|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vrat- bolovi, cirkulacija,CT vratnog dijela k...
29.3.2009 0:34:03   
Golubica
Da li je neka od vas radila CT vratnog dijela kičme? Ako jeste kako ide postupak? Moram da radim ovaj pregled pa me vec panika hvata.

< Poruku je uredio acudesa RR -- 3.3.2010 0:28:45 >


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: CT vratnog dijela kicme
29.3.2009 0:49:42   
Anoniman
Ja sam prije 5 god. (mislim) radila CT kičme na Koševu. Ništa, pregled je bezbolan (ako te zbog toga panika hvata). Skineš se u veš, legneš na krevet, oni te prekriju nekim čaršafom do vrata i onda si odjednom sama u prostoriji. Dr. bude sa druge strane stakla i u isto vrijeme dok traje pregled govori šta vidi (oštećenja na kičmi). Taj aparat je kao šuplji krug i dok si na tom krevetu "prolaziš" kroz taj šuplji dio kruga pa se onda gornji dio spušta prema tebi i tako nekih cca 20 min. Jako je bitno da si mirna al da se baš baš umiriš. Mislim da je od prilike to to, koliko me sjećanje služi...

(odgovor članu Golubica)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: CT vratnog dijela kicme
29.3.2009 0:52:26   
Golubica
Hvala ti na odgovoru. 

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: CT vratnog dijela kicme
18.5.2009 13:31:30   
Rabi
Da ne bih otvarala novu temu, ovdje cu vas pitatiuser posted image
Da li se nekoj odvas desilo da vam stalno nesto ''bubnja'' u usimauser posted image
preko dana ga slabije primjecujem, ali navece kad se sve pogasi i legnem da spavam mene to izludi! Da li je to do vratnog dijela kicme ili... A cesto i osjecam kao neki pritisak u usima i kao neke blage trnce po rukama prstima, a desava mi se i da mi ponekad se kao najeze samo neki dijelovi tijela...sad mi se trenutno jezioko lakta, jedan dio obraza.... pomagajte, bas sam nekako zabrinutauser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: CT vratnog dijela kicme
18.5.2009 13:43:43   
Lucina
Djelomicno znam na sta mislis :) Ako i ti imas problema s vratnim dijelom kicme, mozda li je losa cirkulacija, sto se desava uslijed stvaranja nekakvih cvorica na misicima, a sto moze uzrokovati i ceste glavobolje. Ja cesto osjecam bolove u ledjima, ali povremeno odem na masazu koju zaista vrhunski odrade, pa poslije nje dosta vremena nemam problema, jer mi razbiju te cvorice. Najgore su mi one masaze kad pocnu utrljavati losion, kao da ja to sama ne mogu user posted image Malo skrenuh s teme, ali zaista svima nama s bebicama koje nosamo masaza dobro dodje user posted image

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vrat- bolovi, cirkulacija,CT vratnog dije...
18.5.2009 13:47:45   
Rabi
Uh...svakako draga moja, valja bebicu od 10 kg nosati, prati guz nekoliko puta danas...Sve to je u jednu ruku i normalno! Ali eto, imam te neke odvratne simptome koji mi jako smetaju i nedaju mi da se opustim! Pa bih voljela da znam ima li neka iste probleme a da zna zbog cegauser posted image

< Poruku je uredio acudesa RR -- 3.3.2010 0:29:06 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Lucina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vrat- bolovi, cirkulacija,CT vratnog dije...
3.3.2010 0:29:33   
acudesa
Post prebačen sa teme: Bolovi u vratu i pucketanje...
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Imate li ih i vi... Ne znam do cega je ali nekad mi se vrat toliko ukoci i kad ga pomaknem bas ono pukne da se dobro cuje.. Tada osjetim malo olaksanje ali poslije me zna zaboliti i glava od toga... Meni to pucketa vise puta dnevno i stvarno mi vise smeta... Je li itko imao slicna iskustva???


< Poruku je uredio acudesa RR -- 3.3.2010 0:33:18 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vrat- bolovi, cirkulacija,CT vratnog dije...
4.3.2010 23:16:34   
sporty mamaa
je li itko radio rtg vrata i imao problema s vratnim djelom kraljeznice... 

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vrat- bolovi, cirkulacija,CT vratnog dije...
5.3.2010 19:35:01   
nova_
Jesam ja, radila sam RTG vratne kraljeznice. Imala sam stalno bolove u vratu i ramenima, cak i glavobolje i vtroglavice. RTG nalaz je uredan a kasnije se ispostavilo da je sve na nervnoj bazi, odnosno posljedica anksioznosti.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vrat- bolovi, cirkulacija,CT vratnog dije...
5.3.2010 23:14:42   
sporty mamaa
Nova i kod mene je isto, uhvate me vrtoglavice pa onda dva tri mjeseca sam dobro, pa opet po nekolko dana... A vrat me bas i ne boli previse, samo nekako mi to stvara pritisak na glavu i pucketa pa je dosta neugodno... Ma mene je tak strah, a i ja sam poslije rata imala te napade panike, posebno kad sam sama kuci, i kad mislim negativno... 

(odgovor članu nova_)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vrat- bolovi, cirkulacija,CT vratnog dije...
7.3.2010 21:13:15   
nova_
Sporty mamaa, ne znam da li si isla lijecniku zbog tih problema? Ako nisi trebas uraditi dopler krvnih sudova vrata i TCD glave, RTG vratne kraljeznice i ako je to uredu onda moze biti od napetosti. Meni pucketa vrat prilikom polukruznog pokreta glavom. Tada pucketa kao grancice kad pucketaju. Ne moras se brinuti ne vjerujem da je nesto ozbiljno. Ne znam koje je tvoje zanimanje i sta radis, ali meni su dr rekli da moze i od rada na racunaru, jer ja 8 sati provedem za racunarom. Na kraju se ispostavilo kao sto rekoh u predhodnom postu da sam i anksiozna pa mi je i od toga.

Lijep pozdrav 

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vrat- bolovi, cirkulacija,CT vratnog dije...
8.3.2010 16:32:08   
sporty mamaa
Hvala nova, ma i ja ti dosta vremena provedem na racunaru, a imam i blagu skoliozu jos iz tinejderske dobi i ponekad napade anksioznosti...  Bas ono nepravilno drzanje...

(odgovor članu nova_)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vrat- bolovi, cirkulacija,CT vratnog dije...
23.4.2010 22:35:10   
mrkva
zna li neko ima li kakvo rješenje za tu cirkulaciju u vartnoj kičmi, imala sam problema s tim prije neke 3-4 godine i sad kad sam trudna opet isto ako se ne probudim ujutru s glavoboljom onda će sigurno početi u popodnevnim satima i tako iz dana u dan. molim vas ako iko zna za neko rješenje ili sredstvo sa kojim mogu masirati vrat bilo šta molim vas

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vrat- bolovi, cirkulacija,CT vratnog dije...
2.11.2010 17:33:56   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: mrkva

zna li neko ima li kakvo rješenje za tu cirkulaciju u vartnoj kičmi, imala sam problema s tim prije neke 3-4 godine i sad kad sam trudna opet isto ako se ne probudim ujutru s glavoboljom onda će sigurno početi u popodnevnim satima i tako iz dana u dan. molim vas ako iko zna za neko rješenje ili sredstvo sa kojim mogu masirati vrat bilo šta molim vas


Mrkva i ja ti muku mucim s tim, nemam pojma sta vise da kupim...
Radila sam RTG vratne kraljeznice, moja kolegica, dipl. fizioterapeut kaze da mi je vratna kraljeznica ko u zene od 40 god. Imam neke degen.promjene na nekom kraljesku, i od toga i vrtoglavice i glavobolje... Isla na terapiju mjesec dana, ali nisam zadovoljna. Terapija mi je bila : vjezbe za skoliozu i vejzbe za vrat(trebala nastaviti kuci ali nisam, lijencina sam prava), ultra zvuk vrata i ramena i tens vrata...
Malo mi je bilo bolje, ali kad sam pitala fizijatra sto dalje on mi je samo rekao : Mlada si ti, vjezbaj kuci!! A kad sam ga pitala za te vrtoglavice, samo mi je rekao radi vjezbe i sto vise voca, nikakvi lijekovi... A ja mislila uzeti ginko!!! A tako mi godi masaza vrata, odmah mi bude bolje... Eto ako je netko imao problema sa ovim i kako si bar nekako pomoci, nek napise bila bih zahvalna. I pije li neko ginko ili nesto slicno i djeluje li??? Da jos napomenem, na promjenu vremena se simptomi jos povecajuuser posted image user posted image

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vrat- bolovi, cirkulacija,CT vratnog dije...
2.11.2010 17:40:33   
Anoniman
jedino masaza...sada cu napisati kako sam ja shvatila mog fizioterapeuta, a hanadyn muz neka me ispravljauser posted image

valjda se od stresa, loseg drzanja i premalo tjelesne aktivnosti skupljaju "otrovi" tj. soli, koje "okostavaju"...stvrdnu se...a upravo te grudvice pritiscu nerve...uzrokuju losu cirkulaciju...to treba razbiti a to se jedino masazom postize...naravno i vjezbanje je bitno...a najbolje plivanje

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vrat- bolovi, cirkulacija,CT vratnog dije...
2.11.2010 17:47:06   
sporty mamaa
dadada hvala na brzom odgovoru... Ma znam ja za masazu, ali s knjizicom nece da mi dadnu te masaze, a privatno sad trenutno nisam u mogucnosti... Jer treba ih najmanje deset... Morat cu prijateljicu zamolit bar da mi svaki drugi dan dode da me masira... A sta mislis za ginko??? Hanady ajd molim tepitaj muza sta on misli da je dobro za cirkulaciju i bolove u vratu osim masaze... Neki lijekovi, cajevi???user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vrat- bolovi, cirkulacija,CT vratnog dije...
2.11.2010 19:36:29   
Anoniman
mislim da ce ti ginko samo ubrzati cirkulaciju...tipa da ce ti se usi zacrveniti i "goriti"user posted image ...sumnjam da ginko moze pomoci da te glava ili vrat ne boli...to treba rijesiti...ako nista toj prijateljici svaki dan kolac a ona tebi masazuuser posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *