|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hipnoterapija
18.6.2012 9:55:36   
Lion83
Evo, tekst je sa mog sajta, hipnoterapija.ba , i nadam se da je dobrodošao

Bilo bi mi drago da nekog zanima ova tema i da mozemo malo porazgovarati o njoj

Ako je netko imao neka iskustva sa hipnozom i hipnoterapijom, ili nije a volio bi, ovo bi moglo biti idealno mjesto za podjeliti Unaprijed se radujem vašem pisanju na ovu temu

Hipnoza je promijenjeno stanje svijesti koje je idealno za promjene negativnih programa u podsvijesti. Koncentracija je mnogo veća, i mnogo efikasnije nego u običnom svjesnom stanju primate sugestije koje izgovori hipnoterapeut. Cijeli vaš život je pohranjen u podsvjes, i ako nešto želite mijenjati, onda ste na pravoj adresi, hipnozom je moguće pristupiti podsvjesnom umu, te tamo započeti vaše promjene. Dakle, upotreba hipnoze je jedna od mogućnosti komunikacije sa podsviješću.

Grubo gledano, neku ideju, uvjerenje ili naviku koja vam više ne odgovara, ili ne služi više vašoj najvišoj svrsi, u podsvjesnom umu promijenimo sa onom idejom, uvjerenjem ili navikom koja vam više odgovara ili koja je u skladu sa vašom prirodom, svrhom, odnosno koja je pozitivna. U hipnozi preskačete granicu između svijesti i podsvijesti, odnosno kritički faktor vaše svijesti, i uspostavljamo vezu sa vašim podsvjesnim umom.

Kritički faktor, tj. ta granica, čuvavnašu podsvijest, i upravo zato ga ne možete lako zaobići. Hipnozom preskačete kritički faktor i šaljete u podsvijest sugestije koje mijenjaju vaš stari negativni program za novi. Analogno: zamislite klub u kojem je masa ljudi i dešava se nešto što nije ugodno. Želite nešto da mjenjate, imate način da rješite problem, ali na vratima se nalazi obezbjeđenje ili čuvari koji vam ne dozvoljavaju pristup. No, ako na način uspijete učiniti da se čuvari onako mirno pomaknu sa vrata, onda imate pristup ulaska i mogućnost promjene unutarnjeg stanja. U ovom slučaju to je HIPNOZA.

U hipnozi ste potpuno svjesni svega što se događa oko vas, bolje čujete, osjetite, drugim riječima koncentracija i sva vaša čula rade 120 %. Potpuno ste opušteni, svaki mišić u vašem tijelu je 100 % opušten, te ste također i mentalno jako opušteni i zato se u ovom stanju osjećate jako prijatno.

Potrebno je znati da i u najdubljem stanju hipnoze hipnotizer nema nikakvu manipulaciju nad vama, i ovo stanje se može prekinuti kad god vi to poželite. Nema nikakvog tamnila, nesvjesnosti ili manipulacije kako je to ponegdje pogrešno predstavljeno.

Hipnoza je potpuno prirodan fenomen u kojvm vi toku dana budete više puta, npr. prije samog spavanja u onom momentu kada svijest postane pasivna, u jutro kad se probudite u onom prvom trenutku, ili kada se zagledate u neki predmet i zanemarite sve oko sebe, pogled postane nekako prazan, itd.

Da bi postigli kvalitetno hipnotičko stanje, idealno za promjenu negativnih navika i uvjerenja zapisanih u vašem podsvjesnom umu, potrebno je da vi želite pozitivne promjene, da je to vaš lični izbor, i tad je hipnoza moguća, kao i promjene koje želite postići.

Dakle, da bi vi mogli biti hipnotizirani morate se odlučiti na hipnozu, bez vaše volje nemoguće je postići hipnotizirajuće stanje. U toku hipnotičke seanse vi morate 100 % pratiti moje instrukcije i slijediti moje upute, a koje su vrlo jednostavne. Trebli bi steći potpuno povjerenje u hipnotizera, jer hipnotizer uvijek radi za vašu dobrobit, a i da se nađe hipnotizer koji se ne pridržava etičkih i moralnih pravila ( a ja u to sumnjam ), ne bi nikako mogao utjecati na vas bez vaše volje i htijenja.


Hipnoterapija je uspješna kod:

Prestanak pušenja
Mršavljenja
Depresije
Anksioznosi
Svih vrsta Fobija i strahova
Treme pred ispit ili nastup
Glavobolje ( obična )
Glavobolje ( migrenska )
Ostali kronični bolovi
Nesanice
Svrbež
Samodiscipline
Koncentracije
Mucanja
Poboljšanja pamćenja
Slabosti kod vožnje
Grickanja noktiju
Odgađanja bitnih poslova
Uspješnost u prodaji
Samopouzdanjea
Poboljšanja sportskih rezultata
ITD...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Hipnoterapija
18.6.2012 10:17:50   
mo girl
mene je ovo uvijek zanimalo cak sam se jedno vrijeme zanimala ima li kod nas to igdje al u hercegovini nisam nasla.
mislim da bi samnom terapeut imao pune ruke poslauser posted image

(odgovor članu Lion83)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Hipnoterapija
18.6.2012 10:36:02   
Lion83
Uh, svi mi imamo što - šta za raditi na sebi, ali kažu kad čovjek postane svjestan problema, tu je već 50 % posla.

Ima u Bihaću čak 2 hipnoterapeuta.

Gore sam postavio svoj web sajt. Ako ga admin ne bi suspend... a valjda neće :)

Ima li nešto konkretno što bi voljela kod sebe tretirati hipnoterapijom?

Meni je zanimljivo rješavati mnoge zagonetke pomoću prošlih života, tu sam mnogo zanimljivih stvari vidio i cuo...

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Hipnoterapija
18.6.2012 10:39:55   
mo girl
eh gdje je meni bihac ko na kraj svijetauser posted image
ma imala bi svasta pocevsi od glavobolja,anksioznosti neke nervoze itd uglavnom sve se to nadovezuje jedno na drugo.znam dosta ljudi koji su govorili da bi to voljeli probati jer svako ima nekih nerjesenih stvari i problema sa kojima se nemoze izboriti.sad cu mao pogledat sajtnda vidim o cemu je sve rijec

(odgovor članu Lion83)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Hipnoterapija
18.6.2012 11:02:24   
Lion83
Pa uvijek je moguće organizovati radionicu, otvoren sam za te stvari, npr u mostaru, hipnoterapija ili samohipnoza... naravno ako postoje zainteresovani... No o tome necemo ovdje, istjerat ce nas admin.

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Hipnoterapija
18.6.2012 11:12:54   
ucitelj

IZVORNA PORUKA: mo girl

mene je ovo uvijek zanimalo cak sam se jedno vrijeme zanimala ima li kod nas to igdje al u hercegovini nisam nasla.
mislim da bi samnom terapeut imao pune ruke poslauser posted image

potpisujemuser posted image

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *