|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 10:42:01   
salmana
Gledamo u zadnje vrijeme poslove, ima million oglasa, uslovi jako primaljivi, sve placeno, cista plata da nam ostaje mjesecno...ali s druge strane cula sam da su Arapi poteski kao poslodavci.

Imate li iskustva, licna ili iz blize okoline, kako je otici u ove zemlje raditi?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 12:38:59   
salmana
Bas niko, nista?

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 12:43:27   
yoko eto

IZVORNA PORUKA: salmana

Gledamo u zadnje vrijeme poslove, ima million oglasa, uslovi jako primaljivi, sve placeno, cista plata da nam ostaje mjesecno...ali s druge strane cula sam da su Arapi poteski kao poslodavci.

Imate li iskustva, licna ili iz blize okoline, kako je otici u ove zemlje raditi?


sve zavisi koje poslove gledasuser posted image sta te interesuje?

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 13:30:56   
salmana
Apliciram sa MSc, tako da gledam poslove koji (barem po onom navedenom) nude prilicno dobre uslove tipa placeni troskovi zivota, zdravstveno za sve clanove porodice, placena skolarina za do 3 djece, placene avionske karte, godisnji 3 sedmice...

E sad, neckam se da apliciram jer sam procitala neka negativna iskustva nasih ljudi koji su tek tamo po dolasku potpivali ugovore koji onda I nisu bili kako je receno u pregovorima...ispade ono dok te mami medom te hrani...a ipak bismo s djecom se pokupili ne ide mi se ako posotji sansa da ispadne problem umjesto obecane zemlje.

Gdje si ti, kakva su tvoja iskustva kako je raditi, zivjeti tamo uopste?

(odgovor članu yoko eto)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 13:47:02   
yoko eto

IZVORNA PORUKA: salmana

Apliciram sa MSc, tako da gledam poslove koji (barem po onom navedenom) nude prilicno dobre uslove tipa placeni troskovi zivota, zdravstveno za sve clanove porodice, placena skolarina za do 3 djece, placene avionske karte, godisnji 3 sedmice...

E sad, neckam se da apliciram jer sam procitala neka negativna iskustva nasih ljudi koji su tek tamo po dolasku potpivali ugovore koji onda I nisu bili kako je receno u pregovorima...ispade ono dok te mami medom te hrani...a ipak bismo s djecom se pokupili ne ide mi se ako posotji sansa da ispadne problem umjesto obecane zemlje.

Gdje si ti, kakva su tvoja iskustva kako je raditi, zivjeti tamo uopste?

user posted image me stupiduser posted image
mi smo u qataru

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 14:04:07   
salmana
Sa zvanjem magistra i dugogodisnjim iskustvom u struci, zato su ponudjeni tako dobri uslovi...

Sto si skrta na rijecima?

(odgovor članu yoko eto)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 14:08:23   
Anoniman
Salama magistar čega user posted image

(odgovor članu salmana)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 14:11:28   
salmana

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Salama magistar čega user posted image



user posted image user posted image user posted image

Magistar nauka, jel igra ulogu kojih?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 14:18:08   
Medić*

IZVORNA PORUKA: salmana


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Salama magistar čega user posted image



user posted image user posted image user posted image

Magistar nauka, jel igra ulogu kojih?



Pa ako vec pitas za detalje i kako je tamo naravno da ima.
Dobili ste poziv za posao, te uslove neke, moras i ti malo detalja:)


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 14:19:55   
Medić*
Moja rodica je tamo. Radi u nekom spa centru na recepciji. Neke dvije godine je vec tamo. Kaze da joj je dobro. Nije udata uglavnom i svidja joj se. Ostalo ne znam.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 14:39:08   
salmana

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: salmana


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Salama magistar čega user posted image



user posted image user posted image user posted image

Magistar nauka, jel igra ulogu kojih?



Pa ako vec pitas za detalje i kako je tamo naravno da ima.
Dobili ste poziv za posao, te uslove neke, moras i ti malo detalja:)



Nismo, nemam detalja. Detalji su koje sam vec napisala iz oglasa za posao na koje bih se mogla prijaviti.

Napisala sam da razmatram milion primamljivih ponuda za posao ali nisam sigurna da li aplicirati jer ne znam kakva su radna iskustva ljudi koji su otisli I kakvi su Arapi opcenito poslodavci.

Hvala u svakom lsucaju.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 14:44:46   
Medić*
Sretno u svakom slucaju. Raspitajte se detalnjo bez zurbe. Valjda se ko javi sa iskustvima nekim.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 14:45:14   
yoko eto

IZVORNA PORUKA: salmana

Sa zvanjem magistra i dugogodisnjim iskustvom u struci, zato su ponudjeni tako dobri uslovi...

Sto si skrta na rijecima?

ma nisam skrta. nego me zbuni kako rece posao MScuser posted image pa ne znam sta da ti napisem :D

E onda nemas razloga za brigu. Gledaj samo da placaju i skolu djeci jer su skole uzasno skupe, a drzavne uzasno lose.

Jedini "nezahvalni" poslovi su ti ovdje usluzne djelatnosti. Osim, naravno, ako nisi sam, pa ti ni ne treba puno. Stanovi su uzasno skupi...ne znam da li ce ti firma naci stan ili ce ti dati za stan....cijene se krecu, za neki normalan smjestaj, od 7000...pa u nedogled (7000 riala ti je skoro 2000 dolara). Hrana je otprilike kao i kod nas...osim ono sto oni jedu...to je dzaba. Neke stvari su, naravno, skuplje...ala krompirauser posted image .

Moj suprug radi u drzavnoj firmi...plata ni dan nije kasnila...nema zamjerki nikakvih. Auto je MUST..nemas ovdje javog prevoza...da li cete uzeti novo ili polovno...vasa odluka. Auta su znatno jeftinija nego u eu...nemaju porez.

Garderoba kao i kod nas.

Sto se tice zivota...eh...to je vec...hmmm...svi su ti ovdje s jednim jedinim ciljem...NOVAC. Qatar se ne moze pohvaliti nekim aman dobrim kulturnim i dr. desavanjima...za razliku od emirata...a opet je bolje nego kod nas...svakako.
Radi klime kakva jeste...zivot se uglavnom odvija u zatvorenom...trznim i to...nije bas za pohvalu.
Plaze su kao sa fotografija...osim sto je more uzasno plitko...to nervira...barem meneuser posted image

Alkohol...zabranjen...osim po hotelima sa 5* ...ima jedna prodavnica gdje se moze kupiti...ali ti treba dozvola.

Ne moras biti pokrivena na ulici...ali opet gledas naravno da nisi ni pre razgolicena...stvar ukusauser posted image

Teze je sigurno starijoj djeci...posto nema druzenja kao kod nas i izlazaka...sve se svodi na kina

Reci sta te jos interesuje

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 15:10:36   
salmana
Hvala puno, ovo mi je trebalo! user posted image

Ma vidi, nije da se ovdje patimo hB, ali razmisljamo u pravcu da (naravno) zaradimo, djecu izvucemo iz ovog uzasa ovdje I priblizimo se arapskom jeziku I Saudijskoj Arabiji :) (islamskom svijetu).

I mm-ova rodica je jedna u UAE, djeca su u medjunarodnoj skoli, I perspektiva im je istok I zapad nakon toga (po zelji).

Nama su definitivno djeca motiv da se kupimo odavde.

Jedini ali I ogroman faktor protiv naseg odlaska trenutno je potreba (I obaveza) da roditeljima budemo blizu.


(odgovor članu yoko eto)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 15:12:41   
salmana
A bas me uhvatilo da se pokupimo...

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 15:30:54   
yoko eto
e pa ako vam je to cilj, ne vidim zasto ne!
moja mama je ostala sama u sa.
vise joj sigurno ovako pomazemo, nego da smo dole.
user posted image

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 15:54:00   
salmana
Da, finansijski bismo mogli pomoci vise, sigurno, ali ima I taj momenat eto da smo tu...I unucad...nisam pametna.

(odgovor članu yoko eto)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 16:27:25   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: salmana

Gledamo u zadnje vrijeme poslove, ima million oglasa, uslovi jako primaljivi, sve placeno, cista plata da nam ostaje mjesecno...ali s druge strane cula sam da su Arapi poteski kao poslodavci.

Imate li iskustva, licna ili iz blize okoline, kako je otici u ove zemlje raditi?


salmana, molim te, uputi me gdje da nađem te oglase. Zainteresovala si me. Hvala user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 16:29:32   
salmana
googlaj svoju struku + Dubai za UAE ili Doha za Qatar i iskocice ti million oglasa I posrednickih web-sajtova, mada sam ja isla I na one od UAE Government institucije. Ja sam pri zdravstvenim strukama pa trazim preko drzavnih bolnica imas na svakom sajtu spisak otvorenih pozicija.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 16:29:34   
koka i po
Zainteresovala si me. Hvala


user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 16:31:08   
salmana
Evo za pocetak kreni od ovih http://ae.jobrapido.com/

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 16:33:03   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: koka i po

Zainteresovala si me. Hvala


user posted image


Koko, što mi se smiješ? :-)

_____________________________

:-)

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 16:34:39   
mama_debeljuca
Hvala, salmana user posted image , ja ti svo vrijeme čitam nick salama user posted image


_____________________________

:-)

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 16:35:35   
bebaa

IZVORNA PORUKA: koka i po

Zainteresovala si me. Hvala


user posted image


koliko god patriota bila ipak me ovo malo ponuka na razmisljanje....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Posao u UAE, Qataru...
3.12.2014 17:10:45   
yoko eto

IZVORNA PORUKA: salmana

Da, finansijski bismo mogli pomoci vise, sigurno, ali ima I taj momenat eto da smo tu...I unucad...nisam pametna.

slusaj...ovo cu reci samo jednouser posted image salim se

nije bogu iza nogu...imacete dovoljno da dva puta godisnje dodjete kuci...milim, mogli bi i cesce...ali radi obaveza...skole.
skype je zakon...svaki dan se mozete cuti i gledati.
razmisljajte o buducnosti...kako god grozno zvucalo...roditelji bi trebali uvijek umrijeti prije djece...a vi necete biti mladji nego stariji...a po stare dane da idete...e to je vec...pa opet ako ostanete...sta...drzacete svoju djecu za sebe ili bi zeljeli da su negdje...da im je bolje?!
Niko nije rekao da je pjesma...ali gledajuci situVaciju kod nas...nemas se sta dvoumiti...osim naravno...ako ti je kod nas super...onda ni ne razmisljas o odlaskuuser posted image

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *