|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
15.1.2010 20:13:50   
snijeg
Opet izvinjenje moderatorima, ako postoji ova tema, nisam je primjetila...

Da li u izboru partnera tražimo vlastite roditelje??? Psiholozi smatraju da muško dijete uzor ponašanja pronalazi u muškom roditelju, a za partnera bira ženu koja ga podsjeća na njegovu majku (što bi značilo da mi ličimo na svoje svekrve, pa vi vidite) user posted image .
Eh sad, ako s roditeljima imamo loše odnose, da li to znači da te odnose i sukobe nastavljamo i s partnerima. Činjenica je da nas ponašanje vlastitih roditelja s vremena na vrijeme izbaci iz kolosjeka, ali su to modeli ponašanja koji su nama poznati i s kojima smo naučili živjeti...eh sad opet psiholozi potvrđuju da je lakše živjeti u poznatom paklu nego u nepoznatoj idili....šta vi mislite o ovome, koliko vaši partneri liče na vaše roditelje???

Kad bolje razmislim mm ima dosta karekternih osobina mog oca, a nisam ih namjerno tražila - podsvijest ili šta ????

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
15.1.2010 21:47:33   
acudesa
Da..
Ja se slažem sa ovom konstatacijom, ako je roditelj bio pozitivan uzor-da tražimo slične osobine i kod partnera, međutim, ako je roditelj imao neprikladne osobine po djetetovom mišljenju, mislim da traži partnera sa suprotnim osobinama.
Naravno, to može biti svjestan ili nesvjestan proces....ali, mene ja malo zbunjivala pojava da, recimo, djevojka čiji je otac bio alkoholičar ili nasilnik, izabere istog takvog muža???? Zašto? Pa sam došla negdje do objašnjenja, kao ta djevojka želi da "ispravi" ružne stvari koje su joj se desile u djetinjstvu tako što bira takvog partnera i naravno u tome rijetko koja uspije:( nego ima ulogu žrtve cijeli život, bori se sa tim, a negdje podsvjesno možda sama želi biti žrtva:((((((((

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
15.1.2010 23:09:22   
SdZ
IZVORNA PORUKA: snijeg


Kad bolje razmislim mm ima dosta karekternih osobina mog oca, a nisam ih namjerno tražila - podsvijest ili šta ????


I moj buduci muz ima dosta slicnosti s mojim rahmetli ocem,a isto to nisam trazila....i to shvatam tek sad otkako je moj otac umro...


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
15.1.2010 23:13:13   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: acudesa

Da..
Ja se slažem sa ovom konstatacijom, ako je roditelj bio pozitivan uzor-da tražimo slične osobine i kod partnera, međutim, ako je roditelj imao neprikladne osobine po djetetovom mišljenju, mislim da traži partnera sa suprotnim osobinama.
Naravno, to može biti svjestan ili nesvjestan proces....ali, mene ja malo zbunjivala pojava da, recimo, djevojka čiji je otac bio alkoholičar ili nasilnik, izabere istog takvog muža???? Zašto? Pa sam došla negdje do objašnjenja, kao ta djevojka želi da "ispravi" ružne stvari koje su joj se desile u djetinjstvu tako što bira takvog partnera i naravno u tome rijetko koja uspije:( nego ima ulogu žrtve cijeli život, bori se sa tim, a negdje podsvjesno možda sama želi biti žrtva:((((((((

acudesa ja bih na to rekla "kakva te koljevka zaljulja takva  te lopata zagrne "


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
15.1.2010 23:33:06   
vjestica
ne
nit mm ima nekih sličnosti sa mojim pokojnim ocem
nit ja ličim i po čemu na svekrvu


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
15.1.2010 23:44:55   
veeseelaa
ja nemam ni jednu zajedničku osobinu sa sveki, duboko sam o ovom razmislilauser posted image
ja komplikovana, sveki ne
ja pričljiva, sveki šutljiva
ja živčana, sveki smirena
kod mene red i disciplina, kod sveki opušteno itd

< Poruku je uredio veeseelaa -- 15.1.2010 23:52:28 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
16.1.2010 0:53:14   
Anoniman
Moja sveki i ja smo iste, stvarno iste, da ne nabrajam ali identične!!! A i mm ima dosta sličnog kao moj otac.
Ima tu nešto......

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
16.1.2010 1:04:08   
veeseelaa
svašta, meni je to strašnouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
16.1.2010 1:04:55   
noaa
hvala ne bih da licimuser posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
16.1.2010 1:06:04   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: noaa

hvala ne bih da licimuser posted image


user posted image user posted image user posted image  zamisli da ti neko za sveki kaže da ste iste, bi ga punimuser posted image user posted image
a onda svom mm kažeš dođi mamiciuser posted image user posted image user posted image
na kraju će ispasti da su nam svekrve ko majke, sad ćeš vidjet kad neko isuče dokazeuser posted image user posted image user posted image  

< Poruku je uredio veeseelaa -- 16.1.2010 1:09:16 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
16.1.2010 1:07:03   
noaa
bas zbog MM nebi da licimuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
16.1.2010 1:10:51   
veeseelaa
sutra ima da se obučem i ponašam ko moja sveki, da vidim šta će mm rećiuser posted image user posted image user posted image  bilo bi user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
16.1.2010 7:39:01   
ElmaB
Tema o svekrvama imamo i previše!


< Poruku je uredio ElmaB RR -- 16.1.2010 12:05:05 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
16.1.2010 15:27:56   
snijeg

IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

Tema o svekrvama imamo i previše!


Hvala na otključavanju teme i nećemo o svekrvama user posted image user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
16.1.2010 16:14:44   
SdZ
Nesto sam razmisljala i ja imam dosta slicnosti sa svojom buducom svekrvomuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
16.1.2010 16:20:26   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Mirkica


acudesa ja bih na to rekla "kakva te koljevka zaljulja takva  te lopata zagrne "


Kad malo bolje razmislim, ovo je tačno.... A, zvuči tako okrutno kad pomisliš na nekoga ko se rodio u nekoj nesretnoj porodici, pa će vjerovatno i cijeli život patiti, a tako i umrijeti:(
Mada se nadam da je takvih malo

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
16.1.2010 16:21:26   
acudesa
Sorry..da ne bi bilo ključ-kljačuser posted image  izbrisat ćuuser posted image

< Poruku je uredio acudesa -- 16.1.2010 16:25:53 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
16.1.2010 16:28:22   
Anoniman
Moj muž ne liči na moga oca, ja ne ličim na njegovu mamu, a oboje su mi dragi i pozitivni naravno. 

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
16.1.2010 17:31:21   
ivana st
Kod momka mi je bilo bitno da imamo iste svjetonazere, interese,da je obiteljski čovjek, vrijedan i pametan.Kad sam takvog našla za njega sam se i udala. Po tim nekim kriterijima moglo bi se reći da je sličan mom ocu,ali karakterno je posve drukčiji.
Ista je situacija sa mnom i svekrvom, nas dvije smo dva potpuno različita svijeta.


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
16.1.2010 17:44:58   
A Iman
nesvjesno da, svi to radimo (ili, velika vecina)
posebno ako smo kroz zivot imali(e) pozitivan primjer.

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
16.1.2010 17:57:41   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: ivana st

Kod momka mi je bilo bitno da imamo iste svjetonazere, interese,da je obiteljski čovjek, vrijedan i pametan.Kad sam takvog našla za njega sam se i udala. Po tim nekim kriterijima moglo bi se reći da je sličan mom ocu,ali karakterno je posve drukčiji.
Ista je situacija sa mnom i svekrvom, nas dvije smo dva potpuno različita svijeta.



upravouser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
16.1.2010 18:07:05   
ledy blue
Mislim da ovo moze biti slucaj ako su roditelji uzor djetetu ..medjutim mnogo je roditelja koji i nisu uzor svojoj djeci ..pa mislim a u tim slucajevima djeca biraju partnere koji su bas suprotnost ..
Nit sam ja slicna svojoj svekrvi...hb. jer mm bi u tom slucaju user posted image glavom bez obzira...nit mm ima ikakve slicnosti sa mojim ocem.



_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Tražimo li osobine roditelja u partnerima?!
16.1.2010 20:02:42   
dana3
Ne da ih trazimo svjesno ali ih trazimo!Cak i one zene ciji ocevi nisu bas bili za primjer i sl.Moje kolegice otac je bio nasilan, pio , ku.v..o, za takvog se udala i zivi zivot njene mame.

MM je slican mom ocu naravno da ne fizicki ali pogledima na zivot i vrednovanju stvari u zivotu, i da ja i sveki imamo 95% slicnih razmisljanja o zivotu i njegovom funkcionisanju.




_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *