|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Grip, upala pluća..
27.1.2013 14:06:30   
Pantera.
Unaprijed se izvinjavam ako postoji tema ali evo sam forum prerovila i nigdje ništa user posted image user posted image

Ja bih vas zamolila za savjet .. Prije 20 tak dana imala sam običnu prehladu bez temp ali je muž imao upalu pluća. Djeca (dvoje malih) bili su super. Mene je prošlo i bila sam dobro nekih 10 tak dana. Prije 3 dana ujutro oko pola 4 probudila me takva drhtavica i visoka temperatura da sam ja odmah odjurila dr. Snimak pluća uredan, krv uredna, jetrene transam i bilirubin uredan. Meni temperatura bila 39,3. primila sam infuziju i popila ibuprofen 600 mg i bolje odmah. Dijagnoza je influneca a terapiju sam dobila: Tamiflu user posted image 2x1 5 dana, cephabos 4x1 te ibuprofen po potrebi.Još sam malaksala, boli me svaka dlaka na glavi, osjećam se ko pregažena mačka a kad dugo sjedim ili ležim pa ustanem čak mi se zavrtoglava što mene još više uplaši.. Eh imam i taj kašalj povremeno sa nekim sekretom ali je uglavnom suh i nadražajan. PLuća me ne bole samo ponekad me prožiga ždrijelo i ova cijev do pluća ako dugo kašljem. Eh mene interesuje da li se upala pluća može kod mene naknadno razviti iakoje prvi dan pod temperaturom snimak bio u redu. Ja sad fino dišem, ništa ne škripi niti me boli ko što se muž žalio... jooooj znam da sam svašta naškrabala alli me jako strah naročito zbog djecice jer ih nemam gdje poslati obzirom da i stariji ima temp pa ga nece u obdanište a malu povremeno prenese komšinica sebi.. Evo ja sjedim i čekam vaša mišljenja i savjet... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Arhitekti svoje greške pokrivaju mramorom, liječnici zemljom, a žene dekolteom...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Grip, upala pluća..
27.1.2013 15:09:41   
tinkivinki
ne vjerujem da ti se razvila u medjuvremenu upala pluca jer si bila pokrivena s antibiotikom,taj cefabos.a i imala bi temperaturu ponovo.a kasalj je i meni dugo se vukao posle gripe,prvo taj suhi,pa onda sazri.za malaksalost mozda da neke vitamincice ukljucis.

(odgovor članu Pantera.)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Grip, upala pluća..
30.1.2013 22:56:52   
Pantera.
Kašalj me slomi, čas suh čas sa sekretom, a ne želim više nikakve lijekove jer još dojim bebu user posted image user posted image jel ima nešto na biljnoj bazi da se smije osim čaja popila sam ga litrima user posted image user posted image što je najgore mislimda mi se zbog kašlja povremeno zavrtoglava jel se tebi to dešavalo?? joooj samo da prodje user posted image user posted image

_____________________________

Arhitekti svoje greške pokrivaju mramorom, liječnici zemljom, a žene dekolteom...

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Grip, upala pluća..
30.1.2013 23:10:11   
tinkivinki
ne znam jesi probala med da uzimasuser posted image .a ima tih narodnih recepata sa crvenim lukom,mislim da to smijes i kad dojis.za suhi kasalj kazu limun posoljen da je dobar.evo i ovo mozes probati

(odgovor članu Pantera.)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Grip, upala pluća..
30.1.2013 23:13:01   
tinkivinki
evo ovo mozes probati za kasaljhttp://www.google.ba/url?sa=t&rct=j&q=sirup+protiv+kaslja+od+suvih+smokvi&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDIQFjAB&url=http%3A%2F%2Fzadovoljna.dnevnik.hr%2Fclanak%2F%2Fzdravlje%2Fsami-napravite-ukusan-lijek-protiv-kaslja.html&ei=nZoJUYCnBsnbsgbw5oDwDA&usg=AFQjCNG6iNTtAe2dFcSH4z-rK--8PNMJ0A.jesi isla na kontrolu,ako se lose puno osjecas otidji da ti poslusaju pluca

(odgovor članu Pantera.)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Grip, upala pluća..
30.1.2013 23:13:11   
Pantera.
Meda sam pojela skoro pola tegle sama kako sam bila bolesna user posted image user posted image a luk krkam u salati... hajd valjda prođe mada evo čitam da s eposle gripe simptomi još dugo povlale... user posted image user posted image odoh ujutro opet dr da vidim ta je ovo ovoliko da kaljem... nadam se nita opasno user posted image user posted image jer ako moradnem opet izdajati mlijeko zbog tableta ne znam kako cu...

< Poruku je uredio Pantera. -- 30.1.2013 23:14:55 >


_____________________________

Arhitekti svoje greške pokrivaju mramorom, liječnici zemljom, a žene dekolteom...

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Grip, upala pluća..
31.1.2013 10:30:42   
dijete prirode
recept protiv kašlja:

isjeckati glavicu crnog luka
preliti je sa kašiku-dvije meda, sve dobro promiješati, i sačekati petnaestak minuta da luk pusti vodicu.
izdvojiti kašikom vodicu, skrnuti i gotovo!




(odgovor članu Pantera.)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Grip, upala pluća..
1.2.2013 9:39:51   
Fleks
Izgleda da je zavladala gripa, svi su oko mene bolesni, cuvajte se..user posted image

(odgovor članu dijete prirode)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Grip, upala pluća..
5.2.2013 13:37:44   
Pantera.
ovo je grozno... svi koje poznajem su fasovali grip user posted image user posted image djeca, staro, mlado... čak i ospice...užas!!!

Mi hvala Bogu pregulili samo još kašlja da se riješimo...

_____________________________

Arhitekti svoje greške pokrivaju mramorom, liječnici zemljom, a žene dekolteom...

(odgovor članu Fleks)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Grip, upala pluća..
6.2.2013 10:32:55   
Fleks
I ja sam se razbolila user posted image ali poslije velikih doza c vitamina, meda, limuna i caffetin cold sam bolje..nisam pobornik hemije, al sam bila primorana..

(odgovor članu Pantera.)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *