|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Odrzavanje kože
16.11.2009 21:18:11   
leli§
znam da postoje teme o koznim garanturama... ali mene interesuje sljedece:

1. kako odrzavate kozu generalno (cipele, tasne, rukavice, pa moze i garnitura :))

ali ono sto me specificno interesuje je: nedavno sam postala vlasnica 3 prelijepa kozna predmeta. ali imam veliki problem. naime posjeduju nekakav neprijatan miris user posted image tasna se i ne osjeti toliko ali ovo ostalo...ma da umres. koza nije obradjena kako treba sta li... bljak... ima li iko ikakav savjet sta uciniti u tom slucaju. drugi su mi rekli da iznesem po danu na sunce (ali ne na direknto sunce jer ce postati kruto) to radim vec dva dana... i nije bas nimalo bolje... ili trebam da radim duzeuser posted image je li neko imao slicno iskustvo?

< Poruku je uredio acudesa RR -- 6.2.2010 23:58:39 >


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: odrzavanje koze
16.11.2009 21:26:28   
noaa
ja znam da je moja mama svoje kozne rukavice uvjek mazala niveom onom obicnom plavom

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: odrzavanje koze
16.11.2009 21:31:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: noaa

ja znam da je moja mama svoje kozne rukavice uvjek mazala niveom onom obicnom plavom

ovo sam i ja radila dok mi jedan postolar nije rekao da je to najgore moguce za kozu...ne pitaj me zastouser posted image

(odgovor članu noaa)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: odrzavanje koze
16.11.2009 21:32:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: leli§

znam da postoje teme o koznim garanturama... ali mene interesuje sljedece:

1. kako odrzavate kozu generalno (cipele, tasne, rukavice, pa moze i garnitura :))

ali ono sto me specificno interesuje je: nedavno sam postala vlasnica 3 prelijepa kozna predmeta. ali imam veliki problem. naime posjeduju nekakav neprijatan miris user posted image tasna se i ne osjeti toliko ali ovo ostalo...ma da umres. koza nije obradjena kako treba sta li... bljak... ima li iko ikakav savjet sta uciniti u tom slucaju. drugi su mi rekli da iznesem po danu na sunce (ali ne na direknto sunce jer ce postati kruto) to radim vec dva dana... i nije bas nimalo bolje... ili trebam da radim duzeuser posted image je li neko imao slicno iskustvo?


otidji kozaru pa se raspitaj...moguce da ce ciscenjem nestati taj miris...a to ti opet oni moraju odraditi

(odgovor članu leli§)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: odrzavanje koze
17.11.2009 0:56:34   
leli§
uh bih ja draga da ovi ovdje znaju sta je kozar :):):) valja mi se zadati u potragu... ne prave haman pa nista od koze u ovoj zemlji...mozda da odem do onih sto prave opremu za konjeuser posted image user posted image user posted image fakat mi ne pada nista drugo na pamet...ali prave sedla za konje i kamile, pa i to je od koze... user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: odrzavanje koze
17.11.2009 0:59:25   
Hanady RR
ja sam jednom priliom dobila kožne sandale koje su mi tako iamle neki miris za umrijet i jedna kona mi kaže da ih namažem korom od banane nekoliko puta znači namažeš pa malo obučeš i nosiš pa opet tako. ja sam svoje namazala 5-6 puta do sada i mogu ti reći tog neprijatnog mirisa više nema a kora od banane ih izglanca čudo jedno.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: odrzavanje koze
17.11.2009 1:07:29   
leli§
hanady, vjeruj mi da su ti sandale ovako bazdile ne bi ih uspijela ni obuci... narod bi ti govoio da ti smrde noge... ovo je uzas!!!ama ne mogu ti ni opisati miris. ako neko zna kako stala smrdi (mislim kakvog je mirisa) eh tako nesto samo gore. da izvinete ne smrdi na govna ali bazdi na zivotinje...ama stvarno ne znam. a znas kako mi je krivo....ali vala probacu sa bananom mazati...

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: odrzavanje koze
17.11.2009 1:10:32   
Hanady RR
ma smrdile su katastrofa, ja sve govorila kao da su bile u balezi...garant al eto banan je to anulirala. ja sam svoje pronosala i niko se na smrad nije žalio user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: odrzavanje koze
17.11.2009 15:39:36   
Ivona
Citam naslov teme i u prvi mah skontam da je rijec o odrzavnaju koze(zivotinje)...Ma,sta im reko' nece sve pasti na pamet user posted image user posted image user posted image
Dosta offtopicarenja....Ja sam imala jednu tako "mirisnu" torbu i pomoglo je visednevno zracenje user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: odrzavanje koze
17.11.2009 15:58:45   
ena23
A ja mislila odrzavanje nase koze, tj lica, ruku itd, reko bas da procitam sta zene koriste protiv bubuljica, fleka, bora... user posted image
Moj otac svoje kozne stvari uvjek maze najobicnijom kremom koja mu dodje ruke... znaci nivea&co ... ne znam bi li pomoglo protiv mirisa/smrada...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: odrzavanje koze
17.11.2009 19:36:15   
larina
ja ima kozni namjestaj a i u autu sjedista su od koze pa koristim onu tecnost za kozu iz dm-a(poliboy)LIJEPO MIRISE pa tim mazem sve kozno bude ko novo,a neke kreme za obucu sto sam prije koristila su smrdile po deset dana.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: odrzavanje koze
17.11.2009 22:46:43   
leli§
Ivona i ena user posted image user posted image user posted image user posted image bas se nasmijah...

nisam stigla kupiti banane danas, ali sam opet zracila... ma meni se cini da ovo zracenje i ne pomaze bas punouser posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: odrzavanje koze
15.1.2010 18:59:45   
Anoniman
Imam bijeli kozni namjestaj.  Posto je bijela stalno cistim vlaznim maramicama i  ako djeca naprave neki zijan, tj ako napisu nesto ocistim dezodoransom koji ima alkohola.

Nedavno sam kupila neke crvene ponjavice da stavim preko, jer mi je hladna koza kad se sjede bez nekog prekrivaca. Sve je bilo ok dok ih nisam oprala, medjutim kad sam ih stavila posle  pranaj otpustile su boju i sad mi je taj dio porozio. Pokusala sam obrisati ali ne ide. Ima li neko neki savjet. POMAGAJTEEEEEEEE

(odgovor članu leli§)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: odrzavanje koze
15.1.2010 19:06:02   
ivana st
Maida a da pokušaša sa mlijekom za tijelo.Stavi ga malo na pamučnu krpu i vidi hoće li otić.Ja sam na taj način uspjela riješit se nekih mrlja na kožnim čizmama koje sa ničim drugo nisu išle. Inače kožni namještaj održajem mlijekom namjenjenim za njega, sviđa mi se miris a i sjaji kao kad sam ga kupila.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: odrzavanje koze
15.1.2010 19:10:15   
mama2009
IZVORNA PORUKA: Maida*

Imam bijeli kozni namjestaj.  Posto je bijela stalno cistim vlaznim maramicama i  ako djeca naprave neki zijan, tj ako napisu nesto ocistim dezodoransom koji ima alkohola.

Nedavno sam kupila neke crvene ponjavice da stavim preko, jer mi je hladna koza kad se sjede bez nekog prekrivaca. Sve je bilo ok dok ih nisam oprala, medjutim kad sam ih stavila posle  pranaj otpustile su boju i sad mi je taj dio porozio. Pokusala sam obrisati ali ne ide. Ima li neko neki savjet. POMAGAJTEEEEEEEE


ja svoj namjestaj cistim arfom GORD ......pokusaj blag je i skida fleke kod mene je narandzast namjestaj


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: odrzavanje koze
15.1.2010 19:10:21   
fatimica09
a od cega su fleke...od oprane stazice? Pa kako, jesu li bile suhe, malo mi sega to? Moja mama cisti kozu obicnim mlijekom, jos gospodji mora biti 3,2% mm pa ti sad vidi user posted image ja ne znam sta bih user posted image

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: odrzavanje koze
15.1.2010 19:14:41   
ivana st
Išla sam pogledat kako se zove sredstvo sa kojim čistim kožni namještaj. ERDAL Leather lotion. Ja sam prezadovoljna njime user posted image

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: odrzavanje koze
15.1.2010 21:14:34   
leli§

IZVORNA PORUKA: Maida*

Nedavno sam kupila neke crvene ponjavice da stavim preko, jer mi je hladna koza kad se sjede bez nekog prekrivaca. Sve je bilo ok dok ih nisam oprala, medjutim kad sam ih stavila posle pranaj otpustile su boju i sad mi je taj dio porozio. Pokusala sam obrisati ali ne ide. Ima li neko neki savjet. POMAGAJTEEEEEEEE


uh mila jesi se urahatila... postoje posebni preparati za to i vjerovatno bi to mozda mogla i naci kod tasnara ili obucara na carsiji... suprug mi govori da on ima za ciscenj koze u autu. nabavio u generalnom zastupnistvu firme proizvodjaca... tako ne znam mozda mozes jos pogldati i u ASA-i, zastupnistvu forda, isl

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: odrzavanje koze
16.1.2010 9:19:09   
Anoniman
Hvala vam puno, odo probat redom kako ste sta navele. Imam i ja taj Erdal za kozu, ali ja tim namazem kad je ocistim.

Fatimice, jeste malo cudno, ali eto tako je. Bile su suhe kad  sam stavila

(odgovor članu leli§)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: odrzavanje kože
17.1.2010 19:03:14   
leli§
Maida jesi li uspijela ista sanirati?

< Poruku je uredio acudesa RR -- 6.2.2010 23:58:58 >


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: odrzavanje kože
1.5.2011 12:44:37   
Lejla Ka
Kupila bijele kožne cipele, od meke kože. Na dva mjesta imaju neke mrljice koje bih probala skinuti nekim deterđentom. Mama2009 spomenu GORD, smijem li malo sa tim i mekom spužvicom. Također bih ih tjela prebrisati nečim generalno, stajale su u izlogu pa imaju na nekim mjestima kao čađavo. Isto tako bih htjela očistiti svijetlo krem sandale. Ovo mislim na neko "deterđentno" čišćenje prije mazanja kremom za cipele. Hvala na savjetima.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: odrzavanje kože
1.5.2011 15:49:16   
Ilhana RR
Ja moju koznu garnituru cistim sa sprejom za prozore, prvo predjem sa tim i onom jednom "magicnom" krpom i onda prebrsem peskirom da se osusi i onda namazem sa jednom kremom ili losionom za tijelo, vecinom je Dove jer toga imam na bacanje hahahha...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: odrzavanje kože
4.5.2011 11:48:16   
Lejla Ka
Da izvjestim šta sam uradila user posted image
Skontam da kad djecu kupam Niveinim šamponom za kupanje, valjda ni cipelama od njega neće biti ništa. Tako sam napravila blagi rastvor dječijeg šampona i mlake vode, a u to sam umakala meku spužvicu, i nakon nadljudskog cjeđenja istrljala cipele. Vrlo sam zadovoljna. Nakon ovoga sam cipele samo posušila magičnom krpom, i onda ih mazala kremom. Pošto je tog rastvora bilo dosta, a pokazao se efikasan, ja sam lijepo (kad te posao ponese user posted image ) zaredala sve čizme i zimske cipele, te nekoliko lakanih cipela, i dvoje gumene. Rezultati su fantastični. Lakovane cipele i gumene čizme su dobile opet super sjaj.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: odrzavanje kože
22.5.2011 17:39:37   
salmy
Kako ocistiti hemijsku olovku sa koze? i cime odrzavate kozni namjestaj,ima neko posebno sredstvo za sjaj ili sta?

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: odrzavanje kože
22.5.2011 17:50:05   
klemzi
Ne znam kako očistiti mrlju od olovke, ali ja sam gledala da one u odredu za čistoću kožni namještaj čiste pivom, fino krpu za brisanje natope u pivo, iscijede i brišu. Ja probala i super je, nema sjaja, ali koža baš izgleda nahranjeno. I što je najvažnije, uopće ne smrdi na pivo, miris odmah izlapi.user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *