|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Plan poroda
6.4.2011 13:22:41   
manjari
Drage moje,

da li je ijedna od vas ikada pokusala doci u porodiliste sa planom poroda (ima na Roda.hr).
Imam dobro iskustvo iz Opce bolnice, ali bih ovaj put ipak voljela traziti neke stvari npr. da mi se beba u sto kracem roku nakon poroda donese,
da joj se ne daje adaptirano mlijeko prije nego sto dobije kolostrum,
da mi se u slucaju epiziotomije (a velike su sanse da cu je opet imati) dadne ljudska kolicina anestetika (a ne da me kao prosli put siju nazivo)
da u slucaju carskog reza zelim spinalnu anesteziju.

Zanima me da li je potrebno da to potpise ljekar koji vodi trudnocu, ili dr. Gutic kao sefica Odjela ili je dovoljno samo doci s tim na porod, pa da dezurni ljekar potpise???

Sta vi mislite?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Plan poroda
6.4.2011 13:29:25   
milenium
mislim da je to dobra ideja uz koju se majke osjećaju koliko toliko sigurnije aali poznavajuć naš doktore oni bi se tome samo izrugaliuser posted image a zašto?zato jer više misle na sebe nego na rodilju,tako da oni to što prije riješe i ne zamaraju se s tim,naši dr su daleko daleko iza tih nekih europskih,svetskih pa čak i hrvatskih dr i rodilištauser posted image user posted image user posted image nažalost ali tako je.

(odgovor članu manjari)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Plan poroda
6.4.2011 13:58:37   
sporty mamaa
Koliko sam ja upratila mozes traziti spinalnu anesteziju u Sarajevu, komisija te pita da potpises koju ces... S ovim ostalim bi se slozila s tobom, ja sam rodila na carski, ali kad god citam o porodu u novinama ili negdje svi ginekolozi tvrde da je epiziotomija bezbolna. A ovdje sam se nacitala od zena, da mnoge sivaju nazivo... E sad tko tu laze?? Je li se mora osjetiti svaki konac, ili oni eto ne daju dovoljnu kolicinu anestezije...
Ne znam, kod nas u bolnici se i ne trude uopce da nebude te epiziotomije, cak i ako se moze izbjeci... A o ostalim stvarima je suvisno i pricati. Prava zene oi ono sto oni rade je totalno suprotno.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Plan poroda
6.4.2011 14:08:34   
manjari
Ma vala neka misle sta hoce i izruguju se, ali ako vec imaju certifikat baby/mother friendly bolnice, onda bi trebali malo iskociti iz svojih balkanskih zatucanih okvira.
Mislim da ovo sto trazim nije nista previse, nego minimum ljudskosti.
Vezano za epiziotomiju i sivanje: prvi porod mi je bio skolski, dosla 7 cm otvorena, sve proslo bez indukcije i bez ijednog vriska. Malenom bio pupcanik omotan na 3 mjesta, pa sam imala i gadnu rupturu u epiziotomiju. Od te kolicine anestetika koju su mi dali, nisam osjetila samo nekoliko unutarnjih savova (a sili su me 45 min ukupno). Sve ostale sam vristala iz sveg glasa.
Ja cu se ovaj put za svoja prava boriti, pa makar. Zanima me je li neko prije mene pokusao i koja su iskustva.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Plan poroda
6.4.2011 14:42:59   
sarah
Sto se tice konkretno epiziotomije i sivanja poslije nje mnoge zene koje su se poradjale i na GAK-u i u Opcoj bolnici su mi pricale kako ih je jako boljelo sivanje iako su dobile anesteziju.
E sad mi nije jasno kako anestezija ne djeluje ili je daju u malim kolicinama kao sto vi kazete user posted image
Izgleda da stede na svemu.
Ja znam da je moja drugarica zamolila doktora u Opcoj bolnici da joj da 2 anestezije prije usivanja i eto nekako joj je dao i nije je boljelo. Treba u svakom slucaju pitati i traziti.
Mozda necemo ni tad dobiti ono sto trazimo i zelimo, ali ako ne trazimo onda svakako necemo dobiti.

_____________________________

07.04.2011. ocekujemo aBd jednog bebacha

(odgovor članu manjari)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Plan poroda
6.4.2011 15:02:54   
emma.L
Moje iskustvo iz Opće bolnice u Sarajevu je da što sam planirala, to sam i dobila, osim dripa, na koji sam opet ja pristala iako sam rekla da neću. Nije bio baš plan poroda ali oboružala sam se informacijama i sve pitala šta mi dajete, zašto to, kada ovo, hoću li ono... rekla da ne želim drip, ali nakon cijelog dana šetkanja bez pomaka sa onih 4 cm s koliko sam došla, kad sam vidjela da neću imati snage još i noć tako, pristala na drip. Onda pred sam porod dogovorila s babicom da nema rezanja, ali ako vidi da bih mogla pući, odmah da rade epiziotomiju jer ću radije imati 10 nego 20 končića u obliku cvijeta user posted image . Onda mi dugo nisu donijeli bebu, kad sam vidjela da je prošlo 4 sata a nitko mi ništa ne govori, ustala i krenula do djeteta (umalo nisam pala u nesvijest kad sam stigla do one sobice na početku hodnika- kao 10 km sprinta user posted image ). Nitko nije pravio problem, stavili mi stolicu da je gledam dok se sunča, a onda je kasnije izvadili i pomogli mi da se vratim u sobu.
E sad, jesu li oni mislili da nikada nisu vidjeli dosadniju ženu, baš me briga, ali kapa dole za suradnju sa mnom. Doduše, niti sam se derala, niti pravila neke frke, sve fino, polako, "molim vas". Na kraju je do moje svekrve stigla vijest da sam bila pacijentica za poželjeti user posted image .
Dakle, u Općoj se sigurno da dogovoriti sa babicama Binasom i Minom. Divne su. Možda ne, kako rekoh, baš da im doneseš plan poroda, ali jako su susretljive.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Plan poroda
6.4.2011 15:05:42   
palachinken
E živo me interesuje da li se neko u Zenici uspio i za šta dogovoriti (osim za mito)


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Plan poroda
6.4.2011 15:24:11   
emma.L
IZVORNA PORUKA: palachinken

E živo me interesuje da li se neko u Zenici uspio i za šta dogovoriti (osim za mito)



Joj, ovo je strašno, grozno, užasno, ali znam još sredina gdje je, nažalost, tako user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Plan poroda
6.4.2011 16:27:09   
manjari
Moje iskustvo iz Opće bolnice u Sarajevu je da što sam planirala, to sam i dobila, osim dripa, na koji sam opet ja pristala iako sam rekla da neću. Nije bio baš plan poroda ali oboružala sam se informacijama i sve pitala šta mi dajete, zašto to, kada ovo, hoću li ono... rekla da ne želim drip, ali nakon cijelog dana šetkanja bez pomaka sa onih 4 cm s koliko sam došla, kad sam vidjela da neću imati snage još i noć tako, pristala na drip. Onda pred sam porod dogovorila s babicom da nema rezanja, ali ako vidi da bih mogla pući, odmah da rade epiziotomiju jer ću radije imati 10 nego 20 končića u obliku cvijeta user posted image . Onda mi dugo nisu donijeli bebu, kad sam vidjela da je prošlo 4 sata a nitko mi ništa ne govori, ustala i krenula do djeteta (umalo nisam pala u nesvijest kad sam stigla do one sobice na početku hodnika- kao 10 km sprinta user posted image ). Nitko nije pravio problem, stavili mi stolicu da je gledam dok se sunča, a onda je kasnije izvadili i pomogli mi da se vratim u sobu.
E sad, jesu li oni mislili da nikada nisu vidjeli dosadniju ženu, baš me briga, ali kapa dole za suradnju sa mnom. Doduše, niti sam se derala, niti pravila neke frke, sve fino, polako, "molim vas". Na kraju je do moje svekrve stigla vijest da sam bila pacijentica za poželjeti user posted image .
Dakle, u Općoj se sigurno da dogovoriti sa babicama Binasom i Minom. Divne su. Možda ne, kako rekoh, baš da im doneseš plan poroda, ali jako su susretljive.


I moje iskustvo je bilo relativno OK, osim ovoga sto sam vec napisala, ali recimo ovo za adaptirano mlijeko, mislim da je neophodno unaprijed naglasiti, jer mnoge mame koje su se nedavno porodile mi kazu da kad su im (poslije nekoliko sati)donijeli bebe, one su vec bile nahranjene formulom. Meni je to uzasno!user posted image
Ima li bolje stvari i nutritivno i emocionalno i kako god okrenes od kolostruma?

Takodje mi je grozno to sto na tako dugo vremena odvajaju bebu od majke nakon samog poroda. Ko fol mora biti na toploj podlozi! Pa zar mama nije najbolja topla podloga?user posted image

Slazem se da su Opcoj vecina sestara jako ljubazne, ali meni se takodjer desilo da sam morala lezati citav dan u vlastitoj krvi jer je bio ponedjeljak i nisu imali cistih plahti (ovaj put ne krecem u porodiliste bez jednokratnih podloski). Nekad zbog guzve ili vec cega jednostavno nisu u mogucnosti da neke zahtjeve porodilja ispune.


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Plan poroda
6.4.2011 17:55:37   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: manjari

Drage moje,

da li je ijedna od vas ikada pokusala doci u porodiliste sa planom poroda (ima na Roda.hr).
Imam dobro iskustvo iz Opce bolnice, ali bih ovaj put ipak voljela traziti neke stvari npr. da mi se beba u sto kracem roku nakon poroda donese,
da joj se ne daje adaptirano mlijeko prije nego sto dobije kolostrum,
da mi se u slucaju epiziotomije (a velike su sanse da cu je opet imati) dadne ljudska kolicina anestetika (a ne da me kao prosli put siju nazivo)
da u slucaju carskog reza zelim spinalnu anesteziju.

Zanima me da li je potrebno da to potpise ljekar koji vodi trudnocu, ili dr. Gutic kao sefica Odjela ili je dovoljno samo doci s tim na porod, pa da dezurni ljekar potpise???

Sta vi mislite?



ja nisam cula da u opcoj polnici mozes birato anesteziju kod carskog.
ja sam imala dva i oba puta puna.a naglasicu da su moj dr i mm drugovi znaci debela veza, a niko me to nije ni upitao.mislim da to moze samo na kosevu, ali pitaj ipak???
sto se dojenja tice to ti zavisi od sestre/babice koja je u smjeni- meni je sestra senada moju drugu bebu donijela odmah u roku od pola sata da je probam dojiti jer sam bila budna nisam spavala.



_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu manjari)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Plan poroda
6.4.2011 19:10:38   
manjari
http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=124&Tekst2ID=180&Show=1631
Kad kliknete na Plan poroda, dobijete pdf dokument koji sami modifikujete ovisno o zahtjevima koje imate.
Ja na to mislim.
Je li iko ikad pokusao kod nas takvo nesto?

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Plan poroda
6.4.2011 20:51:09   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: manjari

http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=124&Tekst2ID=180&Show=1631
Kad kliknete na Plan poroda, dobijete pdf dokument koji sami modifikujete ovisno o zahtjevima koje imate.
Ja na to mislim.
Je li iko ikad pokusao kod nas takvo nesto?



mislim da nije, ali dosta ovih stavki je moguce u opcoj bolnici ali dosta ne,
npr partner ne moze cijelo vrijem biti uz tebe, ne moze ti doci u posjetu niko a dijete pogotovo, samo do vrata ...


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu manjari)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Plan poroda
6.4.2011 20:53:07   
rose
super je imati plan...ali porod rijetko tece po planu user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Plan poroda
7.4.2011 6:59:12   
manjari
Draga Mala 1994, vec sam imala jedan porod u Opcoj, znam kako stvari hodaju. Ovo sa Rode je samo primjer koji ti sebi modifikujes kako ti zelis.
Izgleda da cu ipak biti prva koja ce pokusati. Javim vam za 1,5 mjesec kako je proslo.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Plan poroda
7.4.2011 9:01:44   
emi7908
draga manjari dobro nam došla i iskreno se nadam da ćeš uspjeti ostvariti ono što si sebi zacrtala...user posted image  ja ti držim fige mada se nekad desi da baš ne ide sve onako kako smo planirali (ovdje konkretno govorim o sebi ) što  ne zanči da ti nećeš uspjeti... obavezno nam javi kako je bilo i da li su ispoštovali tvoje zahtjeve i naravno ostani se družiti sa nama user posted image  sretno...

(odgovor članu manjari)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Plan poroda
7.4.2011 21:31:12   
sara.at
Ja nerazumijem to da poslije poroda uzmu bebu i da nebude kod majke. Ja Bih nacisto svisnula Sa pameti.
Mog bebija nisu nigdje odnijeli, sve preglede uradili u sali za porod, mm Ga okupao,odmah mi Ga dalli da Ga dojim i Samnom skupa je isao u sobu. Cjelo vrijeme je Samnom Bio. Snimanje Kukova i bubrega Sam Ga ja vodila i bila prisutna 2 Dan od poroda,Prije izlazka iz bolnice. Moze se beba predati sestricama ako Majka Zeli da odspava il odmori (to za mene Nije dolazilo u obzir) Al u normalnom slucaju bebu ne odvajaju od majke. Tako da mi Nije normalno to odnosenje i Po par sati odsustvo bebe jer u Tim prvim danima bas je potreban osjecaj sigurnosti pruziti bebi...
StO se tice Reza ja nisam osjetila sivanje mozda zbog tog StO Sam bila zaokupirana malenim il StO Sam primila epi Al epi su iskljucili Prije tiskanja tako da neznam za anesteziju kako djeluje

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Plan poroda
8.4.2011 10:22:15   
ena23
Ja sam vala bila presretna kad su ga odnijeli i obecali da ga nece donijeti citavu noc da se mogu naspavati i povratiti snagu. Nakon dva dana napona i padanja u nesvjest nakon poroda vala mi nije ni trebao odmah. I nisam svisnula. Nije ni on. Sasvim smo se lijepo druzili nakon sto su mi ga donijeli ujutro, i dojenje smo odmah uspostavili i nikad nije bilo nekih vecih problema.

Sto se tice plana poroda to mi zvuci veoma ohrabrujuce, bar po ovome sto sam citala. Ali za majke koje su svjensne sta se desava dok se poradjaju. Ja recimo sebi ne bi vjerovala u tim trenutcima i pri ovoj pameti. Na svom porodu sam bila apsolutno igubljena i da su mi rekli da se nasadim na glavu i jedem g... jer ce mi biti lakse i brze cu se poroditi, u tom trenutku bi to uradila, a da ne pricamo da me apsolutno nije zanimalo da li mi probijaju vodenjak ili ukljucuju drip. U stvari jeste, molila sam ih da mi ga vise ukljuce da ubrzamo stvar...

Sve je to individualno i ja se iskreno nadam da ce mame koje se odluce za ovaj korak dobiti potporu u porodilistu, a u vojnoj bolnici je osoblje ipak dosta ljubazno pa mislilm da nece ismijavati nego mozda cak podrzati ovaj plan. svakako nam se javi sa utiscima i iskustvom, mozda mnogim zenama olaksas pred-poradjajne strahove user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Plan poroda
8.4.2011 10:41:26   
Emica_sa
Ovo sto sam procitala na rodi,je nemoguce kod nas jer mi nemamo uslova za ovo,i kakve su nam bolnice dobro je i ovako.Ja kad sam slusala druge zene,ja sam mislila na Gak-u ujedaju,a bila sam ukupno 4 dana na 3 odjela i stvarno niko me nije ruzno pogledao,sta sam god trazila izasli su mi u susret,ali kakvi zena ima oni su odlicni.Sto se tice razdvajanja od djeteta,meni je cak godilo, da se malo odmorim ,a sto se tice dohrane,ne vidim tu nista lose,jer vecina zena nema  kolostruma odmah,barem sam ja tako vidila za ova svoja 2 poroda ,a bebe placu,e zamisli sad kad bi svi plakali,pa to bi bila luda kuca

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Plan poroda
8.4.2011 10:51:27   
sara.at
Ja znam da je meni godilo da je Moja beba vec tu i Kraj mene.
Nije Ni moj porod Bio kao iz Bajke vec 23h nesnosnih bolova,trudova,povracanja, zbog tog Sam bila presretna da je tu. On je PrVu noc prespavao a ja Sam Ga ostatak veceri gledala kako je lijep i kako dise i zijeva. To vece necu nikad zaboraviti za mene je Bilo nesto posebno a osjecala Sam se kao da Sam danima spavala tako odmorna i vesela. Razumijem majke Koje trebaju odmor poslije poroda Al kazem ja nisam trebala zato Ga nisam Ni dala sestricama.

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Plan poroda
8.4.2011 10:52:59   
djoisa
evo jedan copy/paste sa facebook grupe Humanizacija poroda nasih zena "Moj porod moj izbor"


Dobra vijest u porodilistu u Novoj Bili (Travnik)
by Humanizacija poroda nasih zena "Moj porod moj izbor" on Thursday, February 17, 2011 at 12:37pm  

Dobro vijesti za trudnice/porodilje u Travniku - u Novoj Bili. Udruzenje Djeca se obratilo glavnim porodilistima na teritoriji BiH sa zahtjevima, i za sada je Nova Bila prihvatila skoro sve stavke koje su trazene.

Udruženje DjeCa se prije mjesec dana obratilo Općoj Bolnici u Sarajevu, Porodilištu u Novoj Bili i porodilištu u Tuzli, nudeci im nacrt dokumenta Plana poroda, kojim se porodilji nudi pravo da odabere da li zeli odredjene rutinski obavljane procedure, koje mnogi smatraju nepotrebnim.

Plan poroda je termin za koji mnogi nasi akuseri i babice nisu culi.

Opcije navedene u planu poroda su:
ne zelim brijanje, ne zelim klistir, ne zelim rutinsko probijanje vodenjaka, ne zelim rano rezanje pupkovine, ne zelim nalijeganje na stomak etc.
Sve je to prije radjeno bez da se porodilja pita zeli li to ili ne.

U Novoj Bili su bili malo iznenadjeni time, imali su sastanak, dakle sve ove opcije su se odjednom ukazale grupi ginekologa (cijelom bolnickom timu), razgovarali su o njima,i ono najvaznije je: ČULI SU ZA TO.
Udruzenje Djeca im je dostavilo i knizicu od WHO (Svjetske zdravstvene organizacije) koja promovise prirodan porod i sto manje nepotrebnih intervencija, i stvari predstavilo iz perspektive trudnice.

Receno je da mogu omoguciti da otac prereze pupcanu vrpcu, te da bude uz majku tokom cijelog poroda i slicno.
Glavno je da zene u Travniku sad mogu doci sa planom poroda u to porodiliste, i nece ih niko napasti zbog toga, jer sad vec ocekuju to.

Uskoro format plana poroda na web site-u Udruzenja Djeca. Molim vas kliknite na SHARE - ako znate nekoga ...kome ova vijest moze biti korisna, jer kao sto i sami znati, doktori nece nuditi ovu opciju, ako sami ne pitate.

Jos jednom BRAVO za udruzenje Djeca!!!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Plan poroda
8.4.2011 11:01:21   
emma.L
user posted image user posted image user posted image
nadam se da će zaživjeti u Sarajevu do 10. mjeseca user posted image  pa da možemo pokušati.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Plan poroda
8.4.2011 15:29:38   
manjari
Sto se tice razdvajanja od djeteta,meni je cak godilo, da se malo odmorim ,a sto se tice dohrane,ne vidim tu nista lose,jer vecina zena nema  kolostruma odmah,barem sam ja tako vidila za ova svoja 2 poroda ,a bebe placu,e zamisli sad kad bi svi plakali,pa to bi bila luda kuca
Draga moja, kolostrum se pocne stvarati u 8.mjesecu trudnoce i mozes malo progooglati o tome, ali je jako bitan za bebu i nutritivno (oblaze zeludac bebe i priprema ga za varenje mlijeka) i emotivno. Te kolicine su jako male ali svaka kap je bitna. Poslije se zene pitaju sto im nije nadoslo mlijeko i sto beba nece da doji, pa nije ni cudo kad u startu i mamu i bebu onemoguce za to.

Draga sara.at potpuno se slazem s tobom. To o cemu pises je tako prirodno i normalno, ali kod nas nazalost nije tako. Ali ja cu se ovaj put boriti!user posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Plan poroda
8.4.2011 16:10:33   
Emica_sa
Ne trebam googlati,2 puta sam rodila i tek za 2 dana je bilo kolostruma tako da mi ne treba niko reci,imam iskustva,a rekla sam da  ja ne vidim nista lose u dohrani radi mira i zbog toga sto nase bolnice nisu opremljene za neke zatjeve,zamisli nas 4 u sobi i da svaka ima svoje zahtjeve,pa nije privatna klinika,i vani se najcese porod plati,pa onda provodis svoje.

(odgovor članu manjari)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Plan poroda
8.4.2011 16:13:22   
Emica_sa
I nije istina da je onemoguce,meni su dolazili pokazivali  mi kako se doji,stavljali mi je na grudi cak su me i pitali hoce li je hraniti jer je plakala,tako da je moje iskustvo upravo suprotno od ovoga sto ti pricas

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Plan poroda
8.4.2011 17:03:53   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: manjari

Draga Mala 1994, vec sam imala jedan porod u Opcoj, znam kako stvari hodaju. Ovo sa Rode je samo primjer koji ti sebi modifikujes kako ti zelis.
Izgleda da cu ipak biti prva koja ce pokusati. Javim vam za 1,5 mjesec kako je proslo.



skontala sam ja da si ti imala vec jedan porod, ja sam ti samo pisala o svom iskustvu jer sam lezala tamo 2 puta po 6 dana nakon carskog.
sretno tebi u svakom slucaju.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu manjari)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *