|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cucla-kaučuk ili silikon?
17.10.2009 19:55:00   
acudesa
ja sam se uvijek pitala koju da kupim, pa sam kupovala silikonske, izgledale mi ljepše i dugotrajnije, dok nisam saznala  da su kaučukove zdravije (ako neko ne zna, to su one smeđe što su se koristile još kad smo mi bili djeca )
naknadno sam čula da ove silikonske imaju neke loše uticaje na zdravlje, pa eto, koje je vaše iskustvo sa ovim, šta vi mislite?

mi smo vejiki, ali još uvijek imamo flašicu za mlijeko i cuclu
ako temo postoji-premjestite me

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
17.10.2009 19:59:32   
dinaa
I jednom i drugom djetetu sam kupovala silikonske za flasice,a cucle varalice nisu htjeli ustvari stariji jeste malo i ona je bila silikonska.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
17.10.2009 20:52:24   
Anoniman
Ja koristim samo silikonske jer se ne mogu pohabati kao one od kaučuka. Čula sam da se ove mogu lako pokidati zubićima i da dijete, ne daj Bože, može progutati komadić. Ne znam je li moj strah opravdan ili ne...

(odgovor članu dinaa)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
17.10.2009 20:55:13   
acudesa
IZVORNA PORUKA: pingpong

Ja koristim samo silikonske jer se ne mogu pohabati kao one od kaučuka. Čula sam da se ove mogu lako pokidati zubićima i da dijete, ne daj Bože, može progutati komadić. Ne znam je li moj strah opravdan ili ne...


vidiš, ima i ovo smisla, hmm
a, one silikonske su fakat čvrste

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
17.10.2009 20:59:21   
reallove
silikonske su cvrste ali sam cula da nisu zdrave pa hajd sada budi pametan kad se te druge raspadaju a emin navikao na cucluuser posted image user posted image user posted image ssssoooo konfjuzduser posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
17.10.2009 21:01:09   
acudesa
IZVORNA PORUKA: reallove

silikonske su cvrste ali sam cula da nisu zdrave pa hajd sada budi pametan kad se te druge raspadaju a emin navikao na cucluuser posted image user posted image user posted image ssssoooo konfjuzduser posted image user posted image

fakat-????

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
17.10.2009 21:02:37   
Anoniman
Ma, ko će ga znati... u naš vakat nije bilo silikonskih... i ništa nam nije bilo. Roditelji su vodili računa: čim se cucla pohaba baciš je i kupiš novu (ili je ne kupiš nikako : ))
Danas imamo veliki izbor svega... flašice staklene, plastične, cucle 'vake, 'nake. Nekako se trudim da razmišljam logično i da se vodim vlastitim osjećajem kada biram potrepštine za bebu. (OT: prije par mjeseci sam kupila glodalicu u obliku ribe misleći da će dobro doći kada krenu zubi, međutim nisam ni skontala da se beba može povrijediti time - gurajući je poprijeko u usta, udarala se repom ribe po oku... tek je nedavno počela pravilno da je koristi) Hoću reći, koliko god da paziš uvijek se može desiti nešto nepredviđeno...

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
17.10.2009 21:04:50   
acudesa
IZVORNA PORUKA: pingpong

Ma, ko će ga znati... u naš vakat nije bilo silikonskih... i ništa nam nije bilo. Roditelji su vodili računa: čim se cucla pohaba baciš je i kupiš novu (ili je ne kupiš nikako : ))
Danas imamo veliki izbor svega... flašice staklene, plastične, cucle 'vake, 'nake. Nekako se trudim da razmišljam logično i da se vodim vlastitim osjećajem kada biram potrepštine za bebu. (OT: prije par mjeseci sam kupila glodalicu u obliku ribe misleći da će dobro doći kada krenu zubi, međutim nisam ni skontala da se beba može povrijediti time - gurajući je poprijeko u usta, udarala se repom ribe po oku... tek je nedavno počela pravilno da je koristi) Hoću reći, koliko god da paziš uvijek se može desiti nešto nepredviđeno...

da, moj zaključak-otvoriti 4 oči, a možda ipak kaučuk, pa kad se pohaba-novu

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
17.10.2009 21:05:46   
reallove
emin voli da cucla ruku svoju,nemogu mu nikako to ukinuti pa eto mozda mu je to najzdravijeuser posted image user posted image zna dijete,boze pa kako se rodio ruka mu u ustima,cucla mu padne a on brze,bolje ruku,jel to normalnouser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
17.10.2009 21:08:05   
acudesa
IZVORNA PORUKA: reallove

emin voli da cucla ruku svoju,nemogu mu nikako to ukinuti pa eto mozda mu je to najzdravijeuser posted image user posted image zna dijete,boze pa kako se rodio ruka mu u ustima,cucla mu padne a on brze,bolje ruku,jel to normalnouser posted image

jašta je nego normalno, ja ovih dana pokušavam manje cucu, da mi ga odviknuti, ali on stavlja ručicu kad bi inače cucu
to je neka potreba, hajd znaj

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
17.10.2009 21:11:03   
reallove
ali on je tako uporan cijelu bi je ubacio da moze a tek zvuk kad cucla,ma ja se nekad smijem kako to on radi cudan je pravo

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
17.10.2009 22:11:23   
Dida79
ja sam svojoj djeci uvijek koristila silikonske cucle za flasice i dude varalice.Jednom sam starijem kupila od kaucuka i uopste mi se nije svidila cak sta vise pravo je bila gadnauser posted image

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
17.10.2009 23:10:37   
malaaaa
IZVORNA PORUKA: Dida79

ja sam svojoj djeci uvijek koristila silikonske cucle za flasice i dude varalice.Jednom sam starijem kupila od kaucuka i uopste mi se nije svidila cak sta vise pravo je bila gadnauser posted image
i imaju bas ruzan misris umene je silikon user posted image

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
19.10.2009 11:01:00   
nannah

IZVORNA PORUKA: reallove

emin voli da cucla ruku svoju,nemogu mu nikako to ukinuti pa eto mozda mu je to najzdravijeuser posted image user posted image zna dijete,boze pa kako se rodio ruka mu u ustima,cucla mu padne a on brze,bolje ruku,jel to normalnouser posted image

Je, imam i ja jednog takvog... (jos da je htio dojiti bilo bi super..al od svih zvakalica - e to nije htio!). A ne bi vjerovala - kod njega postoje dude za odredjenu svrhu...(imamo tri - dvije su kao anatomske, a jedna je zaobljena, kao sa bočice...). E sad sam skontala - ove anatomske - to je za spavanje; i ako nije vrijeme oko obroka; a ova okrugla je kad ce trazit jesti ili nakon jela... Tako nekako...i nema - dok mu ne das "pravu" dudu pljuje, baca van i to...kad pogodi koju hoce ..mir, sve dobro...

_____________________________

-------
Lolo, 27.08.2009.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
19.10.2009 12:08:10   
acudesa
kaučuk je zdraviji, mada je neugledniji-doktori kažu, valjda je sastav silikona malo diskutabilan
hajde budi pametan?

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu nannah)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
19.10.2009 12:15:37   
tea lana
acudesa i mi smo malo stari za dudu ali nam je i dalje najbolja prijateljica.Ja sam Lani iskreno kupovala prije silikonske ne znajuci za stetnost.Kontam cim su skuplje garant su i kvalitetnije.ali ona ih je redovno gubila tako da sam sedmicno znala kupiti dvije tri.Sto mi je bilo puno pa ja presla na ove od kaucuka.Sad smo sa tim dudama zadovoljni.Jeste da postanu ljepljive ako ih drzite u upotrebi duze vrijeme ali ako se mjenjaju mjesecno odlicne su.

< Poruku je uredio tea lana -- 19.10.2009 12:23:59 >

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
19.10.2009 12:16:56   
Lalana
Ja sam svojoj djeci uvijek preferirala silkonske dude i pipe za flasice, mada moja djeca nisu htjela cucle nikakouser posted image ja sam posebno ovog sada mladjeg bas forsirala da prihvati, ali nije imalo sanse.
Na kraj sam probala i ove kaucuk, cucle ne bi li njih uhvatio jer su dosta mekse, i nije bilo uspjeha.
A za flasice iskljucivo silikonske, ne znam ni sama zasto, one druge su mi nekako odvratne i imaj ruzan miris.
Sjecam se kad mi se snaha porodila da je ona bebiju kupila neku dudu za flasicu sa mirisom COKOLADE, vjerovale ili ne, i taj miris nakon nekog vremena izlapi, ali sjecam se da je bas mmmmm lijepo mirisalo.
To se nisam sjetila za moju curu.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
19.10.2009 12:18:17   
Skvo RR
Kod nas su otrovne nuk silikonske!!!user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
19.10.2009 12:20:49   
acudesa
IZVORNA PORUKA: tea lana

acudesa i mi smo malo stari za dudu ali nam je i dalje najboljha prijateljica.Ja sam Lani iskreno kupiovala prije silikonske ne znajucxi za stetnost.Kontam cim su skuplje garant su i kvalitetnije.Aali ona ih je redovno gubila tako da sam sedmicno znala kupiti dvije tri.Sto mi je bilo puno pa ja presla na ove od kaucuka.Sad smo sa tim dudama zadovoljni.Jeste da postanu ljepljive ako ih drzite u upotrebi duze vrijeme ali ako se mjenjaju mjesecno odlicne su.

ovo mi se sviđauser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
19.10.2009 12:22:03   
acudesa
IZVORNA PORUKA: skvo

Kod nas su otrovne nuk silikonske!!!user posted image

jesi li to opet na posluuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
19.10.2009 12:23:03   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Lalana

Sjecam se kad mi se snaha porodila da je ona bebiju kupila neku dudu za flasicu sa mirisom COKOLADE, vjerovale ili ne, i taj miris nakon nekog vremena izlapi, ali sjecam se da je bas mmmmm lijepo mirisalo.
To se nisam sjetila za moju curu.

a, gdje se mogu naći????
iskreno, nigdje ih nisam vidjela

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
19.10.2009 12:26:45   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: acudesa

IZVORNA PORUKA: skvo

Kod nas su otrovne nuk silikonske!!!user posted image

jesi li to opet na posluuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Ah, po obicaju od 9-17h.....user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
19.10.2009 12:28:30   
Lalana

IZVORNA PORUKA: acudesa

IZVORNA PORUKA: Lalana

Sjecam se kad mi se snaha porodila da je ona bebiju kupila neku dudu za flasicu sa mirisom COKOLADE, vjerovale ili ne, i taj miris nakon nekog vremena izlapi, ali sjecam se da je bas mmmmm lijepo mirisalo.
To se nisam sjetila za moju curu.

a, gdje se mogu naći????
iskreno, nigdje ih nisam vidjela


acudesa, nisam ubjedjena ali cini mi se da su kupili u nekoj apoteci na Bjelavama, dosla je sa flasicom, to je bilo prije 5-6godina, ne znam da li to sada jos uvijek ima, trebalo bi.user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
19.10.2009 12:33:41   
acudesa
IZVORNA PORUKA: skvo

IZVORNA PORUKA: acudesa

IZVORNA PORUKA: skvo

Kod nas su otrovne nuk silikonske!!!user posted image

jesi li to opet na posluuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Ah, po obicaju od 9-17h.....user posted image user posted image

shefe, pusti ženu kući, nadrljat ćemo sviuser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Cucla-kaučuk ili silikon?
19.10.2009 12:36:50   
tea lana
acudesa ja tebe meni se cini nemam na fb

sory sto skrecem s tebe

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *