|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Strah od operacije (i ostalo u vezi operecija)
25.9.2010 14:35:14   
acudesa
Uskoro bih trebala na operaciju, odstranjenje mioma, a strah me kad pomislim na to.
Moja skvoicita me dobro pitala: Čaga te strah? Da se neces probuditi? Ne brini, hoces i sve ce bti ok.
zelim ovo podijeliti sa vama, mislim da ce mi biti lakse, kad cujem i vas koje ste prosle slicno i vasa iskustva.
A, zanima me i sta da ponesem u bonicu, da li se mora platiti ili ...???
šaljite i pp, ako ne mozete javno.
Sutra radi doktor Bašić, kod njega cu, sutra cu ga nazvati da se dogovorim šta i kako. Imam preporuke kod njega, a je li to dovoljno???

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 14:41:30   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image
šta da ti pišem...
da te tješim....

hajd sad te zagrlimuser posted image user posted image user posted image
a tješit ćemo se zajednouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 14:43:37   
acudesa
a, sto je najgore, ja sam imala carski, ali je bio hitan i uopće me nije bilo strah, niti se dobro sjecam kako je sta teklo jer sam bila user posted image nisam ni raznisljala o strahu, sad mi je skroz drukcijeuser posted image
često mi se provuče misao kroz glavu-da ni ne idem na nju, pa šta bude, a to ne smijem raditi
miom raste i moram ga otkloniti
tjesim se: za 7 dana sam nazad kuci, i druge zene koje su ga operisale-brzo su se oporavile...
mislim da sam narvoznija svakim danom vise, pa je bolje da to sto prije zavrsim

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 14:44:56   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

user posted image user posted image user posted image user posted image
šta da ti pišem...
da te tješim....

hajd sad te zagrlimuser posted image user posted image user posted image
a tješit ćemo se zajednouser posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image
haniuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 14:46:54   
Mirkica
acudesa najbolje je puno ne misli s Bozijom pomoci ces se i probuditi  , od odjece ponesi ono u cemu se osjecas udobno i sto ti nece smettai posle OP rani , ostalo ti ne znam nista reci sem da ne mislis negativno i da se ne plasis jer jedan plavi djecak sa krupnim tamnim ocima (koliko se sjecam ) ceka na tebe njega radi ne misli puno na lose cmokicccc.
I da ako ce ti biti lakse ja sam skoro imala CR to znas i rekla sam sledeci put neka me uspavaju jer mislim da je puno lakse da zaspis i probudis se sve je zavrseno nego da sve dozivljavas mada sam se prije CR plasila totalne anestezije ali sada bih ej rado primila.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 14:47:42   
dinaa
Sta da ti kazem draga acudesa,i sama sam to prosla znam kako se osjecas i znam da te strah,ali proci ce... znam i da ovo "proci ce"zvuci glupo i otrcano ali tu sam da ti dam podrsku i da znas da mislim na tebe.Cega te strah-strah te svega i to znam.Nego hrabra si ti zena,a o odlaganju operacije nemoj ni da razmisljas.Cuvaj se i samo hrabro,zelim ti sve najbolje.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 14:48:00   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

user posted image user posted image user posted image user posted image
šta da ti pišem...
da te tješim....

hajd sad te zagrlimuser posted image user posted image user posted image
a tješit ćemo se zajednouser posted image


evo i ja vas tjesim user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i ljubim obje da mi sto prije ozdravite


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 14:50:08   
koka i po
Ja grlim vas obje user posted image .
Operacija nije nista...mene su tri puta sjekli i ostala ziva.
Najgori period je vrijeme do operacije..masa bespotrebnih stvari ti se mota po glavi ....bezveze.
Normalno...svaka operacija nosi rizike ali je najveci rizik ne otici na nju i ostati bolestan.
Mene su operisali 13 dan od poroda,na moj potpis ...jer sam znala da ne moze drugacije ..nakon toga dr.Ribic mi je rekao da sam jedna hrabra zena...a nisam to bila...ja sam samo zeljela da zivim i budem sa svojom bebom..i neka vas to drzi i da snagu da prebrodite ono sto vas ceka.
Progutala...otisla u salu ,zaspala i gotovo.
sad a sam zdrava "jednojajcana" zena user posted image ..malo luda pred menzes i u pms.al tako mora biti (tako su mi rekli)
I nemoj da cujem da se bojite......nemate cega.....kukavice se boje a vi to niste ...ja to ZNAM.
I zelim vam srecu ...user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 14:51:51   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Mirkica

, od odjece ponesi ono u cemu se osjecas udobno i sto ti nece smettai posle OP rani

moze pidzama, spavacice bih morala ponovo kupovati, sta misliš?
a, ima katater-morat cu,jel tako

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 14:53:12   
acudesa
IZVORNA PORUKA: koka i po

Najgori period je vrijeme do operacije..masa bespotrebnih stvari ti se mota po glavi ....bezveze.

ovo mi pomazeuser posted image
hvala cure, ljubim vas...znala sam ja da ce mi biti lakse nakon malo protabirivanja

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 14:54:18   
acudesa
IZVORNA PORUKA: dinaa

Sta da ti kazem draga acudesa,i sama sam to prosla znam kako se osjecas i znam da te strah,ali proci ce... znam i da ovo "proci ce"zvuci glupo i otrcano ali tu sam da ti dam podrsku i da znas da mislim na tebe.Cega te strah-strah te svega i to znam.Nego hrabra si ti zena,a o odlaganju operacije nemoj ni da razmisljas.Cuvaj se i samo hrabro,zelim ti sve najbolje.
user posted image  hvala dina

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 14:58:39   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: Mirkica

, od odjece ponesi ono u cemu se osjecas udobno i sto ti nece smettai posle OP rani

moze pidzama, spavacice bih morala ponovo kupovati, sta misliš?
a, ima katater-morat cu,jel tako

ja sa imala na sebi siroke majce od muza tih prvih dana (tako da ne moras kupovati ) dok sam lezala u krevetu , a od njih sam dobila one mrezste gaciece , Pidzamu en moras ako imas udobnu siroku trenerku bar sam ja tako i et proslo je ne moras nista extra kupovati da meni je najvise bio ok koristi ogrtac to jedino ako nemas kupi sebi jer stavrno mi se isplatio.

Katheter je kod mene bio 24 sata za to vrijeme samo sam imala majcu gore i mrezaste gacice  meni su svajtovali da odmah drugi dan trazim da mi ga izvade i tako sam i rekla , savjete sam dobila na forumu i vjeruj mi kad ga izvade sve je lakse.


< Poruku je uredio Mirkica -- 25.9.2010 15:02:55 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 15:01:06   
voljena
Ja sam prošle godine operisala žuč i jako sam se bojala i to noć uoči same opracije skoro pa sam pobjegla iz bolnice ali znala sam da moram jer je zaista bilo potrebno prijetilo mi je prsnuće žučne kese....
Želim ti mnogo sreće i hrabrosti i da ta operacija bude posljednja koja će ti trebat... Želim ti daljnji život bez operacija i strahova.....user posted image držim ti fige

_____________________________

Ja imam sebi dva dječaka!!! Nek su mi živi i zdravi!!!

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 15:04:23   
Honey3
draga acudesa znam da te je strah naravno nije svejedno ici na operaciju bilo kakvu ali eto imala si carski rez i vidjela kako to izgleda,hvala Bogu da ima doktora i operacija i da ti mozes fino to odstraniti i biti zdrava tom svom malenom piletuuser posted image misli na period poslije operacije,kako ces biti zdrava ako Bog da i imati kvalitetniji zivotuser posted image user posted image user posted image evo ti jedan velikiuser posted image ohrabrenja

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 15:21:53   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Mirkica


Katheter je kod mene bio 24 sata za to vrijeme samo sam imala majcu gore i mrezaste gacice  meni su svajtovali da odmah drugi dan trazim da mi ga izvade i tako sam i rekla , savjete sam dobila na forumu i vjeruj mi kad ga izvade sve je lakse.


jest lakse kad ga izvede, ako se jos necega sjetite-pisite
kakav je dr. Bašić, slabo sta sam o njemu pronasla

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 15:24:20   
acudesa
IZVORNA PORUKA: voljena

Ja sam prošle godine operisala žuč i jako sam se bojala i to noć uoči same opracije skoro pa sam pobjegla iz bolnice ali znala sam da moram jer je zaista bilo potrebno prijetilo mi je prsnuće žučne kese....
Želim ti mnogo sreće i hrabrosti i da ta operacija bude posljednja koja će ti trebat... Želim ti daljnji život bez operacija i strahova.....user posted image držim ti fige

hvala cure..
ja kontam sta popiti kad krenem, smijem li..ili je bolje da niste ne pijem (za smirenje mislim), ma ustvari bit cu jaka, radi svog maleckog (kako ste napisaleuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu voljena)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 15:35:48   
Adana
Dusi draga ne mogu ti puno sta reci jer nemam iskustvo sa takvom operacijom, ali sam rodila na CR pa mogu zamisliti zasto te strah i zasto si nesigurna...
Znas kako kazu, sto se mora nije tesko. user posted image  Samo se pokusaj sto vise smiriti i ne misliti na ono lose i bolno, vec na ono dobro - rijesit ces se mioma i zavrsiti sa tom pricom. user posted image
Ja, da sam na tvom mjestu, ne bih uzimala nista na svoju ruku prije operacije... Onog momenta kada udjes u salu sve je gotovo, zaspat ces i porbuditi se izljecena. user posted image
Drzim ti fige da budes sto smirenija, opustenija, da operacija prodje bez ikakvih komplikacija, i da sto prije bude sa svojim najdrazim i kao nova. user posted image
Saljem ti  veliki user posted image  kao podrsku...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 15:38:36   
acudesa
hvala..a, da ne pomisljam uopste, kako cu izdrzati da ne budem sa malcem te dane...to cu gore odbolovati..
ne daj Bože čega goreguser posted image  dobro je

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 15:42:58   
Adana
user posted image  Ma ti bas odlucila da se sekiras, ha? user posted image

Malac ti moze dolaziti u posjetu, bar mislim. U Vojnoj bolnici gdje sam lezala, na Patologiji, cekajuci CR, su lezale i zene/djevojke koje su cekale operaciju mioma. I svaki dan je bila posjeta od 14-15h cini mi se... Dodje ti u sobu, malo se mazuljate, ljubnete i tako do slijedecg dana. Pa onda razgovori telefonom... user posted image
Neka ti to bude pokretac da odes na operaciju mirne duse, sto prije se oporavis i dodjes mu kuci. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 15:54:34   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Adana

user posted image  Ma ti bas odlucila da se sekiras, ha? user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
nasmijala si me...
ja bih rado sve emocije na off..al mi tesko ideuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 15:59:50   
Anoniman
acu...bice to sve ok...no sikirikiuser posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 16:08:07   
acudesa
akobogda, kad krenem, procitam sve vase postove od početka i odem ko ptičicauser posted image
user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 16:11:29   
bebbe RR
Draga Acu!
Mislim da bi ti bila najčudniji čovjek na svijetu kada bi ti bilo svejedno sve što se tiče operacije koja te čeka! Pa, nije prijatno, naravno da nije. A, kako samo sebe volimo (ima li išta normalnije?!), tako smo i za same sebe zabrinuti... Ja sam rodila na dogovoreni carski rez. Dakle, znala sam dan i sat, znala sam da ću dobiti epiduralnu, i da će sve to rezultirati divno - rođenjem moje ljepotice, a umirala sam od straha! Nisam htjela priznati, a cijelu noć prije nisam mogla zaspati od straha, od milion crnih misli i zamišljanja mogućih komplikacija... Tako da je sve to normalno... Operisala sam i slijepo crijevo kada mi je bilo 15 godina i sjećam se da sam, dok su me vozili u salu, razmišljala da li ću ikada vidjeti svoju mamu! A vidjela sam je poslije pola sata... Eto, da znaš da nisi samo ti uplašena:)))
Grlim te!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 16:22:36   
acudesa
To mi treba, lakse mi je kad znam da me neko rezumije i razmislja isto, bas ta crna razmisljanja o operaciji, da se sta ne iskomplikuje su mi najgora. Ali, rutinska je operacija, nije zahtjevna, to me, također, tjesi.
Meni je zadnja pomisao pred carski rez bila-hocu li se probuditi, kad sam udisala anesteziju, rakla sam samoj sebi: kako Bog da i duboko zaspala...user posted image  bila sam ošamućena poslije..dokaz su poruke koje sam ljudima slala u takvom stanjuuser posted image user posted image user posted image user posted image  sramota me kad se sjetim....

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Strah od operacije (i ostalo u vezi opere...
25.9.2010 16:39:58   
Anoniman
Kad je moja mama trebala prije dvije godine na operaciju, svi smo se brinuli ali moj tata je bio najgori...totalno izgubljen.
Naravno da sam se i ja brinula, ali ja sam inače racionalista, pa sam mu rekla:
trebamo biti sretni da postoji riješenje za taj problem, a to je evo operacija. Zamisli samo, ona bolesna, a ne može se operisati...svi bi govarili, ajjj, da se to može kako riješiti.I zaista je tako.
Glavu gore, nisi ti kmezauser posted image


(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *