|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   otok zbog bubuljice
15.7.2009 14:35:11   
teta berta
Hi evo nakon muke sa zeljezom sinoc mi se desilo da sam "čopkala" bubuljicu na ruci i sad me jako boli na dodir i micanje ruke i okolo je sve crveno i oteknuto. MM mi je rekao da to ne diram ali je bilo toliko gnoja da sam jednostavno morala istisnuti. Odmah sam očistila alkoholom oko toga i stavila kamagel. Sad se već skorilo u području bubuljice ali otok ne prolazi i to me brine... Molim vas za savjet.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: otok zbog bubuljice
15.7.2009 14:39:54   
milavanila
baš sam juče gledala na HRT-u da bijeli ocat smanjuje otekline, žena je pokazala na sebi al nije pokazala rezultat (il sam ja to preskočila) al provjeri ti za svaki slučaj na internetu

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: otok zbog bubuljice
15.7.2009 14:45:51   
slono
Ne znam jesi li cula, ali acidi borici obloge su zakon za sve, crvenilo smiruju, otok i isusuju rane koje su upaljene. Moj sin cesto na nogici ima bubuljicu koja ga svrbi i on to cese i raznese, stavljam mu obloge od acidi i sve mu se smiri. Isto sam sad bebi stavljala nakon suneta na cunicu.
Probaj, meni su one zakon, ciste ko voda, a djelotvorne i kupuju se u apoteci jer jesu lijek.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu milavanila)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: otok zbog bubuljice
15.7.2009 14:50:04   
teta berta
IZVORNA PORUKA: slono

Ne znam jesi li cula, ali acidi borici obloge su zakon za sve, crvenilo smiruju, otok i isusuju rane koje su upaljene. Moj sin cesto na nogici ima bubuljicu koja ga svrbi i on to cese i raznese, stavljam mu obloge od acidi i sve mu se smiri. Isto sam sad bebi stavljala nakon suneta na cunicu.
Probaj, meni su one zakon, ciste ko voda, a djelotvorne i kupuju se u apoteci jer jesu lijek.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


hi hvala vam imam ja u kuci aci diborici, je li da stavim na gazu i onda na bubuljicu ili...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: otok zbog bubuljice
15.7.2009 15:02:44   
Skvo RR
Ja mislim da ne smijes kvasiti....Ja bi preporucila bivacin prasak...U slucaju da ga nemas u kuci, uzmi bilo koji antibiotik, izvadi iz kapsule prasak i stavi na bubuljicu. Mislim da ti je to reakcija od alkohola.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: otok zbog bubuljice
15.7.2009 15:07:03   
teta berta
ma to je bilo i prije alkohola, alkohol sam stavila oko rane i to onaj medicinski.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: otok zbog bubuljice
15.7.2009 15:08:46   
slono
IZVORNA PORUKA: teta berta

IZVORNA PORUKA: slono

Ne znam jesi li cula, ali acidi borici obloge su zakon za sve, crvenilo smiruju, otok i isusuju rane koje su upaljene. Moj sin cesto na nogici ima bubuljicu koja ga svrbi i on to cese i raznese, stavljam mu obloge od acidi i sve mu se smiri. Isto sam sad bebi stavljala nakon suneta na cunicu.
Probaj, meni su one zakon, ciste ko voda, a djelotvorne i kupuju se u apoteci jer jesu lijek.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image





hi hvala vam imam ja u kuci aci diborici, je li da stavim na gazu i onda na bubuljicu ili...



Natopi gazu i stavi na bubulju, mozes i zalijepiti da ne drzis!!!!! Ako bebi smiruje cunu i djetetu bubuljicu koja ima veze i sa ekcemom, onda nemas brige.
One isusuju kao sto rekoh pa probaj, nista te ne kosta.
Mom bebici su zadnje dvije noci pomogle da sa cunice otpadne kao mala krastica od skljame, i ujedno mu se susi i smiruje. Naravno stvaljam mu obavezno jekoderm i kantarionovo ulje.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: otok zbog bubuljice
15.7.2009 15:10:12   
teta berta
stavila sam i onda kad se osisilo posula bivacinom hvala vam pa cemo vidjet

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: otok zbog bubuljice
15.7.2009 23:02:38   
Lalana
Ja imam slican problem, samo sto je kod mene u pitanju ubod komarca.
Desio se prije pola godine na vrhu leđa i imam ga i dan danas u vidu male otekline.
Isla sam cak doktoru za to rekla mi je da mi je to reakcija na ubod, i dala kreme Travocort i Mebo mast i nije me proslouser posted image , i dan danas to imam tu, kanim se ponovo da idem,
pomalo me bolucka i cak ponekad imam osjecaj kao da mi je neka voda tu.user posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: otok zbog bubuljice
15.7.2009 23:42:47   
teta berta
Evo drage moje bila sam u hitnoj... Danas mi se to jako stvrdlo i izlazio gnoj, pa sam istisnula sve i izašao je mali trn, žaoka ili ko zna... Odnjela sam to u hitnu, na nagovor svekrvine prijateljice koja me i odvela i to su mi previli, isprali, probali skinuti i dali sumamed... Sad sam popila joj i mene svašta spopadne. Lalana idi ti opet doktoru, bolje nego da se misliš. Je li tko od vas pio sumamed???

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: otok zbog bubuljice
16.7.2009 13:47:50   
teta berta
Evo sad se cula sa kumom kola studira medicinu i ona mi kaze kako su mi tako odma dali sumamed, da se on čuva za ozbiljnije situacije, a ja vec jednu dozu popila sinoc. Sta mislite da li da prekinem i odem drugom doktoru ili nastavim piti????

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: otok zbog bubuljice
16.7.2009 15:15:06   
Lalana
Koliko se ja sjecam kada je moja sestra pila Sumamed, ne sjecam se zbog cega, da on ima samo 3 tablete u sebi. Ako si ti vec popila jednu to je jedna trecina, ja bih nastavila do kraja jer ipak mislim da ti nije napamet dala bas Sumamed vec ima razlog, a opet ti kako god zelis, ili ce se mozda jos neko od forumasica javiti sa iskustvom.user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: otok zbog bubuljice
16.7.2009 16:39:48   
teta berta
izgleda da neceuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: otok zbog bubuljice
16.7.2009 19:42:22   
Skvo RR
Ja bi ih nastavila piti. Ne mogu ti skoditi, jer su sirokog spektra. Od moje rodice maloj kada su krpelja izvadili dali su joj antibiotike da pije. A to su ti dali vjerovatno, jer ne znaju sta si izvadila (trn, zaoku)...
A sad vezano za neke "ozbiljne" situacije u kojima se propisuje sumamed, ja sam ga pila za malo jacu prehladu po savjetu ljekara.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: otok zbog bubuljice
16.7.2009 23:29:39   
noaa
teta berta nekad je sumamed bio bauk a sad je obicni malo jaci antibiotik,nemoj se ljutiti al sto me zivciraju ovi sto upisu medicinu pa odmah postanu doktori...ja bi popila do kraja sumamed jer sto je sigurno sigurno je.. brz oporavak ti zelim

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: otok zbog bubuljice
16.7.2009 23:57:31   
teta berta
hvala evo popila i drugu dozu ipak otok je jos tu bolje da popijem...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: otok zbog bubuljice
17.7.2009 1:15:52   
Lulu_
ja bih nastavila piti jer tvoja prijateljica nije licno vidjela to jedno je kad joj ti laicki objasnis preko telefona.osim toga popila si bila jednu dozu a da prestanes piti to bi bio kao otrov organizmu,ako ne uzmes do kraja. a kao trece ljeto je covjek se znoji i u interesu ti je da sto prije saniras to da se nebi inficiralo

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: otok zbog bubuljice
17.7.2009 1:24:25   
teta berta
vidjela je ona to i uzivo, dosla da se uvjeri, kaze da je malo oteklo ali da mi je mogai dati i nesto blAZEuser posted image  aL STACES SADAuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: otok zbog bubuljice
17.7.2009 1:27:20   
noaa
pa ti si isla u medicinsku,sta ti mislis o tome?

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: otok zbog bubuljice
17.7.2009 1:54:46   
Hanady RR
popij to i moli Boga da na inekcijama ne završiš. pa nije to baš bezazleno tako, gdjenima gnoja tu ima i jake upale, a za jaku upalu jak i antibijotik treba. Sumamed je super opcija...a opet i doktor koji je budi uzgred rečeno medicinu završio a i iskustvo stekao :)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: otok zbog bubuljice
31.3.2010 14:44:42   
acudesa
Post prebačen sa "BB akne krem"
IZVORNA PORUKA: Mia

Drage moje RR-ovke! Da li ste cule za ovu kremu? Kazu da cini cuda problematicnoj koziuser posted image Mene zanima da li ste imale iskustva sa njom i gdje se moze kupiti kod nas u Sarajevu? Ova krema se pravi u Srbiji, pa ne znam da li je uopste ima kod nas u prodaji user posted image Jaaaaaaako biste mi pomogle ako znate gdje se moze naci i koliko kosta!




_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: otok zbog bubuljice
31.3.2010 14:46:52   
acudesa
ja koristim (po potrebi)..jonson losion za čišćenje lica (postoje crveni-jači i plavi-blaži za osjetljivu kožu) i 100 godina nemam problama sa bubuljicama, a ranije sam ih imala

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: otok zbog bubuljice
31.3.2010 14:59:30   
acudesa
Zna li iko išta u vezi kreme, koju spominje miauser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *