|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   maksimalno sam razočarana
25.7.2010 14:08:38   
emy24
eh drage moje evo i mene,odmah da kazem da sam prvo razocarana a zatim bijesna,kao sto mnoge znate udata sam,imam sina,radila sam na par mjesta tako da sam i prikupila par godina radnog staza,iskustva imam,komunikativna sam,znaci vecinu uslova za posao ispunjavam,ali na zalost ja NEMAM nikakve stele.Bila sam sa mamom na odmoru prosle sedmice i u pola odmora zvoni meni mobitel,ja se javim kad zovu me iz Fisa,na razgovor za posao,ja prvo pomislim neko se igra sa mnom,kad ono ozbiljno mi govore da se javim u petak u 9sati na razgovor,i drage moje ja prekinem ljetovanje i pravac za Vitez,dosla na razgovor ima nas vec fin broj,ali ja se nadam user posted image user posted image user posted image ,uđem u kancelariju ispricam svoju biografiju i kazu mi da cu biti pozvana,ja iscekivam kao ozeblo sunce,nadam se mobitel mi stalno pri ruci,kad subota zovu oni mene,da mi jave da nisam primljena i da mi zele vise srece drugi put,bez ikakvog objasnjenja,ja sam se prvo osjecala nekako beskorisno,ljuto,ma sve mi se sastalouser posted image user posted image user posted image ,kad danas saznajem da mi sve koje smo bile na razgovoru ni jedna nije primljenja nego je samo gazdarica dosla sa spiskom zena koje ce se primiti bez obzira dali one imaju iskustva ili ne,i tako sam drage moje htjela da podijelim iskustvo sa vama,jer je ovo stvarno zalosno sta se kod nas radi,i samo ne znam gdje ide ova drzava i dali ce ikad prestati ovakav nacin zaposljavanja,ja nemam nikave stele a bez obzira na iskustvo sjedim u kuci dok mi neka koja nema poima prvo o ponasanju,kad je upitam za pomoc recimo gdje se nalaze neke sitnice ona meni kaze TAM DOLE,ILI ja joj se fino obracam a ona se pravi da me ne cuje i jos molimte lijepo pjeva...ma da se ranisuser posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 29.7.2010 1:07:35 >


_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
25.7.2010 14:16:42   
Hanady RR
žao mi je za ovakvo iskustvo...ali ikreno kada će prestati ne znam ni ja nit ni a ni sami rukovodioci ove države.user posted image

Jako puno je nezapolenih...na burzi rada ponuda je ogromna...l+kvalifikacije kao vrijednog radnika nikome više nisu bitne...sve je diskretitovano i sve je teže i teže....

štele i štelice ...e krivi smo i sami za njih.....
koliko je nas našlo posao bez da je imao nekoga ili nešto da mu pomogne....

ja svim srcem mrzim štele al sam svijesna da bez njih teško i običan papir u opštini možeš više izvaditi a kamoli naći posao.

Žao mi je što si se ovako razočarala ali ono što te neubije neka te ojača.....



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
25.7.2010 14:19:07   
Dida79
Emy na zalost kod nas je tako,za sve ti treba stelauser posted image

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
25.7.2010 14:19:30   
emy24
ma znam i sama da smo najvise mi obicni ljudi krivi,ali sad nije bitna samo stela nego jacina te stele i na kakvoj je funkciji,tako se osjecam beskorisno a znam da bih obavljala taj posao bez greske ali nadati je se valjda me zovnu opet za pet godina,koliko sam cekala i na ovaj poziv

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
25.7.2010 14:26:18   
Dida79
nemoj emy tako lako odustajati,pa nisu oni valjda jedini u tvom gradu koji traze radnike...pokusaj na jos nekom mjestu

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
25.7.2010 14:29:35   
koka i po
IZVORNA PORUKA: emy24

eh drage moje evo i mene,odmah da kazem da sam prvo razocarana a zatim bijesna,kao sto mnoge znate udata sam,imam sina,radila sam na par mjesta tako da sam i prikupila par godina radnog staza,iskustva imam,komunikativna sam,znaci vecinu uslova za posao ispunjavam,ali na zalost ja NEMAM nikakve stele.Bila sam sa mamom na odmoru prosle sedmice i u pola odmora zvoni meni mobitel,ja se javim kad zovu me iz Fisa,na razgovor za posao,ja prvo pomislim neko se igra sa mnom,kad ono ozbiljno mi govore da se javim u petak u 9sati na razgovor,i drage moje ja prekinem ljetovanje i pravac za Vitez,dosla na razgovor ima nas vec fin broj,ali ja se nadam user posted image user posted image user posted image ,uđem u kancelariju ispricam svoju biografiju i kazu mi da cu biti pozvana,ja iscekivam kao ozeblo sunce,nadam se mobitel mi stalno pri ruci,kad subota zovu oni mene,da mi jave da nisam primljena i da mi zele vise srece drugi put,bez ikakvog objasnjenja,ja sam se prvo osjecala nekako beskorisno,ljuto,ma sve mi se sastalouser posted image user posted image user posted image ,kad danas saznajem da mi sve koje smo bile na razgovoru ni jedna nije primljenja nego je samo gazdarica dosla sa spiskom zena koje ce se primiti bez obzira dali one imaju iskustva ili ne,i tako sam drage moje htjela da podijelim iskustvo sa vama,jer je ovo stvarno zalosno sta se kod nas radi,i samo ne znam gdje ide ova drzava i dali ce ikad prestati ovakav nacin zaposljavanja,ja nemam nikave stele a bez obzira na iskustvo sjedim u kuci dok mi neka koja nema poima prvo o ponasanju,kad je upitam za pomoc recimo gdje se nalaze neke sitnice ona meni kaze TAM DOLE,ILI ja joj se fino obracam a ona se pravi da me ne cuje i jos molimte lijepo pjeva...ma da se ranisuser posted image user posted image user posted image user posted image




Sto puta mi se desilo ovo što je tebi.
Ja sam svjesna da bez štele u ovoj državi nemožeš opstati,ali ne brini...ničija nije do zore

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
25.7.2010 14:34:08   
amdi
Ja znam za jednu curu iz Brčkog, da ne pričam pojedinosti- cura je izvanredna, diplomirala sa 19 g., nagrada se nadobijala na takmicenjima, dobila plaketu grada Zagreba itd....da bi otisla u svoj rodni grad da doprinese razvoju BiH i ne prime je iz nekog nepoznatog razloga, naravno primili su nekog ko nema veze s tim poslom ali ima STELU...zalosno, ali takva nam je drzava na svim poljima. Sad, za nju je bolje da ide iz ove usljive drzave jer su joj dokazali da nije pozeljna.

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
25.7.2010 14:35:18   
emy24
ma ne odustajem ja lako,nije ni meni ovo prvi put,ali Vitez je mali grad pa sve ostale firme naspram Fisa ne izdrze dugo,ali kazu ko ceka taj doceka,abd ja se nadam jednom finom radnom mjestu i molim dragog Boga da se tu zaposlim,a kad se zaposlimabd eh onda cu da budem sretna i da uzivam,ali sve je podnosljivo dok smo zdravi...to mi je najbitnije....da mi je dijete zdravo i sretno sa svojom mamom,a posla ce biti uvijek

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
25.7.2010 14:39:13   
koka i po
Gledaj na svoj položaj sa malo više optimizma biti će ti lakšeuser posted image

Ja recimo u ovakvim situacijama znam da kad mi nešto propadne, da me sigurno čeka i sljeduje nešto bolje od ovog prvoguser posted image

Pokušaj i ti tako razmišljati i na kraju ćeš vidjeti da je zaista takouser posted image

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
25.7.2010 14:45:28   
emy24
ako Bog da nadam se,nisam valjda toliki peh ,a nadam se da nisam samo mi fali malo vise optimizma i samopouzdanjauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
25.7.2010 14:49:10   
dacy
Emy moja, da te malo utješim. Ja sam radila tamo 2 god. i bilo mi super. Moram priznati da sam posao dobila bez ikakve štele, isto kao i ti sam išla na razgovor s tim da su mene odmah sutradan zvali da mi kažu da sam primljena.
Uglavnom, radila i bilo mi lijepo...e a kada sam trebala otići na trudničko zovnu me i kažu: Evo tebi tvoja radnička knjižica, pa kad ti istekne trudničko javi se da se dogovorimo kada ćeš se vratiti. I tako prošlo trudničko i ja se javim, kažu mi počinješ tad i tad. Par dana prije povratka ja nazovem šeficu da se čujemo i da još jednom sve dogovorimo. Ona mi kaže da je došlo do promjene plana i da im netrebam user posted image . Ja ostala paf. Kažem mužu zamisli da sam se ja spremila došla na posao, a oni me vrate. Pa ja bih propala u zemlju. Iako bi više trebalo njih biti stid što mi nisu javili. I tako ti je to. Osječala sam se ko zadnje gov..
Sve to dođe i prođe, u svakome zlu ima nekog dobra, a što se mene tiće da su me vratili ne bih nastavila studirat i evo sad ne bih tražila posao kao prof.matematike i informatike, nego bi još bila tamo i slušala traćanja, podmetanja...
I još nešto veoma bitno, ja im netrebam a na mome mjestu niko ne radi, što više za to radno mjesto još nisu našli nikoga
A ti se nemoj nervirat, posla će biti najbitnije je da ste živi zdravi i da živite u slozi


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
25.7.2010 14:49:54   
scarlett
Eh, šta se meni jednom desilo...(jednom od mnogo puta)

Nisam imala stranačku potporu i nisam dobila posao u školi u kojoj sam već radila iako sam imala i drugih prednosti u odnosu na ostale kandidate. U potrazi za poslom morala sam napustiti grad svog porijekla i otići raditi u drugi grad ca 100 km udaljen, sama bez ikoga, nikoga nisam poznavala, ali eto bila sam još uvijek djevojka i mogla ići i na kraj svijeta za poslom... Bilo je teško, ali eto što Hanady reče, što te ne ubije, ojača te i fakat je tako i to me uvijek drži da se ne predajem i nedaće shvatim kao dio života koje moraju da se dese...

Obzirom da je to bio već početak školske godine, ja sam se prijavila na dosta konkursa, između ostalog i u jedno selo blizu mog rodnog grada, a sada sam već radila u drugom kantonu. Krajem radne sedmice, primijetila sam da sam imala poziv iz svog kantona, pretpostavljala da bi mogao biti posao u pitanju. Ja naravno ne koristim mob. u toku časa, tako da se nisam mogla niti javiti niti uzvratiti poziv. Poslije radnog vremena sam zvala taj broj, ali niko se nije javljao.
Za vikend otišla ja kući kad poziv s tog broja, direktor škole mi javlja da sam imala najveću prednost, ali se nisam javljala na tel. pa su oni radno mjesto s punom normom časova dodijelili mojoj poznanici, a meni ostalo nekih 5-6 časova, pa da vide da li ću ja prihvatiti.

Kulturno sam rekla da imam već punu normu u drugom gradu i da mi ne pada napamet da se vraćam zbog par časova. Bila sam user posted image user posted image user posted image , otkud nekom pravo da me ne obavijesti pismeno i zar ne trebam ja napismeno poslati da odbijam radno mjesto da bi ga oni mogli nekom drugom dodijelitiuser posted image user posted image user posted image
Shvatila sam da je opet u pitanju politička igra, znali su da sam počela raditi u drugom kantonu, jer oni se raspitaju za sve, zvali su me u toku radnog vremena, jer znaju da svaki prof. neće kristiti mob. u toku svog radnog vremena za privatne potrebe.
Bilo mi je jako krivo, jer sam zbog političkih igara, morala otići iz okrilja svoje porodice, ali ... ko mi je kriv trebala sam se politički angažovati i sve bi bilo riješeno... (što mi ne pada napamet ni dan danas)

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
25.7.2010 14:52:53   
scarlett
Negdje sam pročitala: "Kada Bog zatvori jedna vrata, otvori nekoliko prozora" i ja sam se 100 puta uvjerila da je to tako.

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
25.7.2010 15:29:45   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: koka i po

Gledaj na svoj položaj sa malo više optimizma biti će ti lakšeuser posted image

Ja recimo u ovakvim situacijama znam da kad mi nešto propadne, da me sigurno čeka i sljeduje nešto bolje od ovog prvoguser posted image

Pokušaj i ti tako razmišljati i na kraju ćeš vidjeti da je zaista takouser posted image

Zeljela sam ti reci nesto ovako pa da se ne ponavljam..
Uz Boziju pomoc, uspjet ces..Neka se desi ono sto je najbolje za tebe.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
25.7.2010 19:28:08   
emy24
i ja se nadam i molim dragog Boga da tako budeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
27.7.2010 9:25:35   
ledy blue
evo iskoristit cu ovu temu...da iskazem svoje razocarenje...
Naime neki dan u gradu vidi troicu predstavnika ''oruzanih snaga BiH''...vjerovatno zavrsili sa poslom..ali jos uvijek obuceni u vojne uniforme...pijani ko zemlja...ova dvojica malo trijeznijih treceg vuku izmedju sebe.....Jad i tuga user posted image ...na takav nacin blatiti svoju domovinu...


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
27.7.2010 9:34:11   
SailorMoon
Eh ovako da vam se i ja pridruzim na ovo temu:
Toliko sam jos uvjek bjesna da mi se ovo djete toliko uzvrtilo da me strah da nesta nebude.
Moracu malo obsirnije, da me bolje razumite.Zivim vec 18god u Njemacoj ali imam i dalje bosanski pasos. Kada sam se prije 2,5god htjela udati isla sam dole i vadila sve papire za vjencanje. Sve ok, vjencali smo se u Berlinu u obstini. Posle vjencanja kada sam htjela da vadim novi pasos (radi novog prezimena) morala sam vaditi novi rodni list. Rodjak mi je iso dole s mojim intern. Vjencanim listom da mi izvadi rodni. Uzasna vrka je bila, jer oni nisu htjeli da prihvate vjencani list, jer u njemu pise: Prezime prije braka SSSSSS, prezime u braku KKKKKK, rodj. SSSSS.
Ali uz pomoc pravnika dobila sam, sredila pasos i ok.
Medjutim sad hocu da predam papire za Njemacki pasos radi bebe, i oni meni nedaju rodni list. NEMA ME. Uveli me da sam rodjena pod vjencanim prezimenom, ali bez podataka oca i majke. Neznam sta da radim, nesmijem vise putovati a treba mi i rodni list kad se beba rodi.
Ja imam sva ta prijasnja izdavanja rodnog ali oni samo vaze 6 m,jeseci.
Neznam ako ima neki pravnik da mi malo objasni u cemu je promlem i sta da radim.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
27.7.2010 9:54:35   
Hanady RR
Tvoj porblem je u tome što ambasada u Berlinu nije završila tvoju dokumntaciju nakon udaje.

Moraš se obratiti ambasadi i popuniti zahtjev za sređivanje papira u svojoj zemlji. Čini mi se to se plaća oko 60 eura. međutim kada odeš u ambasadu moraš voditi računa o brzini njihovog djelovanja.

Oni moraju tvoj vjenčani list poslati u BiH gdje si rođena...nadležna opština to mora verifikovati te će ti rodni list glasiti na udato prezime pisaće podaci o roditeljima kao i do sada a u napomeni će pisati sklopila brak tada i tada sa tim i tim u mjestu tom i tom. To će biti tvoj validan rodni list koji ćeš moći izvaditi i u BiH i preko ambasade.

Znači sve ovo o čemu govorim nadležna ambasada dužna je da obavi po tvom zahtjevu.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
27.7.2010 10:00:25   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Tvoj porblem je u tome što ambasada u Berlinu nije završila tvoju dokumntaciju nakon udaje.

Moraš se obratiti ambasadi i popuniti zahtjev za sređivanje papira u svojoj zemlji. Čini mi se to se plaća oko 60 eura. međutim kada odeš u ambasadu moraš voditi računa o brzini njihovog djelovanja.

Oni moraju tvoj vjenčani list poslati u BiH gdje si rođena...nadležna opština to mora verifikovati te će ti rodni list glasiti na udato prezime pisaće podaci o roditeljima kao i do sada a u napomeni će pisati sklopila brak tada i tada sa tim i tim u mjestu tom i tom. To će biti tvoj validan rodni list koji ćeš moći izvaditi i u BiH i preko ambasade.

Znači sve ovo o čemu govorim nadležna ambasada dužna je da obavi po tvom zahtjevu.





Eh draga Hanady, to sam vec uradila prosle god. i imam takav rodni list, samo sto vise ne vazi. I sad trazila isti, samo novijeg datuma i od jednom me nema. Nemogu da me nadju. kako to?

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
27.7.2010 10:06:56   
Hanady RR
Gdje si tražila rodni list u Bih ili preko ambasade...

ako si ga tražila u BiH u svojoj opštni rađanja onda mora ambasada ponovo da im se javi ...ti napiši zahtjev i oni a kao dokaz požalji kopiju dokumeta koji je istekao.

a ako si ga tražila preko ambasade opet im se obrati pismeno i pokaži im da su ti već izdali dokument jednom ....pa mora postojati opet.

ja sam svjedokom kako su ambasade aljkave u tom radu....

moja kolegica u švajcarskoj isti je porblem imala i ja sam joj rješvala ovdje ali sam morala biti u stalnom kontaktu sa ambasadom.
recimo kada se udavala tamo ja sam joj odavde morala poslati potvrdu da nije udavana prije....
a sada joj ovdje izdaju rodni list na djevojačko prezime i nema napomene da se ikada udala...tako da bi mi serbez mogli opet istu potvrdu izdat a žena u braku 2 dijece imauser posted image user posted image user posted image

elem prošle godine dokazali smo da je ambasada zakazala...

moraš se obratiti službi koja ti je već izdala rodni list na udato prezime jednom i taj rodni list koristiti kao dokaz....


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
27.7.2010 10:12:17   
SailorMoon
Trazio mi otac u Foci, gdje sam rodjena. Katastrofa ziva. Nista vidjecu, najgore je sto ja nemugu vise da putujem inace bi sjela na avion i gotovo.
Hvala tebi puno u svakom slucaju.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
27.7.2010 10:17:54   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Trazio mi otac u Foci, gdje sam rodjena. Katastrofa ziva. Nista vidjecu, najgore je sto ja nemugu vise da putujem inace bi sjela na avion i gotovo.
Hvala tebi puno u svakom slucaju.


Onda fino pošalji sama zahtjev za izdavanje rodnog lista i pošalji fino kopiju onog koji imaš.

Oni moraju imati tvoj rodni list.

nema šanse da jednom izdati dokument sada ne mogu naći....

kada se obratiš pisemno čuvaj odrezak da si poslala ...oni su dužni u roku od 60 dana da ti pismeno odgovore o istom, pošalju rodni list i uplatnicu ako si dužna da im platiš za vađenje tog rodnog lista.

Možda da pokušaš i nazevoeš ih ...ipak jednom izdat dokument nije mogao tako nestati...
jeli tata tražio dokument na udato prezime i tačan datum rođenja....

mora postojati...
pa nisu te izbrisali, nisi se odrekla državljanstva....






_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
27.7.2010 10:30:11   
SailorMoon
Pa to sam i uradila. Poslala jutros fax s rodnim listom prije vjencanja i onim posle i vjenacini list poslala jer o njemu govore u ovom zadnjem rodnom listu. Fino pise:
Zaklucila brak dana 26.01.2008 u  mjestu Berlin sa XXXX Hajrudinom i pri tome uzela prezime supruznika i na njega dodala svoje prezime tako da ono glasi XXXX. upisamo u maticnu knjigu vjencanih Wilmersdorf von Berlin u godini 2008 pod rednim brojem 31 Foca, 19.05.2008 Dojcilo Matovic.

E sada mi nije ovo tacka jasna: prezime supruznika i na njega dodala svoje prezime - jer nisam dodala svoje, preuzela skroz njegovo

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: maksimalno sam razočarana u ovu nasu drzavu
27.7.2010 11:17:55   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Pa to sam i uradila. Poslala jutros fax s rodnim listom prije vjencanja i onim posle i vjenacini list poslala jer o njemu govore u ovom zadnjem rodnom listu. Fino pise:
Zaklucila brak dana 26.01.2008 u  mjestu Berlin sa XXXX Hajrudinom i pri tome uzela prezime supruznika i na njega dodala svoje prezime tako da ono glasi XXXX. upisamo u maticnu knjigu vjencanih Wilmersdorf von Berlin u godini 2008 pod rednim brojem 31 Foca, 19.05.2008 Dojcilo Matovic.

E sada mi nije ovo tacka jasna: prezime supruznika i na njega dodala svoje prezime - jer nisam dodala svoje, preuzela skroz njegovo

e to je ambasada pobrkala.....

moraš reći ambasadi da pošalje zahtjev za izmjenu podataka u skladu sa podacima iz matične knjige vjenčanih...
u toj knjizi postoji broj porotkola pod kjim set zaključili brak u berlinu....
pod tim brojm čuvajeu se akti među kojim je i potpisan vaš dogovor o prezimenu....

očito ambasada nije dobro odradila posao....

a ovo što si im poslala faxom kod njih postoji...
nema šanse da nešto što su izdali 2008 sada nemaju...naći će....




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: maksimalno sam razočarana
27.7.2010 11:21:48   
SailorMoon
Hvala ti draga puno. 
Ma katastrofa sve. Najgore je sto i ovde ambasada sad radi, sad neradi i svako dnevno samo rade od 9 do 1. Pa ti zamisli te guzve, kad imaju za citavu njemacku samo 2 bosannske ambasade. Ali vidjecu ako nista gleda cu da ovde rjesim s njemackom sluzbom da mi netreba rodni list kad se beba rodi radi tih zbrka.
Hvala

< Poruku je uredio Visnja RR -- 29.7.2010 1:08:59 >


_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *