|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Skromnost : vrlina ili mana?
7.2.2010 22:45:51   
Amelaa RR
Drage moje sto vi mislite o tome...

"Skromnost je mana vrlih, a vrlina malih."


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
7.2.2010 22:51:18   
acudesa
To je baš lijepo rečeno....sad.... skromnost je, po mom mišljenju-vrlina, kad čuješ nekog ko je veoma uspješan i pri tome skroman, meni je to super, mnogo bolje nego prepotentnost....
ne bih rekla da sam ja skromnauser posted image , a voljela bih biti

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
7.2.2010 22:53:12   
Ilhana RR
I ja mislim da je to vrlina... ja sam nako pola pola moglo bi se reci...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
7.2.2010 22:56:33   
veeseelaa
Skromnost je vrlinauser posted image
takvim ljudima se divim, ono magistar je ili dr al jednostavan, čovjek iz naroda, priča onako ljudski da ga svi razumiji, ne stavlja svoju obrazovanje u prvi plan
A na živce mi idu oni koji završe jedva fax i posreći im se da ih neko uposli pa onda dignu nos da nebo paraju, a u stvari su obične ništice
Svaka im je druga "ja sam fakultetski obrazovan/na" a nula od čovjeka
Ili oni što imaju novca kad počnu pametovati i svakim gestom dokazivati da su imućni i da su kao zbog toga bolji i veći od drugih hoće mi zlouser posted image
I po Islamu skromnost je jako bitna, mene bi bilo Boga strah da se uzdižem iznad drugih iz bilo kojeg razloga, na takve ljude gledam s gađenjem

''I, iz oholosti, ne okreći od ljudi lice svoje i ne idi Zemljom nedmeno, jer Allah ne voli ni gordog ni hvalisavog.''
 
''Kur'an usmjerava one koji idu oholo i nadmeno na slabost, nemoć i neznatnost: jer Zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići. Čovjek je svojim tijelom sićušan i neznatan, on ne dostiže nikakvo ogromno tijelo koje je Allah stvorio. Čovjek je snažan samo zahvaljujući Allahovoj moći, uzvišen zahvaljujuću Allahovoj uzvišenosti, oplemenjen Njegovom dušom koju je On u njega udahnuo da bi bio u kontaktu s Njim, da bi ga Allah kontrolitrao, a on da ne zaboravi Allaha. To je smirenost i skrušenost kojoj poziva Kur'an prezirući nadmenost i oholost. To je ponašanje koje se traži u odnosu na Allaha, i na čovjeka, prema samom sebi i društvu. Ovakva ponašanja može zanemariti samo onaj čije je srce prazno i neuračnljivo, onaj čije su pažnje neznatne. Allah prezire oholost čovjekovu i osuđuje njegovu zaboravnost. Takvog čovjeka osuđuju i ljudi zbog njegove nadmenosti i zato što se pravi velikim'' (U okrilju Kur'ana, 15/41).


Mislim da nisu skromni kompleksaši, i da svoje mane skrivaju uzdižići ono što smatraju svojim vrlinama uz pokušaj da ponize sugovornika ne bi li time dobile na svom egu, a kad ostanu sami znaju da su nule

< Poruku je uredio veeseelaa -- 7.2.2010 22:59:59 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
7.2.2010 23:05:14   
Mirkica
vrlina koji oholi ljudi licimjeri i nadmeni smatraju manom , a najvise se hvali onaj ko je niko i nista a najmanje onaj ko je postigao nesto zasluzno postigao.

ama acudesa posto zans gramtiku ovo KO JE jel zajedno ili rastavljeno user posted image user posted image user posted image user posted image zabuni me


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
7.2.2010 23:08:19   
Anoniman
" Samo mali ljudi se bore za prestiž, veliki ga imaju."
Nisam sigurna odgovara li citat temi, ali je dobar u svakom slučaju.

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
7.2.2010 23:09:34   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: zinanina

" Samo mali ljudi se bore za prestiž, veliki ga imaju."
Nisam sigurna odgovara li citat temi, ali je dobar u svakom slučaju.


da, baš tako, imaju ga i da riječ ne kažuuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
7.2.2010 23:12:17   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Mirkica

vrlina koji oholi ljudi licimjeri i nadmeni smatraju manom , a najvise se hvali onaj ko je niko i nista a najmanje onaj ko je postigao nesto zasluzno postigao.

ama acudesa posto zans gramtiku ovo KO JE jel zajedno ili rastavljeno user posted image user posted image user posted image user posted image zabuni me


odlično ti to radišuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
7.2.2010 23:14:10   
mamine oci
vrlina...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
7.2.2010 23:14:34   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamine oci

vrlina...


kratko i jasnouser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
7.2.2010 23:15:41   
reallove
IZVORNA PORUKA: mamine oci

vrlina...

slazem se...vrlina..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
7.2.2010 23:17:14   
veeseelaa
"Ljudi su izmislili mnogo neobičnih vrlina, ali je najneobičnija skromnost. Ništa misli da postaje nešto ako prizna: ja sam ništa!"

Nemojte biti skromni ili neskromni, budite realni ;).


< Poruku je uredio veeseelaa -- 7.2.2010 23:24:38 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
7.2.2010 23:18:41   
Anoniman
po meni je to vrlina, i ja kad mislim na skromnost asocira me najvise na materijalnost....biti skroman znaci biti sretan...

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
7.2.2010 23:26:35   
Mirkica
ja nevolim kad se ljudi hvale , sve sto je covjek stekao  vidi se i sto je postigao sve se vidi nine potrebno  nikada nista reci vidi se , a kada nisi onda pricas pricas da bih sebe i druge ubjedio u ono sto nisi  da jesi.
#blago onima koji su sretni i zadovoljni s onim sto imaju to su skromni ljudi , jer takvi se nehvale jer su oni zadovoljni i briga ih sta drugi misle a ovi nezadovoljni e oni se hvale jer su nezadovoljni samim sobom pa i s onim sto imaju .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
7.2.2010 23:28:21   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Mirkica

ja nevolim kad se ljudi hvale , sve sto je covjek stekao  vidi se i sto je postigao sve se vidi nine potrebno  nikada nista reci vidi se , a kada nisi onda pricas pricas da bih sebe i druge ubjedio u ono sto nisi  da jesi.
#blago onima koji su sretni i zadovoljni s onim sto imaju to su skromni ljudi , jer takvi se nehvale jer su oni zadovoljni i briga ih sta drugi misle a ovi nezadovoljni e oni se hvale jer su nezadovoljni samim sobom pa i s onim sto imaju .



user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
8.2.2010 10:25:54   
Anoniman
Iz jednog filma ili serije...
Kaže svećenik ženi: Gospođo, dok čekate molite za oprost vačih grijeha.
Kaže ona: Ali ja nisam grešna!
Kaže on: Onda se molite Bogu da budete skromni. 

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
8.2.2010 10:48:36   
brzamala
hm, vrlina ili mana...zavisi kako se posmatra.
Po meni se skromnost odnosi na covjekove prohtjeve, na ono materijalno, na to koliko on ima tog materijalnog, je li zdovoljan time sto ima ili zeli vise.

Dok mi je suprotno od oholosti poniznost, skrusenost, a ne skromnost. Ako cemo definisat, prije bih rekla da je nasuprot skromnosti pohlepa a ne oholost.

Ne znam, imam primjer rodaka koji je doktor u Americi, i ima pklatu 250 000$ godisnje. I nije nimalo skroman jer ima vilu, dobro auto, skupu odjecu, ljetovanja, zimovanja, jednostavno uziva u onome sto je posteno zaradio.On je jednostavan, sa svakim pa i sa prosjakom on razgovara kao sa sebi ravnim, i nikad se ne bi reklo da je doktor, i da je bogat, po njegovom ponasanju dok mu se ne pogleda imovinsko stanje. Jeste da mnogo pomaze i drugim ljudima, cijeloj rodbini materijalno jako pomaze, ali da je skroman....nije nimalouser posted image E ne vidim zasto bi njegova neskronost u ovom slucaju bila losa????user posted image tj. mana.

Za razliku od njega znam covjeka kiji ima jako puno, stanove, dobra auta, para, ali je toliko pohlepan da bi uzeo i tudu supu, i auto koje je za otpada...nikad mu nije dosta. E njegova neskromnost jeste mana.

Koliko znam( a dosta znamuser posted image user posted image user posted image ) nigdje u Kur¨anu niti u hadisu, se ne spominje kao vrlina suprotna oholosti bas skromnost, vec kao sto sam rekla, poniznost, skrusenost. A ponizni su oni koji sebe ne smatraju boljim od drugih, koji su jednostavni, prizemni...
Kako rece hafiz. Bugari: " Vjerniku je dozvoljeno i da ima dobru platu, i da vozi dobro auto, i da se dobro oblaci, i da dobro jede, da uziva u zivotu, ali nikad ne smije zaboraviti da ce se vratiti svome Sefu i biti pitan kako je obavio zadatak zbog kojeg je stvoren."

< Poruku je uredio brzamala -- 8.2.2010 10:51:00 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
8.2.2010 10:51:54   
dana3
U islamu se navodi da covjek treba da bude skroman-znaci smatram to velikom vrlinom!


da se nadovezem na post od Brzamala-mislim da se skormnost i odnosi na posteno zaradjeno, skromno ponasanje prema ljudima, nesebicnost i djelovanje da ne budes primjecen na negativna nacin, rasipnost oholst tu nema mjesta ili hvaljenje postignutim jer znam da mi je nana rahmetli govorila:U zlu se ne ponizi a u dobru ne povisi.

< Poruku je uredio dana3 -- 8.2.2010 10:55:24 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
8.2.2010 11:01:58   
mamine oci
knjiga"Karakter Muslimana od Muhammeda-el-Gazali upravo navodi da je skromnost-vrlina svakog covjeka...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
8.2.2010 11:11:16   
A Iman
skromnost bi trebla zvati se vrlinom, nema dileme. ali???
danas biti skorman znaci biti budala. zao mi je sto je tako, ali u praksi to zaista i jeste. user posted image

_____________________________

Idemo dalje....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
8.2.2010 11:11:34   
brzamala
hej mamine oci, imas PP.user posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
8.2.2010 11:20:24   
brzamala
IZVORNA PORUKA: mamine oci

knjiga"Karakter Muslimana od Muhammeda-el-Gazali upravo navodi da je skromnost-vrlina svakog covjeka...



Da, samo sto je  imam Gazali sufija ( Uz duzno postovanje, i ovim ne mislim nista lose, da me neko krivo ne shvati), a oni zgovaraju skromnost tj. siromastvo kako bi se covjek udaljio od svega materijalnog i priblizio sto vise Bogu. 

A meni i cim se kaze da je neko skroman to oznacava da ima male prohtjeve, ne tezi materijalnom i da je zadovoljan sa ono malo sto ima. Znaci, opet vezano za materijalno. To je moje misljenje, a mozda grijesim, ko bi ga znaouser posted image


< Poruku je uredio brzamala -- 8.2.2010 11:26:23 >

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
8.2.2010 11:30:51   
Anoniman
po meni je skromnost vrlina,u svemu čovjek treba biti skroman a ne pretjerivati

(odgovor članu brzamala)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
8.2.2010 11:46:14   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: brzamala

IZVORNA PORUKA: mamine oci

knjiga"Karakter Muslimana od Muhammeda-el-Gazali upravo navodi da je skromnost-vrlina svakog covjeka...



Da, samo sto je  imam Gazali sufija ( Uz duzno postovanje, i ovim ne mislim nista lose, da me neko krivo ne shvati), a oni zgovaraju skromnost tj. siromastvo kako bi se covjek udaljio od svega materijalnog i priblizio sto vise Bogu. 

A meni i cim se kaze da je neko skroman to oznacava da ima male prohtjeve, ne tezi materijalnom i da je zadovoljan sa ono malo sto ima. Znaci, opet vezano za materijalno. To je moje misljenje, a mozda grijesim, ko bi ga znaouser posted image


slazem se sa tobom opsiran je ovo pojam verovatno postoji prava definicija...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Skromnost : vrlina ili mana?
8.2.2010 11:47:12   
misica
Allahov Poslanik,s.a.v.s kaze: " Allah mi je objavio da budete toliko skromni i ponizni da se niko ni nad kim ne oholi i da niko nikome nepravdu ne cini."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *