|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tvrda stolica kod bebe
13.7.2008 20:21:23   
nely
Imam pitanje za one koje su mozda imale istu ili slicnu situaciju..naime,moj edvin -star mjesec dana ima tvrdu stolicu vec 2 dana,i vidim da ga to muci jer se napinje i osjecam da ima i grceve.inace ga hranim samo flasicom i dajem caj od komoraca.dali caj od komoraca pomaze za tvrdu stolicu,ili samo za grceve??i dali je bolja kamilica??bas mi ga je zaouser posted image ...od patronazne smo dobili recept za neki sirup koji sam kupila,ali ga izbjegavam zasad.radije bi nesto drugo..unaprijed hvala svim mamama koje se jave!user posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 21.4.2010 22:22:54 >


_____________________________

...edvin...15/6/o8
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: tvrda stolica
13.7.2008 20:26:51   
Emina22
Zdravo,

Mislim da bi trebala malom dati sirup. Tvrda stolica moze biti vrlo bolno iskustvo za dijete, i sa time se netreba igrati. user posted image

Slazem se sa tobom da je on premali da vec koristi neke lijekove, ali sirup za tvrdu stolicu je ok!

Nastavi da mu dajes cajeve, ali ipak imaj u vidu i sirup.

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: tvrda stolica
13.7.2008 21:09:39   
Ivona
Nely, moja Selena je imala tvrdu stolicu,ali mi smo ipak ostali samo na caju od komoraca i sada je sve O.K.

Pedijatrica nam je rekla da je caj od kamilice tesko probavljiv (sto me jako zacudilo) i da ga ne bi trebali davati bebi do treceg mjeseca.
Za bebe koje se hrane adaptiranom mlijecnom formulom,normalno je da imaju par stolica dnevno ili pak jednu u dva-tri dana.Do 5 dana nije alarmantno.

Mi sada kakimo svaki dan redovno user posted image ,a i grcevi su svakim danom sve slabiji.Ipak treba vremena da se crijeva razviju i naviknu na nesterilne uslove.

Ne brigaj previse!user posted image Kaze ti mama koja dize paniku zbog piknice koja se pojavi na bebinom licu.user posted image  Dr. mi je rekla da smo mi porodilje neuracunljive i da nece odgovarati na moja apsurdna pitanja!user posted image

Velika pusa za tebe i user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: tvrda stolica
13.7.2008 21:18:54   
nely
draga Ivona bas ti hvala na odgovoru..a nisam znala to za kamilicuuser posted image ,bas sam se iznenadila...znaci samo komorac...a ja taman skuhala kamilicu...nista idem je prosutiuser posted image pusa i vama od nas

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: tvrda stolica
13.7.2008 21:40:54   
enna
Draga nely ne brini zbog tvrde stolice mojoj Eni su 2 i po mjeseca i hranim je samo adaptiranim mlijekom i ponekad isto ima tvrdu stolicu dajem joj iskljucivo caj od komoraca i pomalo vode obicne i samo od sebe prode.pedijatra mi kaze da moze slobodno beba da neide van i 3 dana da netraba da se brine znam da ti je zao ali brzo prode pusica vam!!!

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: tvrda stolica
13.7.2008 23:15:50   
mama M
Draga Neli,masiraj joj stomacic kruznim pokretima usmjeru kazaljke na satu krenuvsi od pupka pa svaki krug sire tako par puta a zatim vjezbice sa nogicama,uhvati ju za stopala pa lagano podizi do stomaka (ono -lijeva -desna)po nekoliko puta pa onda obadvije nogice zajedno podizes do stomaka.Nama su te vjezbice super i danas

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: tvrda stolica
13.7.2008 23:20:57   
ziki
Tarik doji a ipak ponekad ima tvrdu stoicu, prije neko veče se mučio od 2 do 4 da kaki, samo se napinjo, a ja sam prebdjela nad njim da ga držim za ručice da se ne grebe i da mu je lakše. Kad se ujutru olakšo mali halapljivko je bio toliko umoran da nije mogo da jede... obraduje se kad vidi da se spremam, uzmem ga 3-4 gutljaja i zaspe od umora pa se posle sat probudi opet Ja mu dajem samo komorač, mada nam je doktor prepisao i kapi za grčeve, pretpostavljam da regulišu i stolicu, ali mu ujutru pomognu pa se posle popodne mnogo muči te ih više ne dajem.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: tvrda stolica
14.7.2008 9:11:00   
lida
Mirza je imao tih probleme i ja sam mu davala kapi za grćeve koje su mu pomagale,sad mu je dva mjeseca i kupila sam mu hipp ćaj za probavu od komorać+kamilica+anis on ide od dva mjeseca i više nemamo problema.

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: tvrda stolica
14.7.2008 9:15:05   
ebru
I ja sam cula da caj od kamilice je tesko probavljiv!
Sto je vec neko spomenuo masiranja stomacica ce pomoci!
Nama i dan danas pomaze!

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: tvrda stolica
14.7.2008 10:55:39   
lana84
ja sam imala isti problem..naime, koristimo Hipp 1 adaptirano..i sve super, ali stolica tvrda jednom na dan. Onda sam ja kontaktirala hipp savjetovalište, objasnila im svoj problem, onda su mi rekli (neka doktorica) da bebi treba davati poslje svakog obroka malo čaja od kamilice ne zaslađenog (onda sam kupila hipp čaj od kamilice kao i onaj od komorača), tako sam radila...svaki put malo čajeka i stolica super i to nekoliko puta na dan user posted image

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: tvrda stolica
14.7.2008 13:10:03   
ElmaB
Draga Nely!

Moji blizanci su prvih petnaest dana imali jako tvrdu stolicu, a sjecam se da je tako i Tea. Od pocetka ih hranim Aptamilom i davala sam caj od komoraca i ponekad caj od kamilice. Nisam mnogo, ali je ipak pomoglo. Zato se nemoj sekirati, jer beba do tri mjeseca mijenja svoje navike, pa tako i stolica nije uvijek ista. Ako, bas dugo potraje, a nadam se da nece, onda se posavjetuj sa dr da mu ukljuci neki preparat.

Pusa!user posted image


< Poruku je uredio ElmaB -- 14.7.2008 13:20:23 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Tvrda stolica
11.9.2008 18:18:41   
Emina*
IZVORNA PORUKA: seki

imala isti problem.Ako bebu muci stolica a nemoze da "kaki" uzmi toplomjer,ocisti ga,vrh umoci u jestivo ulje ili stavi malo kreme,beba na ledja,digni joj nozice i cuvaj ih jednom rukom a drugom rukom vrh toplomjera/ne citav/ stavi u guzu.drzi tako,mozes malo pomjeriti naprijed nazad dok beba ne pocne kakiti.
ako bebicu ne muci ta stolica,pusti sama ce kakiti.
ako doljis pij sto vise komoraca i mani se slatkisa.a ako ne daj bebi caj od komoraca/hipp/.
ne sikiraj se.....normala...jos ces se susretati sa tim.
ne brini da ce se bebica navici da kaki uz toplomjer.provjereno sa pedijatrom,nemoze se navici..ali to koristi samo u slucaju nuzde


IZVORNA PORUKA: akica b

pozdrav
moja beba ima 3 mjeseca i ilai smo slican problem samo jednom..tada je dosla patronazna(ja je zvala) i pokusala je ovo sa toplpmjerom sto seki kaze..medjutim,on opet nije kakio..pa smo kupili sapun(kabas),otkinuli mleni komadic,malo ga stavili pod vodu i rukama ga uoblicili(da ne grebe ) i stavili ga bebici u guzu..kakio je u roku pola sata(a poslusaj seki ovo sto kaze za nogice)...kazu da je to znak kad je beba gladna tj. da nedovoljno jede( tako sam cula...) pa probaj nesto i sretno




IZVORNA PORUKA: Emina RR
Ja bih ti preporucila masazu stomacica,
ali obavezno u smjeru kazaljke na satu, tj u pravcu crijeva....
Na taj nacin pospjesujes rad crijeva i smanjujes mogucnost grceva kod bebe....
Sretno..........



IZVORNA PORUKA: kana

pozdrav
meni je majka radila to sa toplomjerom i ja sam malom i to je bilo slavlje kada se pokakao  Inace imas kupiti cepice sa glicerinom(4 KM) za takve slucajeve ,a i ja bih koristila toplomjer samo u slucaju nuzde.Inace hranima ga bebimilom koji je jako dobro prihvatio i dajem mu zasladjenu kamilicu i prokuhalu vodu jednom dnevno i nema vise problema sa stolicom-hvala Bogu.Jer kada je beba na adaptiranoj hrani,mora imati vise tecnosti (koju je imala kada je dojila i imala stolicu 8 puta dnevno).Inace i moja beba se napinje dok jede  al valjda tako treba,cesto i place ako govance ne izadje odmah i sav se zacrveni..sta bi??
Pozdrav i nadam se da sam pomogla







_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Tvrda stolica
4.12.2008 23:18:34   
Romali
Moj user posted image ima problema sa guzom zadnjih dana, tj.ima tvrdu stolicu. Sada mu je skoro 7,5 mjeseci i ima uglavnom 2 obroka dohrane. Dok je samo dojio, kakio je i 6-7 x dnevno. Trudim se davati mu raznovrsno voće i povrće, ali džaba... Ovih dana se baš muči, napinje, na kraju mu ja pomažem da kaki tako što mu masiram pupu i podižem noge. Ma to su doživljaji, jadno mače...user posted image

Šta predlažete? Voće, povrće u kojem obliku?


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Tvrda stolica
4.12.2008 23:20:20   
treselle
Jesi li mu davala šljivu?

_____________________________

Mein Sonnenschein

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Tvrda stolica
4.12.2008 23:22:17   
Romali
Vjeruj mi da jesam na sve moguće načineuser posted image Uspio je poslije kakiti, ali s pravom mukom i uz moju pomoć. Možda je sad otišao 'čep' pa mu bude lakše

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu treselle)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Tvrda stolica
4.12.2008 23:23:31   
treselle
Znam da je šljiva dobra, a kažu da je i kruška. Probaj mu to dvoje davati koji dan

_____________________________

Mein Sonnenschein

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Tvrda stolica
4.12.2008 23:27:20   
Romali
Napravila domaću kašicu i dajem mu već 2 jutra pa eto malo se kaknuouser posted image
Valjda će biti bolje...Baš mi ga bude žao, nekad ga to i po noći muči


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu treselle)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Tvrda stolica
5.12.2008 0:47:37   
Ilhana RR
Ja mojoj Lamiji sam davala sokic od kruske i super joj je pomogo. A inace ako joj dadnem sljive onda bude joj prejako i bude diare

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Tvrda stolica
8.12.2008 16:48:52   
larina
pomoc!evo 2 sedmice moja mala curica od 3,5 god.ima tvrdu stolicu i puno se muci,vodila sam je doktoru,ali joj ti lijekovi nesto nepomazu,znate li neku dobru dijetu sta da jede i pije dabi se to njoj stabilizovalo-pravila sam joj kamilicu zasecerenu ali nece da pije,a problem je u tome sto ona nece da jede sve sto joj dam.pa pisite mi nesto mozda se potrefi da nesto od toga voli a da joj pomaze.user posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Tvrda stolica
8.12.2008 18:11:46   
Visnja RR
evo za bebice koje su uvele sokice i njihov uticaj na kakicu:
Ovo se odnosi na Hipp sokice:
- jabuka i sipak - meksa
- banana - meksa
- baby C - meksa
- blagi sok od jabuke - meksa
- breskva i ananas - normalizira
- mrkva - tvrdja
- multivitaminski - meksa
- grozdje i jabuka - meksa
- kruska - meksa
- marelica - normalizira
- jabuka i mrkva - normalizira
- breskva - meksa
- sljiva - meksa

I da dodam : ja svaki dan Asji dam oko 150 ml caja Hipp ( komorac, anis, kamilica) napravljen tanko... on je inace dobar za probavu... na 100 ml pola kasicice... u uputstvu pise jednu kasicicu al ja pravim tanji jer Asja ne voli vodu pa joj to dodje umjesto vode... taj caj sam joj davala od drugog mjeseca... do drugog samo caj od komoraca...


< Poruku je uredio Visnja RR -- 8.12.2008 18:15:03 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Tvrda stolica
8.12.2008 18:17:38   
Visnja RR
larina pokusaj da joj pravis samo lagano zasladjen kompot od suhih sljiva......
ili nek joj navika bude da svako jutro kad se probudi popije sokic od jabuke...
izbaci bjelo pecivo vec ubaci crni hljeb...
pusa

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Tvrda stolica
8.12.2008 22:15:31   
larina
hvala,to cu sa kompotom probati mozda ce htjeti.isto kad je bila mala beba imala je isto probleme sa stolicom,pa sam joj kupovala sokice od hipa pa bi joj to pomoglo.i kad god malo pretjera sa cokoladom odma problemi-nedajem joj puno cokoladu,ali uvijek neko joj donese i kaze ma hajde nista joj od cokolade nece biti,a ona jedva doceka,voli slatko a jauser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Tvrda stolica
23.1.2009 12:13:34   
Suzana
Evo i mene na ovoj temi.
 
Edi mi u posljednje vrijeme "napravi pauzu" jedan dan, pa ne kaki, ali se zato sljedeci istovari i sve nadoknadi. user posted image
To me nije previse brinulo.
Bas neki dan nije kakio, a onda sljedeci dan kakio 5x.
Medjutim, sinoc mi se budio placuci, na prvu ni sika nije pomagala koja mu je inace utjeha broj 1... Jutros kad sam ga digla iz krevetica i drzim ga kod guze, kroz pelenu i pidzamicu sam osjetila komadic kake. Kaka mu je bas bila tvrda, i odmah sam nemirnu noc povezala sa tim.
On i Mak se apsolutno isto hrane, vodu piju, ali ne u nekim velikim kolicinama (ne zele vise), Edi ipak malo manje... Ali, Mak hB nema ovih problema.
Do cega je? Do hrane koju jedu (voce: jabuke, zrele banane, kruske, sljiva; povrce: krompir, mrkva, karfiol, brokoli...), ili do manjka tekucine koju uzimaju...
Bas mi ga je zao, i kao sto mnoge mame opisuju, kada kaki, jako se napinje i zacrveni, bas mi ga bude zao.
Sta da se radi?

Danas sam planirala napraviti malu pauzu sa ovim povrcem u telecoj supici koju jedu, a da im dam malo palente...
Svaki savjet je dobrodosao.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Tvrda stolica
24.1.2009 22:32:03   
rozi
Ja sam takodjer pitala forumasice za to, jer otkako smo uveli dohranu imamo problema sa tim. Njemu pomogne samo sljiva, kompot , pa mu izmiksam kuhane suhe sljive, a 3-4 dan mu dam i hapu od sljive i malo sokica. To izbjegavam jer svi imaju secera.
I dosadna sam mu sa vodom, na pocetku nije htio nikako, a sada popije po 200-300 ml.

Nadam se da ce se to brzo rijesiti. Ja sam se vec navikla na to da kaki u prosjeku svaki 3. dan, valjda mu takav metabolizam.

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Tvrda stolica
12.2.2009 10:08:07   
malecka60
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

evo za bebice koje su uvele sokice i njihov uticaj na kakicu:
Ovo se odnosi na Hipp sokice:
- jabuka i sipak - meksa




Ali ova kombinacija jabuka-sipak mi nema logike da meksa stolicu, jer koliko ja znam sipak steze stolicu, a jabuka meksa user posted image ???



_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *