|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ogovaranje-tračanje
18.7.2009 14:57:25   
djevojčica
Da li vam se nekada dogodilo da sjedite sa osobom i ne smijete s njom početi razgovor jer znate da ta osoba voli da ogovara i da će vaše riječi,mišljenja, probleme prenijeti nekom drugom i još uz to nešto i dodati da priča bude zanimljivija?
Meni bliska osoba je juče bila kod mene i cijelo vrijeme samo je ona pričala o svojim prijateljicama, komšijama, rodbini i stvarima koje uopšte nisu njen problem.........a vjerujem da kada ode istim tim ljudima priča o meni...zato moram da pazim i izvagam svaku svoju riječ.user posted image



_____________________________

dok čekaš,iskoristi to vrijeme i radi korisne stvari-čekanje neće biti toliko dugo a i život će biti puno ljepši............
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ogovaranje-tračanje
18.7.2009 15:30:41   
MELLI
Ma ja ne vjerujem da postoji neko ko nema ili nije imao takvu osobu u blizini.
Naravno dešavalo mi se.Čak i situacije da nekome ispričam nešto u povjerenju,pa me recimo ,druga prijateljica pita o tomeuser posted image Neki ljudi ne poznaju riječ povjerenje.Misle kako su to bitne/nebitne stvari i kako moraju sa svima podijeliti svoje cijenjeno mišljenje.
Upravo zbog toga, dosta sam pažljiva sa pojedinim sagovornicima i pričam samo ono, iza čega stvarno stojim, i što bih i sama nekom drugom rekla.
Tračare je lako prepoznati,tako da sam s njima na distanci i pazim šta pričam upravo zbog tog "preoblikovanja i uljepšavanja " istine.

(odgovor članu djevojčica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ogovaranje-tračanje
18.7.2009 15:47:14   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: djevojčica

...zato moram da pazim i izvagam svaku svoju riječ.user posted image



Ovo mi najteže pada. Nikada ne znam da li će iz moje rečenice biti izvučen kontekst, po tuđem ćejfu, ili će se shvatiti upravo onako kako je rečeno.
U takvim slučajevima distanca pomaže, dok se stvari ne dovedu u normalne okvire.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu djevojčica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ogovaranje-tračanje
18.7.2009 16:17:29   
scarlett
Uh...znam hiljadu takvih osoba, gdje se riječi moraju vagati... to me umori.

Primjetila sam čak u zadnje vrijeme da mi se često desi da s nekim s kim sam dobra i pričam u povjerenju, nekako izvuče drugačiju suštinu iz moje priče, nekako izokrene moje mišljenje, pa nekad pomislim da sa većinom ljudi danas i ne možeš porazgovarati, da svako o tebi stvori sliku onakvu kakvu sam želi da ima.

Imala sam nedavno slučaj sa najboljom prijateljicom da me nazvala paničarem jer sam joj pričala o nekim komplikacijama koje sam imala u trudnoći, a to sam radila samo da je posavjetujem ako bi se i njoj sl.desilo, jer je i ona u drugom stanju - nisam je prepadala niti htjela sikirati, nego samo da zna kako će postupiti u ne daj Bože istoj situaciji i opet sam uvijek naglasila, da se za sve konsultuje sa vlastitim ljekarom, jer svaka trudnoća je individualna. Njen komentar da sam paničar bio mi je kao šamar. Ja o tim kompl. nisam nikom pričala u svom okruženju da se ne bi sikirali i da ih ne opterećujem i kada me ko pita kako sam uvijek s osmijehom odgovaram da je sve super.
Isto tako imam prijateljicu koja će po 100 puta pitati direktno stvari koje čak smatram intimnim, a ne daj Bože da ja nju tako nešto pitam, to bi bila uvreda.
Znam da ovi primjeri nisu adekvatni za temu tračanje, ali mene nerviraju navedene stvari i još mnogo njih.

Lakše mi pada i vagati riječi sa ljudima za koje znam da tračaju, barem znam kakvi su i šta mogu očekivati i tu je svaka konverzacija površna, teže mi pada kada mi neko od koga ne očekujem prebaci nešto neosnovano, a nije da nisam samokritična osoba.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ogovaranje-tračanje
18.7.2009 17:01:58   
dana3
Sena internetusa pun svijet.Ja sam hiljadam km daleko od rodnog mjesta u kojem bolje od mene znaju i sta sam gdje sam i kako sam.
Prije sam se brinula upravo o tome kako ce ko da me shvati ,sad ne moram jer direktno kazem sta mislim pa ako me upita da sam na licu mjesta sa pojasnjenjem.mislim,razvod pa ponovna udaja svakom daje materijala za trac.
Uopste me nije briga kako cu biti shvacena kad na zlonamjerne komentare odgovorim.
Postala sm bas uh uh osoba kad se takvih stvari tice!

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ogovaranje-tračanje
18.7.2009 17:35:14   
djevojčica
stvarno mi je žao osoba koje se zamaraju s tim da li sam ja npr. trudna, šta čekam...rekla sam da sam bila kod ginekologa i odmah je uslijedila priča kao eto ide liječi se a govori da ne žuri sa radjanjem djece...a ja bila na normalnom pregledu ljudi moji!

_____________________________

dok čekaš,iskoristi to vrijeme i radi korisne stvari-čekanje neće biti toliko dugo a i život će biti puno ljepši............

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ogovaranje-tračanje
18.7.2009 19:34:05   
mamica
postoji jedna provjerana istina na tu temu: onaj ko tebi ogovara nekoga - ogovarat ce i tebe drugome, zato se toga treba kloniti u sirokom luku, a ja licno pod ogovaranjem smatram sve ono sto se kaze nekome iza ledja na nacin na koji se to doticnoj osobi ne bi svidjelo... pa zato pokusavam kod sebe to kontrolisati a ukoliko neko u mom prisustvu pocne na tu temu pokusavam skrenuti temu na drugi kolosjek, jer sam licno bila povrjedjena nekoliko puta pa mi je to odvratno i moze imati strasne posljedice....

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu djevojčica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ogovaranje-tračanje
18.7.2009 21:51:07   
almai
Tracanje...pa to je izgleda hrana nasem narodu.Uvijek neko nesto ima reci,sapnuti i dobaciti.Npr.jucer ja u parku sa konom sjedim i dolazi nam druga kona i dok sam ja otisla ova je nastavila mene ogovarati i tracati eto kako djecu treba istuci i uzeti stap sto samo trce i nista im se nemoze dogovoriti..hallooo pa ja trcim za njima ,a ne ona i ako meni nesmeta neznam sta njoj to smeta i sto to meni nekaze nego okolouser posted image user posted image user posted image user posted image odmah se vidi tu da nema neke price  sa takvim ljudima kad o glupostima prica okolo kako bi da sam nesto joj u povjerenju reklauser posted image

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ogovaranje-tračanje
18.7.2009 21:58:07   
Lulu_
imama i to jednu jako drago, dobru i staru prijateljicu koja je takva.inace me je samo jednom od takve jedne persone zabolila glava ali ono posteno pravo!
od tad nikad u svom zivotu nisam nista spomenula pred bilo kim i jako sam ogranicena u razgovoru sto mi stvara teskocu u normalnoj komunikaciji.
moja ce npr. prijateljica od jedne moje recenice napraviti cijelu gungulu i ispricati to tako aman zaman...
sta reci za takve osobe,ne znam ni zasto mi je draga, vjerovatno sto je bila tu nekada kad mi je bilo tesko ali zaista joj je to velika mahna. i uvlaci me konstantno u neke price a ja onda sam se smijem isto blesava,ili masem glavom,jer znam da ce me svaka recenica kostati.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ogovaranje-tračanje
19.7.2009 17:53:45   
milenium
Scarlet,pa paničar nije uvreda.to tek sad čujem.Ovdje kod nas neki ljudi sami sebi govore da su paničari(to znači da se pretjerano brinu,žele da je sve ok savršenouser posted image ).A to svi želimo!Relax!user posted image

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ogovaranje-tračanje
19.7.2009 17:57:22   
milenium
Nemam baš iskustva s tim da sam čula da me netko trača,a i ja nikad ne bih govorila iza leđa,šta imam odmah kažem šta ću...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ogovaranje-tračanje
12.12.2009 11:11:45   
veeseelaa
"Ogovaranje se sastoji od govora o drugoj osobi na takav nacin da, ako bi on to cuo, njegova osecanja bi bila povredjena. To je gore od bluda." El-Gazali.

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ogovaranje-tračanje
12.12.2009 11:24:07   
mama2009
kad malo bolje razmislim svi mi tracamo htjeli to priznati ili ne

p.s. dovoljno govori tema svekrive i slicne teme


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ogovaranje-tračanje
12.12.2009 11:32:41   
acudesa
Ja nisam upoznala ženu da ne voli "bar malo"user posted image  ali postoje razne varijacije...kad se nakome cjelokupan razgovor svede na tračuser posted image  užas
ali ima cura koje kažu samo: Ma, pusti...briga me, daj nešto veselije, e to su prave žene..
Ja sam imala kolegicu, i sad je imam ali se slabije viđamo, koja za 10 godina druženja nikada nije imala običaj nekoga tračati, legenda od cure u svakom smislu, ali kad joj je nadošla "osobica" da vidiš kao se očepila...
znači, ne vjerujem u ono: nikada

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Kako doci do posla...
amaniamanic

Trazimo posao a nikako ga nemamo.Da li mislite da samo stele pomazu,pare naravno ili ima slucajeva gdje i slucajno upali.Molim vas dajte mi odgovore.A znamo koliko se trazi za poslove od 10 ooo-20 oookm..i tada nisu sigurni poslovi-rizik..

stela (58%)

novac (8%)

trazi pa ces naci (19%)

sreca (16%)


Broj svih glasova: 118

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *