/how-are-you-exposed
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Toksini koji vrebaju u domacinstvu
17.3.2009 11:56:56   
juni
Hvala ti na interesantnom clanku, zaista nismo ni svijesni opasnosti koje vrebaju a sto je najgore mi ih sami konzumiramo bez icije prisile nesvijesni njihovog stetnog dejstva.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Toksini koji vrebaju u domacinstvu
17.3.2009 13:41:01   
merima_s
http://www.cosmeticsdatabase.com/browse.php?category=facial%20moisturizer/treatment&&showmore=products&start=3300

Ja sam bukvalno bez teksta ostala kad sam citala ovu listu. 




_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Toksini koji vrebaju u domacinstvu
17.3.2009 13:45:36   
tea lana
Osim što svaki dom, koliko god ga čistimo vrvi od bakterija i prljavštine, on je i pun toksičnih kemikalija koje mogu naštetiti zdravlju djece, ali i odraslih. Podatak da je u jednoj od najrazvijenijih zemalja na svijetu SAD-u, od 80.000 kemikalija koje se koriste od Drugog svjetskog rata samo njih 5% testirano kako bi se ustanovio njihov utjecaj na zdravlje ljudi. Većina proizvoda koja se proizvodi od umjetnih (toksičnih) tvari ima i svoju prirodnu, manje opasnu verziju. To vrijedi za sve od PVC zavjese u kupaonici do posteljine. user posted image Kad otrov ima cvjetni miris Na prvom mjestu po opasnosti je travnjak ispred vaše kuće. Upravo zbog toga prije no što pustite dijete da sjedi na travi i igra se, razmislite koliko ste i kakve ste pesticide ili herbicide po njoj špricali. Nekoliko je znanstvenih studija pokazalo kako herbicidi i pesticidi imaju djelovanje slično hormonima, pogotovo kod male djece. Osim toga, izloženost ovim toksičnim kemikalijama povećava opasnost od karcinoma ili neuroloških stanja kao što je Parkinsonova bolest. Stoga, ako ste ljubitelj roštiljanja u svom dvorištu i imate malo dijete ili kućnog ljubimca koje stalno trčkara i valja se po zelenoj površini uživajući u proljeću, razmislite je li vam važnije da imate najljepši travnjak u susjedstvu ili zdravlje vaše obitelji. Opasnost vreba ispod sudopera Većina ljudi upravo ispod sudopera drži cijelu paletu sredstava za čišćenje kojima se služimo pri uklanjanju prljavštine, prašine, kamenca i ostalog. Oni nas rješavaju jednih opasnosti za zdravlje, ali sami po sebi predstavljaju drugu. Sredstva kojima ribamo kupaonicu, pločice, parkete, laštimo drveni namještaj i peremo suđe ili prozore puni su toksina. Većina njih može imati opasne posljedice po zdravlje, osobito kad su u pitanju dišni putovi. Sredstva koja sadrže puno klora znanstvenici doveli u vezu sa vjerojatnošću nastanka astme. Stoga se preporučuje zamjena postojećih, snažnih sredstava za čišćenje sa njihovom blažom, nježnijom verzijom. Činjenica je, da onaj tko redovito čisti svoj dom ne treba hard core sredstva za čišćenje, jer toliko prljavštine ipak nemamo u domovima, a drastično ćemo smanjiti udisanje štetnih kemikalija.   user posted image Otrovne igračke Tko bi uopće pomislio da kutija s dječjim igračkama skriva bezbrojne opasnosti za zdravlje najkrhkijeg člana vaše obitelji. Najveća prijetnja za zdravlje su igračke koje su farbane bojama koje sadrže olovo. Većina djece pogotovo u manjoj dobi, većinu svojih igračaka stavlja u usta, pa postoji velika opasnost od direktnog trovanja. Do sada je najviše pritužbi bilo na igračke koje su proizvedene u Kini, zbog čega su se u SAD-u s tržišta povlačile ogromne količine igračaka. Osim što možete provjeravati kemijski sastav igračaka, dijete možete zaštititi i tak oda pazite da redovito pere ruke, kao i da ga odviknete od stavljanja igračaka u usta. Čudovište iz ormara Tko bi rekao da se toksini skrivaju i u ormaru. Međutim, ako dio svoje odjeće nosite na pranje u kemijsku čistionicu ili koristite vrećice protiv moljaca, kada otvorite vrata ormara koji je cijelo vrijeme zatvoren, udahnut ćete gomilu štetnih tvari. Sredstva protiv moljaca zapravo su izrazito toksične kemikalije, koje mogu štetno djelovati na živčani sustav, a ako dijete proguta te kuglice, to može dovesti i do smrti. user posted image Isto tako udisanje tih kemikalija koje se u zatvorenom ormaru samo koncentriraju dugoročno povećava vjerojatnost oboljenja od karcinoma. Zbog toga stručnjaci preporučuju korištenje prirodnih sredstava koja jednako učinkovito tjeraju moljce od vaše odjeće. To su suha lavanda ili blagi proizvodi od cedra. Što sa odjećom iz kemijske čistionice? Dokazano je da harbor perchloroethylene, najčešća kemikalija koja se koristi kod kemijskog čišćenja odjeće uzrokuje rak, to se dokazalo na laboratorijskim životinjama, Zbog toga je preporuka minimalizirati kemijsko čišćenje odjeće. Ako pak imate odjeću koju morate čistiti na taj način, kad ju donesete iz čistione, obavezno ju izvadite iz vrećice i ostavite da se prozrači. U zagrljaju kemikalija  Prosječna osoba čak jednu trećinu svog života provede u krevetu. Problem je u tome što većina madraca sadrži kemijske tvari poznate kao PBDE, koji su u većini zemalja Europe zabranjene još 2004. godine. One ugrožavaju imunološki sustav, a pojedina ih istraživanja povezuju i sa razvijanjem karcinoma, kao i smanjenom inteligencijom kod djece. Madraci također mogu sadržavati i formaldehide kao i benzene koji također imaju kancerogeno djelovanje na ljudski organizam. Srećom, uvijek postoji alternativa. Svoj madrac možete zamijeniti zdravijom varijantom, koja je proizvedena od organskih materijala, kao što je organski pamuk ili vuna. user posted image Toalet vaše mace U kutiji u kojoj vaša umiljata maca vrši nuždu nalaze se kemikalije koje mogu ozbiljno oštetiti vaša pluća i uzrokovati rak. Svatko tko je barem jednom čistio mačji WC zna kako je kašljati od oblaka prašine koji se pri procesu digne. Pijesak za mačke koji sadrži kemikalije uvijek možete zamijeniti ekološkom verzijom u kojoj se nalazi 'pijesak' napravljen od kukuruza, žita, cedra ili borovine. Isto tako, jako je važno mačji WC staviti na prozračno mjesto, piše Healt

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Toksini koji vrebaju u domacinstvu
17.3.2009 14:25:20   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: merima_s

http://www.cosmeticsdatabase.com/browse.php?category=facial%20moisturizer/treatment&&showmore=products&start=3300

Ja sam bukvalno bez teksta ostala kad sam citala ovu listu. 





HVALA TIuser posted image user posted image

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Toksini koji vrebaju u domacinstvu
17.3.2009 14:26:36   
boogy woogy
Odmah sam otisla na link za proizvode za bebe! Strasno je to sto najprodavaniji i izvikaniji brand-ovi su najtoksicniji. Ovo za Mustelinu kremu me je iznenadilo.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Toksini koji vrebaju u domacinstvu
17.3.2009 14:33:27   
andji
Drage moje,članak nisam pročitala da vam odmah kažem,mada sam čitala rasprave tamo sa daxom,i skontala sam šta je pjesnik htio reći,svako ima pravo da radi u svom domu šta hoće,i svako ima pravo na svoj stav i izbor...ali zaista ne kontam kako svjesno sebi možete komlicirati život,i borit se sa nečim gdje bitka unaprijed izgubljena?Pa kad bi se počelo od svega,i na sve pazit...pa mi ne bismo trebali uopšte da kupujemo nijedan industrijski proizvod,jer je svaki vještački,ne bismo trebali koristit puder,maskaru,ruž...svi su vještački napravljeni...a u kući znači ne smijemo koristit ni jedno hemijsko sredstvo za čišćenje,ne trerba nam ni šampon,ni sapun...pa poBogu i oni su vještački...ko će znati šta se iz njih isparava.....i još bruka stvari...tačnije 90posto stvari i proizvoda....ne znam,meni je ovo smiješno....i ja stvarno ne želim da sebi bespotrebno kompliciram život.....svejedno je komplikovan sam od sebeuser posted image user posted image user posted image user posted image opet kažem svako ima pravo na svoj izbor i da radi šta mu je volja

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Toksini koji vrebaju u domacinstvu
17.3.2009 14:37:08   
boogy woogy
Hvala andji user posted image

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Toksini koji vrebaju u domacinstvu
17.3.2009 14:39:27   
andji
ne boogy woogy,nisam mislila ništa loše zaista...nit sam šta rekla sa ironijom,ali zaista svjesna sam svega i ovog modernog svijeta,i ove industralizacije....i čovjek ma koliko htio ne može se borit sa tim,jer to nema kraja....može u nekoj mjeri ublažit,ali brate najbolje je ne mislit o tome,i ne komlicirat sebi život...bar ja imam uvijek pametnijih stvari za odradit i mozgat o tome...eto ja samo tako mislimuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Toksini koji vrebaju u domacinstvu
17.3.2009 14:43:37   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: andji

...i čovjek ma koliko htio ne može se borit sa tim,jer to nema kraja....može u nekoj mjeri ublažit,ali brate najbolje je ne mislit o tome,i ne komlicirat sebi život...bar ja imam uvijek pametnijih stvari za odradit


Ok, to je tvoje misljenje i ja to postujem i naravno, nisam nista licno svatila. Ja opet smatram ovo vaznom temom, na kraju krajeva ja se naucno/profesionalno bavim izucavanjem ovakvih i slicnih tema te predajem Dizajn tehnologiju. Za mene je rad na ovom polju "pametnija stvar za odradit".

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Toksini koji vrebaju u domacinstvu
17.3.2009 14:55:17   
andji
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

IZVORNA PORUKA: andji

...i čovjek ma koliko htio ne može se borit sa tim,jer to nema kraja....može u nekoj mjeri ublažit,ali brate najbolje je ne mislit o tome,i ne komlicirat sebi život...bar ja imam uvijek pametnijih stvari za odradit


Ok, to je tvoje misljenje i ja to postujem i naravno, nisam nista licno svatila. Ja opet smatram ovo vaznom temom, na kraju krajeva ja se naucno/profesionalno bavim izucavanjem ovakvih i slicnih tema te predajem Dizajn tehnologiju. Za mene je rad na ovom polju "pametnija stvar za odradit".

E to ok,poštujem...i meni što donosi pare u džep smatram pod must to do...user posted image user posted image user posted image onda ti želim sretno izučavanje teme,mada si se za čudan izbor odlučila(po meni draga,ništa lično)ali naravno nemamo svi ista intresovanja niti prioritete.Sretno!


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Toksini koji vrebaju u domacinstvu
17.3.2009 15:17:38   
Crvena
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image boogy woogy, merima_s i tea lana

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Toksini koji vrebaju u domacinstvu
17.3.2009 15:29:47   
Anoniman
da svi ovako razmišljamo kao boogy woogy svijet bi bio mnogo ljepši.user posted image

(odgovor članu Crvena)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Toksini koji vrebaju u domacinstvu
17.3.2009 16:38:09   
Gigana
kad sam pogledala ovu bazu podataka o kozmetičkim proizvodima zaključila sam da što su proizvodi skuplji i poznatiji, to su više toksični.  Npr. kreme poznatih marki, poput Estee Lauder, Murad, Lancome itd. su dobile veće ocjene (high hazard) od onih koje su manje poznate. 
Na osonovu toga, da se zaključiti da skuplje definitivno nije ni bolje, ni kvalitetnije, a pogotovo nije zdravije.

Što se mene tiče, nije mi zahmet pogledati sastav neke kreme ili sredstva za čišćenje, ali svjesna sam da nemam baš puno izbora, tako da se i ja manje zamaram ovim stvarima. 


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Toksini koji vrebaju u domacinstvu
17.3.2009 18:53:17   
mamy Sabina
boogy woogy i ostale cure hvala za linkove.user posted image


Listam ove spiskove i kao Gigana primjećujem što zvučnije ime to više toxina i opasnostiuser posted image .




_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Toksini koji vrebaju u domacinstvu
18.3.2009 7:33:11   
merima_s
IZVORNA PORUKA: andji

Drage moje,članak nisam pročitala da vam odmah kažem,

ne bismo trebali koristit puder,maskaru,ruž...svi su vještački napravljeni...

Andji procitaj clanak, vidjet ces da ima proizvoda koji su vjestacki ali ne toliko stetni.





_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Toksini koji vrebaju u domacinstvu
18.3.2009 12:12:54   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: Shee

da svi ovako razmišljamo kao boogy woogy svijet bi bio mnogo ljepši.user posted image


user posted image hvala Shee

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pomoć- biramo ime
cipi

Koje od predlozenih imena vam je najljepse?

Nur (45%)

Imani (3%)

Isma (3%)

Amani (9%)

Sana (5%)

Nora (35%)


Broj svih glasova: 347

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *