|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (09.05.-13.05.2016) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 79 80 [81]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe do 2. rođendana - (proljetni chat)
29.6.2017 14:43:43   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: rose

trazi da zamjenite stolove

user posted image user posted image user posted image user posted image pa nije ni ona naivna, sjedila je na mom mjestu nekad davno zna kako puse

...od nakita je nosila jedino oči!
L 2.1.2013. Mamina slika i prilika
N 24.8.2015. Voli tata svoju N najvise na svijetu!

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 2001
30.6.2017 10:01:30   
rose
bezobraznica

nadam se da si malo bolje

otvori novu temu za ljetni chat user posted image

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 2002
30.6.2017 21:56:38   
pcelica 23
Pozdrav drage zene!Ja uskocih ovdje jer ne znam gdje drugo postaviti pitanje user posted image Inace sam bila aktivna u cekaonici pa kako beban stigao nemam kad ni na jedan forum user posted image user posted image
Eh ovako,beban je napunio 6.mj prije par dana!Jaka,zdrava beba,okrece se s ledja na trbuh i obratno,za cas dodje do zejene igracke kotrljajuci se ili vukuci nekako!Naime,ja ga ne forsiram sa sjedenjem,jer eto iscitah bruku stvari kako to nije dobro za kicmu i ostalo!Znaci uvijek je na ravnoj podlozi nikada uzdignut,u kolicima je u lezecem polozaju,jedino kada je u mom krilu kao da sjedi,a i tad mu guzu pridrzavam rukom!Sad,problem je sto ja gledam slike na fb recimo par osoba sto su se u isto vrijeme kad i ja porodile pa djeca im sjede,poduprta jastucima ili u nekim nosiljkama ili sta vec,opet gledam neku ne znam da dijete ima 3 mj ona je u nekom uspravnom sjedecem polozaju!? user posted image JA SE BOJIM DA NE GRIJESIM I DA NECU ZAKINUTI SVOJU BEBU(iako sve to radim iz najbolje namjere) zato se obratih vama da cujem vase misljenje! trebam li ga bar ponegad stavljati da sjedi ili kako vec?? uh,bas me zbunise ljudi user posted image

Pocetak borbe 2012
23.12.2015. ICSI ( Vracena 3 embriona treci dan)- 3.01.2016 pozitivan test 5.1.2016 beta < 1,0 :(
7.5.2016 pozitivan test (prirodnim putem nakon 4.godine) Beta 3146 ,O
... i konacno u decembar 2016.stigao moj princ <3

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 2003
30.6.2017 23:00:15   
Isha
Pcelice, opusti se i nemoj da se obazires na komentare okoline da dijete npr.trebas uciti da sjedi i hoda npr. Pises okrece se, to je taman za uzrast. Moji sve troje su se sami posjeli, sa 9, 12 i 8 mjeseci. To je individualno.

(odgovor članu pcelica 23)
Neposredna veza do poruke: 2004
30.6.2017 23:58:38   
bejbibi
Vecer zenice ,kako ste :) evo i nas
Nisam se javljala ,imam goste jos od pon.prvo prenocili roditelji pa oni otisli a sestra ostala ,naredni dan doala mi i prijateljica i evo do ned su tu aBd:) fino nam je
Moj bebac se okrenuo s ledja na stomak mashallahuser posted image 3,5mj a bas je uporanuser posted image naravno ne smijem ga tako drzati al on se okrene sam pa ga ja vratim nazad i tako "borba"citav danuser posted image
Sutra u vrticu imamo maturuuser posted image slikali su se vec i M je presladak 😙 ne mogu da vjerujem da je tako brzo porastao ..
Eto ,to ukratko .ugl samo da mahnemo :)

Ps. PCELICE ne sekiraj se ,vse je to individualno .ja nisam nikad sama posjedala djecu ,pustila bih da sami to skontaju :) samo uzivaj 🤗
Da naponeme da ja drzim bebaca u polusjedecem polozaju,onako pogrbljenog ali nama je doktor to preporucio jer se poceo izvijati prema van pa da ne bi razvio hipertonus..

< Poruku je uredio bejbibi -- 1.7.2017 0:00:45 >

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 2005
1.7.2017 7:25:31   
pcelica 23
bas vam hvala na odgovorima! Mah,znate i sami kao nas okolina zove "mame s interneta"ja se stvarno trudim,dojim sad sam sa 6 uvela dohranu,beba super napreduje !On je jako zilav djecak user posted image okrece se na sve strane,ma kod mene je poligon po kuci jer ga ne mogu zadrzati,kao valjak mali pikira sto zeli i krene se kotrljati ili vuci do zeljenog predmeta!Jedino me mucilo to sjedenje!Sve u svemu hvala mnogo!A,jos jedno pitanje,kada podici naslonjac u kolica,on bi sve da vidi a smeta mu u kolicima lezeci polozaj??

Pocetak borbe 2012
23.12.2015. ICSI ( Vracena 3 embriona treci dan)- 3.01.2016 pozitivan test 5.1.2016 beta < 1,0 :(

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 2006
1.7.2017 8:51:03   
ziel
Samo da mahnemo ja i R.
Kuha nam se sataras. Cekamo moju mamu neki posao da zavrsimo. R 100x na dan zove MAMA , onako iz dosade user posted image ja kazem STA JE SRCE? a on opet MAMA user posted image

novembar 2015 -
decembar 2017 -

Neposredna veza do poruke: 2007
1.7.2017 9:59:25   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: pcelica 23

bas vam hvala na odgovorima! Mah,znate i sami kao nas okolina zove "mame s interneta"ja se stvarno trudim,dojim sad sam sa 6 uvela dohranu,beba super napreduje !On je jako zilav djecak user posted image okrece se na sve strane,ma kod mene je poligon po kuci jer ga ne mogu zadrzati,kao valjak mali pikira sto zeli i krene se kotrljati ili vuci do zeljenog predmeta!Jedino me mucilo to sjedenje!Sve u svemu hvala mnogo!A,jos jedno pitanje,kada podici naslonjac u kolica,on bi sve da vidi a smeta mu u kolicima lezeci polozaj??

Pa mozes podici .onaj polozaj ko u autosjedalici mogu od rodjenja :) polusjedeci polozaj

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

Neposredna veza do poruke: 2008
1.7.2017 10:00:04   
bejbibi
Jutro user posted image

Neki autor...

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 2009
1.7.2017 11:47:26   
vedada
Dan žene.

Ninuska posto ti imas iskustva, opet ja sa istim, mali opet ima tvrdu stolicu, tamam bili bolje kad opet juce tvrda i dreka i krvi. bAS SAM SE ZABRNULA. PROBALA SA KOMPOTOM OD SLJIVA, NECE DA PIJE, PRAVIM CORBICE SLABO HOCE JEST. pIJE MLIJEKO DOMAĆE, I ODVIKAVA SE OD PELENE MOGUĆE JE DA JE I TO UZROK. JESE li radili neke nalaze vi, koje šta i gdje. Juce u apoteci su mi dali Isilax.

Amina 06.03.2012
Emin 27.01.2015

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 2010
1.7.2017 13:58:33   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: pcelica 23

Mislim da može od 4.mjeseca posto ima ona graco hranilica sa 3 položaja tajpolulezeceg se može koristiti od 4 mjeseca a ja čak na korpi koja se fixira na kolica imam mogućnost podizanja bebe u polulezeci položaj i koristim to od navršene 4 mj. A što bejbibi napisa u AS je od rodjenja. ..Bez problema možeš da koristiš polulezeci položaj .

< Poruku je uredio manuela RR -- 1.7.2017 14:01:02 >

Na kraju od svega što je moglo biti bude onako kako je moralo.

Neposredna veza do poruke: 2011
1.7.2017 14:04:25   
manuela RR
A sto se sjedenja tiče nema tu učenja to ide po defaultu.
Prvog nit sam učila da sjedi niti da puže a ni da hoda pustila da sam dodje do svega i sve OK .
Tako i sad. ..
Premda se ovaj već uveliko diže da sjedi ja ga ne forsiram niti stavljam u sjedeći položaj. ..Većinu je na podu ponekad u ljulji u polulezecem položaju. ..

< Poruku je uredio manuela RR -- 1.7.2017 14:05:32 >

Na kraju od svega što je moglo biti bude onako kako je moralo.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 2012
2.7.2017 0:37:52   
Farah 00
Sto se tice sjedenja, moja se sama posjela sa nekih 10 mjeseci, propuzala sa 11, na noge se prvi put podigla sama sa 14 mjeseci, a prohodala sa 16😊
Kasnije sve nego vecina beba u nasoj okolini, ali evo sad trci, pentra se na sve strane, ne mogu je stici sa 19 mjeseci 😊

< Poruku je uredio Farah 00 -- 2.7.2017 0:38:38 >

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 2013
2.7.2017 21:00:15   
lejla80
Gdje ste ženeuser posted image user posted image
Kako ste sve redom, kako su drugari? Vidim tema nam nešto mirna. Na brzinu iščitah sve napisano. Što nam ovo nema Ninuske i Aidane?

Mi danas stigli kući. Uživali kod nanice kao i obično. Djeca dobro. A nam ima malo turice, ništa strašno, nadam se da neće bit nista ozbiljnije.

Pčelice, sad ponovo preporučuju da se djeca pomalo stavljaju da sjede nakon 4 mj. Barem su tako nama preporučili na kontroli kukova. Ja sam svog držala tako u krilu, da sjedi, on sav sretan, ionako se bas napreze svim silama da sjedi. Nisam ga ograđivala nikakvim jastucima. Sjedi odlicno a povremeno se i sam posjedne. Ima sedam mj. U kolicima je odavno u polulezecem, i opet mu je glava izdignuta. Ti po svom osjećaju, pusti okolinu sta priča. Sama najbolje možeš procijeniti kako da postupis sa svojim djetetom..

2011.
2016.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 2014
2.7.2017 22:04:01   
pcelica 23
Hvala svima na odgovorima user posted image Ja danas podigoh naslonjac u kolica,na onaj prvi klikuser posted image a on ofursatio pa se vrti hoce ono cudo za kopcanje da dokuci da stavi usta bas mu zabavno user posted image on kad je u krilu obavezno hoce da sjedi,naginje se naprijed i kad ga nosam uvijek je ledjima okrenut ka meni jer ne podnosi da ga drugacije nosim!
Mah,narod ko narod sad su odustali od cvrste hrane jer je napuni sest mjeseci pa jede to im vise nije zanimljivo sad je hoda na repertoaru user posted image
user posted image

Pocetak borbe 2012

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 2015
2.7.2017 23:07:11   
lejla80
Mah pčelice uvijek je nešto na repertoaru, mene doduše toliko to vise i ne dotiče sad sa drugim djetetom. I mom nema sta ne bi dali da jede, daj mu keksa, soka ajjjj...ma samo laganini..
A nek si ga bona malo podigla, da dijete razgleda heh..kad malo bolje skontaš ni u sjedalici nije nista drugačiji položaj, a veliki je to momak, vidjet ćeš uskoro akrobacija raznoraznih aBd

2011.
2016.

Neposredna veza do poruke: 2016
3.7.2017 8:47:31   
aidana
Dobro jutro zene! Ja se ne stizem javiti, imala par dana goste.

Vidim nema ni ninuske. Otpala mi je sipkica na rolo zavjesama pa sam se odmah sjetila nje. user posted image Fakat su neozbiljni ovi ljudi.

LTM znas li mozda da li je Divanovic na godisnjem i do kad? Zovem jutros niko se ne javlja. Nadam se da je samo Sanela prespavala user posted image hitno mi je. Ne znam kod koga bi drugog, kod njega idem vec 7 godina.

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 2017
3.7.2017 10:08:52   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: aidana

Dobro jutro zene! Ja se ne stizem javiti, imala par dana goste.

Vidim nema ni ninuske. Otpala mi je sipkica na rolo zavjesama pa sam se odmah sjetila nje. user posted image Fakat su neozbiljni ovi ljudi.

LTM znas li mozda da li je Divanovic na godisnjem i do kad? Zovem jutros niko se ne javlja. Nadam se da je samo Sanela prespavala user posted image hitno mi je. Ne znam kod koga bi drugog, kod njega idem vec 7 godina.

Jutro
Nisam u toku ali cini mi se da on tradicionalno ide u julu na GO, jer znam da samprosle godine imala zadnji pregled kod njega nekad pocetkom 8. mjeseca.
Hoces broj mob da ti posaljem???

...od nakita je nosila jedino oči!
L 2.1.2013. Mamina slika i prilika
N 24.8.2015. Voli tata svoju N najvise na svijetu!

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 2018
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  77 78 79 80 [81]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 79 80 [81]
Idi na:

image
bejbibi
Pharmalife proizvodi-Preporuka svima!
Mi smo imali priliku koristiti Pharmalife proizvode i veoma smo zadovoljni :) Od Fitobalma i Broncamil sirupa u slučaju kašlja, Mapez spreja ljeti protiv komaraca, do Apis gola sprej-a kod grlobolje ...  Više >>
image

Anketa

Mucnine u trudnoci
ivana29

Koliko vas je imalo mucninu i povracanje u trudnoci?

da (65%)

ne (35%)

Broj svih glasova: 112

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *