|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Svjetske turističke destinacije
8.9.2009 14:34:15   
delfin
user posted image

Namjeravam "uskoro" u Istanbul malo šoping malo razgledanje. Pa da ne bi puno lutla kud u kako, vaše sugestije (koji ste bili tamo) bi mi dobro došle. preko koje agencije, kojihotel, itd...

< Poruku je uredio acudesa RR -- 1.8.2010 19:48:45 >


_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Istanbul
8.9.2009 14:40:52   
senka kurt
Nisam baš od prevelike koristi, ali evo sugestije . - kupiti avionske karte ovdje, a na internetu naći i rezervirati hotel. Ima ih stotine, valjda i hiljade, među njima jeftinih i pristojnih. U blizini Kapali čaršije, u starom dijelu grada ili na Taksimu u "shoping" zon, svejedno. 
I još nešto, uživati, uživati, uživati. Istanbul je preeeeeekrasan. Obavezno ploviti Bosforom. Ili samo šetati, gledati, mirisati... Sretno i lijepo se provedi.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Istanbul
8.9.2009 14:43:04   
hanabanana
Svejedno ti je koja agencija, bitno je da hotel nije ispod 4 zvjezdice.
Koliko ja znam sada većina pravi aranžam tri noći - četiri dana.

Šta vidjeti - sve, ali nepropusti:
Aja Sofija
Sulejmanova dzamija
Veliki bazar
Plava dzamija
Trg Taksim i avenija Istiklal - ovo svi mimoidzu a šteta je.

I još puno toga....

MI cemo u oktobru u Tursku, ovaj put malo južnije.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Istanbul
8.9.2009 15:18:00   
mamina princeza
Ja sam bila nekoliko puta u istanbulu a najbolje se  sjecam i najljepse mi je bilo posljednji put a bilo je to u septembru 2006 godine isla sam sa mamom ...

Isle smo direktno same , znaci nismo isle preko agencije nego je mama rezervisala direktno preko interneta hotel u Istanbulu i kupile smo avio karte. Razlog je bio sto smo htjele da imamo svoju slobodu a i dosta smo poznavale Istanbul da bi se same mogle kretati. Cijena je bila otprilike ista kao i kad bi isli preko agencije.

Nas hotel je bio na Taksimu ustvari u nekoj maloj ulicici koja je bila sastrane Istiklal ulice :) I moja preporuke je definitivno hotel na taksimu ako mislis navece hodati jer ovdje je uvijek zivo ...
I mozes hodati non stop ima svega od trgovina do ono bas uzivancije na "stari turski" nacin.
Mada za obilazak i dnevno uzivanje ja sam "ocarana" onim starim djelom.

Obavezno otici:
Top kapija
dolma basca
aja sofija ( ja licno ovaj zadnji put nisam isla - vise mi se islo ovo drugo)
Plava dzamija
Sulejmanija
Ejubova dzamija - ovo je u malo daljem djelu Istanbula al je zaista posebno i ne bih to niposto propustila da opet odem - tamo je cuveno turbe i ima bas jako puno ljudi koji obavljaju molitvu a i onako kao turisti
kapali carsija
brodska voznja Bosforom
muzej minijatura je meni isto bas super www.miniaturk.com.tr

Ne znam kakve ce ti tamobit mogucnosti voznje i kretanja pa ti mogu dati i savjet da slobodno koristis njihov tramvaj dobar je i mozs dosta obici s njim . Ako silazis Taksima imas dio koji ides podzemnom koja je isto zanimljiva za vidjet

mi smo pronasli nekog taksistu makedonca koji nas je dosta povoljno vozio na malo udaljenije lokacije
s njim smo isli i na Camlidzu - brdo park u Azijskom dijelu Istanbula.
Pier Loti vidikovac - isto je super

Eto pisuci ovo bas  mi se ide sad u istanbul .
Mozda ti se javi bezelye koja tamo zivi i netso posebno preporuci.

Sretno.....
zavidim ti user posted image





_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Istanbul
8.9.2009 15:23:50   
mama2009
sto se tice Istanbula najbolje ti je ici na mjesto (dio grada ) Laleli imas hotela pravo jeftino npr Igbal pravo jeftin, tu je centar za ove nase pijacare Laleli je dio grade gdje su samo radnje i sve je smjesno jeftino, blizu ti je Kapali čarsija mozes pjeske..... sretno

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Istanbul
8.9.2009 15:26:43   
mamina princeza
Jao jesam se ja napisala ... hehe tek sad vidim al sorry zanijela se :)
Ne znam koliko dana ces biti  - mi smo bili 8 dana ako ces biti krace javi pa cemo pravti ispravke
hehehe



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Istanbul
8.9.2009 15:29:09   
sarisari
Istanbul je jedan od meni najljepsih gradova i da ne bih ponavljala gore ti je vec neko napisao sta trebas obavezno posjetiti, ako ides da bi hodala i izlazila i navece i po danu idi na Taksim, a ako ides da malo "svercas" ma zezam se na Laleli ti je jeftino i obicno se prodaje na serije bas za ljude koji preprodaju, pa ti vidi, ali u svakom slucaju Istanbul je prelijep, a taksi im je jako jeftin tako da ti nije problem gdje god budes.

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Istanbul
8.9.2009 15:31:36   
sarisari
Mi smo bili prije par mjeseci preko Avio expresa, ali smo uzeli individalno putovanje znaci nismo bili ograniceni nego smo izabrali koliko samo htjeli dana i nisu skupi, mi smo uzeli 8 dana pravo jeftino.

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Istanbul
8.9.2009 16:46:29   
bloom
Obavezno posjeti Topkapi i Dolmabahce dvorce, to je bas prelijepo.
Kad dodjes u Istanbul, uzmim mapu grada i sve se mozes snaci bez vodica, koji su preskupi. Cijeli grad je dobro povezan tramvajem i busom, a karte su jeftine. Cak od aerodroma imas tramvaj kojim mozes doci uz jedno presjedaanje do centra.
Otidji obavezno na jednu voznju Bosforom.
A sto se shopinga tice, mislim da tu nikom ne trebaju savjeti, svako se snadje prema svome dzepu.
Zelim ti lijep provod.

P.S. Ako se jos neceg sjetim, javicu ti, ja sam 3 puta bila u Istanbulu i svaki put mije bilo super, a svaki put razlicita iskustva.

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Istanbul
8.9.2009 17:11:21   
Skvo RR
Evo da se i ja javim,,,,,

Bili smo 2X u Istanbulu, uvijek smo bili na Taksimu!

Kako su ti cure napisale sta sve trebas da obidjes sa kulturalnog nivoa user posted image , ja bi dodala jos soping centre Dzevahir, i Akmerkez! Imas veoma lijepih radnji i na Taksimu,
Za suvenire i sl, Grand Bazar,
Za "ekskluzivnije" marke i robice, moras ici u azijski dio Bagdat caddesi,



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Istanbul
8.9.2009 21:07:20   
delfin
Hvala vam puno svima na prijedlozima i savjetima. Bila sam i ja u junu u ANtaliji, ali voljela bih kao što rekoh malo i u Istanbul. Sad se isto dvoumim jesen ili proljeće? user posted image

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Istanbul
8.9.2009 21:16:25   
shejla
mislim da ti je bolje na proljece...
A slazem se da ti je najbolje traziti hotel na Taximu.

Najbolja stranica za to ti je www.hrs.com

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Istanbul
8.9.2009 21:22:10   
mamy Sabina
Jesen ,pa opet na proljeće.user posted image Sad ozbiljno,zadnji put smo išli baš u oktobru i bilo je super vrijeme.
Cure su već napisale sve vrijedno za vidjeti i gdje pare spiskati.user posted image



_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Istanbul
9.9.2009 10:31:54   
delfin
IZVORNA PORUKA: mamy RR

Jesen ,pa opet na proljeće.user posted image



slažem se i ja user posted image

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Istanbul
9.9.2009 10:33:41   
delfin
ljetos sam u fubuli vidjela da baš imaju česte letove za istanbul - sa aranžmanima od 4-7 daba čini mi se. dali je neko išao tako?

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Istanbul
9.9.2009 13:22:18   
sarisari
Vec sam pisala da se ne moras ogranicavati na te grupe od 4 ili 7 dana uzmes individualno putovanje nije nista skuplje, a ostajes koliko ti hoces bilo to 3, 5, 10 dana, a letove za Istanbul imas svaki dan nekim danima i dva puta dnevno, mozes izabrati da li ces sa nasim BiH airlines ili Turkis, mala je razlika u cijeni.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Istanbul
9.9.2009 13:44:23   
M kao Mama
Našim avionom ni slučajno, letiš preko Beograda, Bugarske i slično, pa haman tri sata, a avion loš i star, imaš osjećaj kao da se voziš po kaldrmi. 

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Istanbul
9.9.2009 16:43:27   
ElEmina
Draga mama alma, ne bih se složila s tobom.

Delfin, kao turistički radnik mislim da mogu da ti pomognem i dam informacije iz prve ruke:)
BH Airlines ne leti tri sata, njihov let je isti kao i Turkishev, 1h i 50min. Razlika je u tome što BH Airlines ima jutarnju satnicu, a Turkish poslijepodnevnu. Tako da ukoliko krenes BH Airlinesom u 06:15 u Istanbulu si u 09:05 po lokalnom vremenu (druga vremenska zona, po nasem vremenu u 08:05) i imaš čitav dan na raspolaganju za smještaj, obilaske i sl. Turkish leti oko 14:30 i 18:30, 15 min gore-dole, nisam sigurna. Naime, od kada je Turkish postao jedan od vlasnika BH Airlinesa nasim malim ATR-ovima «leteći tramvaj» se pridružio i BOEING 737 koji leti upravo za Istanbul. Najniža cijena avio karte se kreće od 391,00 KM u totalu s taksama, a preporučujem ti da je kupiš u aviokompaniji direktno-BH Airlines.BH Airlines ne leti subotom. Cijene Turkisha su cca 20-30 EUR skuplje i ako se opredjelis za Turkish, kupi kartu u Turkishu. Ili kod mene:) koju god hoces:)
Sto se tice smjestaja, Taksim je «budan» po noci pa mozes izaci u set_nju, radnje rade do kasno i td., dok Sultan Ahmet i Laleli nisu preporucljivi za out poslije 21h ali su blizu najvaznijih znamenitosti. Obavezno obidji Eyup i iza Eyubije dzamije udji u liftov ekoji voze na vrh Piere Lotti. Divan pogled, divne slike za albuma i caj za pamcenje:)))
Centar Olivium je pravi za shopping-outlet-pristupacne cijene. Na netu nadji mapu metroa tako da znas gdje koji metro vozi i to ti je najbolji nacin kretanja po Ist.
Ako ces ostati duze obavezno otidji osim svega navedenog u Bursu. Fino na bus, bus na trajekt, još malo vožnje i za 2-3 h si u Bursi,gradu svile i nakita, grad poput Sarajeva, samo u MAXI izdanju. Identično, ULU džamija koja je fascinantna, mala čaršija oko džamije, Koza han, kao i nas Morica. Ono sto u Bursi imas, a u Istanbulu ne, je kilometarska ulica sa mini radnjama u kojoj za male pare mozes butik u ormaru napraviti. Sve se to nalazi u neposrednoj blizi kao npr.carsija-Skenderija, a malo iznad imas Yesil turbe-Zeleno turbe i dzamiju i tik do njega restoran u kojem moras probati Iskender kebab.I to pod moranje ako odes:)
Hotel mozes rezervisati online, preko agencije, a vala i na licu mjesta. Evo hotela koji po mom iskustvu ima niske cijene, dobru uslugu i cistocu koja je na 1.mjestu : Link izbrisan Hotel nije nesto extra klase i zvjezdica-mislim da je 3, ali u Istanbulu te klase pa cak i vise cisceg nema. Ukoliko se odlucis za njeg, poslaji mi poruku na pp pa cu ti proslijediti broj vlasnika koji zna engelski i pomoci ce ti u svemu sto se tice boravka u TR, veoma srdacan i ljubazan gospodin. Dakle, neobavezno, usluga koju cinim za drage mame na RR:)

Eto, ukoliko ti mogu pomoci s jos nekom informacijom javi mi:)

I da, jedna jos vrijedna informacija:) Ukoliko imas lomljenog zlata ili ono sto ne nosis, ako budes isla obavezno ponesi u Bursu gdje ces najbolje proci sa zamjenom, a ako ne, onda moze i Istanbul, koji je opet povoljniji od Sarajevskih zlatara.


< Poruku je uredio Ilhana RR -- 23.6.2010 16:39:30 >


_____________________________

Mama voli mazu, maza voli mamu:)
18.04.08.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Istanbul
9.9.2009 17:48:05   
bloom
Obrati paznju da ti boravak zakaca vikend, jer su uvijek karte jeftinije ako na toj destinaciji odlucis provest i vikend.

(odgovor članu ElEmina)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Istanbul
9.9.2009 17:52:42   
sarisari
ElEmina znam da to nije ova tema, ali posto kazes da si turisticki radnik mozes li mi preporuciti neku agenciju koja pravi egzoticna putovanja, da je agencija iz Sa?

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Istanbul
9.9.2009 18:20:34   
M kao Mama
El Emina ja ne pričam laži to je živa istina unazad nekoliko godina (a zadnji let s tim avionom bio je krajem 5 mjeseca). Ako se nešto od tada promjenilo, primi moje izvinjenje.

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Istanbul
10.9.2009 9:15:30   
delfin
ELEmina hvala ti puno na isrpnim informacijama, ako trebadnem pojašnjenja ili pomoć svakako ti se javim.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Istanbul
10.9.2009 10:01:05   
ElEmina
Sari sari:
Što se tiče egzotičnih putovanja niti jedna sarajevska agencija ne vrši direktno prodaju takvih aranžmana već uzimaju preko ino partnera kao što su TUI, Jolly.rs - Srbija, i vrhunski Generalturist iz Hrvatske i td...Naše agencije dakle, uz nadogradnju prodaju iste aranžmane a konačni pružatelj usluga opet bude ino partner. Kod nas je svaka agencija specijalizovana za "nešto". Tako imaš Fibulu i Avioexpress za Tursku koje svoje programe prodaju i drugim agencijama, Relax za Egipat, Atlantis za Hrvatsku, Solazur za Grčku, nas-VIATOR-za sajmove, kongrese i službena putovanja po cijelom svijetu, i slične programe. Po meni, ukoliko te baš zanimaju daleke destinacije- Afrika, Južna Amerika, Kina, Australija i td...kod takvih putovanja ja lično biram neku od agencija u HR(Generalt.) ili Jolly i razlika koju nadoplatim za avio kartu do Beograda ili Zagreba odakle počinje putovanje bude skoro identična razlici na koju ti se nadogradi neka agencija u Sarajevu za svoju proviziju. Eto, moje lično i iz iskustva. A skoro svaka naša agencija ima i web stranicu pa možeš provjeriti programe koje nude.

Mama alma:
Da, kao što rekoh od ove godine negdje od juna mjeseca za Istanbul operira boeing 737, a prijašnji letovi su se vršili ATR-ovima koje zovemo Leteći tramvaji. Slažem se s tobom, bili su grozni, ali sad je to prošlost:) user posted image

Delfin
Nema na čemu, stojim ti na raspolaganju!user posted image

_____________________________

Mama voli mazu, maza voli mamu:)
18.04.08.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Istanbul
10.9.2009 10:02:58   
M kao Mama
ElEmina, nego kada si žena od iskustva, de nam uganjaj kakav promotivni let za RR, hahahahaha

(odgovor članu ElEmina)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Istanbul
10.9.2009 10:05:01   
ElEmina

IZVORNA PORUKA: mama alma

ElEmina, nego kada si žena od iskustva, de nam uganjaj kakav promotivni let za RR, hahahahaha


Hashhahahaahah, e to bi bilo dobro.....da dignemo kakav cahrter, zakupimo hotel i talasamo se 1 heftu.....ooooouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama voli mazu, maza voli mamu:)
18.04.08.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *