|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   dječija štednja
10.9.2008 21:16:44   
nikka
Štedite li novac za svoju djecu,u domaćim ili stranim bankama,recimo za školarinu (mislim na fakultet) ili neki dječiji  stambeni krediti kao što ima Wustenrot?
A pčelice,mede štede i ostale kasice prasice user posted image ?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: dječija štednja
10.9.2008 22:17:58   
mamsi
Ja imam kod kuće Kenanovu kasicu u koju ubacujem pare,mada znam priznati da mi ruka zna posegnuti u nju,user posted image  i baš zato sam kontala da mu otvorim štednu knjižicu i to u Raiffeisen banci,ali trebam malo izviditi situaciju pa onda.Meni je to super,ne želim da mu se desi kao meni da ako bude želio upisati jedan fakultet ne može jer nemamo dovoljno para za taj nego za neki drugi koji ne preferira.U svakom slučaju ja sam za

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: dječija štednja
10.9.2008 22:32:18   
mariposa
ja sam definitivno za djeciju stednju,mi smo oboma otvorili stedne knjizice u rajfajzenu odmah po rodjenju i bukvalno svaka njihova marka od babina rodjendana d.dodatka bajramluka ide na njihove knjizice i vec sada oboje imaju po finu svotu novca na knjizicama.Nama taj novac koji oni dobiju u tom trenutku neznaci nista a njima ce ako Bog da dobro dociuser posted image

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: dječija štednja
10.9.2008 22:35:48   
kana
naravno.)

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu mariposa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: dječija štednja
10.9.2008 22:40:46   
mali
Ja znam par ljudi što djeci uplaćuju životno osiguranje,mislim da ide do 18 god. i nije ni to loše....

_____________________________

Onaj koji odustaje nikada ne pobjeđuje,a pobjednik nikada ne odustaje.
http://www.fertilityfriend.com/home/1f8e1e

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: dječija štednja
10.9.2008 22:52:09   
Romali
Pošto i ja svako malo posegnem za sinčićevom kasicom user posted image user posted image , odlučili smo otvoriti mu štednu knjižicu. Vratim ja njemu svaki put svaki dinar user posted image .
user posted image Koja banka je najbolja, najpovoljnija za takvu štednju? Mame koje imate iskustva, please help.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mali)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: dječija štednja
10.9.2008 23:03:31   
RAJA
I ja sam svojim momcima otvorila štedne knjižice
dobili smo male kasice i svaki mjesec ih nosimo i punimo knjižice
otvorili smo na HVB sadašnja uni kredit ona u vili Romali
minimalno moraš donijeti 5e mjesečno znači štednja je u eurima

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: dječija štednja
10.9.2008 23:08:12   
Romali
Hvala, RAJA! Tako mi i odgovara user posted image user posted image .

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: dječija štednja
11.9.2008 7:40:20   
mamy Sabina
Moja mama je za 6. Eminin rođendan počela uplaćivati na njeno ime
životno osiguranje.Neznam detalje,jer to nena uplaćuje,mislim da je grawe

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: dječija štednja
11.9.2008 8:55:44   
akica b
Mi smo u Merkur osiguranju...do 18-te godine

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: dječija štednja
11.9.2008 9:02:42   
ziki
Ja sam isto kontala da Tariku otvorim knjizicu, ima on svoje paice al ipak je nekako bolje da su u banci. Ja sam se odlucila za hypo alpe adria banku... rade subotom sto je bitan faktor.Tamo je 20 km ili 10 E minimum za otvaranje a kako ide to mjesecno nisam bas pitala

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: dječija štednja
11.9.2008 9:06:53   
Gigana
Dajte žene, napišite malo više o životnim osiguranjima za djecu, koliko se uplaćuje, na koji period, koja su najbolja osiguranja itd.  Podijelite svoja iskustva, molim vas!

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: dječija štednja
11.9.2008 9:37:08   
ja
mi Emanu takode imamo kasicu koja se bas i nemoze otvoriti samo je mozes razvaliti a to bas i nije cilj tako da i ne uzimamo novac,tu samo stavljamo kovanice od 5km a takode ja i mm imamo svoju kasicu u koju ubacujemo po 1 km za registraciju auta moras i to je jedan clanuser posted image

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: dječija štednja
11.9.2008 9:39:52   
mamyca

IZVORNA PORUKA: ja

mi Emanu takode imamo kasicu koja se bas i nemoze otvoriti samo je mozes razvaliti a to bas i nije cilj tako da i ne uzimamo novac,tu samo stavljamo kovanice od 5km a takode ja i mm imamo svoju kasicu u koju ubacujemo po 1 km za registraciju auta moras i to je jedan clanuser posted image



Ista stvar i kod mene.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: dječija štednja
11.9.2008 10:15:15   
Mara
Ja sam za svoju nećakinju otvorila dječju štednju u KM-ovima kod Hypo banke, mislim da je kamata cca 4-5% godišnja, pa svako 2-3 mjeseca stavim nešto para, da djete ima za fakulteta , e jesam nadobudnauser posted image

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: dječija štednja
11.9.2008 10:29:33   
Blue rose RR
Što se tiče životnih osiguranja, osnovna politika svake osiguravajuće kuće je manje više ista, međutim razlike su u uslovima, i beneficijama, tako da je najbolje obići nekoliko istih, te se iz prve ruke informisati.

Sve u svemu podržavam dječiju štednju, i mislim da je to jedan od sigurnijih načina štednje.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: dječija štednja
11.9.2008 13:25:19   
travnicanka
Ovdje je prilicno dobar djeciji doplatak tako da moja djeca imaju svoje racune i svaki mjesec na taj racun lijeze dj.doplatak koji mi nediramo,nego kad porastu neka oni rasporede za sta im bude trebalo.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: dječija štednja
11.9.2008 15:23:49   
bebacha
IZVORNA PORUKA: ziki

Ja sam isto kontala da Tariku otvorim knjizicu, ima on svoje paice al ipak je nekako bolje da su u banci. Ja sam se odlucila za hypo alpe adria banku... rade subotom sto je bitan faktor.Tamo je 20 km ili 10 E minimum za otvaranje a kako ide to mjesecno nisam bas pitala
   


jesil se u meduvremenu raspitala vise o tome.imal kamate.jeli se mora svaki mjsec stavljati,koliko minimalno


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: dječija štednja
11.9.2008 15:53:45   
ziki
Sa kolicima sam mogla da udjem u onu tursku banku i ovu, kamate su otprilike iste a ostalo se bas nisam raspitivala.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: dječija štednja
11.9.2008 16:05:59   
Gigana
IZVORNA PORUKA: ja

mi Emanu takode imamo kasicu koja se bas i nemoze otvoriti samo je mozes razvaliti a to bas i nije cilj tako da i ne uzimamo novac,tu samo stavljamo kovanice od 5km a takode ja i mm imamo svoju kasicu u koju ubacujemo po 1 km za registraciju auta moras i to je jedan clanuser posted image


moram da ti se zahvalim, jer da ne bi tebe, ja ne bih skontala da mi registracija ističe ovaj mjesec.  Još jednom hvala što si spomenula registraciju.  Nemaš pojma koliko si mi pomogla (mada će me to koštati, ali što se mora, mora se).

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: dječija štednja
13.9.2008 22:58:48   
Crvena
Ja sam  za djeciju stednju, MM i ja smo oboma otvorili stedne knjizice  odmah po rodjenju i  svaka njihova marka od babina, rodjendana i bajramluka ide na njihove knjizice .Nadam se da ce im jednog dana dobro doci.

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: dječija štednja
16.9.2008 20:00:06   
Visnja RR
muz i ja smo kupili jednu veliku kasicu i u nju ubacujemo metalne 5 km...kad god nam u prodavnicama ili bilo gdje vrate  5 km (ali samo metlne)  mi to stavimo u kasicu... Kad se kasica napuni novac cemo staviti u banku...
Jesam li ja u pravu kad mislim da je veca kamata na stednju odraslih nego na djeciji program??? ILi sam nesto pogresno protumacila na stranici Raifaisen bankeuser posted image  zasto onda za Asju ne bih stedila na svoje ime?
Kakva su vasa iskustva?


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: dječija štednja
16.9.2008 20:55:27   
nikka
U svim bankama su kamate manje više slične,ali većina nas štedi za djecu isključivo da sačuvamo taj novac a kamata dođe kao bonus.
MI imamo pčelicu u Unikreditbank(bivša Zagrebačka),nije oočena štednja pa je kamata samo  2%,nismo još odlučili možda mu prebacimo u neki fonnd koji ima prave kamate,za sada tu stavljamo novac koji je dobio od rođenja,krštenja,rođendana i kasica iz kuće se prazni za rođendan,i skupi se tu novca koji bi se potrošio neznam u što.
Pored ovoga uplaćujemo neki miraz za vjenčanje kod Uniqa osiguranja,koji će ako se neoženi do 25-te moći podići tada,neznam točno koje su tu kamate,koliko god bude dobro je.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: dječija štednja
19.9.2008 18:26:45   
tresnjicaaa
Mi namiku uplacujemo grawe osiguranje i to ide do njegove 18 godine. A otvorili smo mu i stdnu knjizicu u uni kredit bank. Na stednu stavljamo kako stignemo. Moja mu mama uplati svaki mjesec od plate 10 eura.  Mi ne stavimo sve pare na knjizicu koje on dobije jer sad zna da su to njegove pare i hoce odma da ide da kupi sebi igracku :) Ali u svakom slucaju mislim da je bilo koji oblik djecije stednje prava stvar.

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: dječija štednja
23.9.2008 14:11:31   
hanabanana
Za djecu se ne može uplaćivati životno osiguranje, što je i logično. U biti u Bosni i Hercegovini ne možete uplaćivati životno osiguranje za drugu osobu, niti za maloljetnu. U Americi je to normalno.

Za djecu se može uplačivati tzv. osiguranje štednje i osiguranje od posljedica nezgoda za djecu. Mi to uplaćujemo starijoj kćeri. To osiguranje je vremenski ograničeno i prestaje sa njenih 18 godina. Na godišnjem nivou plaćamo nešto iznad 1000 maraka, + dajemo nekih 100 maraka za slučaj nezgode ( lom, boravak u bolnici, invalidnost )
Možemo prekinuti osiguranje nakon 4 godine i tražiti povratak uplaćenog novca.

Pored toga ona ima otvorenu knjižicu gdje uplaćujemo novac koji ona lično dobije ( Bajrami, N.Godine, rodjendani ) te novac iz kasice. To nije oročena, nego štednja a vista, po vidjenju.

Za mladju cemo isto otvoriti knjižicu, ali što se tiče osiguranja nisam više sigurna.

Novac danas ima jednu vrijednost, sutra drugu. 1000 maraka prije tri godine nije isto što i sada. Ko zna koliku će vrijednost imati kada ona napuni 18 godina.

Pošto nam je cilje osiguranja bio da joj osiguramo novac za fakultet, tko zna gdje će htjeti studirati i u kakvim ćemo finansijskim prilikama tada biti, mislimo da je pametnije kupiti jednosoban stan, otplatiti ga i kada budu htjele studirati prodati ga i obezbijediti pare. Cijena nekretnina raste, i mislim da se tu ne može biti na gubitku.

< Poruku je uredio hanabanana -- 23.9.2008 14:12:18 >

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *