|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bebe i ljeto
23.5.2008 16:14:38   
bebacha
kako vi planirate izaci na kraj sa bebama ovog ljeta.mislim na vrucine i komarce.kod nas nepostoji ni jedan proizvod protiv komaraca namjenje za bebe.koje kreme protiv sunca koristite.jel neko vidio negdje chicco kremu protiv sunca.

< Poruku je uredio Hanady RR -- 5.5.2010 23:22:49 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: bebe i ljeto
23.5.2008 16:36:32   
nikka
Mi koristimo zaštitnu kremu nivea faktor 30,a kod osjetljivije kože ili skroz malih beba može i 50,a protiv komaraca nisu nam dali ništa s objašnjenjem da je ta kemija opasna za malu djecu.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: bebe i ljeto
23.5.2008 22:43:10   
Blue rose RR
Nisam koristila ništa od preparata za bebe, jer je za mene to malo previše.
Međutim u kući smo dolaskom proljeća na prozor njene sobe postavili mrežicu protiv ulaska bajki i bajkica, tako da smo to na taj način umanjili, ulaske nepoželjnih...a uboda onih van kuće..to se ne može zaštititi u tolikoj mjeri.
Barem ja tako mislim.

A što se tiče sunca...lahane šeširiće na glavu, i pratiti kada je sunce jako, a kada je dovojno za malu bebu.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: bebe i ljeto
23.5.2008 23:06:24   
Nadi
Ma meni se čini kako je hladno, kišovito i vjetrovito ovo proljeće da će i ljeto biti tako i da nam neće trebati nikakva zaštita. user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: bebe i ljeto
23.5.2008 23:35:04   
Blue rose RR
Sve su šanse...ove godine nema pečenih "leđa"...joj kad se sjetim prošle godine-dobro živi ostadosmo.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: bebe i ljeto
25.5.2008 13:39:03   
stella
IZVORNA PORUKA: maryam amina

Sve su šanse...ove godine nema pečenih "leđa"...joj kad se sjetim prošle godine-dobro živi ostadosmo.

ja jos user posted image bila ,pa zamisli al eto sve sam govorila hvala bogu pa ce se hana roditi u septembru pa nemora odmah da se przi

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: bebe i ljeto
26.6.2008 11:10:33   
amdi
Kako vi drage hanume sa vasim bebama, ima li nervoze?
Ja jos moram izlaziti sa bebom u 12.30 po malog u vrtic a nema mi je ko cuvati. Pa se naoruzamo kremama, suncobranimai kapama

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: bebe i ljeto
26.6.2008 11:50:49   
Emina*
Kod mene mali jedva user posted image   user posted image
Juce uvece izasli da prosetamo, i bio je super, veseo i razdragan,
a kad smo usli u stan, odmah je poceo da kmezi, zaista je vruce....
Sutra aBd dolazi klima user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: bebe i ljeto
26.6.2008 12:06:49   
lida
I kod nas je haos.Malo mu mama ohladi sobu klimom dok je on u drugoj sobi jer nešto nesmijem pustiti klimu da puše dok je on u sobi.




_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: bebe i ljeto
26.6.2008 13:33:32   
nikka
Kod nas je u kući ugodno hladno,beba (19mj.)spava po danu od 12 do 15 što mi je idealno zbog vrućine, onda ruča i kupamo se u bazenu ispred kuće2-3 sata,poslije malo u šetnju,večerica, kupanje i krevetac,prilično nam dobro prođe dan s obzirom na vrućinu.

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: bebe i ljeto
26.6.2008 15:20:17   
Suzana
Neko je spomenuo komarce...
Mi zivimo tik pored Miljacke... Najezda komaraca, nema sanse da sprijecimo njihov ulazak i sa mrezama.
Svaku noc u nasoj spavacoj se nadje barem jedan komarac. Mrzim ih iz dna duse, i ne znam kako da sprijecim da mi ne ujedu bebe...
 
Krajem avgusta ili pocetkom septembra imamo u planu otici sa bebama na more. Tada ce im biti aBd 3 mjeseca. Planiram uzeti zastitni faktor 50, slazete li se?
Da li uzeti Niveu, ili mozda platiti vise za Avene ili Vichy?

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: bebe i ljeto
26.6.2008 15:22:54   
triplemama
user posted image
Da li j neko vidjeo ovaj Chicco aparatić protiv komaraca koji radi na principu zvuka i znate li koliko je?


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: bebe i ljeto
26.6.2008 15:23:12   
Suzana
I da, KLIMA (da ne otvaram novu temu)...
 
Negdje sam spomenula da muku mucim sa MM koji zaista jako tesko podnosi vrucinu i u po' zime se ludo znoji... Klima u dnevnoj nam je stalno upaljena i prijatno je.
Bebe ako su u dnevnoj, nisu na udaru klime, ali ja imam uzasan strah da ih "ne uhvati" kada ih proneses kroz dnevnu, da ih onaj odvratni hladni talas ne zapuhne...
 
Navodno pedijatri su strogo protiv klima (da se razumijemo, mi na zadnjem spratu bi crkli da je nemamo i bebama bi bio srklet), sta vi cure mislite?

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: bebe i ljeto
26.6.2008 15:49:34   
Visnja RR
mislim da samo ne treba pretjerivati sa klimom.. ona nije zdrava ni za odrasla ako se pretjerano dugo koristi i ako se temperatura bas spusti...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: bebe i ljeto
26.6.2008 15:57:28   
majki
kod nas je klima isto stalno upaljena i eno curica mi već kašljuca, ali je bez nje stvarno neizdrživo, ne rashladimo previše, namjestimo na 26 stepeni ali je to velika razlika u odnosu na druge dijelove stana, pa od te promjene temperature dolazi i prehlada. Klima je stvarno nužno zlo ali kako  kod nas stan gleda na zapad od ujutro je sunce do večeri a nemože se ni propuh napraviti.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: bebe i ljeto
26.6.2008 16:03:04   
lamka
sto se tiče klima pogledajte njene ventilatore kako su okrenuti
jer znam da se na većini klima mogu promijeniti i ako vam je mala beba u kuci okrenite ih prema plafonu jer smo mi tako uradili a dok nismo svaki dan me glava bolila upravo od klima ali sad je sve ok


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: bebe i ljeto
26.6.2008 19:37:40   
ebru
Sto se tice kreme mi koristimo bubchen kremu sa zastitnim faktorom 50.Uvijek kad idemo vani namazem joj rukice,nogice i lice.
A vrucina je ovdje podnosljiva.Uvijek imamo jednu sobu koja je hladna.Ujutro smo u dnevnom boravku,a popodne u kuhinji i super...
Komaraca i nema user posted image ,a Mona provodi dio dana u ogradici,tako da preko ima mrezica i tako da sam bez brige od bubetina.

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: bebe i ljeto
27.6.2008 0:31:28   
lejlašh
Što se tiče komaraca ja sam primjetila da neće ubosti ako tijelo miriše na nešto, recimo na bademovu krmu, pa praktikujem svake noći da joj  namažem  rukice i nogice. Hvala Bogu, do sada je nijedan nije ujeo, ali zato mene obavezno hoće, i uvijek nađu dio tijela koji nije namazan.
A što se kreme za sunce tiče- mi koristimo Avonovu kremu, faktor 30, na moru ćemo, akoBogda, koristiti SPF 50. Merjem je već dobila bojice, inače ima taman ten (na tetku), pa lako crni, što mi je jako drago.
Ja muku mučim sa znojenjem i vrućinama, a klima ne dolazi u obzir, mislim da nije zdrava za bebu, a ni za nas. Zato ratujem sa mužem, on je za to da je ugradimo.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: bebe i ljeto
27.6.2008 8:37:51   
bebacha
neznam zasto ste protiv klime.ona nije stetna za bebe samo ako nije direktno u nju.mi je jos nismo ugradili i muku mucim s Ajlom.nervozna je i slabo spavam.a kad je odnesm kod mame a oni imaju klimu bas se super naspava

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: bebe i ljeto
28.6.2008 23:50:46   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: triplemama

user posted image
Da li j neko vidjeo ovaj Chicco aparatić protiv komaraca koji radi na principu zvuka i znate li koliko je?





To je najveca glupost nista ne pomaze isto ko i plavo svijetlo koje jih sprzi, baram kod mene ne.Sta je dobro Soventol Gel 2% od Rentschler Arzneimittel GmbH
Sastojci  
  • Bamipin lactat - 20 mg
  • Bamipin - 15,14 mg




Ako ima to dolje u apotekama kupit, ako ne pitaj ima li ista slicno ili fenestil gel isto u apoteci




(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: bebe i ljeto
28.6.2008 23:54:51   
suncan_dan
A za suncanje kosristim nivea 50+(na pumpanje , crema je plava, da se bolje vidi, dali je sve nakremato), i mogu vam rec da je super

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: bebe i ljeto
29.6.2008 1:10:06   
triplemama
IZVORNA PORUKA: semi83
To je najveca glupost nista ne pomaze isto ko i plavo svijetlo koje jih sprzi, baram kod mene ne.Sta je dobro Soventol Gel 2% od Rentschler Arzneimittel GmbH
Sastojci  
  • Bamipin lactat - 20 mg
  • Bamipin - 15,14 mg

Ako ima to dolje u apotekama kupit, ako ne pitaj ima li ista slicno ili fenestil gel isto u apoteci



Fenistil ima sigurno ali to nije protiv komaraca nego poslije uboda.  A Soventol je li on protiv ili poslije uboda?

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: bebe i ljeto
29.6.2008 12:51:31   
suncan_dan
Fenestil i soventol je poslije uboda.ima i autan, al ja mislim da je on tek za dijecu od 3g. 

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: bebe i ljeto
7.8.2008 20:45:50   
Suzana
Tema bebe i ljeto - zanima me da li je OK bebe malo staviti u morsku vodu, konkretno, mislim na kvasenje nogica i sl.
Pocetkom septembra planiramo aBd na more, mojim sinovima ce biti 3 mjeseca, pa se nadam da je u redu malo ih skvasiti i zabaviti ih? user posted image

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: bebe i ljeto
7.8.2008 20:49:41   
mamina cura
Problem nije u kvasenju, to je super, problem je u temp vode koja je dosta niza od one na koje su bebe navikle i kad ih mame stave u vodu pocnu da placu. Moj ti je savjet, po mom iskustvu, da kupite mali bazen u koji cete stavljati morsku vodu i koja ce se brzo ugrijati i da ih kupate tu na plazi. Moj Timur je isao sa tri mjeseca na more i kupao se i dojio i presvlacio i spavao na plazi. Od mora mu je bilo jako hladno. Inace jako voli vodu odmalena i ne mozemo ga izvaditi iz morauser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *