|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Papar sprej !
2.7.2009 18:55:56   
Blue rose RR
Evo pošto se već tema razvila oko ovog "ubitačnog " sredstva, otvorit ću ovdje novu temu, i postaviti jedan vrlo koristan tekst:
"Papar sprejevi za omamljivanje napasnika odnedavno se mogu pronaći i na našem tržištu. Podsjećamo, Skupština Kantona Sarajevo prošle godine je Zakonom o nabavljanju, nošenju i nošenju municije i oružja dozvolila upotrebu spreja, i to isključivo ženskim osobama. Sprej za samoodbranu može se nabaviti bez odobrenja nadležnih vlasti, ali se kupovina i posjedovanje spreja mora prijaviti nadležnoj policijskoj upravi u roku od osam dana.

Sprejevi za samozaštitu su tako dizajnirani da nema mogućnosti da se aktiviraju sami od sebe u torbici ili džepu. Kada se pravilno upotrijebe, napadač će privremeno oslijepiti, jako teško disati i bit će onesposobljen za napad u prosjeku od 30 do 60 minuta. "Papreni sprejevi", koji se mogu pronaći u nedavno otvorenom
Army Shopu u Sarajevu, najjači su na tržištu jer sadrže čak 11-procentni koncentrat OC-a.

Naime, sprejevi sadrže dvije osnovne aktivne tvari koje nadražuju dišni sustav, kožu preko pora, te oči i usta, a to su CS u Defenolu i OC u Pfefferu. Izazivaju nepodnošljivo "pečenje" i suzenje očiju i vlažnih područja kože, kašalj i stezanje u prsima.

CS (ortoklorbenzenmalon-dinitril) je zapravo "fini" bijeli kristalni prah koji se raspršuje u jako sitnim česticama, rastvara se sporije od svih drugih vrsta, pa tako se i najduže zadržava na koži, oko 45 minuta i to na svježem zraku.

OC (oleoresin capsicum) je prirodni, masni, želatinozni koncentrat koji se dobiva ekstrakcijom iz vrste ljute paprike. Izaziva jako žarenje i oticanje očiju uz trenutno zatvaranje. Jednako utječe i na osobe koje nose naočale ili leće, a ako ga udahnete, izaziva žarenje sluznice u dišnim putovima koja otiče i disanje postane kratko i plitko. Izaziva nekontrolirano kašljanje i osjećaj gušenja u grlu, a ujedno dovodi do oticanja kože s intenzivnim osjećajem žarenja. Učinak OC-a na respiratorni sistem nestaje kroz otprilike 30 minuta na svježem zraku.

Papar sprej prvi su otkrili Nijemci i to 1864. godine kada koristite CN suzavac (kloracetofenon), agens koji nije smrtonosan i koji je u stanju na kratko razdoblje onesposobiti neprijateljske vojnike bez trajnih posljedica. Policijske i druge snage za očuvanje reda počinju koristiti suzavac nakon Drugog svjetskog rata, osobito kao sredstvo kontrole nemira, i kao takvo se koristi i danas.

OC sprej (oleoresin capsicum) je razvijen na Georgia univerzitetu. Razvili su ga profesor James H. Jenkins i dr. Frank Hayes 1960. godine. Formula, pod nazivom "Animal Repellant" je prvi put prodana 1963. godine. Jednako kao i CS, OC nije smrtonosan i izaziva privremeno onesposobljavanje bez poznatih dugotrajnih učinaka. 1989. godine Jedinica za obuku u uporabi oružja (FTU) FBI akademije u Quanticu, Virginia, završava trogodišnje ispitivanje OC-a, nakon čega FBI odobrava primjenu OC-a od strane svojih specijalnih agenata i SWAT timova.

Pored navedenog OC se pokazao učinkovitim protiv domaćih i divljih životinja, bez dovođenja u opasnost samih životinja ili okoliša. OC je, u odgovarajućim dozama, uspješno korišten za odbijanje napada grizli medvjeda na Aljasci i napada pit-bull pasa u Kaliforniji i Teksasu. Pošta SAD-a također izdaje OC svojim poštarima kako bi se zaštitili od ugriza pasa. "
 Ovaj papar sprej ja sam kupila u Army shopy, na Bistriku, u Papagajci, i košta 20 KM.Naravno i ovo sredstvo mora biti pod opaskom nadležnih organa, te je potrebno da prilikom kupovine date na uvid ličnu kartu koju će kopirati. Zatim sa ovjerenim računom u CIPS- po prijavnicu boravka, i sa prijavnicom i kopijom lične karte u nadležnu Policijsku upravu da se registruje navedeni sprej .


izvor : http://www.zena.ba/

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 2.7.2009 18:56:40 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Papar sprej !
2.7.2009 19:00:13   
Blue rose RR
Prenos postova:

IZVORNA PORUKA: Ivona


Kada smo vec kod spreja...,koliko je to legalno nositi tj. upotrijebiti?
Pretpostavljam da je dozvoljeno imati u kuci...,ali kako kod nas stvari stoje jos bi nabelajisali kada bi upotrijebili u samoodbrani.



IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Eh sada ima tu mala začkoljica kada je riječ o peper spreju, ili spreju za samoodbranu.
Dopušteno je nositi samo ženama, bilo u kući bilo u torbici van kuće, naravno o zakonu koji to uredno propisuje (sutra ću vam naći tačne odredbe na poslu), međutim ovo važi samo za KANTON SARAJEVO.
Jer je skupština kantona odobrila nošenje ovog spreja, naravno samo ženama za samoodbranu.

Na našu žalost, i sramotu struktura vlasti drugih kantona, to u ostalih 9 kantona nije dopušteno. Znači ja svoj peper sprej mogu nositi samo u kantonu Sarajevo. user posted image


IZVORNA PORUKA: tea lana

IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Eh sada ima tu mala začkoljica kada je riječ o peper spreju, ili spreju za samoodbranu.
Dopušteno je nositi samo ženama, bilo u kući bilo u torbici van kuće, naravno o zakonu koji to uredno propisuje (sutra ću vam naći tačne odredbe na poslu), međutim ovo važi samo za KANTON SARAJEVO.
Jer je skupština kantona odobrila nošenje ovog spreja, naravno samo ženama za samoodbranu.

Na našu žalost, i sramotu struktura vlasti drugih kantona, to u ostalih 9 kantona nije dopušteno. Znači ja svoj peper sprej mogu nositi samo u kantonu Sarajevo. user posted image



Gdje se ima kupiti taj sprej zlu ne trebalo nek se nadje


IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

međutim ovo važi samo za KANTON SARAJEVO.
Jer je skupština kantona odobrila nošenje ovog spreja, naravno samo ženama za samoodbranu.

Na našu žalost, i sramotu struktura vlasti drugih kantona, to u ostalih 9 kantona nije dopušteno. Znači ja svoj peper sprej mogu nositi samo u kantonu Sarajevo. user posted image


Rock me baby...........grr sad da ima onaj smilej sto lupa glavom od zid taj bi stavila, al evo nasla sam ovog....haman pa isto ovako sam ljutaaa, cuj samo u Sa. Znaci Amina kad krenes mimo sa razoruzaj se pa kako ti bude...c c c
user posted image


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Papar sprej !
2.7.2009 19:03:26   
Blue rose RR
Hehehehe, Amela, sprej ću ostaviti kući, al nešto drugo neću user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Papar sprej !
2.7.2009 20:13:30   
Lulu_
ja imam jednu ruzno mada sad vec smijesno iskustvo sa tim
kada su me pokusali napasti u 3 razredu srednje(prava ceka) mama mi je kupila to...
nosila sam ga nekih mjesec dana.
jednom sam htjela kod momka u posjetu a on je to znao i htio me je iznenadit u haustoru.
ja ulazim, on iza stuba i skoci mi iza ledja a ja ni 5 ni 6 sprej , koji je bo uvijek u cepu cim se smrkne , i stanem spricati
cujem njega jadnika majooooo sta radis bona aaaaaaajjjjjjjjjjj osljepicu...japo poce i mene daviti, i ujedati za oci...nekako smo dosli do stana...
nije nam bilo bas ugodno naredna 3 sahta

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Papar sprej !
2.7.2009 23:06:41   
NANICA
Sprej se nosio i prije nego ga je odobrila skupstina ali u tajnosti user posted image .
Osim u Army shop-u (cini mi se da pise u ranijem postu) u Sarajevu ima ga kupiti i u FIS-u (bio 10KM)


Samo ga nije dobro nositi u tasnicama (kad bi nas napao neko ko bi ga "iskopao" iz nasih tasnicauser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio NANICA -- 2.7.2009 23:07:53 >


_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Papar sprej !
2.7.2009 23:33:19   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Hehehehe, Amela, sprej ću ostaviti kući, al nešto drugo neću user posted image


Toljagu u tasnu i lagano user posted image user posted image


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Papar sprej !
3.7.2009 9:08:09   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Lulu_

ja imam jednu ruzno mada sad vec smijesno iskustvo sa tim
kada su me pokusali napasti u 3 razredu srednje(prava ceka) mama mi je kupila to...
nosila sam ga nekih mjesec dana.
jednom sam htjela kod momka u posjetu a on je to znao i htio me je iznenadit u haustoru.
ja ulazim, on iza stuba i skoci mi iza ledja a ja ni 5 ni 6 sprej , koji je bo uvijek u cepu cim se smrkne , i stanem spricati
cujem njega jadnika majooooo sta radis bona aaaaaaajjjjjjjjjjj osljepicu...japo poce i mene daviti, i ujedati za oci...nekako smo dosli do stana...
nije nam bilo bas ugodno naredna 3 sahta


Eee mogao je vala prirediti malo romantičnije iznenađenje.user posted image user posted image
al što se tiče tebe, ti si odgovorila zadatku, i bila na nivou user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Papar sprej !
3.7.2009 9:28:43   
Lulu_
UPRAVO ZATO JE I DOBIO OTKAZuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Papar sprej !
3.7.2009 10:14:48   
M kao Mama
Hahah, znači bila sam upravu, ali n a onoj drugoj temi, kada sam kazala da mislim da je dozvoljueno nositi sprej, ali zato hvala Bogu imamo osobu "iz prve ruke" koja nam je to pijasnila. Bravo za našu Sanelu. 

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Papar sprej !
17.8.2009 20:23:47   
Mya_81 RR
Ja od prvog srednje nosim sprej...nabavila sam ga nakon jednog ružnog događaja....naravno, drago mi je da je sada dozvoljen da se nosi, ali u ovom periodu i dok nije bio - to me def. nije spriječilo...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Papar sprej !
17.8.2009 23:15:13   
leli§
ma ovo "zadovoljstvo" treba danas svima onima od 13 pa do 83 godina starosti. vidis meni je bilo receno da se ne moze kupiti bez dozvole, a ipak moze. vala ni oni nasi sarajevski specijalci/policajci ne poznaju zakon.zene forumasice bi ih trebale obavjestavati o dogadjanju iz njihove djelatnosti:)

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Papar sprej !
17.8.2009 23:39:59   
Nunichi
Ja sam sprej imala, legalno ili ilegalno, nije me zanimalo.
Nisam ga upotrijebila nikada, srecom.
Ali je uvijek bio uz mene...Nekad skoro sam ga i bacila.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Papar sprej !
18.8.2009 8:10:15   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: leli§

.... vala ni oni nasi sarajevski specijalci/policajci ne poznaju zakon.zene forumasice bi ih trebale obavjestavati o dogadjanju iz njihove djelatnosti:)


Što bi značilo ???

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Papar sprej !
14.9.2009 14:06:09   
Anoniman
Hmmm kod nas u Dk je to ilegalno, nazalost, mozes registrovati pistolj bilo kojeg kalibra, pusku i sve ostalo ali sprej ne. sto je po meni malo bezveze jer sprejom u 99% slucajeva ne mozes nikoga ubiti....
Ja sam prije par godina imala veoma ruzan incident u zenskom wc-u na zeljeznickoj stanici, napao me neki narkoman zamalo me udavio nije, napao me s ledja tako i da sam imala taj sprej ne vjerujem da bi se mogla odbraniti s njim....Ja sam uspjela idiota na par sekundi onesposobiti jer sam mu iz sve snage gurnula prste u oko, tad me je popustio i ja sam uspjela izletjeti iz wc-a i urlati ko ludjak da skrenem paznju na sebe, on je pobjegao...
Elem od tad nosim sprey, iako je ilegalan, rizikujem veliku kaznu pa cak i zatvor ipak ga nosim sa sobom, jer znam da napadaca necu ubiti u slucaju napada samo onesposobiti toliko dugo da ja mogu da pobjegnem, mislim da bi to svaka zena trebala nositi....

< Poruku je uredio MarinaDK -- 14.9.2009 14:08:14 >

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Papar sprej !
22.12.2011 14:21:18   
Blue rose RR
Prenos postova:

IZVORNA PORUKA: Dalil@

Treba mi novi. Starom istekao rok a da ga nisam nijednom bila prinudjena upotrijebiti..hvala Bogu na tome. Gdje se u Sarajevu moze nabaviti i znate li kolika je otprilike njegova cijena?

Prosli kupila u Zenici pa sada nemam orjentacije nikako.


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Može se kupiti u Papagajci imaš Army shop, ili na Stupu KM Trade. Cijena je bila 20 KM prije dvije godine, naravno moraš odnijeti račun u PS ili PU svoju nadležnu da te "uteftere.

BDW ima tema: http://www.ringeraja.ba/forum/m_320369/mpage_1/key_/tm.htm#320369




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Papar sprej !
22.12.2011 14:31:23   
*pcelica*
Moja sestra je prije nekih mozda dva mjeseca kupila na stupu u onoj radnji gdje se prodaje oruzje Placala je 10km jedan (ona kupila dva za svaki slucaj ) Jedan je negdje u stanu izgubila Sve smo pretrazili ali ga nismo mogli naci. Mene strah da mi djeca ne nadju i ne pomisle da je dezodorans user posted image Zato sam im dala uputstva kod nane nema mirisanja nikakvim mirisima niti igranja sa istim

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Papar sprej !
22.12.2011 14:39:30   
Dalil@
E hvala zene user posted image
BR, kakvo prijavljivanje? user posted image To prvi puta cujem.. Mislis, zapisu me da to posjedujem ili..?

Pcelice, jesu joj pravili problem oko toga sto uzima vise od jednog? Ja bih trebala 3 uzeti (sebi, mami..).

< Poruku je uredio Dalil@ -- 22.12.2011 14:40:50 >


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Papar sprej !
22.12.2011 14:44:53   
Blue rose RR
Po zakonu smo obavezni prijaviti bilo koju vrstu oružja koje imamo. S obzirom da papar sprej spada u samozaštitna sredstva i njeno nošenje i korištenje je regulisano Zakonom o nabavljanju, nošenju i držanju opružja i municije, te stoga podliježe pravilu i obavezi da osobe (ženske) koje posjeduju isti moraju prijaviti uz kopiju lične karte i IDDEEA-inog obrasca prijave prebivališta nadležnoj Policijskoj stanici na Odjel koji se bavi oružjem.

Znači samo se tvoji podaci zajedno sa kopijom gore navdenog upišu u pripadajuću evidenciju PS.


< Poruku je uredio Blue rose RR -- 22.12.2011 14:45:45 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Papar sprej !
22.12.2011 14:47:05   
Dalil@
Ajoj, vala ga bas zakomplikovase..Izgleda da mi je lakse nabaviti vatreno oruzje user posted image user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Papar sprej !
22.12.2011 14:48:22   
Blue rose RR
Ma nije komplikovano.
A za vatreno oružje treba ti puuuuno više papirologije, a ostale provjere da ne spominjem.




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Papar sprej !
22.12.2011 14:48:27   
Dalil@

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Po zakonu smo obavezni prijaviti bilo koju vrstu oružja koje imamo. S obzirom da papar sprej spada u samozaštitna sredstva i njeno nošenje i korištenje je regulisano Zakonom o nabavljanju, nošenju i držanju opružja i municije, te stoga podliježe pravilu i obavezi da osobe (ženske) koje posjeduju isti moraju prijaviti uz kopiju lične karte i IDDEEA-inog obrasca prijave prebivališta nadležnoj Policijskoj stanici na Odjel koji se bavi oružjem.

Znači samo se tvoji podaci zajedno sa kopijom gore navdenog upišu u pripadajuću evidenciju PS.



Ma jasno..ali ja jedva da se nakanim otici i po taj sprej..ko ce to jos ganjati dalje..A onda nema govora ni o uzimanju vise njih..user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Papar sprej !
22.12.2011 14:51:24   
Blue rose RR
Ja sam uzela dva, za mamu i sebe, i uredno odradila građansku dužnost.
I naravno kad kikica poraste i nju ću zadužiti istim.

Iskreno savjetujem svim ženskim osobamam da posjeduju u torbici papar sprej.

Ne dao Bog neke nevolje.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Papar sprej !
22.12.2011 14:57:11   
Dalil@

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Ja sam uzela dva, za mamu i sebe, i uredno odradila građansku dužnost.
I naravno kad kikica poraste i nju ću zadužiti istim.

Iskreno savjetujem svim ženskim osobamam da posjeduju u torbici papar sprej.

Ne dao Bog neke nevolje.



user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Papar sprej !
22.12.2011 15:02:18   
vjestica
a imaš i drugu vrstu spreja, protiv pasa, koju ne moraš prijaviti

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Papar sprej !
22.12.2011 15:11:46   
Dalil@

IZVORNA PORUKA: vjestica

a imaš i drugu vrstu spreja, protiv pasa, koju ne moraš prijaviti

Koju? Nisam znala da ima jos nesto..

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *