|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Korisni i neupotrebljivi savjeti
12.11.2007 16:18:31   
makana
od savjeta koje sam dobila u trudnoći, pa do dan danas kada moje prvo dijete navršava godinu dana dobila sam more savjeta
onih koji su me razljutili, nasmijali, zabrinuli, pa i bacili u očaj
napomenuću samo da nikada ne bih poslušala savjete starijih da dijete treba što više utopljavati, davati vode isključivo da što prije progovori, kad izlazim sa njom negdje navečer da nosim uz nju koricu hljeba, da trudna ne preskačem nikakve kablove i sl. ama ne mogu više ni da se sjetim svakojakih gluposti
pa ako vam nije mrsko i kad budete imale vremena šarnite koji savjet koji je i vas nasmijao, ali posebno onaj za kojeg smatrate da je najbolji kojeg vam je neko dao u vezi sa vašim djetetom
pozdravljam vas sve drage moje do sutra
user posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 5.5.2010 23:16:02 >


_____________________________

strpljen - spasen
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
13.11.2007 8:57:44   
travnicanka
Da, meni su isto smijesna ta nasa bosanska praznovjerja tipa:ne izlazi u aksam iz kuce mozes ograisati (a neznam ni sta to znaci),nemoj prelaziti preko djeteta nece narasti,ne valja da mama nadje prvi zub teze ce rasti,nemoj rezati nokte uvece itd.....ovo za nokte bas smo ja i muz jednom razgovarali i sto kaze on to je bilo prije tako kad nije bilo struje,pa onda je bilo rizik sjeci nokte pri svijeci.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
13.11.2007 11:14:35   
makana
eh da to za nokte i meni je rečeno
još da ne sječem djetetu nokte prije mjesec dana
ha!!!!????
pa iako su prvih sedmica bili tanki kao papir ne bih podnijela da mi se bebaču zaguli nokat pa da je boli ili nešto
ama nikako ne mogu da se sjetim ovako pravo dobrih savjeta za buduće mame recimo jer sam već sad u fazonu djeteta koje hoda
ali sigurno će svako postavljati pitanja šta ih interesuje pa ćemo tako pomagati jedni drugimauser posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
13.11.2007 11:21:39   
D_K
Ja bih dodala i jedan savjet koji je jako opasan za djete a vjerovale ili ne jako je prisutan kod nasih starih 
- kada ima temperaturu treba ga doobro utopliti!!!!


(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
13.11.2007 12:35:35   
makana
uh uh
sto posto si u pravu, moju mlađu sestru umalo nije slijepo crijevo života koštalo kada je imala šest godina, mama i nana stavljale joj tople obloge i utopljavale je, a dijete se žalilo d aje boli stomak, šta god da popije ili pojede vrišti poslije od bolova i drži se za stomak, kada smo je drugi ili treći dan odveli doktoru (još je to u ratu bilo, možda 93 ili 94 ne sjećam se tačno) rekli da je mogla da umre da smo duže čekali
užas
to nikad neću zaboraviti i zato nisam dala da moju bebu nane umotavaju i zamotavaju preko svake mjere
P.S. D_K puno ti hvala za onaj savjet za hipov sok protiv proljeva, almedina je bila ok dan poslije

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
13.11.2007 12:55:25   
D_K
Ja sam pratila i koliko se sjecam ti si dan poslije rekla da joj je stao proliv tako da mi je to bas drago. I naravno, drago mi je sto sam pomogla. I ja sam tako sa Merjemom pitala, ucila i bas mi je drago da ima ovaj portal da mozemo nabrzaka upitati ostale mame za savjet :)
Poljubac za Almedinicu bebic i pozdrav za tebe..

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
13.11.2007 13:08:42   
travnicanka
Joj makana izvini pa SRETAN RODJENDAN ALMEDINI i da bude ziva i zdrava,uspjesna u zivotu od srca joj zelim!!!!user posted image sretan rodjendan ti..........hura,hura,huraaaaaaaa

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
13.11.2007 13:16:27   
makana
user posted image
hvala drage moje
hehhehe
travničanko ovo je jedina torta koju će almedina dobiti danas
mama joj se zaintačila i za njen prvi rođendan zbavila punu tepsiju domaće baklave
kolege sa posla već prijete da će prije dolaska kod mene fino kupiti sebi po komad torte uz neizostavan komentar pa gdje ćeš bona djetetu da ne kupiš tortu hihihi
user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
13.11.2007 13:34:45   
travnicanka
Baklava je bolja nego bilo koja torta to ono malo nase tradicionalno bosansko.Dobro ona je mala pa jos ne konta ali vidjet ces iduce godine neces moci ti birati!!! Mojoj Ajli su bitnije svijece na torti pa po pet puta ih palim i ona puse.Sad za treci rodjendan je bila odusevljena tortom i svojom festicom da je cijeli mjesec bila pod dojmom rodjendana.Kad kod udjem u sobu ona ko fol puse svijece i pjeva rodjendansku pjesmu.Ovi svedi imaju jako lijepu tu pjesmu i tako smo bili u trgovini i Ajla pjeva ori se sve,pridje joj jedna stara teta i kaze:"A tebi je danas rodjendan"?,a ona mase glavom kao jest, a rodjendan  prosao ima dva mjeseca. Sa djecom ti nikad nije dosadno!!!!

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
13.11.2007 13:36:31   
D_K
Eto vidis - taman si na pravom podforumu - korisni savjeti - znaci ako budemo kod tebe nekad dolazile mi moramo sebi same ponijeti po kolac!! Taman si nam fino rekla!!
Salim se naravno - pridruzujem se cestitkama i ja zelim sretan rodjendan maloj bebici. I ja joj saljem jednu tortu user posted image - sta ces nije djete krivo sto joj mama voli samo baklave, he, he..

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
13.11.2007 13:54:25   
makana
user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
13.11.2007 14:54:14   
makana
eh sjetila sam se stvari na koju me niko nije upozorio kada sam zatrudnila, a to je da mi je bilo užasno vruće
trudnice za koji stepen imaju veću tjelesnu temperaturu od ostalih
ja sam bila prava ljetna trudnica i sjećam se da mi je jednom pozlilo u tramvaju, bio je juli, strašna vrućina, u tramvaju 150 stepeni i razni miomirisi
morala sam izaći poslije tri stanice jer mi se zamračilo pred očima, a cijelo tijelo klonulo
a to jutro sam popila sok od zove iliti zohe
tako da trudnice moje drage - zova  ništa, ni čaj ni sok

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
13.11.2007 14:59:24   
Suncica*
Pridruzujem se cestitkama..Mnogo zdravlja, srece i radosti maloj bebani da poraste velikaaaaa..(Mama imas zadacu da povuces bebu za male usi umesto nas)..Poljubac za obe..

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
13.11.2007 15:03:18   
makana
hehehhehe
hvala sunčice na lijepim željama
pozdrav i tvojoj zlatani maloj
baš sam se pitala di si ti
još sam na poslu i jedva čekam da klisnem kući
kažu mi da almedina nešto knjezi, igra se pa se raskmezi, pa je utješe pa opet isto
zato ne znam koliko ću još izdržati da ne zbrišem doma


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
13.11.2007 21:42:28   
Alijeva mama
Buduci da sam rodila carskim rezom i moja mama i tetka se brinuli o bebi ja sam im pustila prvi mjesec dana da ga kupaju,cuvaju i oblace kako hoce e kad sam ojacala,onda sam nastavila ja sa svojim nacinom i savjete sam uzimala i slusala samo one koji mi odgovaraju.....nije im bilo pravo al sta me briga,oni su svoje odhranili sad moram ja svoje........

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
14.11.2007 13:20:06   
makana
user posted image
tako je
sada je red na nas da svoje user posted image  pripremamo za život onako kako mi mislimo da treba
a i drugačija su vremena pa im trebaju i drugačije pripremeuser posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Alijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
30.11.2007 13:31:01   
JABUKA
IZVORNA PORUKA: travnicanka

Da, meni su isto smijesna ta nasa bosanska praznovjerja tipa:ne izlazi u aksam iz kuce mozes ograisati (a neznam ni sta to znaci),nemoj prelaziti preko djeteta nece narasti,ne valja da mama nadje prvi zub teze ce rasti,nemoj rezati nokte uvece itd.....ovo za nokte bas smo ja i muz jednom razgovarali i sto kaze on to je bilo prije tako kad nije bilo struje,pa onda je bilo rizik sjeci nokte pri svijeci.

Jaaaoooo ... šta su meni svašta govorile ... naglašavam govorile, jer to rade stvarno samo žene, barem koliko ja znam ... e, kad sam bila na početku trudnoće, moja vrla svekrva kaže otprilike isto kao što je navela travničanka ... ali i još,  da slučajno ne jedem krišom, ono da me niko ne vidi ... nemam pojma što, nisam pitala jer to nikako ozbiljno nisam mogla shvatiti ... zatim, da slučajno ne lažem ... ma, hajde ... a ne smijem se ni prepadati, jer će dijete biti uplašeno cijeli život ... a mene njen unuk tri puta prepao, gluho bilo ... trudna žena ne smije upadno gledati kako neko jede, jer može to poželjeti, a taj joj možda neće moći dati te hrane, pa belaj ... trudna žena ne smije dirati muža jer ga može kao provocirati, pa opet belaj ... jer kao dijete može "vidjeti" svog oca ćunu ... MA HAJDE, na ovo sam se najviše smijala ... i još sijaset "savjeta", "običaja" ... a sve praznovjerje!

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
30.11.2007 14:23:29   
D_K
Ovo ti je najbolje:

.. trudna žena ne smije dirati muža jer ga može kao provocirati, pa opet belaj ... jer kao dijete može "vidjeti" svog oca ćunu ...

10 POINTS

joj jesam se ismijala - evo jos 10 bodova

(odgovor članu JABUKA)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
30.11.2007 14:37:29   
jupajdi
Stvarno je našem narodu, posebno ženama duša izmišljati svakojake priče o trudnim ženama. Ja imam mledež na nozi i mami su govorili da je ukrala kiseli krastavac i dodirnula se po stomaku. Što je najgore ona je rekla da jeste kod svoje jetrve pojela krišom krastavac. SVAŠTA.
Pa, ako se žena u trudnoći proljepša muško je, ako se proružnja žensko. BOŽE SAČUVAJ.
Zna se šta dovodi do pola djeteta. ITD.... Ima još nebuloza, ali možda neki drugi put.user posted image

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
2.8.2008 6:57:21   
ebru
E ja sam skoro bila u posjeti kod svoje seke,i dosla jedna zena i  tako ona kaze meni "kad ti ovako neko dodje po prvi put,pa da ti djete ne urekne lizni ga po celu(jezikom)i ako je slano djete je ureknuto!user posted image I uzela je ona Monu i tako igrala se sa njom i pricala joj i kad je liznu po celu par puta a jojjj jesam se tad ismijalauser posted image

I kaze treba dat djetetu kljuceve da "grize"da prije progovori-eh te dvije stvari nisam jos nikad cula.
Izjave tipa daj djetetu vode da prije progovori,pa nemoj se u trudnoci dirat po tjelu kad nesto pozelis(kao imace djete biljeg,mladez i sl.) itd itd to sam cula,al ovo brate mili nikad...

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
2.8.2008 10:46:45   
glavobolja
IZVORNA PORUKA: D_K

Ovo ti je najbolje:

.. trudna žena ne smije dirati muža jer ga može kao provocirati, pa opet belaj ... jer kao dijete može "vidjeti" svog oca ćunu ...




Za svojih trideset i kusur godina nešto ovako dobro nisam čula.
Da nema onog ko je ovo sročio trebalo bi ga izmisliti. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Zahra

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
2.8.2008 22:27:13   
boogy woogy
hahaha....cula sam i ja sve ove dosad navedene. A sad cuj te ovo:

"Stavi djetetu rize u kadu kad ga kupas da mu lakse zubi niknu"
ili
"Koju prvu rijec ti dijete progovori, tog ce ti pola biti drugo dijete." Moj mali je prvo rekao "mama" pa su mi rekli da ce biti curica drugi put user posted image user posted image

(odgovor članu glavobolja)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
3.8.2008 22:41:07   
hanabanana
Moja prva kći je rekla: tata, 
a ja opet rodih curicu.

user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
6.8.2008 14:07:00   
Gigana
1. Meni su rekli da ne prelazim preko šahtova, jer se kao tu skupljaju šejtani. ( a u nas šahtovi na svakom ćošku)  
2. Kad spavate u krevetu, ne valja držati ruke iznad glave user posted image
3. Ne valja spavati na trbuhu, opet šejtani user posted image
4. Novorođenoj bebi treba staviti ruke u brašno i svi će narasli noktići otpasti bez rezanja (ovo još nisam probala)
5. Ne valja stavljati cipele na sto, to kao donosi nesreću.
6. Dijete do godine dana se ne smije stavljati pred ogledalo (navodno, može se prepasti, pa mucati)



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: korisni i neupotrebljivi savjeti
6.8.2008 22:54:10   
Visnja RR
ja sam se bas pitala zasto ne treba stavljati pred ogledalo, kad moja Asja crce od smjeha kad se vidi user posted image ...pa se onda ja njoj smijem i tako se obje smijemo user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *