|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Slijepo crijevo
18.2.2009 21:41:12   
Ilhana RR
Molim moderatore da stave pod tacan podforum... ja nisam mogla naci zdravlje...

Kakve simptome se imaju kad je u pitanju slijepo crijevo?

Ja evo nisam nesto najbolje i sve vise i vise me boli na desnoj strani... i nasla sam na netu malo, imam neke od simptoma...

to jest boli me tacno gdje i jeste slijepo crijevo, muci mi se i kad mokrim boli me isto tacno gdije je slijepo crijevo...

kakvi jos simptomi imaju?

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Slijepo crijevo
18.2.2009 23:03:12   
Anoniman
sljedeci put ukucas u trazilicu bio koji pojam i otvorice ti se ne samo teme, nego i PDF-ovi ako postoje s tim imenom user posted image

a sto se tice s.crijeva:
mene je stomak tolko bolio da se nisam mogla ispraviti normalno i bilo mi je muka non stop
kad legnes na ledja i pritisnes dio gdje ti je s.crijevo uzasno boli

ako su sumnjas na to, obavezno provjeri kod dr-a jer se s tim nije igrati, moze u najgorem slucaju doci do puknuca, a onda ti ne gine 15 do 20 dana intenzivne njege u bolnici, ciscenje, zasivanje i sl... inace sve bude gotovo za jedan dan kad se radi normalna operacija

< Poruku je uredio Dina RR -- 18.2.2009 23:34:15 >

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Slijepo crijevo
18.2.2009 23:10:21   
dinaa
Ako jos imas povisenu temperaturu i bol ti ide u desnu nogu tj.koci je ili kad je savijes prema stomaku jace te boli idi odmah doktoru i provjeri,nije se s tim zezati.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Slijepo crijevo
19.2.2009 0:46:53   
juni
Ja sam operisala slijepo crijevo, bolilo me je na desnoj strani uzasno i imala sam temperaturu. Sjecam se, da se ne bih derala sam pjevala od boli. Sve je proslo ok, nije se desilo puknuce. Ostala sam u bolnici 7 dana.
Ali znam dosta slucajeva gdje nije bila potrebna operacija.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Slijepo crijevo
19.2.2009 1:10:02   
Okarica
Mene je stomak toliko bolio da nisam mogla da lociram bol, a povraćala sam toliko da više nisam imala šta povratiti. Hvala Bogu, u bolnicu sam stigla na vrijeme, odmah su me operisali. Ne sjećam se koliko sam ostala u bolnici, znam samo da sam kod kuće dugo ležala.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Slijepo crijevo
19.2.2009 7:59:51   
mamy Sabina
Jaka bol pretežno s desne strane,koja se reflekuje u nogu,takav pacijent nogu najčešće ne može saviti u koljenu i privući prema stomaku.
Bol se može javiti u predjelu čitavog stomaka,može biti praćena povraćanjem
Temeratura je povišena,a razlika između rektalne i axilarne  je najčešće veća od 1c
U laboratorijskoj obradi uočavaju se povišeni leukocititi
Mada i urinarne infekcije,kao i neki ginekološki problemi mogu davati slične simptome
kao kod aktiviranog slijepog srijeva.
Nego ako nije bolje imaš temp,javi se doktoru,barem da te pregleda
uradi nalaze


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Slijepo crijevo
19.2.2009 10:22:23   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Dina RR

sljedeci put ukucas u trazilicu bio koji pojam i otvorice ti se ne samo teme, nego i PDF-ovi ako postoje s tim imenom user posted image



Majke mi pretrazila sam preko toga... i svaki Forum posebno pregledala i fulila... znam da ima zato sam zamolila da premjestite pdf Zdravlje...

Nemam temperaturu nit me noga boli... Ovo je isti bol kao sto sam imala kad sam bila trudna u 13 sedmici... i prelezala dva dana u bolnici radi toga jer nisu znali sta je bilo...samo sto ovaj put me boli kad mokrim ili kad sjedim... Ovde vecinom pogadjaju jer im je skupo da urade neki pregled... da nisam bila trudna tada nebi nikad uradili ultrazvuk slijepog crijeva i bubrega...

Prosli put su mi rekli da sam nadrazila organe kad sam kasljala jer sam bila prehladjena i jedva disala... ali sada nit sam prehladjena nit ista... samo mi najednom doslo kad smo bili kod mojih neku noc...

Hvala svima za odgovore, ostaje mi da vidim hocu li imati temperaturu i dal ce me noga boliti... nadam se da nece...




_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Slijepo crijevo
19.2.2009 12:39:01   
mamyca
Ja sam imala takve simptome kad mi je bilo negdje 13,14 godina,i otisla sam u bolnicu,rekli mi nadrazaj slijepog crijeva,i onda bila dogovorena za operaciju,medjutim,bol je sama nestala,dali je to bilo od straha prema doktorima,niko ne znauser posted image .Znam samo da su me posmatrali jos dva dana,srecom nije bilo potrebe za operaciju.
Ilhana je li ti sada bolje?


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Slijepo crijevo
19.2.2009 22:03:03   
akica b
IZVORNA PORUKA: juni

Ja sam operisala slijepo crijevo, bolilo me je na desnoj strani uzasno i imala sam temperaturu. Sjecam se, da se ne bih derala sam pjevala od boli. Sve je proslo ok, nije se desilo puknuce. Ostala sam u bolnici 7 dana.
Ali znam dosta slucajeva gdje nije bila potrebna operacija.

Isto i kod mene,samo sam ja jos povracala,pa radili nalaze da vide sta je i na kraju to.Javi nam sta bi.pusa



_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Slijepo crijevo
20.2.2009 22:49:16   
Ilhana RR
Hej raja...

Nisam stigla otici kod doktora, Lamija mi se razbolila... sinoc sam svu noc dezurala oko nje pa tako da mi jutros nije bilo ni na kraj pameti da odem doktoru vec oko nje se pobavila... malo je bolje sada, gripa je safatala jadnicu pa jedva dise radi nosa al bolje je kako sam bila u apoteci i sredila malo boljih lijekova... i kuc kuc od drvo puno bolje je...

A ja sam isto fasovala gripom, imam temperaturu citav dan... po malo mi djeluju tablete ali nakon sat ponovo se vrati pa tako da je trpim po 3-4 sata dok nepopijem tabletu... ali prezivljet cu ;)

A sto se tice bola na desnoj strani sve jaci je... pogotovo kad mokrim i kad se nesto rastezem... posto me je safatala ova gripa vjerovatno je to... pricekat cu da me prodje pa da vidim hoce li me nastaviti boljeti...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Slijepo crijevo
20.2.2009 22:55:07   
SelmydZany
Aj,draga moja...bit ce te vi dobro...aBd...Lamija je jaka djevojcica sigurno,pomoci ce i tebi da ozdravis...sve najbolje vam zelim objema,sto brze da nam ozdravite....user posted image user posted image ovo je za vas dvije...

_____________________________

Uvijek i zauvijek...
Nasi
Sara i Omar:-)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Slijepo crijevo
20.2.2009 22:57:58   
stella
Nadam se da cete brzo ozdraviti pusa

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Slijepo crijevo
20.2.2009 23:01:13   
Ilhana RR
hvala! Pusa i vama!!! =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Slijepo crijevo
20.2.2009 23:17:52   
nikita
Drzi se Lamijauser posted image user posted image user posted image user posted image
Drzi se Ilhanauser posted image user posted image user posted image user posted image

Cajeva,voca i tekucine sto vise user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio nikita -- 20.2.2009 23:18:03 >

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Slijepo crijevo
20.2.2009 23:43:37   
Crvena
Ne daj se Ilhana. Pusa za Lamiju.

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Slijepo crijevo
22.1.2010 20:35:05   
Skvo RR
Evo i mene na ovoj temi! Sinoc kasno sam imala grozan "napad"-bolova u stomaku! Na ljestvici - bol od poroda 8, ovaj od sinoc 10! I tako je trajalo 3h od jutros mala bol sa desne strane, otisla na posao, jer sam ranije jutros uradila nalaze sedimentacije i urina, sacekala 2h, nalazi okuser posted image , idem sa posla kod ginekologa nadje mi neke ciste, ne mogu uzrokovati taj bol,user posted image , odem abdominalnom nistauser posted image !

Zaista manje me boli sada (ali boli), ali ne bi volila da se ponovi onaj napad od sinoc, a nisam dobila odgovor od cega mi je sinoc bilo tako tesko!!!!!!!


Samo napisah, da ovo podijelim sa vama!!!!

Uglavnom, lezanje i odmaranje!!!user posted image



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Slijepo crijevo
22.1.2010 20:40:59   
Mya_81 RR
Skvo, želim ti mirnu noć user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Slijepo crijevo
22.1.2010 20:41:09   
mama2009
skvo da nije stomacna gripa, pokusaj sa laganijom hranom, ne opterecavat crijeva.....i caja draga bez secera......cuvaj se i sretno

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Slijepo crijevo
22.1.2010 20:57:44   
leona81
upalu slijepog crijeva prati temp, neizdrzivi bol koja se prenosi s jedne na drugu stranu, povracanje u vecini slucajeva, malaksalost...podsjeca najvise na trovanje pa moguce da doktori pomjesaju ovo dvoje, bar su tako meni, izvozali me cijeli dan po domu zdravlja i kosevu dok nisu skontali da mi se zagnojilo s.crijevo i hitna operacija, srecom neki je dr bio tu na predavanju pa me on operisao i napravio mali rez, lezala sam 15 dana...da sam dosla par sati kasnije moglo je puci i tad bi belaj nastao...kod mene su s.crijevo operisale i mama i sestra, i to sestra samo 3 mj nakon mene




_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Slijepo crijevo
22.1.2010 21:08:00   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: mama2009

skvo da nije stomacna gripa, pokusaj sa laganijom hranom, ne opterecavat crijeva.....i caja draga bez secera......cuvaj se i sretno


I ja kontam da ti nije to... izbjegavaj isto mlijecne proizvode, pokusaj sa bananom ;) Onaj actimel ili kako se vec zove je isto dobar...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Slijepo crijevo
22.1.2010 21:41:31   
Anoniman
a jesu li ti zuc provjerili?

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Slijepo crijevo
22.1.2010 22:10:39   
Anoniman
Izvini Skvo za ovako kratak post maloprije...ali jednim prstom sam tipkala jer sam hranila Andreja...

nego stvarno, neka ti provjere zuc da nemas pijesak (u najgorem slucaju kamen)...A ja ti salljem jedan veliki user posted image i nadamse da je nesto bezveze 

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Slijepo crijevo
22.1.2010 22:16:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Evo i mene na ovoj temi! Sinoc kasno sam imala grozan "napad"-bolova u stomaku! Na ljestvici - bol od poroda 8, ovaj od sinoc 10! I tako je trajalo 3h od jutros mala bol sa desne strane, otisla na posao, jer sam ranije jutros uradila nalaze sedimentacije i urina, sacekala 2h, nalazi okuser posted image , idem sa posla kod ginekologa nadje mi neke ciste, ne mogu uzrokovati taj bol,user posted image , odem abdominalnom nistauser posted image !

Zaista manje me boli sada (ali boli), ali ne bi volila da se ponovi onaj napad od sinoc, a nisam dobila odgovor od cega mi je sinoc bilo tako tesko!!!!!!!


Samo napisah, da ovo podijelim sa vama!!!!

Uglavnom, lezanje i odmaranje!!!user posted image



Moja radna kolegica je imala dva puta slične napade, u toku noći u razmaku od cca 2 mjeseca, i ona kaže, kad nije crkla. Nekako me podsjeća na ovo tvoje.
Na kraju su joj otkrili kamen u žuči i nedavno se operisala.

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Slijepo crijevo
22.1.2010 22:44:26   
acudesa
Skvo, tebe  samo boli, ništa drugo, je li?
Ja sam imala tako užasne bolove kad sam imala trovanje hranom...ali i povraćanje, može biti svašta...držim ti fige da je nešto bezopasno....



_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Slijepo crijevo
23.1.2010 11:27:02   
Skvo RR
Evo danasnje, stanje, lezim, hB dosta manje boli, malo mi se javilo temperature, ali cini mi se da ide na bolje! Hvala vam drage na podrsci!
Jutros sam morala uraditi i test na trudnocu, jer je bila sumnja na vanmatericnu! Hvala Bogu bio je negativan!

Ljubim vas sve!


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *