|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tatina maza
28.11.2011 11:43:26   
maglaj_mum
Cure moje imam jedan problem, pa me zanimaju vasa iskustva? Vjerovatno se vec razgovaralo o tome ali ne tako skoro...
Naime moj muz navodno jako osjetljiv na suze nase osmomjesecne djevojcice...Cim zaplace uzmi je, uzmi, bez obzira koliko da sam zauzeta moram je uzeti, jer ne mogu podnositi njegovo stalno trabunjanje...user posted image Kao zao mu je, ali nece on da je uzme jer ona kao hoce meni..user posted image .Ako se zakaslje on skace, ako joj je zacepljen nosic odmah doktoru, ne dozvoljava gotovo nikome da je uzima, jer ce im kao ispasti i ustaje cesce nego ja da je provjeri...Tako da zbog te njegove brige ja ispastam pa se naucila na ruke, a ja nista ne mogu da uradim, pa nekad ne stignem ni da se pripremim za ispit...
user posted image user posted image user posted image

Javnite svoja iskustva, ako nista da bar znam da nisam sama... user posted image user posted image

< Poruku je uredio maglaj_mum -- 28.11.2011 11:44:04 >


_____________________________

02.03.2011. (mamino sunce doslo na svijet)

Prije braka imao sam šest teorija o odgoju djece. Sada imam šestero djece i nijednu teoriju
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Tatina maza
28.11.2011 11:54:09   
hanabanana
Moja djeca nikad nisu plakala.
Uvijek sam ih uzimala u ruke kad plaču.
Ne mislim da su materine maze, nego nisam vidjela svrhu ostaviti ih da plaču.
Ljekaru ne idem nikada na prvu. Ko bi se peglao s ljekarima radi svakog začepljenog nosa. Do duše ja imam ljekara u bližoj porodici pa ipak dijete neko pogleda.

Nisam ti pomogla, ali kod mene je bilo tako.
Sada ne mogu da ih naganjam da ih nosam po rukama.

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Tatina maza
28.11.2011 11:57:09   
animagical
moj sin je jos mali, ali ga stvarno ne pustam da place... reci muzu da i on slobodno proba uzeti kcerku, pa ako bas nastavi da place i ne uspije je smiriti, onda je uzmi ti? da se navikne...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Tatina maza
28.11.2011 11:59:04   
maglaj_mum
Ma ne pustam ni ja bebu da place, nego jednostavno ako sam pocela da stavljam ves u masinu ili nesto sl moze i mm da je zabavi na sekundu, a ne da zove isti tren...to je to

_____________________________

02.03.2011. (mamino sunce doslo na svijet)

Prije braka imao sam šest teorija o odgoju djece. Sada imam šestero djece i nijednu teoriju

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:00:26   
snijeg
Majka je majka, a otac je najbolja zamjena za majku. Dakle beba ti ima 8 mjeseci logična je njena povezanost s tobom, ničije ruke u toj dobi ne mogu zamjeniti tvoje. On reaguje kao 99 % muškaraca na dunjaluku i nije to znak nikakvog sindroma "tatina maza" to je znak ne snalaženja u novonastaloj situaciji, straha od nepoznatog, ne povezanosti sa bebom.....pusti ih da se povezuju, razgovaraj s njim, usmjeri ga da joj posveti malo više pažnje, neka joj priča, spusti se s njom na pod i uz korištenje igrački posveti joj vrijeme, izvede je sam u park na 5-10 minuta, kasnije na duže, neka je hrani, presvlači....dijete je njegovo koliko i tvoje i nemoj misliti da ćeš ti nešto uraditi bolje ili da on to ne zna. Sve oni znaju, smo ih mi trebamo "natjerati" da učestvuju.
Šta znači ovo "navikla sam je na ruke"?! Na šta bi trebala navići bebu od 8 mjeseci, na TV, samoću, igračke na plafonu?!

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:02:59   
animagical
pa reci mu da bar proba da je zabavi, paako nastavi daplace uzeces je? vjerovatno nema samopuzdanja s bebom, misli da ce pogrijesiti nesto.... mm je od prvog dana naucen da treba i smije raditi oko bebe, presvlaciti, kupati...u pocetku je bio nesiguran i sve pitao jel ovako, kako sad...ubrzo se ustelio i sad sam bez brige kad je s njim...a i oni uzivaju u tom druzenju user posted image

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:07:23   
maglaj_mum
Moj mm nije naucio iz prostog razloga sto njegova mama smatra da se samo ja iskljucivo trabam brinuti za bebu...Pa i on...

_____________________________

02.03.2011. (mamino sunce doslo na svijet)

Prije braka imao sam šest teorija o odgoju djece. Sada imam šestero djece i nijednu teoriju

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:11:18   
animagical
pa i njegova je kao i tvoja, samo ti njega podrzi, prvo da s tobom, a onda moze i sam nahraniti, presvuci, pomaziti, poigrati se... samo ako jednom proba, uzivaceuser posted image meni je mm strasno simpatican kd presvlaci sina pa oni jedan drugom gugucu i galameuser posted image

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:13:17   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: maglaj_mum

Moj mm nije naucio iz prostog razloga sto njegova mama smatra da se samo ja iskljucivo trabam brinuti za bebu...Pa i on...


Haj ti na temu "Svekrve" :)

Šalim se.

Taj "problem" ako ti predstavlja problem, treba da riješiš sa mužem. Odredite vrijeme koje pripada tebi sa bebom, i koje treba da provede on - s obzirom da ti treba vrijeme za ispite.
Upućuj ga na situacije i rješenja koje trebaju/mogu da se desi, pa stoga neće zvati tebe.
Sve u svemu, VAŠ dogovor treba da bude prioritet, a ne da bude nešto što neko odredi izvan vaše male porodice.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:20:11   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: maglaj_mum

Moj mm nije naucio iz prostog razloga sto njegova mama smatra da se samo ja iskljucivo trabam brinuti za bebu...Pa i on...


O...sorry, ja sam ovo predvidjela.
Za mene je ovo nevjerovatno i graniči sa SF, odbijam prihvatiti da je 99 % bosanaca i hercegovaca takvog stava, jer u svojoj okolinu ne znam ni jednog takvog.  

Moj je svoju djecu i kupao, i hranio i prao.....
Čak šta više lakše mi je nabrojati šta nije radio:
- nije ih nosio u stomaku
- nije ih rodio
- i nije ih dojio.
Sve ostalo radi kao i ja. Rame uz rame.

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:21:41   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: maglaj_mum

Ma ne pustam ni ja bebu da place, nego jednostavno ako sam pocela da stavljam ves u masinu ili nesto sl moze i mm da je zabavi na sekundu, a ne da zove isti tren...to je to


Moža vala i staviti veš u mašinu, a može ga i prostrti, ili pokupiti.
Ima dvije ruke, i može hodati.

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:24:40   
selebriti
IZVORNA PORUKA: maglaj_mum

Moj mm nije naucio iz prostog razloga sto njegova mama smatra da se samo ja iskljucivo trabam brinuti za bebu...Pa i on...


user posted image user posted image user posted image

Vrijeme je da malo uči, .. user posted image

Porazgovarajte, ... očito ti je problem, ... vjerujem da ćete naći neko rješenje i da će se i muž uključiti u brigu oko djeteta.

Sretno!


< Poruku je uredio selebriti -- 28.11.2011 12:25:05 >


_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:25:25   
mala_sa
Maglaj mum to sto sveki prica nek previse ne utice na tebe, nije ona 24h sa vama, ti polahko pomozi tm da nauci kako ce sa bebom. Ograjte se na podu svi skupa, i onda ti reci da moras nesto poraditi a oni nek se igraju, zatim kupajte je skupa - kad je oblacite zamoli ga da je on obuce dok ti raspremis kadicu...sve samo polahko, i nemoj mu braniti da nesto uradi govoreci mu nije tako bla bla, sve ce on nauciti samo ga ti moras "ukljuciti" user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:26:00   
sweet insanity
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: maglaj_mum

Ma ne pustam ni ja bebu da place, nego jednostavno ako sam pocela da stavljam ves u masinu ili nesto sl moze i mm da je zabavi na sekundu, a ne da zove isti tren...to je to


apsolutno potpisujem. sreca pa nemam takvih problema, moj ce sve uradit od cuvanja male, presvlacenja, prostiranaj vesa, redanja sudja u masinu ali naravno sve podijelimo i ja jos imam razumijevanja jer on radi a ja trenutno ne. ali nikad nije odbio da ju pricuva ili da nesto uradi, cak joj je on pupak previjao14 dana, sto ja nisam smjela i nekada je umiri bolje nego ja. prvi mjesec od njenog rodjenja bolja majka je bio on nego ja.

Moža vala i staviti veš u mašinu, a može ga i prostrti, ili pokupiti.
Ima dvije ruke, i može hodati.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:27:00   
sweet insanity
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: maglaj_mum

Moj mm nije naucio iz prostog razloga sto njegova mama smatra da se samo ja iskljucivo trabam brinuti za bebu...Pa i on...


O...sorry, ja sam ovo predvidjela.
Za mene je ovo nevjerovatno i graniči sa SF, odbijam prihvatiti da je 99 % bosanaca i hercegovaca takvog stava, jer u svojoj okolinu ne znam ni jednog takvog.  

Moj je svoju djecu i kupao, i hranio i prao.....
Čak šta više lakše mi je nabrojati šta nije radio:
- nije ih nosio u stomaku
- nije ih rodio
- i nije ih dojio.
Sve ostalo radi kao i ja. Rame uz rame.


ista stvar!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:27:12   
snijeg
IZVORNA PORUKA: maglaj_mum

Moj mm nije naucio iz prostog razloga sto njegova mama smatra da se samo ja iskljucivo trabam brinuti za bebu...Pa i on...


I moj smatra da njegova mama kuha najbolju krompirušu na dunjaluku, od kad je to izrekao nikad od mene krompirušu nije pojeo user posted image
Malo parafraziram, vaš brak, vaše dijete, vaš dogovor....moji i njegovi zaslužuju poštovanje, osjećaj ne brige, sigurnog starenja, odmora od našeg života i uživanja u starosti u miru i rahatluku od nas i naših problema. Za sve drugo ako ih ne pitam, nemaju prava glasa. Da bi to imala, moraš imati svoj život, brinuti o svojim obavezama (makar to bile i one slatke - naša djeca) do tebe je hoćeš li uticati na njega da bude dio vašeg života ili ćeš pasti od obaveza koje se nameću radeći ih sama, "maltertirati" sestru, mamu, tetku, svekrvu ili naučiti "gospodina" da digne guzicu i daljinski upravljač zamjeni pelenama, usisivačem, sudoperom, peglom... - grubo, ali je tako......user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:29:52   
bebacha
user posted image user posted image svaki put me iznova nasmijes.definitivno trebas cesce pisat(mislim na Hanabananu)
a sta reci na temu,moj mm je polu Bosnjouser posted image (mada se i ja neslazen s tom teorijam sa su BiH-ovci takvi al et)
nije mu problem cuvat djecu,presvuc,nahranit,uspavat,igrat se s njima.ako imam posla naravno da ih on cuva,nakad znam ponovit nesto 100 put al nema veze,ne popustam.Djecu ne pustam da placu osim ako nisu zasluzili.mislim na vecu djecu koja su u kazni.
ti njihov dvoje pusti nek se naviknut jedno na drugo,ztrbat ce im.kad se sjetim kad smo Alen i ja bili u bolnici,sreca pa je muz od prvog dana ucestvvao u svemu u vezi nje pa su se super snasli sami jer on znao njene navike,sta voli,sta treba.
a na drugu stranu koliko je posebno kad se otac igra,druzi s djecom


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:32:38   
snijeg
IZVORNA PORUKA: hanabanana

O...sorry, ja sam ovo predvidjela.
Za mene je ovo nevjerovatno i graniči sa SF, odbijam prihvatiti da je 99 % bosanaca i hercegovaca takvog stava, jer u svojoj okolinu ne znam ni jednog takvog.  



I za mene je, ali da sam bila drugačija i moj bi bio u ovih 99 %. Nešto mi teško prihvatiti da su se oni promjenili, žene su zaslužne za uvođenje modernog muškarca u bh društvo. Mada u ruralnim područjima naše lijepe još uvijek vlad "srednjovjekovni bračni sklad" user posted image

P.S. Ne vidjeh te na koncertu, ja sam oduševljena istim, vikend i mjesec mi je uljepšan user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:34:36   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: snijeg

IZVORNA PORUKA: maglaj_mum

Moj mm nije naucio iz prostog razloga sto njegova mama smatra da se samo ja iskljucivo trabam brinuti za bebu...Pa i on...


I moj smatra da njegova mama kuha najbolju krompirušu na dunjaluku, od kad je to izrekao nikad od mene krompirušu nije pojeo user posted image


Nemoj biti na kraj srca.....
Ja punih usta kažem: niko ne pravi baklavu ko moja svekrva.
( ovo ću svima reći, ali ne govorim pred svojom materom. user posted image  )

kako bi na koncertu?! Nama bilo super, osvanule smo na SArajevu x. user posted image

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:36:58   
maglaj_mum
da se ne shvati pogresno meni mm cesto pomaze u kucanskim obavezama jer sam student pa cesto ucim za ispite...Nista mu nije problem osim cuvanja djeteta, ustvari moze on nju i pricuvati, ali da je nahrani presvuce to ne...kupao ju je par puta sa mnom, ali je drhatao kao prut

_____________________________

02.03.2011. (mamino sunce doslo na svijet)

Prije braka imao sam šest teorija o odgoju djece. Sada imam šestero djece i nijednu teoriju

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:38:11   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: maglaj_mum

da se ne shvati pogresno meni mm cesto pomaze u kucanskim obavezama jer sam student pa cesto ucim za ispite...Nista mu nije problem osim cuvanja djeteta, ustvari moze on nju i pricuvati, ali da je nahrani presvuce to ne...kupao ju je par puta sa mnom, ali je drhatao kao prut


Ko će je presvući kad odeš na ispit?
Na kafu s drugaricama?
Na kontrolu kod ljekara?

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:41:22   
maglaj_mum
Sto se toga tice, sveki je cuva kad sam na faxu i tu mi jako puno pomaze...
Na kafu s prijateljicama je ili vodim ili ne idem...
doktoru nisam isla od kako se rodila...


_____________________________

02.03.2011. (mamino sunce doslo na svijet)

Prije braka imao sam šest teorija o odgoju djece. Sada imam šestero djece i nijednu teoriju

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:41:30   
Anoniman
hmm. mm pretjeruje bas mogla bi pisat nasiroko user posted image A. kad se rodio stalno je titrao obuci ga zima mu je bla bla i danas dan je Kad smo vani s A a ovakvo vrijeme stalno vice ne izvodi ga zima je razbolice se, pipka ga neka ne trce oznojit ce se, kad smo u kuci obuci mu pape user posted image nahladice se kao da ne hoda u carapam .Neda djetu trcat po kuci oznoji ce se napice se vruc caja eto upala grla .
Neda mu vristat  podera grlo. Kad idem mami kod nje nije grijanje centralno kao kod nas vec je pec obicna stalno gleda za njim sta radi ne slusa sta ko prica snjim, nedaj mu na parket bjezi od vrata nedaj da pije vodu .kod kuce drzi flasu na radijatoru ko da je beba mala .
Ujutro kad podje na poso virne nas vidi A.otkriven ronda ja ti pokrivena do vrata on otkriven eto da ja navijam si sat da ga virkam jok ba reko lezi snjim pa se budi svaki sat.
Onda kad kise odma se cojk zabrine heheheh slozi facu i gleda u njega polemise ja vidices do jutra ce se razboliti optimist teskiuser posted image reko neka ba de pusti neka kise vise mi u mozak udari
Obuci ga , pipka ga stalno jel oznojen
Mami mi neda ici eto kao kod nje je hladno ccc koda je minus u kuci ako nema grijanja kao kod nas pa nije zima jest da s poda drugacije al ima pape , nije beba
nece izlaziti iz dnevne , niti ce ic u kuhinju
Jednom sam osla snjim zimi, da bi me sveki naz . i rekla" kao svekru nije drago sto sam osla mamiuser posted image , kao djete cu nahladiti menjanjem temp . i da mu nedam ic na hodnik jer je kontras hladno" eto ja neznam nista ja mu nisam majka, ja sam mu neka teta cuvalica sto me briga za sve !!!!
Toliko mi se tlak tad digo, mama samo salamete predaje nije joj drago pa hebote tvoje grijanje ako je sve to sto imas .....
Toliko titra da ja ne hajem al mi zna puci film, da se dobro posvadjamo milion i jedan put mi je doso da spakujem kofere i odem .
Jer vise moj mozak to nemoze podnijeti
Pa jebote nije beba , pa i kad je beba bio obuci mu kapicu ko hladno mu je nema dlaka na glavi user posted image user posted image user posted image u +30
Obuci mu stample  kad ocu napolje , obuci ga ko budala .
A. ne podnosi carape zna ih skidat al se pokrije mm ronda jah ti si ga naucila tome necel se nahladi bla bla i eto svadje .!
Kaze mu mama moja , kad smo bili kod nje  pa kako ona djeca sto nema grijanja odhrane se a on ce pa ja anel je ko naucio u toplom kao malo mu fali , kao koje kako naucio -naucio je ....
Preceruje do Boga miloga !!!!

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:48:16   
Malenaoduvijek
felix Boze sacuvaj user posted image
a nece se dijete prehladiti od svjezeg zraka moze samo od ljudih i njihovih bakterija i virusa


< Poruku je uredio MALA1994 -- 28.11.2011 12:51:58 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Tatina maza
28.11.2011 12:51:58   
selebriti

IZVORNA PORUKA: maglaj_mum

Sto se toga tice, sveki je cuva kad sam na faxu i tu mi jako puno pomaze...




Da poštedi sina ili...?

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *