|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 0:02:32   
vanchi88
Dobar Dancic Trudnice !
Ovo je zvanicno moje prvo otvaranje teme user posted image

Stigli smo i u Novembar!!
Novim trudnicama zelim lake i ugodne trudnoce,da sve prodje u najboljem redu user posted image
Svim ostalim "starijim" trudnicama kojima se blizi dan D :) Da sve prodje kako treba, svim trudnicama kojima je termin ovaj mjesec lak i bezbrizan porod da sto prije svi drzimo svoje djecake i djevojcice u narucju !!!!!
user posted image
user posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 0:13:15   
leme
Hahah, kako si brza :D juhuuuuuu, uletismo u novembar. Da sto vise lijepih vijesti bude u ovom mjesecu, a sto manje tegoba i kuknjave :)

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 0:39:39   
vanchi88
haahaha vremenska razlika pa lakse da ja uletim pre ostalih :D


_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu leme)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 5:14:11   
BebeLina
Hocu se ja jucer hvaliti kako sam prespavala cijelu noc :) veceras nisam te srece :) Pozdravljam vas i maseeeeem...

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 8:11:24   
marinčii
Dobro jutro trudnice drage u ovom novom mjesecu.
Nasim ovomjesecnim terminusama zelim puno srece ,da sto bezbolnije i lakse donesu na svijet svoje bebice. zive i zdrave.
Nama ostalima da trudnoca ide kako treba i da sve docekamo svoje bebice zive i zdrave.
Vidim imamo i novi trudnica,dobro nam dosle drage moje.ZElim vam uredne trudnoce i zive i zdrave bebice .

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 8:57:40   
leme
Uh kako mene stomak boli od jutros mogao bi i moj malac bit novembarska beba

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 9:18:33   
no idea
dobro jutro, evo da i ja poželim sreću svima nama bebelim, nama malo bebelim da uživamo, bez briga i stresova, a puno bebelim da ubrzo uživaju sa svojim bebama, al' sad van stomaka!
vidim sinoć ste pričale o mom rođendanu-11.11., pa vam moram ispričati kako sam ja rođena-mami termin bio 12.12., 11.11. je bio četvrtak, ona imala zakazan pregled za ponedjeljak, kad već uđe u 9. mjesec, došla iz šetnje predveče, skuhala sebi kestenje jer joj se baš jelo i iznijela na stepenište da se brže ohladi, i u međuvremenu skoknula u bolnicu-ja izletila, nisam mogla čekati da uđem u 9.mjesec sa njomuser posted image user posted image user posted image odvezli me isto veče za Zg, jer nisam imala razvijen refleks za uzimanje hrane, i jer sam nedonošče, tamo me malo infuzijom hranili dok nisam naučila jesti, i došla kući živa i zdrava...rođena sa 2300, došla kući sa 2500g...mama kaže da se sve tako brzo dešavalo da je mislila da je sanjala...vrlo brzo sam stigla ostale vršnjake, tako da kad meni neko kaže da se boji ranijeg poroda-ja se samo nasmijem...nisam bila u inkubatoru nego samo pod nadzorom, i ništa mi ne fali! user posted image -inače, oni su njoj tek mislili provjeravati krvnu grupu i Rh faktor, al' su malo zakasniliuser posted image ,ona je 0-, a ja i tata 0+...bilo je to jako davno, ali je poenta priče da se ne trebate bojati kad beba odluči da izađe, očito je već zrela i spremna da se pridruži ovom svijetu...
veliko mahanje svima!

(odgovor članu leme)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 9:19:52   
amrara
jutro zene :D jeste li se naspavale :D
Mene je jucer doktor malo prepao, kaze beba okrenuta poprijeko , lezi u mom stomaku, glava na jednoj strani, guza na drugoj. ako se ne okrene za 20ak dana (tad u vec uveliko biti u devetom) tako ce i ostati. Elem, oni ovdje kazu da idu na prirodni porod sve dok je beba manja od 4 kg, ako je zatkom okrenuta . Vala mene niko nece tako prirodno patiti, i prvo dijete je bilo 4800

(odgovor članu leme)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 9:26:07   
marinčii
NO IDEA znaci ti si bila nestrpljiva da upoznas mamicu svoju,mozda sadantebi zvuci fino al se tvoja mama sigurno brinula pa ti si bilaa mrvica mala kad si se rodila,al eto hvala Bogu sve proslo dobro.
LEME kakvi su bolovi?
AMRARA i kod mene je bebica bila okrwnuta naopako nanzadnjem pregeledu sa 33 tjedna,meni je receno da kod drugorotki ima sanse da se okrene sve do zadnjeg dana tako da ne brini ima jos sanse,a ako ne boze moj ima i carski nemoj se samo sekirati.Kad si ti bila na pregledu,sta veli doktor kolika je bebica?

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu amrara)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 9:49:47   
leme
Izgleda da je bila lazna uzbuna :D bolilo me od prepona i stomak dok nisam ustala i razgibala se malo. Sad je hvala Bogu ok, samo me necim protisce ispod desnog rebra,namjestit se ne mogu, da li se okrenuo vidjet cemo u utorak ako Bog da

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 9:57:05   
leme
I moj brat rodjen u 35 oj sedmici tezak 2260 g, a eno ga sad hoce crknut trceci da smrsa al ne ide user posted image
IZVORNA PORUKA: no idea

dobro jutro, evo da i ja poželim sreću svima nama bebelim, nama malo bebelim da uživamo, bez briga i stresova, a puno bebelim da ubrzo uživaju sa svojim bebama, al' sad van stomaka!
vidim sinoć ste pričale o mom rođendanu-11.11., pa vam moram ispričati kako sam ja rođena-mami termin bio 12.12., 11.11. je bio četvrtak, ona imala zakazan pregled za ponedjeljak, kad već uđe u 9. mjesec, došla iz šetnje predveče, skuhala sebi kestenje jer joj se baš jelo i iznijela na stepenište da se brže ohladi, i u međuvremenu skoknula u bolnicu-ja izletila, nisam mogla čekati da uđem u 9.mjesec sa njomuser posted image user posted image user posted image odvezli me isto veče za Zg, jer nisam imala razvijen refleks za uzimanje hrane, i jer sam nedonošče, tamo me malo infuzijom hranili dok nisam naučila jesti, i došla kući živa i zdrava...rođena sa 2300, došla kući sa 2500g...mama kaže da se sve tako brzo dešavalo da je mislila da je sanjala...vrlo brzo sam stigla ostale vršnjake, tako da kad meni neko kaže da se boji ranijeg poroda-ja se samo nasmijem...nisam bila u inkubatoru nego samo pod nadzorom, i ništa mi ne fali! user posted image -inače, oni su njoj tek mislili provjeravati krvnu grupu i Rh faktor, al' su malo zakasniliuser posted image ,ona je 0-, a ja i tata 0+...bilo je to jako davno, ali je poenta priče da se ne trebate bojati kad beba odluči da izađe, očito je već zrela i spremna da se pridruži ovom svijetu...
veliko mahanje svima!

(odgovor članu no idea)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 11:20:20   
marinčii
leme ajde dobro je ,neka je prestalo.Neka bebice još malo u pupi makar do 37 tjedna onda se svakako konta kao da je u terminu.
Nego baš sam nedavno čitala da bebice koje se rode mršavije češće kad odrastu budu malo naprednije,iako ne mora značiti,svako pravilo ima i po koji izuzetak..

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu leme)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 11:26:07   
leme
Tacno, nek izguramo makar jos 15ak dana, pa onda mu na volju :) nego sta damas kuhate? Kod nas prelijep dan, a ja ne smijem ic setat :( iako je dr rekao da ne moram vise strogo mirovat al mene opet strah. Kontam kad sam ovoliko izdrzala,mogu jos malo

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 11:31:10   
marinčii
Ja cu sebi ispeći piletinu s krompirom i imam zelen salate a i cikle ,nešto mi ona najmanje naškodi zbog ovog povraćanja,sinoć sam opet povraćalauser posted image .
Neznam šta bi ti rekla izdrži još koji dan pa se onda daj u šetnju,valjda će i vrijeme poslužiti...

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu leme)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 11:48:32   
leme
Samo da uletim aBd u sigurne sedmice, pa onda mogu mirne duse u setnju :) uhhh ja volim cveklu jaaaako. Jel ti drvista rekao za to povracanje?

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 11:50:20   
Mushu

IZVORNA PORUKA: marinčii

Ja cu sebi ispeći piletinu s krompirom i imam zelen salate a i cikle ,nešto mi ona najmanje naškodi zbog ovog povraćanja,sinoć sam opet povraćalauser posted image .
Neznam šta bi ti rekla izdrži još koji dan pa se onda daj u šetnju,valjda će i vrijeme poslužiti...



Veliko cao i u novembru. Leti vrijemeee

Ja sam jutros povratila nakon 10 dana. Taman sam se obradovala da je prestalo kad eto ti belaja...

Inace sam ok i jedva cekam kontrolu da zamolim doktora da mi kaze da li je djecak ili curicauser posted image

Nadam se da ste sve super

Pozdravcici

_____________________________

Sreću čine male stvari

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 11:55:49   
vanchi88
dancic cure
kod mene 07h ja od 6 budna... vjetar duva sa svih strana samo gledam kad ce me odneti s 9 sprata user posted image
no idea fino je to cuti :) nek si ti nama ziva i zdrava, inace djeca rodjena 35-36 nedelja imaju samo problema sa dojenjem malo im treba da se navikne beba a svi vitalni organi rade dobro!


_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 11:56:41   
marinčii
leme ne ništa mi posebno ne govore ,kao ti si jedna od rijetkih koju to prati ccijelu trudnoću,izdrži i eto.Sreća nije mi se dešavalo da povraćam više od 3 puta dnevno ,tako da nije bilo opasnosti od dehidracije al bome da mi je dodijalo jeste,šta god da pojedem koda mi stoji neka knedla u grlu i po cijele dane me muči,čak mi i voda izaziva podrigivanje i mučninu,al eto tješim se još malo pa će i to proći...
mushu draga i tebi pozdravčić,ti si vidim došla do 12 tjedna još koji dan i abd da ti prestanu mukice,nadam se da nećeš biti kao ja.Sretno na pregledu ,prvo da bude sve ok a onda da te doktor obraduje pa da saznaš i spol. bebice,user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Mushu)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 11:57:49   
vanchi88
ja sam sinoc par puta imala kao menstrualne bolove kratkog trajanja user posted image

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 12:13:26   
marinčii
mushuhehe tek sad bolje pogledah ticker i vidim da si 17 tjedna,izvini draga izgleda ovaj moj trudnički mozak se baš smanjujeuser posted image ,meni je doktor s 15 tjedana rekao da čekam dječaka i dosad je to potvrđivao,samo nek su nam živi i zdravi sve ostalo je ,manje bitno..

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 12:16:21   
marinčii

IZVORNA PORUKA: vanchi88

ja sam sinoc par puta imala kao menstrualne bolove kratkog trajanja user posted image

jutro draga,tebe izgleda bebica već trenira pa se budiš tako ranouser posted image ..
Što se tiče tih bolova normalno je to se maternica priprema ne sekiraj se..
Kad opet ideš na kontrolu?Ja baš jedva čekam a imam još dosta do toga,sljedeći tjedan idem uraditi nalaze a onda tjedan iza toga na kontrolu ,samo da sve bude ok..

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 12:20:19   
leme
Mene puca trema od poroda, ne znam kako da je zanemarim. Svakakve misli mi prolaze kroz glavu od toga hocul ja to moc izdrzat pa na dalje,ufff user posted image

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 12:24:53   
vanchi88
cao marinci!! nisam se dugo budila,zadnjih dana dobro sam spavalaaaa:)
opet me malo svaljuje umor, pogotovo sto je vani jos mrak, mozda se cak vratim u krevet jos malo....danas mm stize kuciii ako negdje ne zaglavi sa dostavom,veliko pitanje.
kontrola u srijedu 5og. radice mi bris tada, i ja mislim da vec od tada krecem na sedmicnu kontrolu. Cak je mene Dr pitao prosli put imam li grceve ali ja tad nisam imala nista, samo malo pritisak kad hodam puno... u 33 nedelji trbuh mi je mjerio 35/36. Sve ja mislim cim udjem u 9 eto njega ... kod nas danas najavili snijeg a vec je -5

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 12:26:07   
mala curica
Drage moje trudnice lijepe,mile i drage........zelim da nam ovaj mjesec,mjesec Novembar,bude
pun lahkih poroda i zdravih user posted image (kojima je termin),urednih kontrola i manje stresa i u zivanja u user posted image
Grlim vas mnogooooo user posted image i mazite svoje user posted image

< Poruku je uredio mala curica -- 1.11.2014 12:29:00 >


_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
1.11.2014 12:26:47   
mala curica
Dupla poruka mi "pobjeze".

user posted image

< Poruku je uredio mala curica -- 1.11.2014 12:32:25 >


_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *