|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
13.10.2009 21:03:38   
acudesa
Kako reagujete, koja vam je odbrambena reakcija kad ste:
 
- umorni
-uplašeni
-ljuti
-iznenađeni
-sretni
-napeti
-pod stresom...ili neka druga specifična situacija

Evo, ja ovako:
-umorna: Kažem sama sebi: još malo pa će kraj dana, kada će svi zaspati i ti malo odahnuti, a imaš i dobar film večeras, pa taman,...ili sl
-uplašena-koncentišem se da mi strah ne pređe u panikuuser posted image
-ljuta-duboko dišem da mi kisik dospije u mozak i smiri me da ne uradim ili kažem glupost
-iznenađena-ne volim iznenađena, čak ni lijepa jer me izbace iz kolosjeka (djevica, nemoj mi ništa mimo protokolauser posted image ) i sva se pogubim
-sretna-pjevam, smijem se i sama sebi, zovem ljude redom na telefon da malo popričamouser posted image
-napeta-nastojim otkloniti izvor napetosti i opustiti se, šetnja mi isto pomaže
-pod stresom-funkcionišem za 10, ali kad stres prođe sva sam k'o samljevena



Kad vam naleti da se želite malo analizirati-baš bih voljela čuti ima li nas sa sličnim reakcijama ili sa totalno različitimauser posted image user posted image user posted image



_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
13.10.2009 21:38:45   
acudesa
niko se ne brani, e vala i jest glupa temauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
al, nek se šareniuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
13.10.2009 22:08:50   
Romali
acudesa, zanimljiva tema user posted image
Samo, moram se skoncentrisati da nešto napišem, a user posted image mi se i sad mota oko noga. Mislim da sam umorna i napeta, evo kako reagujem-sjela za komp.user posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
13.10.2009 22:10:06   
almai
evo i ja cu da ti odgovorimuser posted image

umorna-jedva cekam da legnem i utonem u san.
uplasena(prepadnuta)-treba mi kocka cecera i casa vode da se smirimuser posted image
ljuta-rondam,rondam i rondam
iznenadena-opet mi treba kocka i voda da se povratim od iznenadenjauser posted image user posted image
sretna-zovem drage osobe da svoju srecu podjelim sa njima
napeta-palim cigaretu jednu za drugom
pod stresom-zurim neznam kud bi prije i gdje udaram




_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
13.10.2009 22:22:11   
Tidzi
NERVOZNA: Ne znam sta bih od nervoze, pa kada me uhvati, moj stan zablista. Jednostvano prestresem svaki cosak, sve izribam, operem, ocistim...ma milina. I dok to ja sve sredim nervoza nestane.
UMORNA: Kada vidim da postajem preumorna i da ne mogu vise, onda pocnem sebi ponavljati da na svijetu ima osoba koje rade uzasno teske poslove na jakoj vrucini ili zimi, a nemaju drugog izbora, moraju nekako prezivljeti...I tako ponavljajuci i zamisljajuci sve te scene, kak su ljudi umorni, iscrpljeni...dam sebi snage da malo ublazim taj umor.
SRETNA: Smijem se onako bez veze user posted image user posted image . Valjda me tad uhvati jos neka spicenost, pa mi sve smijesno. Obicno se budalasam u svakim oblicima.
POD STRESOM: Kada sam pod stresom, dobijam ogromnu inspiraciju za razgovor, pa onda izovem svu familiju, prijatelje, kolege...ma koga god se zivog sjetim i kroz razgovor se nekako rijesim tog stresa.
NAPETA: Pustim neku laganu muziku, balade...Naspem puno kadu malo vruce vode i zavalim se dok voda ne ostudeni.
LJUTA: E, kada sam ljuta nije dobro. Rijetko se desava, a kada se desi, obicno naj..e MM. Jadnicak! Bas mi ga zao! user posted image user posted image Al hajd nema veze, posle ja legnem da spavam gola da ga oraspolozim. user posted image
TUZNA: Kada sam tuzna, samo placem. MM mi kaze da sam placi-p..ka! Da sakupljam suze napravila bi jezero. Samo mi se place i place user posted image user posted image user posted image i tako po 3-4 sata dok mi ne oteknu oci da ne mogu vise da gledam, pa se onda moram zavaliti da malo odspavam ne bil otok malo spao. user posted image


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
13.10.2009 23:01:51   
Doraa
- umorni-legnem odmah i hrrrrrrrrruser posted image
-uplašeni-ma ja sam ti neustrašivauser posted image
-ljuti-dignem nos u oblake i ne dam sebi pristup
-iznenađeni-voooooooooolim iznenađenja (lijepa hmm) pa skačem od sreće za bilo kakvu glupost kad me neko iznenadiuser posted image
-sretni-kez od uha do uhauser posted image (i naravno zahvaljujem Bogu na sreći)
-napeti-grickam nokte i na kraju se zasplačem za najmanju glupost i tako se oslobodim napetostiuser posted image i na kraju user posted image
-pod stresom- opetuser posted image i opet



_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
14.10.2009 10:22:16   
Anoniman
Umorna-samo gledam gdje cu sjesti ili leci.....ne mogu se skoncentrisati.
Uplasena-Molim allaha da sve prodje dobro, nastojim da se strah ne primjeti na mom licu, ponasanju.....
Ljuta-e tad sam pravo cangrizalo, filtriram sve i svakoga uz odvratne opaske....I      obavezno muz "zaplati" jadanuser posted image
Iznenadjena-Uvijek ostanem otvorenih usta ne nalazeci prave rijeci....Samo kod     poz. iznenadjenja imam djecju facu, a kod neg. sva se zacrvenim....
Sretna-Imam energije na pretek, obavezno nesto nekom poklanjam, dijelim, osmijeh je od uha do uha....Iz ormara "izvlacim" najbolu kombinaciju...ah moj je cijeli svijet i to se na meni itekako vidi.
Napeta-Zatvorm se u sebe, cesto imam zamisljen pogled....a mozak radi 100km/h
Pod stresom-Osjetljiva, razdrazljiva...malo fali da zaplacem...

(odgovor članu Doraa)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
14.10.2009 10:46:28   
maja78 RR
-umorni - cekam kraj dana da se odmorim
-uplašeni - trudim se da se umirim razumnim razmisljanjem
-ljuti - uh zvocava
-iznenađeni - stalno mislim o tome, svima pricam i iscudjavam se user posted image
-sretni - zivkam ljude kao acudesa
-napeti - kad shvatim da sam trudim se otkloniti uzrok i raditi nesto za opustanje
-pod stresom - funkcionisem odlicno

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
14.10.2009 10:49:55   
Hocu bebu
- umorni
-uplašeni
-ljuti
-iznenađeni
-sretni
-napeti
-pod stresom...ili neka druga
specifična situacija
t
Umorna - Pretezno nervozna i samo cekam kad cu u krpe
Uplasena - disem duboko i mislim na nesto drugo
ljuta - nazalost sutim, izoliram se , evo sad s epopravljam pa malo galamim po kome drugom nego po MM
Sretna - nista me ne moze nasekirat, sve mi je sega
iznenadjena - ovisi jel pozitivno ili negativno iznenadjenje
napeta - pusim
pod stresom - pusim user posted image

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
14.10.2009 12:37:11   
mama_debeljuca
umorna- samo mislim kako ću se uhvatit jastuka i leći
uplašena- drhtim i držim za srce user posted image
ljuta grizem (ali se rijetko ljutim za sreću), tada sam najvrijednija, cijelu bi kuću za tren poradila user posted image
iznenađena volim iznenađenja (prijatna), ostanem bez teksta i pri prijatnim i ružnim iznenađenjima
sretna letim, svuda na meni se primijeti kad sam sretna user posted image
napeta šutim, povlačim se u sebe
pod stresom samo bih ležala, nemam snage ni za što, plačem...

_____________________________

:-)

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
14.10.2009 13:49:30   
Doraa
napeta - pusim
pod stresom - pusim user posted image


Počesto ti pušiš izgledauser posted image user posted image user posted image joooj kako meni faliuser posted image user posted image


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
14.10.2009 14:07:40   
reallove
- umorni-samo gledam gdje cu se "svaliti"
-uplašeni-uhvati me panika i izgubim seuser posted image
-ljuti-"istresam" se na muza
-iznenađeni-volim iznenadjenja puunooo
-sretni-samo bih se smijala,pricala
-napeti-trudim se smiriti ali rijetko uspijeva
-pod stresom-user posted image user posted image

< Poruku je uredio reallove -- 14.10.2009 14:11:55 >


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
14.10.2009 14:14:40   
Hocu bebu
cekaj jesi trudna pa ne pusis...ma i ja kontam da bacim, a onda kontam uzmu li mi jos kafu i cigare, onda nek mi uzmu sve user posted image user posted image

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
15.10.2009 13:09:42   
Doraa
Kad sam saznala s prvom user posted image da sam trudna isti dan sam bacila cigare-rodila sam ali još ih nisam preboljela.Nisam se propušila ponovo jer je to želja MM koji nikad nije pušio,a sad sam opet trudna i džaba što je prošlo godinu i 2mjeseca od posljednje cigare još uvijek mi se ponekad našmiga

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
15.10.2009 13:17:11   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: acudesa

Kako reagujete, koja vam je odbrambena reakcija kad ste:
 
- umorni
-uplašeni
-ljuti
-iznenađeni
-sretni
-napeti
-pod stresom...ili neka druga specifična situacija




Evo, ja ovako:
-umorna: Kažem sama sebi: ma ti to možeš, izdržala si i gore, popijem kafu i lakše mi
-uplašena-obično ćutim, pušim, grickam nokte, sklanjam kosu s lica
-ljuta- lupam vratima, nabijam nogom cipele u hodniku, pušim
-iznenađena-ne volim iznenađena jer kod mene je sve "programirano"
sretna-zbijam šale, pjevam, pričam viceve, trošim novac, kupujem poklone svima redom
-napetost otklanjam tuširanjem, masažom
-pod stresom- sve radim brzo, ko munja, svaki je posao gotov za časuser posted image





_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
15.10.2009 13:24:59   
leli§
- umorni- kad pocnem mjesati jezike tada znam da je meni dosao kraj, i samo gledam da oci zaklopim
-uplašeni- Molim se Bogu da brzo prodje i samo pricam li pricam... valjda da sama sebe cujem :)
-ljuti- dvije reakcije ovisno od situacije: naprnducim se i sutim ili frcaju rjeci
-iznenađeni- rijetko me sta moze iznanaditi
-sretni- skakucem ko dijete
-napeti- trazim zagrljaj
-pod stresom- sutim i rijesavam situaciju tiho u sebi

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
15.10.2009 15:36:25   
acudesa
IZVORNA PORUKA: leli§

-napeti- trazim zagrljaj

user posted image  i ja

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
15.10.2009 15:38:53   
Suzana
Acudesa,

Ti si stvarno jedna kreativna ženica, baš postavljaš teme za mozganje. user posted image
Pokušaću odogovoriti kratko, iako je ovo "široka oblast" i svaka reakcija zavisi od date situacije:

- umorni - priželjkujem da čim prije odem u krevet.
- uplašeni -
- ljuti - psujem user posted image user posted image
- iznenađeni - zavisno od vrste iznenađenja, opet širok pojam. Ako je iznenađenje prijatno, iskreno se obradujem. Ako je neprijatno i reakciju moram sakriti onda se obično 'skuliram' user posted image
- sretni - pjevam, plešem, grlim, volim - sve oko sebe.
- napeti - hm... u ovom trenutku nikako ne mogu da se definišem kada sam napeta...
- pod stresom - na poslu radim još produktivnije


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
15.10.2009 15:40:49   
acudesa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

-ljuta- lupam vratima, nabijam nogom cipele u hodniku, pušim
-iznenađena-ne volim iznenađena jer kod mene je sve "programirano"
-pod stresom- sve radim brzo, ko munja, svaki je posao gotov za časuser posted image


crno-user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  ti si legenda (i kauboj definitivnouser posted image user posted image )
crveno i plavo: pa, mala izgleda da smo dosta sličneuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
15.10.2009 18:47:17   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Suzana

Acudesa,

Ti si stvarno jedna kreativna ženica, baš postavljaš teme za mozganje. user posted image

i, ja bih jako voljela da sam malo jednostavnijauser posted image user posted image user posted image  
nema kod mene "lavabo"user posted image user posted image user posted image user posted image
a, sve si 100% upravu-jako široka oblast za izdefinisati kratko, ali ja volim preispitivati i analizirati sebe, pa se nadam da  još poneka forumašica voli istouser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
15.10.2009 18:59:59   
Nunichi


umorna- na sve moguce nacine pokusavam doci do svog jastuka user posted image
A ako imam neku zrtvu (kao npr. mm) rondam, rondam i rondam sto sam umorna user posted image
uplašena- cigara za cigarom, tresem se negdje u dubini  user posted image i nerijetko placem user posted image
ljuta - uh...zavisi na koga i zbog cega...uglavnom galamim i prijetim, a nekad samo sutis i param nebo nosicem user posted image
iznenađena -zavisi je li pozitivno ili negativno iznenadjenje
sretna  - tad sam najbolja kcerka, supruga, mama, drugarica, snaha, komsinica...svima dobra, a i sebi user posted image user posted image
napeta - šutim...
pod stresom - opet cigara za cigarom, onda sjednem i pokusam dokuciti sta bi me moglo opustiti malo...

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
15.10.2009 19:04:33   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Nunichi



ljuta - uh...zavisi na koga i zbog cega...uglavnom galamim i prijetim, a nekad samo sutis i param nebo nosicem user posted image

dusha moja, bolje tebe ne ljutiti, izvini, ali ovo mi je tako simpuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
15.10.2009 19:29:05   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: acudesa

IZVORNA PORUKA: Nunichi



ljuta - uh...zavisi na koga i zbog cega...uglavnom galamim i prijetim, a nekad samo sutis i param nebo nosicem user posted image

dusha moja, bolje tebe ne ljutiti, izvini, ali ovo mi je tako simpuser posted image


user posted image user posted image user posted image Ma suti kako simpa user posted image
U akrepa se pretvorim... user posted image
Ali me brzo prodje, sutradan se i ne sjecam sto sam vilenila. user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Tvoj odbrambeni (obrambeni) mehenizam je...
21.10.2009 16:16:04   
dana3
najbolji koji koristim je NAPAD-user posted image user posted image user posted image ,kazu da je to najbolja odbrana

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *