|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnicko bolovanje usljed krvarenja ili ipak...
27.4.2010 23:59:34   
druga beba
14. mi je sedmica i imam povremena krvarenja od veoma slabih pa do obilnijih ali koja srecom ne traju dugo. Pijem dabroston i moja dr mi je rekla da izbjegavam fizicki napor.Ja nisam na bolovanju jer mi posao nije fizicki tezak ali je prilicno stresan. Kakva su vasa iskustva sa bolovanjem u ovakvim situacijama? Trudnocu samu po sebi ne smatram razlogom za bolovanje a sa druge strane ne bih htjela ne daj Boze ugroziti bebu.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 30.4.2010 0:09:07 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Krvarenje u trudnoci
28.4.2010 0:22:56   
sporty mamaa
Ja mislim da bi u tvom slucaju trudnoca bila itekako dobar razlog za bolovanje, buduci da je posao kako i sama kazes stresan... Stres je ono sto ti sad nikako ne treba, a buduci da imas krvarenje mozda bi bilo dobro da uzmes bolovanje... poz ti i javi sta si nam odlucila...

(odgovor članu druga beba)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Krvarenje u trudnoci
28.4.2010 12:58:23   
blum
I ja sam krvarila malo na pocetku trudnoce i naravno dabroston, preporuka 3 mj. na bolovanje sto je ektra ako si u drzavnoj instituciji.Ipak je najpreca beba, ja sam veci dio trudnoce provela na bolovanju i lezanju i isplatilo se....imam moju princezu i Bogu zahvaljujem na tome svaki dan.Zato moj savjet, na bolovanje i uzivaj.....vjeruj brzo prodje.A mislim da niko nebi sebi oprostio da se nedaj Boze nesto desi, pozz i sretno...i uzivaj a za posao imas cijeli zivot

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Krvarenje u trudnoci
28.4.2010 13:25:16   
mama2009
IZVORNA PORUKA: druga beba

14. mi je sedmica i imam povremena krvarenja od veoma slabih pa do obilnijih ali koja srecom ne traju dugo. Pijem dabroston i moja dr mi je rekla da izbjegavam fizicki napor.Ja nisam na bolovanju jer mi posao nije fizicki tezak ali je prilicno stresan. Kakva su vasa iskustva sa bolovanjem u ovakvim situacijama? Trudnocu samu po sebi ne smatram razlogom za bolovanje a sa druge strane ne bih htjela ne daj Boze ugroziti bebu.


ja sam u 14 nedjelji trudnoce takodjer prokrvarila, dobila sam terapiju apaurin, dabroston i primila injekciju progesterona.....s tim da sam isti dan otisla na bolovanje i bila na bolovanje nepuna 3 mjeseca.....moj posao je u uredu al je jako stresan stoga savjet idi na bolovanje

sad hvala Bogu uzivam sa svojom princezom


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu druga beba)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Krvarenje u trudnoci
28.4.2010 13:28:31   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: mama2009

IZVORNA PORUKA: druga beba

14. mi je sedmica i imam povremena krvarenja od veoma slabih pa do obilnijih ali koja srecom ne traju dugo. Pijem dabroston i moja dr mi je rekla da izbjegavam fizicki napor.Ja nisam na bolovanju jer mi posao nije fizicki tezak ali je prilicno stresan. Kakva su vasa iskustva sa bolovanjem u ovakvim situacijama? Trudnocu samu po sebi ne smatram razlogom za bolovanje a sa druge strane ne bih htjela ne daj Boze ugroziti bebu.


ja sam u 14 nedjelji trudnoce takodjer prokrvarila, dobila sam terapiju apaurin, dabroston i primila injekciju progesterona.....s tim da sam isti dan otisla na bolovanje i bila na bolovanje nepuna 3 mjeseca.....moj posao je u uredu al je jako stresan stoga savjet idi na bolovanje

sad hvala Bogu uzivam sa svojom princezom


i ja sam prokrvarila u 14 sedmici pial sam Utrogeston i imala strogu zabranu za bilo sta prvih par sedmica nisam smjela cak ni raditi po satnu sve moj muz , posle toga sam dobila dozvolu ali na umjereno smijem pomalo settai i tako to , odamh me je pitala jel radim ako radim da mi da bolovanje jer u takvim momentima mora se mirovati i fizicki i psihicki.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Krvarenje u trudnoci
28.4.2010 13:28:39   
Anoniman
Ja sam zbog krvarenja u 8.sedmici cijelu trudnoću bila na bolovanju ( s tim da sam prije toga imala dva pobačaja), i evo me još sam na bolovanju, porodiljskom...dosadilo brate, ali što se mora nije teško, sve prođe, a ja nisam htjela da poslije sebe krivim, u sličaju, ne daj Bože nečega.

(odgovor članu mama2009)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Krvarenje u trudnoci
28.4.2010 13:35:30   
miny
IZVORNA PORUKA: druga beba

14. mi je sedmica i imam povremena krvarenja od veoma slabih pa do obilnijih ali koja srecom ne traju dugo. Pijem dabroston i moja dr mi je rekla da izbjegavam fizicki napor.Ja nisam na bolovanju jer mi posao nije fizicki tezak ali je prilicno stresan. Kakva su vasa iskustva sa bolovanjem u ovakvim situacijama? Trudnocu samu po sebi ne smatram razlogom za bolovanje a sa druge strane ne bih htjela ne daj Boze ugroziti bebu.


Ja sam imala smeđkasti iscjedak u osmoj sedmici i od tada sam na bolovanju a sada sam hvala Bogu 25-ta sedmica. Pila sam dabroston do 20 sedmice, mirovala koliko god sam mogla. Moj posao je i stresan a i uglavnom terenski tako da mi je moja doktorica rekla da nema smisla da pijem terapiju i da se svaki dan vozim automobilom, i da jednostavno ona ne vidi svrhu terapije u takvoj situaciji jer neće djelovati. A rizična trudnoća je svakako razlog za bolovanje- bar po meni jer za malu bebi vrijedi sve. A ja i dan danas mirujem, znači već četiri mjeseca i za sada je sve hvala Bogu u redu. Čuvaj svoju bebicu i zdravlje.


_____________________________

27.07.2010 mama je zagrlila i poljubila svog sina, i od tada ga ne prestaje grliti i ljubiti :=)

Apsolutno sve znacis za mene
i bilo gdje da krenem
ne mogu bez tebe
i svaki novi dan zivim za tebe
jer ja ne mogu i ne znam drukcije

(odgovor članu druga beba)
Neposredna veza do poruke: 7
   Trudnicko bolovanje usljed krvarenja ili ipak...
28.4.2010 14:02:09   
Latinka
druga beba, kao što i sama kažeš: ne dozvoli sebi da ugroziš bebu. Nego ti na bolovanje, mirovanje i terapiju što ti daju. Vjeruj da nema veze što ti posao nije fizički naporan. To ti govorim iz iskustva.I ja sam stalno govorila da ako sam trudna-nisam bolesna, pa je završilo tako kako je završilo, što, u svakom slučaju, ne želim da se desi ni tebi ni bilo kome ikad
Beba je najvažnija

< Poruku je uredio Skvo RR -- 30.4.2010 0:09:48 >


_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu druga beba)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Trudnicko bolovanje usljed krvarenja ili ...
30.4.2010 11:38:31   
_sky
Iz iskustva,obavezno bolovanje,kakav god da je posao sjedenje je zabranjeno,stajanje takode,neznam razlog za krvarenje ali to i nije bas mala trudnoca,kada prestane ,lagana setnja i pazi se dotada ,nogice u zrak i uzivaj...znam da je lakse reci nego uraditi,i ja sam sa drugom bebom imala tu dilemu,nakraju ni u toalet nisam ustala 3 mj!!!

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Trudnicko bolovanje usljed krvarenja ili ...
30.4.2010 11:40:55   
anitaMO
isto iz iskustva -bolovanje.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu _sky)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Trudnicko bolovanje usljed krvarenja ili ...
30.4.2010 11:42:29   
Nedi
Iz iskustva - bolovanje

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Trudnicko bolovanje usljed krvarenja ili ...
30.4.2010 11:59:54   
tajcika
iz iskustva obavezno bolovanje,nista nije vrijednije od tvoje user posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Trudnicko bolovanje usljed krvarenja ili ...
4.5.2010 15:17:51   
sara.at
u 9-toj sedmici lagani smedji iscjedak i do 16 sedmice bolovanje a od 16 sam na ranom trudnickom sve za moj malenog misa user posted image
jest da je dosadno kod kuce a ne raditi nista al vjeruj mi kad god se ovo moje cedo pomakne u trbuhu ja sam sretna pa bolovanje bolovanje user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Trudnicko bolovanje usljed krvarenja ili ...
4.5.2010 21:54:55   
Husic10
Bolovanje !!!
Ja sam prvom trudnocom radila do prije na sedmicu, jer mi je sve hvala Bogu bilo uredu...bez ikakvog krvarenja , a i posao mi nije bio fizicki naporan i zato....uvjek sam razmisljala pa samo sam trudna , nisam bolesna jer sam se stvarno osjecala super i bila sam puna energije....no da mi je bilo i malo krvarenja bilo bi odma na bolovanje...nemoj rizikovati , bolje sprijeciti nego ljeciti sestro !!!

Kuci i odmaraj odma!!!

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *