|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Samopouzdanje
6.9.2012 11:11:00   
jasmin
Ponukana nekim temama koje se,naravno,bave svojom tematikom,ali sve su nekako protkane pitanjem samopouzdanja,smatram da ce biti veoma korisno imati i ovakvu temu.Vjerujem da cemo razmijeniti mnogo korisnih savjeta-kako dobiti samopouzdanje,kako ga povecati i odrzati i vjerujem da ce svaka kategorija naci nesto za sebe.

Koliko ste samopouzdane?

Ja sam,usudim se reci,nekada i pretjerano samopouzdana.Nekako sve mi je ok,nije mi bed uciniti nesto smijesno i `glupo`,ali na meni svojstven nacin,i onda ta scena odasilje drugaciju energiju.Znam da imam dosta mahana,ali se vodim time da niko nije savrsen i da je sve,ali bas sve `u glavi`,tj.kako se ti osjecas i kako se zelis osjecati.Ne volim pesimizam i imam debelo-ruzicaste cale koje ne zelim skidati ni kada spavam.Mozda sve to igra ulogu u mom stavu.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 11:19:16   
hanabanana
Ja nemam ljubičasto naočale, davno sam sišla sam sedmog neba....ili tačnije, spustili su me.
Stojim sa dvije noge na zemlji.
Roditelji su mi prvo dali samopouzdanje pa znanje...u znanju je moć.
Kroz život me vodi jedna krilatica: što ne mogu promijeniti, prihvatim takvim, ne dopuštam da mi smeta i da gubim energiju zbog nečeg što lično ne zavisi uopšte od mene, mog stava, mišljenja, htijenja.
Što mogu promijeniti mijenjam i prilagođavam sebi.


(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 11:21:44   
D_K

IZVORNA PORUKA: jasmin

Ja sam,usudim se reci,nekada i pretjerano samopouzdana.Nekako sve mi je ok,nije mi bed uciniti nesto smijesno i `glupo`,ali na meni svojstven nacin,i onda ta scena odasilje drugaciju energiju.


ja sam neki dan isla na tobogan na Vrelu Bosne.. sletim jednom a coek me zove, cujem ja Dzana, Dzana.. skontam da se necim odvajam od one djecice user posted image user posted image
meni se osladilo, ja cu opet nekad sletiti user posted image
imamo mi kuci tobogan ali je bas za djecu, zapne mi guzica user posted image user posted image


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 11:28:32   
D_K
Koliko ste samopouzdane?


jedino sto sam primjetila je da sam sa godinama malo otresitija i svjesnija svojim sposobnosti..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 11:31:30   
jasmin

IZVORNA PORUKA: D_K

Koliko ste samopouzdane?


jedino sto sam primjetila je da sam sa godinama malo otresitija i svjesnija svojih sposobnosti..



Isto...
To je vjerovatno posljedica sto dovoljno vjerujes u sebe.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 11:39:03   
hanabanana
user posted image

ovo na rolama - sam ja.
I sad mi neko treba reći da to ne priliči ženi koja je bliže 40-toj nego 30-toj?!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 11:39:25   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

user posted image

ovo na rolama - sam ja.
I sad mi neko treba reći da to ne priliči ženi koja je bliže 40-toj nego 30-toj?!


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 11:40:33   
jasmin

IZVORNA PORUKA: hanabanana

user posted image

ovo na rolama - sam ja.
I sad mi neko treba reći da to ne priliči ženi koja je bliže 40-toj nego 30-toj?!

user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 11:51:31   
D_K

IZVORNA PORUKA: hanabanana

ovo na rolama - sam ja.
I sad mi neko treba reći da to ne priliči ženi koja je bliže 40-toj nego 30-toj?!


zajedno cemo mi na onaj tobogan user posted image user posted image

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 11:52:59   
malena sharena
Moja mama je kod mene izgradila samopouzdanje, ali ne i samosvijest. Tek kad sam shvatila da je to ono sto mi treba, ja sam postala zadovoljna osoba pomirena sa sobom i okolinom. Evo malo o razlici izmedju samopouzdanja i samosvijesti.

http://www.biosvijest.com/index.php?option=com_content&view=article&id=176:samopouzdanje-i-samosvijest&catid=28:1&Itemid=87

http://www.zdrav-zivot.com.hr/index.php?cat=sto_je_samosvjest_

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 11:57:46   
Anoniman
Treba raditi svatko na svom samopouzdanju.
Volim ljude koji imaju realnu sliku o sebi i ponosni su na nju.
Samo...treba paziti da samopouzdanje ne predje u oholost i egocentrizam. To je vec onda mana i to ne volim kod ljudi. A cesto se bas to desava.

(odgovor članu malena sharena)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 12:01:24   
Galicia
Samopouzdanje = hrabrost.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 12:03:14   
D_K

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Treba raditi svatko na svom samopouzdanju.
Volim ljude koji imaju realnu sliku o sebi i ponosni su na nju.
Samo...treba paziti da samopouzdanje ne predje u oholost i egocentrizam. To je vec onda mana i to ne volim kod ljudi. A cesto se bas to desava.


samopouzdanje ≠ bahatost..

potpisujem pahulju..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 12:03:39   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Galicia

Samopouzdanje = hrabrost.

Samopouzdanje=ja zadovoljna sobom, a svjesna svojih i mana i vrlina.

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 12:07:56   
malena sharena
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: Galicia

Samopouzdanje = hrabrost.

Samopouzdanje=ja zadovoljna sobom, a svjesna svojih i mana i vrlina.


Ne, to je samosvijest user posted image . Kliknite na linkove koje sam stavila. Samosvjesna osoba je i samopouzdana, dok samopouzdana osoba nije uvijek i samosvjesna.

< Poruku je uredio malena sharena -- 6.9.2012 12:14:36 >


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 12:09:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: malena sharena


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: Galicia

Samopouzdanje = hrabrost.

Samopouzdanje=ja zadovoljna sobom, a svjesna svojih i mana i vrlina.


Ne, to je samosvijest user posted image . Kliknite na linkove koje sam stavila.

Znam, samosvijest je unutarnji pojam, samopouzdanje je vanjski.
Ali to je termin koji se koristi kad dublje idemo u ovu tematiku. Ovako, u narodu to je sve samopouzdanje, ali znamo na sta se odnosi.

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 6.9.2012 12:10:16 >

(odgovor članu malena sharena)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 12:11:16   
malena sharena
Ja stvarno nisam znala tu razliku. Osjecala sam se kao Kolumbo kada sam to otkrila user posted image .

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 12:11:18   
Galicia
Samopouzdanje ti je ko novac, il ga imas il nemas. A da ga dobijes, moras dobro zasukati rukave, i ponekad udariti nekog/nesto oko sebe, nazalost.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 12:13:58   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: malena sharena

Ja stvarno nisam znala tu razliku. Osjecala sam se kao Kolumbo kada sam to otkrila user posted image .

Ja sam zavrsila faks koji je dosta toga obuhvata, pa otuda mi je poznato.user posted image U suprotnom, i ja bih bila Kolumbouser posted image

(odgovor članu malena sharena)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 12:17:51   
aazra
Pa samopouzdanje je nesto sto mi je dugo vremena trebalo da steknem...Ali kad dođeš do toga da vidis i neke negativne stvari kod sebe i pocnes raditi na sebi da ih otklonis to jaca samopuzdanje, dok kad se ufuras u neku sliku o sebi "ja sam najbolja, najpametnija, naj, naj..." odmah padas user posted image

_____________________________








(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 12:17:41   
Alma_27
samopouzdanje je, za mene, kada znam da cu uspjeti u onome sto zavisi od mene. skoro nikada me nije iznevjerilo. tacno znam sta mogu. sta sam zeljela i mogla, to sam uradila (uz vece ili manje poteskoce) i mislim da je to jedna od osobina koju najvise cijenim kod sebe zato sto mi ulijeva sigurnost.


i ja bih se vozala na rolama da smijem user posted image ali mislim da to nem veze sa samopouzadnjem kako ga ja definisem nego sa jos jednom lijepom osobinom a to je da znas sta zelis i da uzivas u sadasnjem trenutku.


neko je spomenuo bahatost i egocentricnost i mislim da nisam takva i jako sam ponosna na sebe zbog toga.

eto user posted image



< Poruku je uredio Alma_27 -- 6.9.2012 12:21:44 >

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 12:18:47   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: Galicia

Samopouzdanje = hrabrost.

Samopouzdanje=ja zadovoljna sobom, a svjesna svojih i mana i vrlina.


Potpisujem oboje, i imati takođe dovoljnu količinu hrabrosti (narodski rečeno) da priznam sebi svoje mahane, ali da budem svjesna svojih vrlina, i "uprem" ih tamo gdje daju pozitivan efekat.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 12:20:51   
veeseelaa
hanabanana divna slikica, da je samo malko bliže user posted image da te bolje vidim user posted image
a samopouzdanje, drugi kažu da ga imam.....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 12:22:32   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: Galicia

Samopouzdanje = hrabrost.

Samopouzdanje=ja zadovoljna sobom, a svjesna svojih i mana i vrlina.


Potpisujem oboje, i imati takođe dovoljnu količinu hrabrosti (narodski rečeno) da priznam sebi svoje mahane, ali da budem svjesna svojih vrlina, i "uprem" ih tamo gdje daju pozitivan efekat.



e bas to

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Samopouzdanje
6.9.2012 12:22:56   
ananas_ze
naziv teme me podsjetio na usmeni ispit iz predskolske pedagogije, moje pitanje je bilo :" komparacija samopuzdanja i samosvijesti" i sad sam sretna jer nauceno nisam zaboravila user posted image pa evo reecnica-dvije o naslovu teme:
Samopuzdanje nam govori o nasim sposobnostima: u cemu smo vjesti, u cemu nespretni isl. Samopuzdanje raste u korak sa postignucem. Razvijena samosvijest podrazumijeva i razvijeno samopuzdanje ali ne i obratno. Samosvijest se razvija uz pomoc 2 osnovna potkrepljenja: prvo je kada nas najvaznija osoba "vidi"-identifikacija, a drugo kada dozivljavamo da smo drugima vrijedni onakvi kakvi jesmo
Mislim da je odgoj kroz moje odrastanje pozitivno uticao na razvoj samosvijesti,a samopouzdanje mi je raslo u korak sa postignucima i kad god osjetim da mi samopuzdanje opada, pogledam iza sebe i vidim da ima nesto sto sam postiglauser posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *