|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Obilne menstruacije :((
16.3.2011 18:46:24   
vilaa
Temu sam trazila,ali nisam nasla pa ako ima prebacite.
Dakle kako naslov kaze imam jaaaaaaako obilneuser posted image . Isla sam kod gin i rekla mi je da je to normalnouser posted image user posted image .Porodila sam se prije 10mj. Al zadnje 4-5user posted image su katastrofa.Prvi dan onako a onda ostala 4 bas ima mjenjam ulozak na svakih 30min do sat,i prelezim te dane(neboli me bas) al mi nekako manje tece kad lezim.Bas nemogu vise,ubrzo pocinjem raditi i neznam kako cu sa ovim.Nemogu funkcionisati normalno.Dali je neka od vas imala slicne probleme,imaju li neki cajevi ili nesto za umanjivanje krvarenja.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Obilne menstruacije :((
17.3.2011 8:23:59   
mala75
ej draga nadam se da će se tvoj problem riješiti ali možda bi trebala potražiti savjet nekog drugog ginekologa, prekontrolisati neke nalaze i sl. možda bi dobila i neku hormonsku terapiju. nemam takav problem, meni je inače najgori drugi dan ciklusa, tada je krvarenje najjače ali opet nije nepodnošljivo i funkcionišem OK. sretno dalje!!!!!

(odgovor članu vilaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Obilne menstruacije :((
17.3.2011 11:22:03   
Nadi
Draga Vilaa, ja samo mogu ti reći da imam istu situaciju, 11 mj od kako sam se porodila, do sada tek druga meca, ali su preobilne. Nikada takve iako su mi uvijek bile obilne i prije poroda. Ni sama ne znam šta da radim. Ja Ležati ni mirovati nemam kada od obaveza user posted image .

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Obilne menstruacije :((
17.3.2011 11:29:12   
Mamarica
Ja isto imam obline menstruacije (doduse kod mene su uzrokovane miomom), te mi je moj ginekolog preporucio koristenje antireumatika: brufena ili voltarena u vrijeme dva dana najobilnije menstruacije 3x1. Rekao je da ako mi to ne pomogne, onda da cemo razmisliti o kontracepcijskim pilulama. Meni je ovo prvo pomoglo-krvarenje se stvarno smanjilo. Medjutim, tu treba voditi racuna o ukunom zdravlju i podnosenju antireumatika-ocito da oni zgrusavaju krva, pa bi se na to trebalo paziti.
Jos nesto bih vam savjetovala: ja sam, ne poduzimajuci nista po pitanju obilnog krvarenja unistila svoje zeljezo (3,2 na zadnjoj kontroli)-tako da i otome povedete racuna-provjetire stanje zeljeza, pa po potrebi uzimati neki nadomjestak.
Ja bih na tvom mjestu pitala za misljenje jos jednog ginekologa.

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Obilne menstruacije :((
17.3.2011 18:45:44   
mrkva
ja koliko znam da je za to dobro piti čaj od VRKUTE, ona se preporučije za sve ''ženske probleme'' ali opet radi sigurnosti pretrazi na internetu o više o vrkuti

(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Obilne menstruacije :((
17.3.2011 23:08:58   
vilaa
Zenice hvala vam na podrsci.user posted image user posted image
@Mamarica probacu sa tim tabletama(voltaren sam vec koristila za nesto drugo),nadam se da ce pomoci,ulila si mi nadu user posted image .
@mrkva citala sam po netu o tom caju(ranije nikada nisam cula za njega,a volim trositi prirodne lijekove) i odmah sutra idem u potragu za istim.
Hvala i nadam se da cemno sto prije rijesiti ove probleme.user posted image user posted image

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Obilne menstruacije :((
18.3.2011 10:59:39   
Mamarica
Ja bih ti ipak savjetovala da se konslutujes prije uzimanja, pogotovo ako dojis. I obavezno, obrati paznju na zeljezo, znas kako je zeznuto vratiti ga na normalu, a o simptomima da i ne pricam.
Drago mi je da mogu pomoci, inace i ne pisem ako nemam nesto konkretno za reci!
:)

(odgovor članu vilaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Obilne menstruacije :((
25.3.2011 19:51:23   
slavuj
Ja pijem caj od zare za obilne user posted image . Tek sam pocela koristiti.Nekih 10ak dana prije men. i evo tokom ovih dana i mogu vam rec da se krvarenje smanjuje.Jos je relativno obilno ali nije kao ranije.Toplo ga preporucujem svim zenama,a i jako je dobar za zeljezo.
Mene zanima dali neka zna smije li se paracitamol koristiti kada su user posted image obilne.Trazila sam po netu ali nigdje konkretno nisam nasla odg. nemogu bas da se snadjem. Lijep pozdrav.

(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Obilne menstruacije :((
5.4.2011 10:26:02   
Ella_H
I ja se pridruzujem klubu, uzas je
nemogu spavati nonstop trcim u wc vise sam
istraumirana s user posted image user posted image user posted image ima li neko jos nekih savjeta
kako da ublazimo ovo cudo?

(odgovor članu slavuj)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Obilne menstruacije :((
5.4.2011 11:17:42   
Lalana
Dobro je da nisam jedina sa ovim problemom, ja imam preobilne mentruacije od prvog puta kada sam dobila u zivotu, pa sve do sada. Bukvalno idem svaki sat ili pola sata u wc, ulozak bude od=douser posted image
Moja mama isto, moja sestra istouser posted image
Ima tu i genetike vjerovatno, ja sa ovim zivim, i nemam nekih problema, pitala sam par puta doktorice o ovome, odgovor je bio da se sve zene razlikuju.
Ja znam par zena sto u toku mentruacije koriste dnevne uloske, ozlazi im dnevno svega par kapljica.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Obilne menstruacije :((
6.4.2011 3:58:15   
Ella_H
Lalana meni je prije skroz malo bilo
jedan bi mi ulozak mogao biti cjeli dan onaj obicni
pa sam koristila dnevne, nocu bi stavila normalan
Poslije prvog poroda kao malo vise, a poslije drugog
sam imala spiralu po nagovoru doktorice da se maternica
oporavi duga prica zamalo me glave kostalouser posted image , uglavnom
kako nema i te vjestice mjesecnica evo druga je uzasuser posted image user posted image user posted image
svako 2 sata nocni ulozak mjenjam i sva se preznojavam od muke
nonstop. Ako ce ovo ostati ovako tesko se meni :(.
Nisam jos isla Dr. prvo sto ce preporuciti su pilule itd
a ja zaista nefunkcionisem ok s hormonima,
osim svojim prirodnimuser posted image .

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Obilne menstruacije :((
16.4.2011 0:48:05   
chocolatta
A da probate koristiti Winalite Love Moon higijensko-terapeutske uloske?

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Obilne menstruacije :((
17.4.2011 1:14:21   
Jim Jam
IZVORNA PORUKA: Ella_H

Lalana meni je prije skroz malo bilo
jedan bi mi ulozak mogao biti cjeli dan onaj obicni
pa sam koristila dnevne, nocu bi stavila normalan
Poslije prvog poroda kao malo vise, a poslije drugog
sam imala spiralu po nagovoru doktorice da se maternica
oporavi duga prica zamalo me glave kostalouser posted image , uglavnom
kako nema i te vjestice mjesecnica evo druga je uzasuser posted image user posted image user posted image
svako 2 sata nocni ulozak mjenjam i sva se preznojavam od muke
nonstop. Ako ce ovo ostati ovako tesko se meni :(.
Nisam jos isla Dr. prvo sto ce preporuciti su pilule itd
a ja zaista nefunkcionisem ok s hormonima,
osim svojim prirodnimuser posted image .

meni su bile onako poprilicno ok.ali jakooo bolne sve dok nisam poslije drugog poroda stavila spiralu,sada su jako jako obilne ali bol je nestala hb...a zasto je ella kod tebe to bilo DUGA PRICA sa spiralomuser posted image user posted image ...


_____________________________

"Svako dijete je neprocjenjivo vrijedno. Svako je Božije stvorenje."

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Obilne menstruacije :((
18.4.2011 22:39:37   
slavuj
A gdje se imaju kupiti ti Winalite Love Moon ulosci. I ako mogu neke informacije o njjima ja nikad cula za njih.
Hvala.user posted image


(odgovor članu Jim Jam)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Obilne menstruacije :((
6.1.2016 14:04:01   
mamin_zivot
Zdravo drage forumašice... E ovako, imam problem koji rješavam evo već pet godina... Obilne menstruacije, i skroz loše zeljezo koje je 4-5, glavobolje i umor. Ginekolog mi je preporučio KIRETAŽU, koje se užasno plašim, jer mi je endometrij zadeblhan i to mi crpi željezo sa obilnim menstruacijama. Kakva su vaša iskustva sa kiretažom, da li ima opcija totalne anestezije jer ja to iskreno ne smijem. Molim vas svako iskustvo je dobrodošlo, i ko vam je radio kiretazu i gdje??!! Hvala user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu slavuj)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Obilne menstruacije :((
6.1.2016 15:28:48   
bebaa
Pozz i tebi...
Ja zadnjih sigurno godinu imam jako obilne...i evo nedavno sam se nakanila na sistematski....cekam papa test...juce na UZ kaze sve super...nema zadebljanja...meni je moja dr ukljucila kontracepcijske pilule na 3 mj sa vidimo hoce li se normalizovati....kod mene je zeljezo 3....hemoglobin 9.3....pijem tothemu trenutno....
Sto s3 tice tvog pitanja tu ti ne mogu pomociuser posted image
Ali suosjecam....
I meni je puna kapa....
Sretno ti....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *