|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ujed Psa
1.6.2009 10:27:45   
Chuchi
Ima li neko iskustva sa ujedima pasa? Je li se pojavljivalo u zadnje vrijeme da pas koji nekoga
ujede bude bolestan, bijesan?
Sina mi je jucer izujedao pas lutalica, jos uvijek cekamo rezultate veterinara, da znamo koje vakcine
djete mora primiti. Od jucer nije imao otok na rani ujeda, niti je imao temperaturu, pa me tjesi da je
mozda pas zdrav. Lutalica je i ne vjerujem da je ikada vakcnisan, sad eto cekam da vidim je li bolestan ili ne!

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 10:30:11   
sheri
ja pojma nemam o tome, ali mi je jako zao zbog toga sto se desilo. user posted image user posted image user posted image user posted image za brzi oporavak!

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 10:35:04   
Anoniman
Ne znam kada je kod nas zadnji put zabiljezeno bjesnilo..davno je to bilo , prema tome ne sekiraj se! ako zelis nazvacu covjeka iz udruzenja za zastitu zivotinja posto sam njihov clan da pitam 

(odgovor članu Chuchi)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 10:36:37   
Chuchi
To mi je rekla i doktorica, ali dzaba je kad je i to moguce. Psa smo ganjali citavu noc
da ga dovedemo kuci i odvedemo veterinaru. Uzas jedan, joj evo sva sam isprepadana... user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 10:39:32   
Crvena
Zao mi je tvog sinauser posted image , nadam se da ce sve biti ok.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 10:43:03   
tea lana
zaista mi je zao tvog sina i nadam se da ce sve biti ok

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 10:47:11   
Anoniman
jadno dijete, mislim zanm da ti ovim ne pomazemo ali stvarno ne znam nista o tome, sretnoooo

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 10:49:06   
Anoniman
razumijemte, meni je najvise zao sto ce to na njega vjerovatno ostaviti posljedice pa ce se bojati pasa...tako je mog brata ugrizao vucijak kada je bio mali...taj pas je jadan bio maltretiran i valjda je mislio da ce ga i moj brat maltretirati....straha se rijesio tek s mojim psom, postepeno...mada se jos uvjek strecne kada naidje veci pas...

(odgovor članu Crvena)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 10:56:03   
Chuchi
Joooj, kud je ovaj pas veci i od mene user posted image
A jeste djete se potreslo, isprepado, ma i ja sam a kamo li on! Kud je pas jako agresivan pa
ga ni veterinar nije mogao pregledati bas najbolje, i nisu mu vadili nikakve nalaze, nego rekli
da se brinemo o njemu narednih 15 dana da bude na posmatranju.. user posted image Evo sad
mi je bas muz javio izvjestaj od veterinara... A vakcine nista ??? user posted image user posted image


_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 11:01:31   
dana3
sikiracija ti draga ne pomaze nista nego smiri sebe i sina a sto se tice vakcine mislim da je jedino anti tetanus da se dobija.mene je ujeo pas koji je bio bolestan ali ne bijesan kad sam imala 6 god i jedino sto sam dobila bilo je previjanje prsta i pracenje situacije.ne vjerujem da je pas bijesan jer kaosto  je vec receno bjesnila nema odavno i nemoj se sikirati puno oko toga.ako nije bio u bolnici isperi djetetu ranu sa dezinfekcijskim sredstvom -alkoholom i sl.

ako se bilo cega bojis idi u hitnu  -neka vide ranu-od viska glava ne boli.
zelim vam oboma sto raniji oporavak



_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 11:10:39   
Anoniman
on je svakako dobio antitetanus, prema tome ne sekiraj se...a pas bijesan nije 100%

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 11:14:29   
Anoniman
Kad sam bila u bolnici kao mala, sa mnom u sobi je ležala djevojčica koju je pas ugrizao za siku (bila je tad u razvoju), i to je bio dobar ugriz baš se plavilo oko sike. Radili su joj sve moguće pretrage od snimanja srca,  nalaze ali hB sve je bilo u redu.

Ja se baš bojim tih džukela, pogotovo kako imam bebu-uf... Nadam se da nije ništa strašno, želim tvom dječaku brz oporavak i javi šta je bilo?

(odgovor članu Chuchi)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 11:17:26   
mamina cura
Mene je nedavno ujeo pas u akciji spasavanja istoguser posted image user posted image user posted image Dobila sam odmah inekciju za tetanus u domu zdravlja i morala sam je ponavljati u odredjenim intervalima kako su mi rekli. Dobro je sve proslo. A kad sam bila i manja ujedali su me ali bez ikakvih posljedica hB. Ja imam psa koji je vakcinisan i redovno ga vodimo veterinaru. Kod nas nema slucajeva bjesnila hB ali sve je moguce. Mislim da je samo bjesnilo opasno za ljude, protiv ehinokoke nema prevencije nazalost. 

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 11:24:02   
Skvo RR
I mene je ujeo pas prije tri godine...Terapija je bila tetanus i anti-rab (protiv bjesnoce)...I mene je ujeo pas sa ulice i nisam radila nikakve nalaze..user posted image  Odmah su mi dali gornje boce...i morala sam ih ponavljati.
Zao mi je malenog...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 11:25:54   
Chuchi

IZVORNA PORUKA: dadada

on je svakako dobio antitetanus, prema tome ne sekiraj se...a pas bijesan nije 100%


Ma ne znam ni koju je dobio a koju nije: Prosle godine je posjekao ruku i sili su mu, pa je morao dobiti neku tetanus
inekciju, kao trenutnu, ne znam, jer nije imao revakcinaciju ili nesto tako. user posted image Cekam jos muza da dodje
pa da mi sve to u tancine objasni, a ja evo hodam tamo-vamo po kuci, razmisljam sta je sve moglo da bude, jer je pas
njega jadnicka oborio na zemlju i sekunda falila da ga za vrat scepa... joojjj prije toga ga je ugrizao za nadlakticu, izgrebao
citavog i po ledjima i po nogama... uhh

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 11:31:53   
mamina cura
Ma nisu psi bas tako krvolocni da ce skociti za vrat. Znaju oni dobro ujesti i najgore je ste ce dijete imati traume od pasa. Kad smo vec na ovoj temi najmrza rasa mi je pitbul i kad ih vidim i sa djecom sam ili sa cukom bjezim na drugu stanu ulice toliko su ti psi nepredvidivi i odvratniuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 11:45:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Chuchi


IZVORNA PORUKA: dadada

on je svakako dobio antitetanus, prema tome ne sekiraj se...a pas bijesan nije 100%


Ma ne znam ni koju je dobio a koju nije: Prosle godine je posjekao ruku i sili su mu, pa je morao dobiti neku tetanus
inekciju, kao trenutnu, ne znam, jer nije imao revakcinaciju ili nesto tako. user posted image Cekam jos muza da dodje
pa da mi sve to u tancine objasni, a ja evo hodam tamo-vamo po kuci, razmisljam sta je sve moglo da bude, jer je pas
njega jadnicka oborio na zemlju i sekunda falila da ga za vrat scepa... joojjj prije toga ga je ugrizao za nadlakticu, izgrebao
citavog i po ledjima i po nogama... uhh


taj pas je ocigledno prevrnuo...vjerovatno je maltretiran...boga pitaj...znam za antitetanus da vrijedi 10 god. iako se revakcinacije rade cesce...prvi put je dobio u bolnici kada se rodio, drugi put s mjesec to je sigurno prema tome nemoj se sekirati...zato se i daje antitetanus jer djeca cesto padaju tj. povrede su ceste...dobro, niko ne racuna s ugrizima al' on ima zastitu i to je bitno...a kad se bura malo stisa e onda poradite na psihi jer je sigurno jako isprepadan...sta hocu reci da mu objasnite da nije svaki pas takav, da se ne boji pasa jer postoji mogucnost da pocne bjezati od svakog psa kojeg vidi a psi to najcesce dozivljavaju kao igru pa ce ga jos poceti ganjati e onda tek nastaju problemi...ali dobro o tom potom..sada je najbitnije da je sve ok i da se vi svi smirite...ako imas joda stavi mu na ranu a ti mrkni jedan apaurin

(odgovor članu Chuchi)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 11:50:44   
leli§
dusa draga mogu misliti jeste se svi nasekiraliuser posted image user posted image user posted image user posted image

ja se psa bojim cudo nevidjeno..a hocu kuce malouser posted image ali me strah tih tako raspustanih, koji su maltretirani i isprepadani sami i u svakome gledaju potencijalnog neprijatelje i onda se pokusavaju odbraniti.



_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 15:53:40   
Chuchi
Evo me napokon, isli smo da primi serum i dobio je tetapal 0,5 i tetabulin 250, to je kombinacija koja se daje pri ujedima zivotinja.
Pas je kod nas, trebamo ga drzati 15 dana i posmatrati, za 8 dana ma kontrolu psa i za 15 dana opet. Ako nista ne bude psu, slobodan je.
Malac je sada dobar, jest da vise ima strah i od inekcija i vakcina, a za psa.. jos nije sreo ni jednog, tako da ne znam kakva bi mu bila
reakcija... Narednih dana ce piti i antibiotik protiv upale te rane od ugriza...
Pas je jako agresivan, i napadao je i prije, ljudi koji su stucni da ga svezu, pridju mu, i ostalo, sada ne smiju prici jer je jako ljut.
Gore mi je jer sam pola dana trazila ove dvije vakcine po apotekama i jedva nadjem, nekakva je nestasica svih mogucih lijekova...
Dobro se zavrsilo, za sada... cekam da prodje 15 dana da budemo sigurni 100%

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 15:59:21   
hanabanana
Jako mi je drago da je sin uredu.
Čudi me da psa ne uspavaju ako je tako agresivan ( nakon tih 15 dana ).
Nadam se da maleni neće imati stečenu traumu i strah od psa u kasnijim godinama.

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ujed Psa
1.6.2009 18:34:19   
Anoniman
ma bice to sve ok

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ujed Psa
3.6.2009 21:11:33   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Ma nisu psi bas tako krvolocni da ce skociti za vrat. Znaju oni dobro ujesti i najgore je ste ce dijete imati traume od pasa. Kad smo vec na ovoj temi najmrza rasa mi je pitbul i kad ih vidim i sa djecom sam ili sa cukom bjezim na drugu stanu ulice toliko su ti psi nepredvidivi i odvratniuser posted image


Pa, nisu bas ti psi toliko odvratni...vec ljudi koji su sami stvorili takvu sliku o njima...oni u principu mogu super funkcionirati sa malom djecom ako ih se tako odgoji....eh, druga stvar je sto takve pse uglavnom koriste za borbe i sto ih zapravo pretvaraju u cudovista....


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ujed Psa
3.6.2009 21:33:34   
Leva
Chuchi zao mi je zbog malenog. Kao sto dadada rece mene najvise zalosti cinjenica da ce tvoj sincic imati traumu i strasan strah od pasa a psi su tako divna bica.
Bitno je samo da je mali dobro.


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ujed Psa
3.6.2009 21:42:16   
Anushka
bas mi je zao malenog, tjesite ga koliko mozete, ali mi nije jasno gdje je taj pas tih 15 dana? u vasoj kuci? i kako ga cuvate 15 dana ako je agresivan?bas mi nije jasno
dadada rece da si u udruzenju za zastitu zivotinja, imaju li oni kakav prihvatni centar, nesto za te zivotinje, sve kontam ne daj Boze da se nama to desi, gdje bi sa njim 15 dana jos tako agresivnim, i jos da zagledam je li bolestan?
PS inace ne volim bas pse, puno draze su mi macke!

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ujed Psa
3.6.2009 22:30:48   
Chuchi
Evo sad cu ti objasniti Anushka: morali smo iznajmiti specijalno napravljenu prikolicu za pse, ona je sva zatvorena samo
s prednje strane je resetka, pas je unutra plus svezan, i ima otvor na koji ga hranimo. U toj prikolici cemo ga voziti kod veterinara
kada bude vrijeme za to. E sad, ono sto mene interesuje, da li kod nas postoji zakon(kao u Srbiji) da za pse lutalice odgovornost
snosi opstina???
Dakle, treba li opstina da snosi troskove lijecenja mog sina, troskove cuvanja ovog psa, jer ja smatram da nije moja duznost da
cuvam ovog psa. Jos mi je iz cista mira napao sina, ujeo ga, jos mu ne smijem nista, ne smijem ga ubiti, prihvatiliste ga ne smije
uzeti sebi, a ja kad ga pustim na ulicu ujest ce jos nekoga to je garant. Veterinar ga nije smio uspavati da mu uzme nalaze krvi i
ostalo pa cak ni da ga mi svezemo dok spava, jer toboze mora pravdati inekcijuuser posted image KOMEuser posted image
Mi smo placali ljudima profesionalcima koji se time bave da svezu psa jer ga ja ne mogu golim rukama hvatati, ali ni ti ljudi ga
nisu smjeli vezati jer je toliko agresivan. I opet smo mi stavljali glavu na panj, i snalazili se kako znamo da bismo tog psa nekako
uhvatili, svezali i stavili u tu prikolicu. Molim nekoga ko mi moze odgovoriti na ovo pitanje da pomogne svojim odgovorom.
Dakle ko snosi odgovornost za tog psa, i ko snosi troskove?? Sve me ovo kostalo grdnih para, a da ne spominjem strah i stres koji
smo pretrpjeli, i pitanje da li ce sve biti u redu na kraju, a zasto, nizasto, ni krivi ni duzni...user posted image user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *