|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Upale i slični ženski problemi
27.9.2012 19:18:47   
kupinica
Drage forumašice,

molim vas pišite svoja znanja i iskustva kako prvenstveno SPRIJEČITI, a kad zatreba (a često zatreba) i liječiti vaginalne upale i sl. Ali na prirodan način, tj. koji su čajevi dobri i koje još načine znate.
Trenutno sam na 12-dnevnim vaginaletama i baš mi je dosadilo, hem nema hopa cupa, hem me nerviraju!
A izgleda mi žene stalno nekakve upale imamo, pa možel se to kako spriječit?!!! user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Upale i slični ženski problemi
27.9.2012 19:56:05   
vjestica
dok koristiš vaginalete, možeš hopa cupa, ali samo s kondomom

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu kupinica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Upale i slični ženski problemi
27.9.2012 20:31:40   
kupinica
Ma čitala sam da može sa kondomom, al većinom preporučuju da je bolje izbjegavat user posted image pa hajd reko neka se bar riješi upala kako treba...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Upale i slični ženski problemi
27.9.2012 20:35:04   
kupinica
I odlučila sam, nakon što se upala riješi, tj. nakon što "ispucam" svih 12 vaginaleta (odnosno 11 jer sam jednu uništila, iscurila mi prije nego je stigla na ciljanu destinaciju user posted image ) da ću preventivno udarit po čajevima, da se ne ponovi. Samo što ne znam da li stvarno ti čajevi djeluju, koliko se smiju pit (da li svaki dan) i koje čajeve treba pit. Zato molim za savjete user posted image

(odgovor članu kupinica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Upale i slični ženski problemi
27.9.2012 22:02:39   
Graziella
Ajooooj,znam tacno kako ti je,i ja kad god odem na gin.pregled dobijem neke vaginalete i sve to isto prođem kao sto ti opisa...al' meni rece jos doktorica da pomaze caj od hrastove kore,za ispiranje dole...i da,vrlo vazno,mani se slatkisa,jer razne bakterije i sl.se hrane secerom,pij sto vise jogurta,kefira,jedi salate i zeleno povrce(ovo ti sve ja prenosim kako je kod mene bilo,nije da ti pametujem nesto)

(odgovor članu kupinica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Upale i slični ženski problemi
27.9.2012 22:38:36   
Galicia
Sta vi radite pa imate toliko tih upala dole? Nikako mi nije jasno.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Graziella)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Upale i slični ženski problemi
27.9.2012 22:42:56   
Graziella
ti nemas?blago tebi...ja se bas naslusam prica u onoj cekaoni,te ovo,te ono(ja opet ko blazi pacijent dođem),elem,svaki se sekret vodi kao upala,sad kol'ko je sta od tog opasno valjda ljekari znaju,a ja jadna pristanem i na vaginalete samo da nema sekreta odvaratnog,mada ja vjerujem da svi mi to imamo...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Upale i slični ženski problemi
27.9.2012 23:15:55   
Galicia
Donji ves mora biti 100% pamuk, i nikakvi dnevni ulosci. Nikakvo ispiranje gospodje, znaci nikakvi "posebni" preparati za tusiranje. Kada se tusiras, nemoj sapun/sampon/sapunicu direktno unutra.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Graziella)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Upale i slični ženski problemi
28.9.2012 8:00:13   
Ben 10
Ja takodje nikada nisam imala upale ,niti bijelo pranje ,nikada mi nista ne curka,taj sekret...

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Upale i slični ženski problemi
28.9.2012 8:47:41   
vjestica
nije svaki sekret upala
postoje noirmalni sekreti po fazama ciklusa npr ovulacijska sluz koja se baš onako fino rastregne , ne možeš je fuliti user posted image
e sad drugačija konzistenzija, boja i miris sekreta je upala,ali to već ljekar procjeni

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Upale i slični ženski problemi
28.9.2012 9:55:42   
lost

IZVORNA PORUKA: Ben 10

Ja takodje nikada nisam imala upale ,niti bijelo pranje ,nikada mi nista ne curka,taj sekret...


Ni ja ništa od toga nemam hvala Bogu, jedino primijetim kad je ovulacija taj sekret. Mislim da tu samo dobra higijena igra ulogu i bez tih suvišnih ispiranja i fazona sa raznoraznim tečnostima i sapunima.
Inače čula sam kantarion da je dobar za te stvari pričaju žene pa sad ne znam jer nemam tih problemauser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Upale i slični ženski problemi
28.9.2012 11:15:47   
Ben 10
I ja sam za kantarion cula da ga stavljaju na ulozak ili na tampon i valjda pomaze...nisam probala i nadam se da ni necu nikada...

Mene kod ovulacije malo bole jajnici ,a sekreta nisam nesto primjetila da imam...

< Poruku je uredio Ben 10 -- 28.9.2012 11:16:36 >


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Upale i slični ženski problemi
28.9.2012 11:36:34   
mo girl
ja sam imala sve moguce upale koje postoje jednostavno sam sklona tome tako mi je doktor rekao vazda mi nesto nadje.neko maze kantarionom.a imas onu travu virak pa pravi caj kazu da on lijeciu sve zive upale.takodje imas one vaginalete od kantariona,i jos neke biljne kao nisu lose,ja sam probala od kantariona al meni nadrazi kozu

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Upale i slični ženski problemi
28.9.2012 12:38:52   
kupinica
Blago se vama koje nemate problema user posted image

A sta znate o kapsulama LACTOGYN? U uputstvu pise da je to kao dodatak prehrani.
Doktorica mi ih je propisla uz vaginalete.

Slažem se za pranje sapunom dole (unutra), to ne radim, naravno. A i za "spoljašnje" dijelove koristim poseban gel za pranje intimnih područja.




(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Upale i slični ženski problemi
28.9.2012 12:41:22   
kupinica
Ove kapsule lactogyn su za uravnoteženje vaginalne mikroflore, a pod ovim "sta znate o kapsulama lactogyn" sam mislila sta znate o tome da li djeluju? Nisu bas jeftine, oko 16KM, a potrebno je više od jedne kutije.

(odgovor članu kupinica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Upale i slični ženski problemi
29.9.2012 17:02:24   
SdZ
Ja sam dugo imala upale, to mi je pokazivao i papa nalaz. I, naravno, po preporuci doktora sam koristila i vaginalete, tablete, masti i sl i pomagalo je, ali ono sto mi je najvise pomoglo je caj Zlatna trava. Pila sam ga dvadesatak dana po litru svaki dan i stvarno mi je pomogao. Nastavila sam ga koristiti povremeno i svakom, ali svakom s tim problemima bih ga preporucila.

Ja sam ga nasla kod travara.
Sretno.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu kupinica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Upale i slični ženski problemi
3.10.2012 0:19:01   
Graziella
Ja bas danas bila kod ginekologa,isla po neke uputnice,i on pri pregledanju mog kartona primjeti da sam imala tu neku upalu koju je pokazao papa test,pa kaze obavezno ponoviti nakon zavrsene terapije vaginaletama,toliko o upalama,vrlo je vazno sanirati ih,ne treba nikom da bude  mrsko koristiti vaginalete,cajeve,gelove ili sta vec,ko ce brinuti o nasem zdravlju ako ne mi same!

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Upale i slični ženski problemi
3.2.2013 11:11:25   
bebaa
pozz...i ja sam od onih koje su sklone cestim upalama i to nema veze sa higijenom...prosli mjesec(januar) dva puta koristila vaginalete i jos svojevoljno ukljucila caj od pharmameda protiv pojave bjelog pranja...nije los...a od jutos pocela pit neki odvratni caj za ciste na jajnicima jer su mi ustanovili u petak da imam hemoragicnu cistu od 3x3 cm...citala sam da sredstva za intimnu higijenu uopsta nisu dobra...stari dobri sapun...dobro posusiti i obavezno nositi pamucni ves...ali kad hoce hoce...i pored svih mjera upala se odnekle stvori i jos kad kazu prehladila se ma da svisnem...a ja zarobljena u kuci s bebicom od 4 mj....blago onima koje nemaju problema s hmmhmm...

(odgovor članu Graziella)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Upale i slični ženski problemi
3.2.2013 11:36:43   
Graziella
meni je receno da se svaka promjena u organizmu odrazi na "nju",tj,upala svaka,prehlada,dijeta,stres itd...a za intimne sapune sam takođe cula da su losi,isto kao i dnevni ulosci koji navodno ispustaju kojekakve stetne tvari,pa secer koji unosimo u organizam,hrani taj sekret,sto vise secera vise i sekreta,elem moja je preporuka svakom ko pati od bijelog pranja:neven!pa solju caja svakodnevno bilo bi dovoljno,i ishranu regulisati,znaci jogurta,kefira sto vise,salata...sto manje kolaca...eto!

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Upale i slični ženski problemi
11.2.2013 12:35:43   
lajlac
Ja bih nesto pitala :)

Sto znaci kad mi izlazi smedje prije i poslije menstruacije? procitas na stranici jednoj da je to pocetak klimaksa a meni tek 28 godinauser posted image Jeli moguce? Ali to se meni odavno desava, nekad manje nekad vise, ali sam isla na pregled i sve je ok. Doduse, to je bilo prije pola godine. A menstruacija mi inace traje 3 dana, ostalo je pomalo ali gotovo nista. I tako oduvijek!

_____________________________

Lajla

(odgovor članu Graziella)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Upale i slični ženski problemi
11.2.2013 13:25:16   
mamabb
IZVORNA PORUKA: lajlac

Ja bih nesto pitala :)

Sto znaci kad mi izlazi smedje prije i poslije menstruacije? procitas na stranici jednoj da je to pocetak klimaksa a meni tek 28 godinauser posted image Jeli moguce? Ali to se meni odavno desava, nekad manje nekad vise, ali sam isla na pregled i sve je ok. Doduse, to je bilo prije pola godine. A menstruacija mi inace traje 3 dana, ostalo je pomalo ali gotovo nista. I tako oduvijek!


pa ni meni ne poteče odmah čista krv nego ''''brlja'''' prvi dan a tako i kad završava. Tako je oduvjek. Mislim da nema razlog za brigu.

< Poruku je uredio mamabb -- 11.2.2013 13:26:13 >


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Upale i slični ženski problemi
11.2.2013 13:45:47   
lajlac
pa ni meni ne poteče odmah čista krv nego ''''brlja'''' prvi dan a tako i kad završava. Tako je oduvjek. Mislim da nema razlog za brigu.


Hvala mamabb!user posted image

_____________________________

Lajla

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Upale i slični ženski problemi
11.2.2013 14:17:46   
reallove

IZVORNA PORUKA: mamabb

IZVORNA PORUKA: lajlac

Ja bih nesto pitala :)

Sto znaci kad mi izlazi smedje prije i poslije menstruacije? procitas na stranici jednoj da je to pocetak klimaksa a meni tek 28 godinauser posted image Jeli moguce? Ali to se meni odavno desava, nekad manje nekad vise, ali sam isla na pregled i sve je ok. Doduse, to je bilo prije pola godine. A menstruacija mi inace traje 3 dana, ostalo je pomalo ali gotovo nista. I tako oduvijek!
[/quote

pa ni meni ne poteče odmah čista krv nego ''''brlja'''' prvi dan a tako i kad završava. Tako je oduvjek. Mislim da nema razlog za brigu.

I kod mene je isto ovakouser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Upale i slični ženski problemi
11.2.2013 14:20:00   
reallove

IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: mamabb

IZVORNA PORUKA: lajlac

Ja bih nesto pitala :)

Sto znaci kad mi izlazi smedje prije i poslije menstruacije? procitas na stranici jednoj da je to pocetak klimaksa a meni tek 28 godinauser posted image Jeli moguce? Ali to se meni odavno desava, nekad manje nekad vise, ali sam isla na pregled i sve je ok. Doduse, to je bilo prije pola godine. A menstruacija mi inace traje 3 dana, ostalo je pomalo ali gotovo nista. I tako oduvijek!


pa ni meni ne poteče odmah čista krv nego ''''brlja'''' prvi dan a tako i kad završava. Tako je oduvjek. Mislim da nema razlog za brigu.

I kod mene je isto ovakouser posted image



_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Upale i slični ženski problemi
20.7.2013 12:46:20   
bebaa
user posted image user posted image user posted image kod mene opet kratki spoj...nešto se upalilo...pecka,svrbucka....user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *