|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 13:34:40   
koka i po
sve vise zivim u uvjerenju da je na dananjem vaktu bolje imati dobar zanat nego fakultet.
jeli to zaista tako ili je to samo moja losa procjena?
zanemarimo price o "visem" polozaju u drustvu i osvrnimo se na realnu situaciju.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 14:00:53   
henna ze
Realno..svjedno ti je ako imaš povoljan vjetar koji te gurne da skočiš i da se smjestiš...
savjet: slušati roditelje šta govore
meni je babo savjetovao..hajd upiši frizersku školu..uvijek sebi 2-3 markice možeš da zaradiš..makaze u dzep..ošišaš ovog onog..svaki dan sebi obrok možeš da zaradiš..
o ne..ja sam odlična učenica idemu gmnaziju..idem studirati..al desi se da se razboliš .pa onda šta sa gimnazijom...kroz trnje i bodljikavu žicu..radeći sve i svašta..trpeći poniženja ipak se skrasih..
al mi ipak krivo što ne slušah babu...pogotovo ja ovako kreativna....


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 14:02:09   
Nedi
E vala da si nam ti frizerka ja nebi stalno kosu dizala, smislila bi ti meni nesto lijepouser posted image

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 14:08:44   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: henna ze

Realno..svjedno ti je ako imaš povoljan vjetar koji te gurne da skočiš i da se smjestiš...
savjet: slušati roditelje šta govore
meni je babo savjetovao..hajd upiši frizersku školu..uvijek sebi 2-3 markice možeš da zaradiš..makaze u dzep..ošišaš ovog onog..svaki dan sebi obrok možeš da zaradiš..
o ne..ja sam odlična učenica idemu gmnaziju..idem studirati..al desi se da se razboliš .pa onda šta sa gimnazijom...kroz trnje i bodljikavu žicu..radeći sve i svašta..trpeći poniženja ipak se skrasih..
al mi ipak krivo što ne slušah babu...pogotovo ja ovako kreativna....



Pa nikada ti nije kasno izvršiti prekvalifikaciju iz sadašnje struke u npr. frizersku ukoliko imaš volje i umijeća za frizera.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 14:09:07   
Amani12
Nazalost,cini mi se da je danas najvaznije imati dobru stelu user posted image
Ja sam zavrsila fakultet,bezuspjesno trazila posao,htjela ja sve posteno i po redu,ali ne ide to tako,nazalost,u vecini slucajeva ne ide...
Jos uvijek sam bez posla.
Muz ima zanat.Sa svojim zanatom mjesecno zaradjuje vise nego dobro.
U nasem slucaju definitivno zanat ispred fakulteta.
I uopce,znam jako mnogo ljudi koji imaju zavrsne fakultete,na birou su ili rade poslove koji zahtjevaju srednju strucnu spremu,skoro svi koje poznajem a imaju zanat,rade i uspjesno zive ''od svojih deset prstiju'',kako se kaze.




_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 14:09:20   
reallove
Dobar zanatuser posted image

Evo ja sam frizer..Bila sam mozda treci razred i vec pocela pomalo da sisam,da radim.Nikad mi nije zafalilo novca,uvijek ima neko,uradim pramenove,osisam,feniram..Eh onda i na praksi sam se trudila,ucila i tamo sam znala da zaradim koji dinar..Sada kako je Emin malo porastao,planiram da otvorim svoj salon i pocnem da radim sama pomalo.Nadam se da ce uspjeti.Mislim da u ovom poslu uvijek imas zaradu.

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 14:15:31   
Medić*
Nije za dzabu ona stara dobar zanat zlata vrijedi  user posted image  

Danas je tesko vrijeme, mnogo fakultetski obrazovanih godinama na birou. Medjutim i tome mora doci kraj. Dakle i zanat i fakultet. Ici do kraja ( naravno ako se moze ) I taj fakultet ce nam se jednom isplatiti. Nadam se. user posted image  

Da imam pored fakulteta i neki zanat bilo bi extra. Muz ima oboje ali moram reci mnogo vise novca pada od zanata.

< Poruku je uredio medic slatki -- 4.10.2011 14:17:13 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 14:18:43   
Dalil@
Good skill..iliti vjestina user posted image

Mislim da je ipak to danas najbitnije. Biti dobar u svojoj struci..odnosno, bolji od vecine. Pa bilo da je rijec o zanatu ili fakultetu..

Primjer: MM je bez stele upao na mjesto(drzavna firma) na koje je "nemoguce" doci bez stele ili placanja odredjenog (tj.vec dobro poznatog) iznosa (user posted image )  Samo zato jer je imao vjestinu koja je njima trebala. Drugacije ne bi. A ima fax koji nije usko vezan za njegovu vjestinu. Nju je savladao samostalno.

Tako da..treba se izdvojiti, pa u bilo cemu.


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 14:20:16   
Lejla Ka
Ma ovo pitanje nema veze sa vaktom, ono uvijek stoji.

Svi imamo različite intelektualne potrebe.
Što se vakta, zapravo geografije tiče, obrazovanje u našoj državi je kao i država, na žalost. Ako ti se uči, ako te to privlači, malo će te koji profesor u tome pomoći, sve ćeš kvalitetno morati tražiti sam. Ako je zarada i egzistencija u pitanju i to ćeš se morat boriti sam, ma šta želio da radiš.
I na žalost, malo je onih što žive od toga da rade ono što žele user posted image




_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 14:46:09   
vjestica
dobar zanat zlata vrijedi, ali nekad dođe vrijeme, pa čovjek požali što nije i fakultet završio
isto tako ljudi sa fakultetom znaju godinama biti na birou
sve kako se ko snađe (vještinom, štelom, parama i sl) tako da ne znam šta bih izdvojila kao najvažnije
što se mene tiče , ja sam se potrudila pa imam i jedno i drugo



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 14:48:25   
Apotekarka
Kad je mm zavrsio svoj fax nisam ni sumljala da ce biti bez posla,nazalost to nam se vec dvaput desilo,sad radi posao koji nije njegova struka ali kazem opet hb bolje ista nego nista...
Kroz te situacije koje su nas bile snasle u vezi njegovog posla shvatili smo ako nemas stelu nikud nisi prispio,a druga stvar je da vecina privatnika zaposli ljude sa srednjom skolom ,obuci ih posao koji je namjenjen ljudima s faxom ,plati im 600-70 stoja i mirna Bosna...
Kako je nekad bila izreka Škola i đubre nikad nisu izdali,ta izreka vise ne vrijedi,prije ces dobiti posao sa zanatom nego s diplomom...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 15:03:45   
Anoniman
meni su svi "zanatlije"user posted image ...tako da potpisujem dalil@-u i lejlu
i kad fakultet zavrsis zanatlija si...i mozes biti dobar ili los u svom zanatuuser posted image



(odgovor članu Apotekarka)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 15:07:02   
Anoniman
Koka, ja mislim da se danas najviše isplati stajati čvrsto nogama na zemlji, truditi se da ostvariš što više sa svojih 10 prstiju. Eh, sad nekome je za to potrebno 5 fakulteta, nekome zanat, a nekome opća srednja škola.
U principu, iskustvo zlata vrijedi..ne samo iskustvo u poslu već i životno iskustvo. Nažalost viđam svakodnevno ljude koji su jako inteligentni, vrijedni, imaju završene fakultete ali se ne znaju postaviti ni u poslu ni u životu kako bi trebalo pa na kraju ispadnu "zadnja rupa na sviralu", a u gro planu bude osoba srednjeg obrazovanja, ali iskusna, prodorna, rječita...
Da se razumijemo fakultet danas postaje samo stvar papira, lične satisfakcije...nikako ne karta za uspjeh!
Ja imam 2 zvanja (različita) koja sam stekla kroz školu i treće - posao kojim se trenutno bavim. Ako jedno propadne ostaju mi još dvije opcije...pa se nadam da će se uvijek naći neka kora hljeba za mene, valjda toliko mogu i toliko vrijedim!
Kad sve saberem i oduzmem moj glas ide za zanat (konkretno zvanje nakon srednje škole)! user posted image

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 15:09:44   
snijeg
Već godinama se prilikom upisa u srednje škole i na fakultete u medijima provlaće informacije o zanimanjima koja su u deficitu i zanimanjima kojih na hiljade čeka na birou, nevezano da li su u pitanju srednje škole ili fakulteti. U ovom momentu, a uzimajući u obzir sve okolnosti u našoj državi, mislim da je najvažnije pratiti ove informacije i "trbuhom za kruhom", a ideale, želje i ambicije ostvarivati usputno dok primamo redovnu platu user posted image  
Naravno ovo se odnosi na one kojima prezimena i genetika nisu već osigurala uspješnu budućnost user posted image  

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 15:12:56   
Hanady RR
Treba imati jedno i drugo..i zanat i fakultet...
Dok strudiraš zantom sebi zaradiš ako ne uspiješ sa fakultetom uvijek imaš hljeb u rukama.

ja sam otišla u gimanziju i stekla zvanje maturant gimanzije...znači ništa...
Upisla faks i dobila zavnje, eh sad moja sreća je što sam ja u ovome šugavom društvu našla svoje mjesto pod suncem tj.radno mjesto dok stavrno dobar dio mojih kolega i iz moje generacije ne rade u struci.user posted image

moja mama je dipl. ekonomista, pa se žena prekfalifikovala za frizera...
položila razliku predmeta od ekonmske škole do sticanja zvanja frizera tada tih godina u medicinskoj školi.

da nije bilo maminog znata bogami teško bi mi rat predeverali...mama ošiša za kutiju cigara a za tu kutiju ode i kupi nam brašna.

A diplome dvije moga tate ''prdile' u vitrini...znači treba i jedno i drugo imati.

Zato sma ja odlučila svojoj djeci stalno pričati da im srednja škola bude usmjerena a onda ako žele na fakultete bujrum djeco mama sve podržava.
Ako mi koja do njih kaže da hoće gimanziju baš ću se razočarati i to će biti jedino u njihovim životima gdje ću ''forsirati'' da gimanziju ne upisuju.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 15:25:42   
Anoniman
ja sad kad bi ponovolo ucila izucila bi zanat za snajderku  , doduse ja moj fax nisam zavrsila ima jos koji ispituser posted image ali kad bi vreme iskoriscavala onda radije bi ucila 6 meseci za snajdera  nego da ganjam da polazem ispite da ucim i mucim se i za posao da moram da padnem u depresiji i opet plata vise sa ovim zanatom nego tamo sa faxom  tako sam ja odlucila  kad sam sve skupa sagledala



(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 15:31:29   
Medić*
U pravu si Hanady za gimnaziju. Ja zavrsila matematicku gimnaziju a otisla na studij Psihologije jer mi je to lezalo i vidjela sam sebe u tome. Tako i bi. Ne kajem se.

A prije srednje skole sjecam se otac mi je govorio hajde sine sta ce ti gimnazija. idi na neki zanat ( zelio srednju farmaceutsku, medicinsku i sl ) ama ne, moji svi prijatelji su tu pa hocu i ja, ne bi mi da se odvajamo user posted image user posted image  Nigdje veze user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 15:38:41   
Hanady RR
Moja me mama molila da idem i za frizera, al gdje ću ja u frizere....

a i dan danas opremljenu ranjdu imamo...
ni ja ni seka nismo izrazliže želju bar da pokušamo kome kose opratiuser posted image

a šteta zaista...
iz iskustva znam da nedao Bog nečega opet naši ljudi uvijek se šišaju i kose preru kod frizera.

da se razumijemo ja sam sretna sa svojim stečenim zvanjem i volim ga al zaista volim svoje zvanje i posao..
al da sma malo pametnija bila imala bih i zanat...
sad ja sa ovolikim godinama učenja imama samo ovo jedno stečeno zvanje...a milion pamtenijih od mene imaju po dva zvanja...

tipa mog supruga...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 15:39:36   
Đenifer
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Treba imati jedno i drugo..i zanat i fakultet...
Dok strudiraš zantom sebi zaradiš ako ne uspiješ sa fakultetom uvijek imaš hljeb u rukama.

ja sam otišla u gimanziju i stekla zvanje maturant gimanzije...znači ništa...
Upisla faks i dobila zavnje, eh sad moja sreća je što sam ja u ovome šugavom društvu našla svoje mjesto pod suncem tj.radno mjesto dok stavrno dobar dio mojih kolega i iz moje generacije ne rade u struci.user posted image

moja mama je dipl. ekonomista, pa se žena prekfalifikovala za frizera...
položila razliku predmeta od ekonmske škole do sticanja zvanja frizera tada tih godina u medicinskoj školi.

da nije bilo maminog znata bogami teško bi mi rat predeverali...mama ošiša za kutiju cigara a za tu kutiju ode i kupi nam brašna.

A diplome dvije moga tate ''prdile' u vitrini...znači treba i jedno i drugo imati.

Zato sma ja odlučila svojoj djeci stalno pričati da im srednja škola bude usmjerena a onda ako žele na fakultete bujrum djeco mama sve podržava.
Ako mi koja do njih kaže da hoće gimanziju baš ću se razočarati i to će biti jedino u njihovim životima gdje ću ''forsirati'' da gimanziju ne upisuju.



Potpisujem, ja sam istog mišljenja da treba imati i jedno i drugo, jel nikad neznaš šta život nosi i kakva nas budućnost čeka, tj.našu djecu.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 16:53:19   
sabinos
ovo za gimaziju se slazem sa hanady
ja zavrsila opcu gimanziju(bila mi je teza nego pravni fakultet iskreno) i zaista ne bih voljela da moje dijete izrazi zelju za istom skolom,al eto ako bude navaljivao...


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 17:16:17   
ananas_ze
i ja sam zato da se zanat zna, npr moj komsija ide na faks, radi sve i svasta od toga zivi i skoluje se-svaka castuser posted image

isto tako je vazno i koji fakultet je u pitanju, i sto je jos neko rekao vazno je biti najbolji u svome poslu(struci)
ja idem na fakultet i iskreno se nadam da ce se koja teta u vrticu penzionisat dok ja dobijem diplomu u ruke , inace cu napraviti stalu, kupit kravu i zasukat rukaveuser posted image


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 20:56:31   
SdZ
a idem na fakultet i iskreno se nadam da ce se koja teta u vrticu penzionisat dok ja dobijem diplomu u ruke , inace cu napraviti stalu, kupit kravu i zasukat rukaveuser posted image

user posted image Dobra si i ja ovo potajno prizeljkujem za profe Bosanskoga jezika.
I isto bih sad voljela da imam zavrsen kakav zanat, pa dok studiram da mogu i zaraditi stogod, ali hocu ja u gimnaziju da ganjam petice.


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 22:11:38   
klemzi
Ulažite u stomak! To ulaganje daje brze i vidljive rezultate. Ulaganje u glavu je dugoročno i neizvjesno.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 22:17:43   
Skvo RR
Imam i zanat i fakultet. Hvala Bogu na tome.
U razlicitim periodima zivota uvijek je jedno "donosilo" dobit.user posted image A to je cini mi se najvaznije.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: dobar zanat ili fakultet
4.10.2011 23:24:23   
veeseelaa

za zanat sam obavezno a kasnije ako se djetetu ide dalje fax je zakon a ako ne ima zanat u rukama
al i jedno i drugo je džaba imati ako nisi radišan, prodoran i sl
Neko sa završenim faxom cijeli žvot se muči a neko sa srednjom dobro prodje....

u svakom slučaju sam za marljivost ma šta bili po struci

a i kad imaš fax manje su ti mogućnosti da ti svakakav šonjo bude šef user posted image
kad je stani pani diploma je bitna jako, zato veliki aplauz za fakultetlije user posted image
a Boga mi aplauz i za zanatlije koji su svojim trudom i radom postali jako uspješni user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *