|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako fetus štuca? :)
17.4.2008 14:58:10   
majabaja
Pozdrav kolegicama!user posted image
Zanima me da li ijedna od vas zna kako izgleda ova pojava iz naslova?
Moj maleni (star cca 31 sedmicu) ima čitav dijapazon različitih kretnji, od naglih pojedinačnih udaraca, preko nekoliko tipova klizanja i okretanja, propraćenih  talasanjem stomaka. Eh sad, tu je i neki vid ritmičnog laganog lupkanja, koje zna potrajati od jedne do par minuta (kao da pokušava imitirati otkucaje srca, ali ipak sa sporijim ritmom).
Negdje sam pročitala da nakon "pijuckanja" plodne vode, fetus može štucati. Brine me, jer ako je to taj osjećaj, onda je maleni prava "plodovodopija", obzirom da se dešava bar jednom dnevno.
I mama voli vodu, ali sa česme!!! user posted image

user posted image

< Poruku je uredio Skvo RR -- 8.2.2010 14:33:11 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako fetus štuca? :)
17.4.2008 15:02:01   
haida
Ja sam gledala prilog na TV-u o razvijanju bebe u stomaku. Jasno se vidi kad počne štucati, kada se smije, kada se proteže....nevjerovatno kako su to uspjeli sve snimiti...

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu majabaja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako fetus štuca? :)
17.4.2008 15:07:29   
majabaja
Ja nisam, nažalost.
Ali kako da znam kad štuca?
Sutra idem na kontrolu, pa ću pitati ljekara. Ako ne zaboravim, pošto uvijek izađem iz ordinacije sa nekim ?user posted image

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako fetus štuca? :)
17.4.2008 15:12:56   
Anoniman
i ja sam cula da je to moguce.. mada ne znam jesam li osjetila to, jer ne znam prepoznati.. a vjerujem da je meni jos rano user posted image
u svakom slucaju ob
avijestim te ako osjetim ove simptome koje si navela user posted image

(odgovor članu majabaja)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako fetus štuca? :)
17.4.2008 15:32:25   
majabaja
Da mu pjevam Mr. Hiccup Song ?!user posted image
Sjeća li se neko tog crtanog?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako fetus štuca? :)
17.4.2008 15:37:26   
rozi
Hehehe i ja sam cula da moze stucati, a kod mene samo puse baloncice, ismijala sma se kad sam dobila slike (to je bilo u 27. sedmici ). Oko njega baloncicca, a usne napucio pravi jos jedan , heheh  

(odgovor članu majabaja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako fetus štuca? :)
17.4.2008 15:43:13   
majabaja
user posted image  balončići...
ponekad osjetim i "pucketanje mjehurića", ali to su vjerovatno samo moja prignječena crijeva.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako fetus štuca? :)
17.4.2008 15:51:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: majabaja

Da mu pjevam Mr. Hiccup Song ?!user posted image
Sjeća li se neko tog crtanog?


heheh dobra si... kako mi je taj crtic bio uvijek smijesan...
"mr hiccup always has to hiiiiiicc up hiiiiicc up... " user posted image

(odgovor članu majabaja)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako fetus štuca? :)
17.4.2008 16:37:06   
Emina*
Ja osjetim svog redovno da stuca user posted image  user posted image
Super osjecaj, mada zna trajati i po 2-3 minute,pa meni bude zao, sve kontam,
muci se i tesko mu....
Bas osjetis kao neko pulsiranje, koje se javlja u tacno odredjenim intervalima,
i istog je intenziteta citavo vrijeme...
Ponekad, ako mu je glavica(tj usta) okrenuta prema mom stomaku, onda mi i stomak poskakuje,ali malo..
MM je isto osjetio user posted image
Moj maleni stuca gotovo svaki drugi dan user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako fetus štuca? :)
17.4.2008 18:13:59   
sanja.sa
i ja sam o ovome razmisljalauser posted image , sada sam u 22-oj sedmici i ponekad imam osjecaj kao da mi se stomak zatreseuser posted image , bas kao sto eminica kaze kao da pulsira. kratko traje i nista ne boli, a mislim da to nisu bebini pokreti jer on drugacije lupkauser posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako fetus štuca? :)
17.4.2008 21:18:35   
Ivona
I meni tj. nama user posted image  se to par puta dogodilo...,bas kao sto Eminica opisuje-pulsiranje 2-3 minuta.

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu majabaja)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako fetus štuca? :)
18.4.2008 9:03:11   
majabaja
Dino, čak je i Mr. Hiccup štucao "...even before he was born"user posted image
http://youtube.com/watch?v=m_vVZdKsrWo

Kako mi to opisujete, mislim da se radi o istoj pojavi kod sviju. Danas pitam čika doktora više o tome, pogotovo o učestalosti.
Hvala svimauser posted image

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako fetus štuca? :)
18.4.2008 9:18:17   
lida
Draga moja meni se to redovno desava,isti intervali i svaki dan.Moja Irhana upada od smijeha jer ga ona redovno miluje i kaze "Ovo njemu mama srce kuca"Mislim da nemas zasto brinuti.

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu majabaja)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako fetus štuca? :)
18.4.2008 9:23:48   
bezelye
I moj mali stuca svaki dan. Kaze mi dr. da je to potpuno normalno. Stucne 4-5 puta u jednakim intervalima i stane. Kad sam tek osjetila njegove prve pokrete bili su bas takvi, naravno puno njezniji nego sada user posted image  Tada mi je dr. objasnio da su na pocetku pokreti bebe jako njezni i uglavnom osjetimo nagle pokrete kao sto je stucanje.
Eh sad osjetim i kad se probudi pa se proteze user posted image

(odgovor članu majabaja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako fetus štuca? :)
18.4.2008 10:06:34   
peanut
Mi smo trenutno u 30-oj sedmiciuser posted image
Na radnom mjestu svako jutro pijemo zajedno kahvu i primijetila sam da, ako ne doruckujem prije, beba pocne stucati nakon prvog fildzanauser posted image . Vjerovatno joj ne prija kahva na "gladan stomak"!

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako fetus štuca? :)
18.4.2008 10:18:57   
majabaja
Hahahahahaha, pa nemoj joj kafu na štesrce (nikad nisam znala kako se kaže pravilno) davatiuser posted image .
I ja radim, tu smo negdje sa sedmicama, ali se trudim da prvo pojedem narandžu, a bijelu kafu ostavim tek za popodne user posted image .

Evo opet štuca...moram pitati doktora zbog njegovih probavnih organa, možda previše guta plodne vode.

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako fetus štuca? :)
18.4.2008 11:18:19   
peanut
Pa i ja prvo ujutro popijem svjez sok od narandze!!! user posted image Mozda nije kafa u pitanju nego narandza- cim i tvoja beba stucauser posted image

(odgovor članu majabaja)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako fetus štuca? :)
18.4.2008 12:44:01   
majabaja
Čika doktor kaže da je to sve normalno.
Bebko narastao srazmjerno  od zadnjeg pregleda. Želudac je isto u standardnim dimenzijama (baš mi je bilo drago čuti, jer sam već bila pomislila da moj mali voli popit'user posted image , doduše plodnu vodu). Ako dobro shvatih ono ritmičko kuckanje bi moglo biti štucanje i to nije ništa čudno, po njemu.

Kaže mi, uživajte (ahaaaaa, kako da ne) i vidimo se za nepunih mjesec dana. Mislila sam da će reći ranije! Ipak sam ja trudnica sa stažom.

user posted image

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako fetus štuca? :)
18.4.2008 15:55:02   
Suzana
Majobajo,
 
Upravo kako i opisujes. I ja osjetim skoro svakodnevno moje bebe kako stucaju, nisam pitala Dr na jucerasnjem pregledu, jer sam kao i ti procitala da je to normalno kada se nagutaju plodne vode... A i ja jednostavno znam da je to stucanje, jer ne mogu te kuckati nekim dijelom tijela u tako preciznim vremenskim razmacima, tj. intervalima. user posted image
Bas je to slatko, a ne vjerujem da im mnogo smeta hehe.

(odgovor članu majabaja)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako fetus štuca? :)
21.4.2008 11:37:26   
majabaja
Kako li tek izgleda kad štucaju u duetu?user posted image
Kako vidjeh na listi, termin ti je za moj rođendan, a koji dan poslije i ja "nastupam".
Primaklo se, nama "junkama" (da ne kažem junicama)user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako fetus štuca? :)
21.4.2008 12:16:25   
Hannah
Moj maleni štuca svaki dan po nekoliko puta :) Pravi je ždero sa velikim želucem i guta puno plodove vode :)

(odgovor članu majabaja)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako fetus štuca? :)
21.4.2008 12:30:10   
idana_85
A od koje sedmice to pocinjete osjecati? Ja ponekad osjecam golicanje koje je popraceno nekim blagim zigovima i nekad mislim da osjetim kako se pomjera. Neko kaze da je to to,dok drugi kazu da je jos rano, posto je prvo, da cu to osjetiti tek sa 4,5 mjeseca, a sada sam tek napunila 3.

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako fetus štuca? :)
21.4.2008 12:48:51   
majabaja
Golicanje je najbliži termin koji bi mogao opisati  bebine pokrete u ranoj fazi trudnoće. Treperenje ili pjesnički da se izrazim, dašak povjetarcauser posted image . Meni se taj osjećaj javio u 16. ili 17. nedjelji...poslije postaje izraženije i znaćeš sigurno kad se maleno pomijera. I meni je prva trudnoća, ali, vjeruj ne može biti da nećeš prepoznati.
A da ti ne govorim u 7. mjesecuuser posted image , tada i vidiš, ne samo osjetiš. Iskače pupak, gore-dolje (situacija za smiješnih videa), izboči se čas na 1-čas na 2.stranu, zašilji, pa imam osjećaj da ga mogu uhvatiti za rukicu ili nogicu.
Javlja se puno češće od onih "najmanje 10-ak puta" u toku dana. 
Ja imam još 2 mjeseca do termina, ne znam kako će poslije izgledati, ali kažu da smanjenjem okolnog prostora (rasteeeee bebko), udarci postaju blaži.
Ima logike, valjda nema mjesta da uhvati zalet ili da zamahne rukicomuser posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako fetus štuca? :)
22.4.2008 9:52:58   
bubamara80
Evo malo pojašnjenja:

Većina beba počnu da štucaju još dok su u maminom stomaku. Ovo se dešava kao posljedica spazma dijafragme koja na taj način počinje da "priprema" mala pluća za disanje. Učestalo štucanje se nastavlja još nekoliko mjeseci nakon rođenja, pošto dijafragma još uvek nije sposobna da bi u potpunosti mogla da kontroliše protok vazduha. Ne brinite, štucanje za bebu nije neprijatna pojava, već je oslobađa viška vazduha.user posted image


(odgovor članu majabaja)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako fetus štuca? :)
26.4.2008 0:08:53   
Anoniman
evo ja prijavljujem stucanje svoje bebice po prvi put.. sad sam na kraju 26. sedmice user posted image
mogu vam reci da je bas simpaticno.. lagano vibriranje, tj kuckanje i jedno te isto mjesto u istim kratkim intervalima... trajalo jedno minuticu
medic moj maji stuca heheh user posted image
da nisam znala sta je to, zacudila bih se user posted image

(odgovor članu bubamara80)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *