|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Deterdženti za mašinsko pranje suđa
28.12.2008 16:44:21   
MELLI
Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Koje deterdžente ili tablete koristite za pranje suđa u vašim mašinama?
Ja sam dosad koristila "calgonit" tablete, ali sam nedavno vidjela "dish"(dita-Tuzla),koji je dosta jeftiniji, pa me zanima, da li ga je neka od vas probala i kakva su vaša iskustva. 
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
28.12.2008 16:46:12   
Nunichi
I ja sam vidjela te iz Dite,ali nisam probala. Bas i mene zanima kakve su,ajmo zenice kupuje li ko domace? user posted image

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
28.12.2008 16:48:45   
MELLI
Nunichi, pa ti tuzlanka, a nisi probala.user posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
28.12.2008 21:02:36   
lejlašh
Uzimala sam ja dish  i nisu lošeg kvaliteta, a meni su lično najbolje somat tablete, a povoljnije su od calgonita

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
28.12.2008 23:49:56   
batterfly
IZVORNA PORUKA: lejlašh

Uzimala sam ja dish  i nisu lošeg kvaliteta, a meni su lično najbolje somat tablete, a povoljnije su od calgonita


Potpuno identicno,s tim da sam prvo koristila "calgon" i par puta nisam bila zadovoljna ..ili je prejak ili...uglavnom sam primjecivala da mi case previse izbjeli,kao da ostane deterdzenta po njima i nekako se ruzno osjeti pod rukom,onda sam presla na "somat" i bila prezadovoljna,e sad kako su se pojavile ove nase,odlucila sam da njih probam...Tek sam 2x oprala sudje i nisam do sad otkrila da ne valjaju!!!

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
28.12.2008 23:51:23   
Anoniman
meni su najbolje u DM-u i najjeftinije. Najskuplje su im 40 komada 9 KM, a ima i 60 komada 9 KM. Ja sam isprobala sve njihove vrste i sve su super, ali licno preferiram one koje imaju i so u sebi. Peru kao i ostale a duplo jeftinije

(odgovor članu lejlašh)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
29.12.2008 0:12:20   
camm
jadna majko dobro je pa nemam masinu za sudje
ala bi glavu mucila s tim tabletamauser posted image


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
29.12.2008 0:20:42   
stella
user posted image Cam,ista situacija,a kanim se vise od pola godine da je kupim,sudje mi na glavi stojiuser posted image Nisam ni oprala kako treba a ono vec nova tura cekauser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
29.12.2008 1:13:34   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: MELLI

Nunichi, pa ti tuzlanka, a nisi probala.user posted image



Ma slaba sam ti ja MELLI sa ovim domacim proizvodima...al stvarno za neke stvari samo djaba placamo dobre reklama,al sta cu ko fol provjereno dobro,pa hajd da se uzme,budalastinja. Bas cu uzeti i ja ove nase da se proba...

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
29.12.2008 9:18:47   
andji
ja uopšte nemam problema sa tim tabletama,gori bi mi problem bio da nemam svoju pomoćnicu,pa na sve i sudje da perem,uzimam REINEX(Geschirr-Reiniger) tablete,odkako imam mašinu,dodje ih 40kom. i košta oko 10km,super su,ne ostavljaju bijele mrlje,zadovoljna sam......prije bi se odrekla tv-a nego mašine za sudje,kad imam prljavog samo slažem u mašinku i čekam da se napuni pa da uključim,tako da je kuhinja uvijek čista

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
29.12.2008 13:21:03   
nikka
I ja sam isprobala dosta tabetica,ali svakoj trebaju dodaci poput soli ili sredstva za ispiranje odnosno sjaj jer mi sama perilica upali lampicu za sol otprilike u 2mjeseca a pokazivač sredstva za ispiranje svako 4-5 pranje.
Zato se i ja odlučujem za jeftinije tablete.


(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
29.12.2008 13:31:37   
Blue rose RR
Ja ne koristim tablete, nego kupujem deterdžent od "Calgonit-a" u stvari i on i sjaj i sol su od istog proizvođača.
I prezadovoljna sam .

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
29.12.2008 13:42:48   
Anoniman
ma kad vidim neke teme, onda shvatim da sam i ja rob reklama... otkad znam za masinu samo kupujem calgonit tabletice i ubijedjena sam da su najbolje. A kako znam ako nisam ni probala druge? Jedino, da su najskuplje, u to se ne trebam uvjeravati!
A znate sta sam neki dan vidjela... Bili smo kod prijatelja na veceri i poslije je zena stavila sudje da se pere i unutra nasula deterdzent za pranje i jos ulila malo sirceta, vjerovatno za sjaj, ali mogu vam reci da to nije lose skontala!

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
29.12.2008 13:44:56   
nikka
Vjerujem da će sirće dati sjaj posuđu a dali će štetiti periliciuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
29.12.2008 13:47:28   
Anoniman
pojma nemam, nisam o tome razmisljala, a nisam je nista ni pitala, bilo mi cudno... tek se sad sjetih kad vidjeh temu...

(odgovor članu nikka)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
29.12.2008 13:50:06   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Ja ne koristim tablete, nego kupujem deterdžent od "Calgonit-a" u stvari i on i sjaj i sol su od istog proizvođača.
I prezadovoljna sam .


Isto ovako!!!!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
29.12.2008 15:11:05   
Ilhana RR
Ja koristim Finish prasak, tablete MRZIM a i nisu ekonmicne... Finish kanister mi moze biti jedan godisnje, a ja perem dva puta dnevno jer u nju stavljam i serpe... i sjaj isto koristim Finish-ov ili kad odem u jednu prodavnicu (Ullared, ove u svedskoj znaju za tu sto posto) onda uzmem tamo tog sjaja jer je 2 km a super... uglavnom super pere sa ovim sredstvima...

Zaboravi reci, mjericu od Babymil/Hipp koristim kad stavljam, dvije mjerice i taman...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
29.12.2008 15:23:18   
majki
Ja trenutno koristim DM-ove (pak. 40 kom) i prezadovoljna sam jer imaju sve što treba u sebi i operu mi sve da blista, a ja stavljam i šerpe u mašinu. Neki dan sam kupila i njihovo sredstvo za pranje mašine i sad mi mašina miriše, a i odvodi, osjeti se da su sve naslage masnoće nestale.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
29.12.2008 20:04:21   
Lorna
Ja koristim Electrasol tablete, sjaj i sredstvo za ispiranje. Osim ovoga, "pomazem" svojoj pomocnici i tako sto joj jednom mjesecno (svakog 1. u mjesecu) dam kupku od sirceta. Probajte ovo, vidjecete kako masina bolje pere poslije:
Upalite praznu masinu (bez pretpranja, znaci odmah na ono glavno pranje)  i pustite da uzme vodu. Kad uzme vodu nalijte obicno sirce (bijelo, ne vinsko) na dno masine, znaci ne u onu kadicu za deterdzent vec dole na dno, i zatvorite masinu i pustite da zavrsi ciklus (iskljucite susenje). kad opere, ostavite otvorena vrata masine da se isusi. sirce otkloni naslage kalcijuma  i masina puno bolje i ljepse opere sudje, a miris sirceta se ispari ubrzo.
(ja stavim dosta sirceta, oko litra, mada nekad i manje, jer mi se cesto desi da nema bas cio litar)

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
29.12.2008 20:06:51   
beni29
Bravo za savjetuser posted image user posted image user posted image  Imada probam. Ja koristim Calgonit tablete i ovdje imaju posebno sredstvo koje ciscenje koje se stavi u masinu i cistim je jednom ili dvaputa mjesecno ali probat cu sa sircetom.

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
29.12.2008 20:39:14   
Lorna
I ovdje ima tih sredstava za ciscenje masina, i ja sam ih isprobala, ali meni je isto kao sirce, samo sto je 5x skuplje. Ako pogledas deklaraciju tih sredstava vidjeces da je sirce glavni sastojak. ma ja inace koristim puno sirce za ciscenje po kuci, znas kako soda bikarbona i sirce usjaje slavine...

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
29.12.2008 21:11:41   
Nunichi
E Lorna bas cu probati tu tvoju kupku za snahu. user posted image
Samo ne znam kako, smijem li nasuti sirce i upaliti je,jer meni su tipkice unutra,kad je zatvorim ne vidim ih vise,pojma ja nemam kad ona primi vodu. user posted image user posted image
Moracu nesto skontat s tim sircetom. user posted image

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
30.12.2008 2:20:09   
Lorna
Nunichi, najbolje ti je onda da je ukljucis i nakon 20-ak minuta (kad vec znas da uveliko pere) otvoris vrata i naspes sirce dole po dnu masine. Nista mi drugo ne pada napamet. Pozz i javi je li uspjelo

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
30.12.2008 9:33:02   
Nunichi
Upravu si.Nema druge nego tako probati,javicu jesam li uspjela.  user posted image

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Deterdženti za mašinsko pranje suđa
5.1.2009 15:20:32   
hanabanana
KOristim Apta 5 in 1, uzimam ih u Interexu, košaju oko 8 KM i ima ih 32 komada.
Ne treba dodavati sjaj, ja nikada nisam dodala.
A sol stavljam kad me mašina opomene.
Peru odlično.

< Poruku je uredio hanabanana -- 5.1.2009 15:21:26 >

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *