|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nasljedne bolesti i trudnoca
26.10.2008 14:59:04   
Ex Yu
Malo sam citala okolo ali nisam nasla slicnu temu, do sada sam vise bila na djelu zatrudnjivanje ... ali evo sad vec 5 tu sedmicu sam tu sa vama na trudnoca ...

I imam nekoliko pitanja i malo strahova ...

Prvo ... mislila sam da necu moci tako lako zatrudniti ... ali eto prvi mjesec koji sam racunala dane i koji smo pokusali uspjelo je ... ali mene zanima da li ijedna od vas ima iskustva sa nekim bolestima u porodici...

Recimo ja imam retardiranu sestru ... i jos sam B- krvna grupa ... tako da mi je mama uvijek govorila da cu morati da primim neku inekciju i raditi sve pretrage kad budem truda ... da ce mi biti rizicna trudnoca ... ona me definitivno izludila stim ...

meni je 24 godine i sad sam u 5 sedmici trudnoce ... ove sedmice idem na kontrolu a bila sam prije 2 ... mucnice imam nemoguce i po cjele dan ei noci i voda mi je ruzna ... sve mi se gadi i kad sam najgladnija ... ali me opet vise strah koliko sad genetski sve to moze uticati na plod i djete ... kolike su sanse da moje djete nebude zdravo i ok
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Nasljedne bolesti i trudnoca
26.10.2008 15:21:18   
tweety
Sto se tice nasljednih bolesti o tome ti ne mogu nista reci,jer nisam u takvoj situaciji.Postoje testovi koji se rade tokom trudnoce ako ima nasljednih bolesti kao kod tebe.Ali mogu ti reci za tvoju krvnu grupu i Rh negativni faktor.Ja imam istu krvnu grupu i negativna sam,znaci i kod mene je B-.Imam sina od 3 godine i 4 mjeseca kojeg sam i nosila i rodila bez ikakvih problema.Kroz tvoju trudnocu kad budes radila nalaze krvi,radi se i test na antitjela,ali mislim da je to samo u slucaju ako tvoj muz pozitivan Rh faktor (neka me neko ispravi ako nije tako) Moj je Rh positivan i zbog toga su se radili ovi testovi,da se vidi stvaraju li se antitjela zbog bebe.Hvala bogu u mom slucaju se nisu nikad stvorila.E sad kad sam rodila u roku od 72 sata trudnica koja je Rh- a beba positivna,kao kod mene,prima tu tako zvanu Rogan inekciju o kojoj je tvoja mama govorila.Mislim da se svakako dobije kod trudnica koje su Rh- radi buduce trudnoce.Prva trudnoca nije rizicna ali postoji rizik za drugu i zbog toga se daje ta inekcija.Ja sam evo skoro pri kraju druge trudnoce koja je hvala bogu prosla bez problema i bez stvaranja tih antitjela.Nadam se da sam ti malo pojasnila.

Zelim ti puno srece u trudnoci i da sve bude ok stobom i bebom.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Nasljedne bolesti i trudnoca
26.10.2008 15:57:37   
Ex Yu
Hvala na brzom odgovoru tek je to sve jos jako rano i kad sma bila kod gin. nije mi uspio nista reci sto se tice ploda jer jedva da se vidi .. ali se nadam sad na sljedecem pregledu da ce me malo utjesiti i bar nesto savjetovati i reci i poceti sa tim testovima ili nekim pretragama ...  u svakom slucaju puno hvala

ps: i nikako nemogu da nadjem ono za izracun kad bi se trebala poroditi prema zadnjoj mjesecnici, pa ako vam nije tesko dati mi link


< Poruku je uredio Ex Yu -- 26.10.2008 15:58:37 >

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Nasljedne bolesti i trudnoca
26.10.2008 16:21:19   
Anoniman
dobro dosla ex yu na forum ringeraje user posted image
sto se tice krvne grupe i RH faktora, imas temu o tome.. Krvna grupa i RH faktor user posted image
za racunanje termina poroda imas dosta stranica, potrebno je samo da ukucas datum svoje zadnje mjesecnice na njima, evo ti neke:
http://www.roditeljportal.com/kalendar-trudnoce.aspx
http://www.roditelji.hr/trudnoca/5-15-tjedan/izracun-termina-poroda.html

nadam se da ce tvoja trudnoca proteci u redu i da ces na svijet donijeti zivu i zdravu bebicu user posted image
kad budes znala datum poroda, javi na trudnickoj listi , pa da te upisemo

LP user posted image


< Poruku je uredio Dina RR -- 26.10.2008 16:22:01 >

(odgovor članu Ex Yu)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Nasljedne bolesti i trudnoca
27.10.2008 11:46:05   
demiana
Ex yu nisam nesto preterano upoznata sa tom tematikom, ali mislim da se moze jos u ranoj trudnoci utvrditi je li sve u redu sa tvojom bebacomuser posted image . Najbitnije je da se ti smiris i opustis, mada je to lakse reci nego uciniti, i uzivas u svojoj trudnoci. Dace Bog da sve bude kako treba...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Smak 21.12
sporty mamaa

Hocemo li prezivjeti i ovaj smak svijeta? :)

Da (82%)

Ne (12%)

Mozda (6%)


Broj svih glasova: 295

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *