|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 14:20:40   
M kao Mama
Moja vječna inspiracija, KCU Koševo, drage moje jednostavno imam potrebu da podjelim ovo s vama, prošle sedmice moja djevojčica je primljena u bolnicu Koševo, Odjel Pedijatrije, na svu sreću izašle smo nakon dva dana, ali uslovi u kojima su bolesna djeca i njihove majke, ostaće mi duboko urezani u sjećanje dok god sam života. Ne mogu da vjerujem da u 21. vijeku i zemlju u koju sa svih strana dolaze razne donacije, nije se sutanju bilo proteklih godina uraditi nešto po pitanju da majake koje su isekirane i slomljene od brige 24 sata provode na plastičnoj stolici, da Vam ne pričam kakav je WC i sve ostalo. Niko ne traži hotel sa pet zvjezdica, ali osnovni ljudki uvjeti, zar je to nešto previše. Sa nama u sobi je bila majka koja se 14 dana porodila, a već je sedam dana u bolnici, možete li zamisliti kako je bilo njoj da pored svih muka, onako sječena i šivena 24 sata sjedi.

STRAŠNO ! 
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 14:28:00   
majki
Mi (moja kćerka i ja) smo ljetos provele pet dana na pedijatriji na koševu, bila sam užasnuta uslovima, majke su spavale sa bebama u dječijim krevetima, ili su presjedie na stolicama po cijelu noć. Čistoća wc-a je ravna nekoj birtiji. Bilo je ljeto a nas je bilo 14 u jednoj sobi, sva su djeca bila na kisiku, što zbog bolesti što zbog manjka zraka. Nisam imala zamjerki na rad sestara i doktora ali uslovi su ispod nule.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 14:36:28   
M kao Mama
Za ta dva dana koliko sam gore provela, sto puta sam rekla, Bakire gdje si (mislim na Hadžiomerovića i 60 minuta) da raskrinkaš ovu zločinačku organizaciju, pričaju Gaši ima oko sebe zločince, ma Bogami menadžment Koševa je veća zločinačka od Gašija, ja samo kažem ne do Bog nikome da ode gore, a ti majki znaš o čemu pričam

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 14:52:35   
Gigana
strašno, vidjela sam i ja to gore kad smo Vedadu radili pretrage.  Ja ću samo reći: "Nedaj Bože da im u šake padnem!"

Ono je bruka i sramota, i ne samo na pedijatriji, već i na ostalim klinikama.  Snaha mi gore radi i znam iz njenih priča kakva je situacija.  Kaže, nedaj bože da im u noći crkne sijalica u operacionoj sali.  Morali bi pisati nalog za kupovinu sijalice i čekati do jutra, jer nema dežurne osobe koja bi se za to pobrinula.  Kaže da im je administracija ravna katastrofi i ja joj vjerujem, jer se to vidi čim dođeš gore.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 15:30:22   
Crvena
Boze sacuvaj, samo da su nam djecica ziva i zdrava, pa da sto manje posjecujemo te"jazbine" . Mama alma nadam se da je tvoja curica sada dobro. Pusa za malu slatkicuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 15:47:19   
M kao Mama
Hvala na pitanju bolje je Bogu hvala, ali vjerujte mi ne mogu prestati misliti na onaj odjel, uslove, sve ostalo, kabinet generalnog, i sve priče koje se vežu za njega, a koje se nemogu dokazati, korumpiranost ljekara, i sve što ne valja, a što vrlo dobro opstaje

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 15:57:31   
Amrino
Zene sta mislite da organizujemo neku peticiju pa da saljemo i ministarstvu zdravstva, i novinarima...svima koji mogu nesto da urade...
Vjerovatno necemo nista postici ali bolje i to nego samo uprazno pricati...poslije se mozemo tjesiti da smo bar pokusale...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 16:12:33   
ElmaB
Dobra ideja, podrzvam u potpunosti!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 16:36:05   
SANELA2007
i ja se slažem ako su bebice kao i njihove mame silom prilika primorane da provode par dana gore,onda im treba i pružiti svu potrebnu pomoć,ako ništa drugo onda bar malo više higijene



_____________________________

MAMIN PRINC SE RODIO 05.05.'08

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 17:10:58   
Anoniman
meni je prijateljica pričala da je neki dan tri dana ostala sa bebom gore, na plastičnoj stolici!!! I da je dvije noći provela naslonjena na dječiji krevetić da bi se treću na 15min ugurala u dječiji kravetić samo da leđa ispruži, jer se ukočila sva bila...user posted image

(odgovor članu SANELA2007)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 17:33:30   
Mrva
Potpuno podrzavam prijedlog i stojim na raspolaganju za pisanje, slanje ili bilo koji drugi vid pomoci za nase bebice i njihove mame! 

_____________________________

Lovely

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 17:43:56   
azra
Ija upotpunosti podržavam ovu ideju user posted image user posted image user posted image user posted image . Daj bože da nijedna od nas neleži gore! Možemo makar peticiju pisati računaj te na mene

_____________________________

mala princeza 12.06.2008
mali princ 11.02.2011

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 17:44:24   
mamyca

IZVORNA PORUKA: ElmaB

Dobra ideja, podrzvam u potpunosti!user posted image


Potpisujem.user posted image


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 18:02:25   
batterfly
Identicna situacija kao i kod nas.....samo su kod nas stolice drvene...
Zalosno,zalosno,zalosno......i SRAMOTA....
Ne znam kod vas,ali kod nas se ta stolica placa 30KM za jednu noc??user posted image user posted image user posted image
SRAMOTA!!!SRAMOTA!!SRAMOTA!!!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 20:01:18   
camm
alma sta je bilo malenoj nisam ni znala da ste u bolnici

a tako  covjek kad ode moze samo jos vecu infekciju  pokupiti..
ja samo mogu reci sramota brate mili sramota
posle rata oni nisu nista uradili..user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 20:10:45   
Lorna
ja sam vec pisala o tome kako se tom haosu i javasluku po bosanskim bolnicama treba barem pokusati stati u kraj. Mnoge zene su mi pokusavale objasniti kako to nije Amerika, kako se kod nas ne moze nista promjeniti, itd... Ali ja i dalje tvrdim da se MORA barem pokusati nesto uciniti, pa bilo to peticijom, mirnim protestom, tuzbama, bilo cime, ali vakat je da se nesto poduzme, jer sve dotle dok narod ne dize glas i sve dotle dok kao zrtvena jagnjad idu mesarima pod noz i sute, niko nece nista mjenjati! mama Alma, ti si novinar po profesiji, koliko se jsecam, zasto ne napises clanak? Zasto se ne organizujete i ne kontaktorate bakira? Na ovom forumu ima dosta zena koje su izgubile bebice i trudnoce zbog nemara ljekara, sve bi one najvjerovatnije bile dio toga, sve bi ona svjedocile, sve bi one pristale da puste svoj glas. samo treba pokrenuti nesto.
ja sam tu da vas podzrim i ako ista mogu uciniti, rado cu.

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 21:54:14   
dinaa
Znaci stanje jos uvijek isto kao i prije sedam godina,moj sin je tada imao 40 dana i zaglavio je a i ja s njim 10 dana na pedijatriji i ja sam tih 10 noci spavala sjedeci na stolici pored krevetica,doduse jednu noc je dosla sestra i rekla da se pokusam uvuci u krevetic sa bebom samo da pazim da ga ne ugusim,nije mi palo napamet i onako sam bila sva istraumirana,tuzno i zalosno nemam sta drugo reci nego daj Boze lijepo zdravlje svoj djeci svijeta.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 21:57:30   
tea lana
i ja sam ya bilo koji vid akcije protiv nehumanosti na Kosevu.Ko ce ako mi mame necemo dici glas

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 23:08:02   
mamsi
Nažalost i ja sam s kenanom gore provela dvaput po 15 dana i katastrofa,mislila sam da je zenička bolnica najgora a za ono gore nisam mogla da vjerujem,tako neuslovno i fuj i nije ni čudo što se jadna djeca još više razbole,mada smo mi imali svoj krevet,jedan propali prljavi mali ali najvažnije mi je bilo da budem uz njega i s njim,mi smo ležali na odjeljenju Nefrologije a nadam se da više nikad nećemouser posted image ,a ni vi.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
24.11.2008 23:24:41   
stella
Mi smo bile 7 dana i imam jedno veliko uzasno iskustvo.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
25.11.2008 12:45:45   
neki
Da,da da drage moje,tako je to nazalost.Ja sam pisala vec na jednoj temi o higijeni na Kosevu,i nije mi jasno kako se zene gore uopste usudjuju poradjati,uzas jedan!!!A mama alma,nadam se da je s tvojom bebarom sad sve ok.Pozz

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
26.11.2008 9:10:05   
M kao Mama
Nema te peticiji ili novinaskog članka koji moži razdrmati ono gore mafiju,samo ću Vam kazati da je politika duboko involvirana i u ovoj isntituciji, kao činjenicu navodim da je generalni ponovo nedavno izabran, a objašnjenje je bilo kao morali su njega izabrati jer se niko drugi nije javio na konkurs. Pa dok je nacionalne stranke da ne navodim koje na vlasti, tako će nam biti. Pokušavala sam skoro dvije godine da radim na tekstu istraživačkom o KCU Koševo, ali ljudi su se povukli niko neće da priča, ni pod kakvim uvjetima. A da bi sebe zaštitila od suda i klevete, danas sutra, ako dože do suda ja moram imati svjedoke. A ko će mi biti svjedoci. Daleko smo mi još od pravne države.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
26.11.2008 10:55:36   
HanaBana
I nas dvije smo bile 7 dana poslije poroda na pedijatriji, greskom doktora:(
Vaga na Ilidzi pokaze da je beba dobila 150 g, a na Kosevu jedna kaze 100g a druga kaze da je izgubila 900 g i odmah je ostave u bolnici, a nakon 2 sata opet je izvagaju i opet pokaze da je dobila 200 g. Bile smo 5 dana. Dojila sam je  - dolazila svakih 4 sata. Sjedis na drvenoj stolici, podojis dijete i razguli:(
Grozno. Mora se nesto uraditi i mi obavezno moramo biti inicijatori tog pokreta!!!!!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
26.11.2008 23:10:07   
najjda
na svu srecu samo sam se zadrzala 2 h ali po izrazu zena koje su prolazile hodnikom vidjela sam da je katastrofa haj sto je sve to tako  ali sto su one glupave doktorice i sestrice ja sam najjdu odvela da joj izmjeri kisik  u krvi da provjere ,prvo sto je dr prokomentarisala kako sam je obukla pa onda miris od najjdinih stvari a to da sam je utoplila a napolju -1 bilo pa onda sto stavljam deterđent  pa u materinu(oprostiteali moram) kontam sta te boli a mjerila joj je to 20 min  a vecin vas zna kako to izgleda pa joj inhalaciju dala toliko je bila gruba .....itd a da vam nepricam kako je dr bila tu noc neuredna  dosla je u nocnu sva jadnica rascupana  osjetila se na znaoj ma fuj ....necu da se sjecam ....

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Klinički Centar Univerziteta bolnice Koševo
5.12.2008 16:32:25   
Anoniman
Eh drage moje i ja sam ore bila u septembru Asja imala stomačni virus i povraćala,užas,mi smo dobile jedan veliki krevet pa sam spavala sa Asjom,sestre su skroz ok,pa i doktori nisu loši,ali ja sam gore vrištala tražim posteljinu da promijenim kažu nema,ma ja sam stalno drobila. Ima jedna dr.Aida,visoka,crna na kratko ošišana,e ona je došla u sobu da vidi jednu bebu i pogledala je i karton joj,moju nije ni pogledala,zašto? pa zato jer mene lično ne poznaje pa sam joj manje bitna,ali ne ja sam haos napravila takav da je svako jutro nakon toga moja bebica bila pregledana i nedaj Bože dragi da ikada više gore odem ni ja niti bilo koja majka. Dr.Danka i Dr.Almir su zaista korektni,ali uopšteno dok im ne vrisneš nema te nigdje. Grozno a o uslovima ne mogu ni pričati,one koje su bile one i znaju,ali zaista trebalo bi Bakiru napisati jedan mail da vidi gdje su išle i gdje idu te silne donacije za pedijatriju,meni je došlo da im odnese par posteljina,bijeda i jad.

(odgovor članu najjda)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *