|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 11:42:07   
smajli80
Tražila sam ali nisam mogla da nađem ovu temu,neka moderatori zaključaju ili prebace na ovu temu ako već postoji.

Naime čitala sam i sudjelovala sam na sličnoj temi (riječi koje vas izbacuju iz takta)ali sam uvidjela danema teme gdje bih mogli da izražavamo svoja mišljenja o (ne)postupcima koji nas izbacuju iz takta.
Ne bih željela da se na ovoj temi stvaraju negativne tenzije između forumašica,jer svaka od nas ima različito mišljenje.

Htjela bih da na ovoj temi olakšamo svoju dušu i pokušamo razumijeti postupke drugih ljudi.

Krenuću prvauser posted image

Ovih dana sam stalno kod pedijatra(nosam nalaze)i mogu da primjetim da su čekaonice pune bolesne djece i njihovih roditelja ,baka komšinica i ostalihuser posted image

Pa me zamima zašto pored majke u pratnju moraju dolaziti i očevi i drugo dijete(zdravo),svekrve i ostaliuser posted image

Razumijem da neke majke žive daleko ,da nisu vozači,poneke su trudne,pa dovedu muža ali ostaleuser posted image
Ako ne mogu dovesti dijete ljekaru,pripremiti ga za pregled i upamtiti savjete ljekara sama.
Po meni se bespotrebno stvaraju gužve u već onako punim čekaonicama.
Molila bih objašnjenje ove masovne pojave


_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 13:21:12   
hanabanana
Kad dijete treba ljekaru gotovo uvijek idemo oboje.
Zdravo dijete ne vodim nikada, i bolesno se omišljam odvesti u masovnu histeriju, nego gledam kada je najmanja gužva.

Zašto?
Zato što sam ja mama, a on je otac.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 13:24:46   
Lady26
I mi vecinom idemo oboje, mada je Lana uz mene i ja ulazim s njom, mm ostane u cekaonici...
Sto kaze hanabanana L. nije samo moje dijete, ukljucujem ga u sve...a to sto se vode, nane, dede, zdrava djeca nemam rijeci...


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 13:27:14   
emma.L
Ovo sam i ja maloprije napisala pa mi isteklo vrijeme user posted image . MM najčešće ide s nama jer se moja Ema dere kao da je kolju i to potraje i poslije pregleda, tako da je meni jako teško čuti dijagnozu i preporuke, da budem iskrena. Naravno da sam je vodila i na vakcine i inhalacije i preglede sama kad sam morala, ali preferiram da idemo zajedno, pogotovo ako će trebati neka odluka (kao nedavno da ne želimo uzeti Sumamed).
A mene nervira "cici-mici, dušice, ljubice" obraćanje po hodnicima ureda, a onda za kavom, ako netko fali u društvu, hiljadu i jedna protiv te iste ljubice i dušice user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 13:34:34   
mamabb
MM i ja uvijek idemo skupa. Nikad nisam ni pomislila da je on višak ili pak šta će mi,user posted image pa tata joj je i treba da učestvuje u svim segmentima njenog života,kako lijepim, tako i u onim manje lijepim.
Žalosno mi je kad otac ne zna terapiju svog djeteta ili ne zna mu datum rođenja.

A za ostalu ekipu koja ide,hmm, pa nekima je to prilka za izlazak pa se svi skupa spreme i idu, pa jo ako se sretne ko poznat da proakulaju koju, a poslije svi na burek ili evape, tuno ali tako je.

< Poruku je uredio mamabb -- 15.2.2011 13:40:46 >


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 13:37:36   
sheri
i mi idemo skupa. ja ulazim sa njom, ali opet se bolje osjecam kad je on tu, ispred vrata. sta ja znam sta moze zatrebati, a ja sama ne mogu.


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 13:39:11   
veeseelaa
i ja uglavnom idem sa mm, jednom sam išla sama, ništa mi ne fali i sama da idem, skontahuser posted image
i sama se dobro snalazim user posted image  a mislah da je će to ići teže user posted image
a nane, dede, daidže, tetke i ostale ne kontam šta će samnom????
ne treba mi ni prevoz, super kontam a i nemamo ni ja ni malena strah od dr, tako da možemo i same, nekad možda povedemo i babija user posted image  

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 13:43:14   
Amani12
Uvijek idemo zajedno.
Kao sto su zenice vec rekle,ja sam majka,on otac,nema tu razlike...
Neobicno bi mi bilo da odem sama...


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 13:43:36   
frenkoza
pa vodim mm-a, kad ne radi, ali on je obicno na poslu, pa onda podje mama, ako je slobodna... ako ne, odem sama nije mi problem.... doduse vozim, pa nemam tu obavezu da me neko voza...

a mene najvise ali najvise izbacuje iz takta kad hranim djete a neko mi se nasandali ispred mene i diriguje... puna mu usta... nemoj mu to... de mu daj ovo ili bilo kakve upute i sugestije da mi daje... a to mi se cesto desava grrrr user posted image

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 14:09:06   
smajli80
Drage moje puno vam hvala na odgovorimauser posted image
Zbog vaših odgovora puno polje razumijem,zašto majke,vode očeve u pratnju.
MM jako puno radi tako da sam navikla da od samog početka vodim user posted image sama kod ljekara.Normalno prenesem mu šta je ljekar rekao tako da je upućen u sve.

Valjda sam već oguglala pa i sad kad mi on mogao da ide ja mu ne dam jer sam navikla da to sve obavljam sama.

Mene jaaaaaaako izbacuju iz takta komentari prolaznika tipa *sine jel ti zima u toj jaknici* mogla bi ga odmahuser posted image

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 14:10:39   
Lady26
Greska....
Uh sta mene sve nervira.... npr nasa teta kako dodje ujutro ne gasi se, ispituje, sve bi da zna, ko sta gdje s kim...a ja nisam jutranji tip, bas sam user posted image ujutro (ne svidja mi se to al eto) i mrzim polagati racune nekome koga ne interesuju moje privatne stvari...


< Poruku je uredio Lady26 -- 15.2.2011 14:14:10 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 14:31:45   
SdZ
i mrzim polagati racune nekome koga ne interesuju moje privatne stvari...


To mi je najmrze. Mrzim petljanje u moj zivot, kucu, moja pravila... Ono sto mene izbacuje u zadnje vrijeme iz takta od strane jedne osobe je to sto me gleda kroz godine. Ja jesam mlada i ponosim se svojim godinama, ali ne volim kad "taj neko" u svojoj prici mi izmedju redova govori: "Ma sta ti znas, ti si mlada". Sigurno ja ne mogu znati vise od nekog koje stariji, prosao je svasta u zivotu, ako nista nosi bar vise godina na ledjima nego ja, ali ne mozes me ponizavati. I ja sam covjek, licnost, imam "svoje ja", svoj stav, svoje misljenje- nisam glupa i to je dovoljno da me se postuje, a ne da me se gleda kroz godine.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 14:32:26   
emma.L
Za to postoji lijek, ladyuser posted image . I za te prolaznike, i za komentare o hranjenju djeteta user posted image .
Mene izbacuju iz takta stvari na koje ne mogu uticati. I moj tata user posted image .  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 14:33:43   
Lady26
IZVORNA PORUKA: emma.L

Za to postoji lijek, ladyuser posted image .


Prosvijetli me user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 14:34:59   
muaaa
Mene izbacuje totalno zadaca moje djece i skolske obaveze....i od juce zovem d.z za gin.pregled telefon zauzet,ako nije zauzet onda se ne javljaju od juce zovem pihuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 14:35:05   
emma.L
IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Sigurno ja ne mogu znati vise od nekog koje stariji, prosao je svasta u zivotu, ako nista nosi bar vise godina na ledjima nego ja,


Mislim da možeš. Sigurno znam više o utjecaju namirnica na stomačić djeteta i o psihologiji dvogodišnjaka od moje svekrve ili strine, kao i o novim tehnikama renoviranja koje me sad baš zanimaju i googlam kao luda da pronađem sve odgovore. To je nepoštivanje osobe. To se ne govori ni djetetu, a ne odrasloj mladoj osobi. E ovo me isto izbaci iz takta user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 14:35:07   
sheri
IZVORNA PORUKA: smajli80

Drage moje puno vam hvala na odgovorimauser posted image
Zbog vaših odgovora puno polje razumijem,zašto majke,vode očeve u pratnju.
MM jako puno radi tako da sam navikla da od samog početka vodim user posted image sama kod ljekara.Normalno prenesem mu šta je ljekar rekao tako da je upućen u sve.

Valjda sam već oguglala pa i sad kad mi on mogao da ide ja mu ne dam jer sam navikla da to sve obavljam sama.

Mene jaaaaaaako izbacuju iz takta komentari prolaznika tipa *sine jel ti zima u toj jaknici* mogla bi ga odmahuser posted image

e jucer sam imala ovu situejšnuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 14:35:49   
Lulu_08
Dok je Luna bila manja nervirali su me komentari "šta će ti ta kolica, ustani hodaj sama, velika si djevojčica" i naravno ona jedva dočeka i odma se počne kreveljiti i pekmeziti da bi izašla iz kolica, a ja samo komentarišem "e pa baš vam hvala!!" GRR

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 14:37:03   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Kad dijete treba ljekaru gotovo uvijek idemo oboje.
Zdravo dijete ne vodim nikada, i bolesno se omišljam odvesti u masovnu histeriju, nego gledam kada je najmanja gužva.

Zašto?
Zato što sam ja mama, a on je otac.


poptpisujem
nema veze to sa koliko ko moze ili ne moze

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 14:37:53   
emma.L
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: emma.L

Za to postoji lijek, ladyuser posted image .


Prosvijetli me user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Ma nema prosvjetljivanja, sad da ti kažem da otvoreno kažeš da ti se ne priča ili da čisto staviš do znanja da želiš šutjeti ... user posted image Neku večer me je teta koja čuva Emu kad uvečer izlazimo pitala jesam li trudna. Fino kažem da je to osobna stvar i nikom ništa. Mene to ne nervira ... više. user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 14:42:39   
Lady26
Ama ja sam to naglasila davno, a i kako ne vidi po meni user posted image user posted image ...ona prica li prica ja il samo sturo odgovorim ili sutim ili izadjem iz prostorije user posted image user posted image a ona nastavlja, ma ne mogu se cak ni nasmijati...grozna sam znam ali takva sam oduvijek ujutro...a prica nebuloze...
I da, nerivra me moja radna kolegica, istoooooo ne zatvara usta, nekad k'o gorm iz vedra neba nesto krene pricati user posted image user posted image user posted image ...nikad ne izadje na pauzu da se ne vrati punih kesa, carpisa-mona-mura-calypso-bellisima i sl... a muzu kupuje kosulje na pijaci user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 14:43:18   
sanela.asja
ja kad jemala manje bolesna idem sama..a vec kad je nesto ozbiljnije ili injekcije ide MM zato sto je jaci i cuva je kad prima injekciju..

_____________________________

Asja mamin zivot dragi...25.04.08
Dzenan bubica ..14.09.2011

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 14:45:32   
maja78 RR
eh prolaznici sa komentarima me bas nerviraju
nekad jesenas mm, A i ja se igrali na vilsonovom sakrivanja, ja nadgledala A dok on trazi mm, i naravno nisam ga drzala za ruku, pa igramo se, i neka se babetina nasla pametna da mi kaze da ce upasti u miljacku, reko nece tu smo mm i ja igramo se, ali ne ona je stala i gleda a ja ignorisem, sve dok nije pocela zvati mog A. kao da njoj dodje (da ga spasi valjda), e tu sam odreagovala

zaista ljudi sebi puno dopustaju u petljanju

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 14:49:05   
Lady26
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

eh prolaznici sa komentarima me bas nerviraju
nekad jesenas mm, A i ja se igrali na vilsonovom sakrivanja, ja nadgledala A dok on trazi mm, i naravno nisam ga drzala za ruku, pa igramo se, i neka se babetina nasla pametna da mi kaze da ce upasti u miljacku, reko nece tu smo mm i ja igramo se, ali ne ona je stala i gleda a ja ignorisem, sve dok nije pocela zvati mog A. kao da njoj dodje (da ga spasi valjda), e tu sam odreagovala

zaista ljudi sebi puno dopustaju u petljanju


Super granny tarananana comes to the rescue user posted image user posted image



_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Postupci/djela koja vas izbacuju iz takta
15.2.2011 14:49:30   
emma.L
Ja sam staroj nani rekla u parku da gleda svoja posla. Srce me zaboljelo kad je rekla "izvini sine" onako zabezeknute face user posted image , tada sam odlučila samo mirno sve takve staviti na ignore.


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

tuširanje
nita

Da li se tuširate svaki dan?

DA (62%)

NE (38%)


Broj svih glasova: 135

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *