|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako zovete svekrvu i svekra?
4.4.2008 11:58:42   
sarah
Da li ih oslovljavate onako kako i vas MM, ili ih zovete imenima, ili ih nikako ne zovete user posted image ?
I da li ih persirate?

Nekim svekrvama i svekrima je bitno kako ih zove snaha, i zato sam ja odmah na pocetku pitala kako cu ih zvati.
Rekli su mi da ih ne persiram i da ih mogu zvati njihovim imenima.
Meni to super doslo, jer nekako se nisam mogla zamisliti da ih zovem mama i tata.

Meni je drago da sam to odmah rijesila na pocetku braka, jer neke zene koje poznajem i dan danas nikako ne zovu svekra i svekrvu, nego hvataju njihov pogled, jer im je nezgodno da ih zovu imenima, a ne mogu ni sa "mama i tata" ili "mama i babo". A poznajem i zene koje se citav zivot svekru i svekrvi obracaju sa "Vi" i ustvari tako ih i zovu.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
4.4.2008 12:00:27   
mukica
Ja svoju persiram i danas poslje devet godina braka  al je zovem nanom ko i moje djete

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
4.4.2008 12:06:16   
budućamama
I j persiram. Svekrva mi nikad nije rekla da je drugačije zovem, a pošto smo se znale godinama ranije i ja sam je uvijek persirala, nekako mi je bilo najprirodnije da tako i nastavim.
Ponekad je zovnem i nenom jer ima unuče od sestre MM, pa je ponekad svi tako oslovljavaju. Ali je ja uvijek persiram i to je moj izraz poštovanja prema njoj kao majci MM

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
4.4.2008 12:20:11   
Blue rose RR
S obzirom da smo se poznavale i prije moga braka sa mm, i kako sam je tada persirala, kao neki znak poštovanja, to persiranje mi je kasnije bilo kao neki logičan slijed događaja.

A svoju svekrvu sam prije braka oslovljavala sa "teta ......", a kasnije sam se dogovorila sa njom da ću je zvati "majka", jer će biti majka/nana mom djetetu...tako da je i to ispoštovano.

Na žalost svekra nemam..tako da smo za taj dio uskraćeni.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
4.4.2008 12:20:22   
haidy
Ja sam moje u pocetku persirala, ali oni su me vise puta zamolili da to ne radim, da sam ja sad clan njihove porodice, da zele da se zblizimo, a da persiranjem pravimo distancu. Tako da sam ja vremenom presla na ti, i sada mi je to normalno. U pocetku mi je bilo bas nezgodno kako cu ih zvati, i sad je tako nekad, cini mi se da kako god ih zovnem zvuci neprirodno. Zovem ih isto kao i moj muz. A i on tako moje roditelje.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
4.4.2008 12:27:09   
Kesten
Kada sam došla u obitelj MM..prije svega dočekala me je jedna zdrava atmosfera, moja pokojna svekrva je mačeha moga muža jer je njegova prava majka umrla kada je on imao 4 godine, ali to se nije osjetilo jer ona nije razlikovala svoje djete od djeteta svoga muža..i tako je se ponašala i prema meni i mom djetetu....od prvog dana sam je zvala mama a svekra tata...ja u srcu znam a i moja majka da je samo ona prava mama ...tako da mi nije smetalo sto ču tim riječima učiniti  sretnijim dvoje ljudi....

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
4.4.2008 12:30:39   
M kao Mama
Moja svekrva je veoma mlada  (1957 god) i nadavsne normalna žena, koja ne pati od persiranja i dr. Znale smo se od ranije i tada sam je oslovljavala sa imenom, sada je ponekad zovnem imenom, nekada nana kako je Lajla zove, mada mi je bilo jako teško kako je zvati. Ja sam veoma rano ostala bez mame i bilo bi mi zaista teško da je tako zovem, ali danas vjerujte da mi je ona kao majka, ali eto ipak je zovem kako zovem. Vjerovatno ćete sada shvatiti zašto imam dobar odnos sa svojom svekrvom, zašto je volim, ona je mene prihvatila kao kćerku, a ja sam nju kao majku, a ne kao državnog neprijatelja. Vjerujte nikada se sa njom nisam sporječkala, a kamoli posvađala. Ona je moja desna ruka i molim Boga da je poživi još dugo, dugo godina.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
4.4.2008 12:34:37   
Kesten
Almić bez riječi sam user posted image user posted image user posted image , neka vas bog dragi poživi obje...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
4.4.2008 12:40:56   
haida
Ja sam u početku oboje persirala. Onda su mi rekli da ih ne persiram i da ih zovem slobodno imenima....
Meni bi i bilo teško nekako da ih zovem mama i tata pošto imam svoje roditelje hvala Bogu, ali sad ih nekad zovnem nanom i dedom kao Alina

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
4.4.2008 12:50:27   
Okarica
IZVORNA PORUKA: maryam amina

S obzirom da smo se poznavale i prije moga braka sa mm, i kako sam je tada persirala, kao neki znak poštovanja, to persiranje mi je kasnije bilo kao neki logičan slijed događaja.


Na žalost svekra nemam..tako da smo za taj dio uskraćeni.


Kod mene ista situacija!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
4.4.2008 18:46:58   
Adana
I j persiram. Svekrva mi nikad nije rekla da je drugačije zovem, a pošto smo se znale godinama ranije i ja sam je uvijek persirala, nekako mi je bilo najprirodnije da tako i nastavim.


I ja isto ovako. I svekra naravno. Nadala sam se kada se udam da ce mi mozda reci da nema potrebe za persiranjem ili tako nesto, ali kako nisu, ja i dalje persiram s onim teta i ciko user posted image
Ko zna mozda kada dodje beba da pocnem sa nena i dedo, pa mozda i da predjem sa vi na ti, ali ne znam, vidjecemo jos.

< Poruku je uredio amelaa RR -- 12.9.2008 17:58:49 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
5.4.2008 14:35:49   
Sonja
IZVORNA PORUKA: haidy

Ja sam moje u pocetku persirala, ali oni su me vise puta zamolili da to ne radim, da sam ja sad clan njihove porodice, da zele da se zblizimo, a da persiranjem pravimo distancu. Tako da sam ja vremenom presla na ti, i sada mi je to normalno. U pocetku mi je bilo bas nezgodno kako cu ih zvati, i sad je tako nekad, cini mi se da kako god ih zovnem zvuci neprirodno.


takodje
zovem ih njihovim imenima sto svekrvi odgovara
al svekar bi vise volio da ga zovem tajo ili tata a nju mama ...ja to ne mogu jer imam svog tatu i mamu...nije mi to bas prirodnouser posted image
odmah sam mu na pocetku rekla da ga ne mogu tako zvati....i tako je i ostalo



_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
5.4.2008 15:04:46   
Hamos
Uvijek sam mislila da samo ja persiram muzeve roditelje, jer vecina mojih kolegica to ne radi. Olaksica je sto imaju djecu pa i one zovu nana, dedo...
Ja sam muzeve roditelje upoznala prije nego sto smo se uzeli tako da ih vec od tada persiram. Iskreno voljela bih da ih zovem imenom, ali vec je proslo dosta vremena, a to je ostalo isto.....

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
5.4.2008 15:59:06   
Amelaa RR
Babo i mama...jer moju su malo dalje...a i nije mi tesko da ih zovem tako...Jer svekra fakat volim kao svog babu

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Hamos)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
5.4.2008 17:10:13   
triplemama
Ja svoga svekra zovem babo jer je moj tata ,tajo. Njemu sve ruže iz ušiju cvjetaju kada ga zovnem, a i pravo mi je drag.
Svekrvu zovem Hadži jer je i njena djeca tako zovu iz šege, ali je nikako nebih mogla zvati mama, jer samo je jedna mama.
Oni se slažu sa time i zadovoljni su.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
5.4.2008 17:28:42   
nikka
Oslovljavala sam ih imenima dok nismo dobili djete,sada baka i djed,oni su sami predložili, mislim da je sve OK kako se tko dogovori.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
7.4.2008 23:29:51   
ziki
Meni je to zvanje pravi problem. Znala sam je i prije nego smo se uzeli, tad je bila teta... i persirala sam joj... u međuvremenu brat mm se oženi, njegova žen aje zove majko i ne persira joj pa se sad očekuje i od mene isto. Ja sam joj par puta rekla da mi treba vrijeme da se naviknem na to, viđamo se 3-4 put goišnje a čujemo svaki dan, i da je bolje da zna da je poštujem onako od srca al uhu je izgleda mijia politika.....Inače svekrva mi je draga, ponekad mi pomjeri živac, mada je ona žena koja je rodila mog muža, vaspitala ga i napravila od njega čovjeka mog života i to nikad ne mogu da zaboravim

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
8.4.2008 10:08:21   
akica b
Ja svoju svekrvu zovem teta Zumra i svekra cika Dzemouser posted image .Ne protive se i meni je super.

< Poruku je uredio amelaa RR -- 12.9.2008 18:01:19 >

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
8.4.2008 21:45:14   
RAJA
I ja svoju svekrvu persiram šta ču znale smo se prije udaje i zvala sam je teta...., mada mi sad ponekad zamjeri što je persiram ali meni se jezik još uvijek poslije 6god. nemože prelomiti a da je zovem mama bože sačuvaj mama je mama, svekra nemam na žalost ali svekrva ima muža za koga se udala prije 4
god i njega zovem imenom

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
9.4.2008 12:12:52   
mell
Drago mije cuti da neko se obrativa svekru i svekrvi majka i babo..

Toje meni nesta najljepse sto postoji, imam sina, volila bi da i njegova zena menise tako obracuje.

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
19.4.2008 11:58:41   
sebila
Svekrvu nazalost nemam,a da je ziva zbog svog muza bih je zvala mama,jer njega volim a ona ga je rodila.
Svekra imam i zovem ga babo jer je izrazio zelju da bude tako,nije mi bilo lako u pocetku,ali nevidamo se cesto pa ide...
Nemogu zamisliti da neko zove svekra i svekrvu ciko i teta to je po mom misljenju tako hladno,
radije bi ih zvala imenom...

_____________________________

Voli sam sebe pa ce te i drugi voljeti"
(istina ziva)

(odgovor članu mell)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
19.4.2008 14:46:19   
ewica
Persiram-roditelji mog M su najblaže rečeno "konzervativni" ljudi-iako relativno mladi, zaista užasno patrijarhalni, nerpistupačni, zaostali...Ljudi koji potiču iz male seoske sredine, užas jedan...I zaista,nisam tu neobjektivna...Kako god bih se trudila - nikad neću  njima valjati (posebno što kod mene i M ima relativno mnogo razlika-od mentaliteta po religiju, sto nama ne smeta imati super brak)user posted image

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
19.4.2008 15:52:48   
zvončica
Ja svekrvu nemam (ali bih radije da je ona tu nego svekar; MM kaže a i ostali da je bila jedna dušica). Svekra zovem imenom i ne persiram mu, al svejedno on je jedan potežak čikica...

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
19.4.2008 18:45:03   
lamka
Sam se udala odmah sam ih pocela zvati kao i mm tj MAMA I BABO.Ali posto sam ostala bez oca a bila sam jako vezana za njega odmah sam im rekla da ga ne bi mogla zvati tata.Moja mama se slaze da ih zovem tako jer je i ona svekrva i drago joj je kad je snahe zovu mama a i moj mm moju mamu zove mama iako mu nekada izleti pa je persira ali i to je sve rjede.

< Poruku je uredio amelaa RR -- 12.9.2008 18:04:50 >


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako zovete svekrvu i svekra?
21.4.2008 16:13:19   
lavica
  E kod mene je bilo pravo zanimljivo, znala sam svekra i svekrvu prije nego sto sam se udala i naravno persirala sam ih, a kad sam se udala oni su trazili da ih zovem mama i tata i da ne persiram.Ali ja sam to odmah odbila jer imam hvala bogu i mamu i tatu i to mi je nekako neprirodno da ljude koje znam tek nekoliko godina oslovljavam tako.Onda su rekli da im persiram posto na prethodno nisam pristala, a moj bivsi muz mojim roditeljima nije persirao pa me je to stvarno nerviralo.Ubrzo je svemu dosao kraj.....

< Poruku je uredio amelaa RR -- 12.9.2008 18:06:38 >


_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *