|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Recepti,recepti
19.10.2011 12:52:09   
Lejla Ka
Izvini Hanady, u starinske, bar ove moje od dvije nane (ako smijem reč Sarajke user posted image ) nisu išle višnje i išlo je bar 200g slatkog kajmaka, a smjesa se zakuhavala bez kuhanja griza. Vako u nas.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 976
   RE: Recepti,recepti
19.10.2011 12:56:38   
Hanady RR
Joj dobro si...zaboravila sam kajmakuser posted image
ja stavim kajmak sa mlijeka domaćeguser posted image ja skupim sa 2-3 kuhanja mlijeka i sve stavim u smjesuuser posted image

Nisma kući pa nisma recept gledala...

a ja sa grizom napravim bome i moja mama tako pravila...ja sad nisma nanu imala pa ne znam jel mama od nje naučilauser posted image

I višnje stavljam obavezno...inače ih kao pituljice samo poznajem u zvanju pituljice za višnjamauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 977
   RE: Recepti,recepti
19.10.2011 13:09:18   
Lejla Ka
Ide griz i ja stavljam, ali mi ne kuhamo predhodno, nego se on kod pečenja razmekša.

Đeš ba kajmak zaboravit user posted image jesu'l kajmak-pituljice il nisu? Ih i ja najviše volim sa domaćeg mlijeka ostavit. Eto ti sad, sad ću samo čekat priliku da ih zavijem user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 978
   RE: Recepti,recepti
19.10.2011 18:42:48   
umahmed
                    BAMJA SA JANJETINOM

jedan vijenac suhe bamje se stavi su srpicu sa vodom i jednim cepom jabukovog sirceta. Kada prokuha,smanjiti da se dokuha jos par minuta. Voda se prospe,bamja dobro opere i ostavi u cistoj hladnoj vodi.
U serpi se izdinsta oko 3-4 glavice luka,doda na kockice isjecen janjeci but(bez kostiju),na laganoj vatri se krcka bez dodavanja vode,to traje nekih 2-3h,doda se mrkva na kockice i jos malo kuha. Bamja se doda tako sto se prekine konac i samo svuce u serpu sa mesom. Ne mjesati vec serpu prodrmati,povegetiti i malo paradajz paste ili iz tube po zelji. Kada sve zajedno prokuha,smanjiti.
Bamja se sluzi uz limun,par kapi limuna se nakapa prije konzumacijeuser posted image

user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 979
   RE: Recepti,recepti
19.10.2011 18:46:02   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ide griz i ja stavljam, ali mi ne kuhamo predhodno, nego se on kod pečenja razmekša.

Đeš ba kajmak zaboravit user posted image jesu'l kajmak-pituljice il nisu? Ih i ja najviše volim sa domaćeg mlijeka ostavit. Eto ti sad, sad ću samo čekat priliku da ih zavijem user posted image



aaaaaaaaa
e vidiš...kad sam ja svoju mamu pitala kako je ona pravila te pituljice ono nekada davno kad sam ja bila mala...on meni sve ovo reče...al mi je rekla nije sigurna nešto dal s ekuha griz sa mlijekom il ne...a ja ono po logici kuha se...znači ubuduće nećem ga ni ja kuhatiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 980
   RE: Recepti,recepti
19.10.2011 22:30:25   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ide griz i ja stavljam, ali mi ne kuhamo predhodno, nego se on kod pečenja razmekša.

Đeš ba kajmak zaboravit user posted image jesu'l kajmak-pituljice il nisu? Ih i ja najviše volim sa domaćeg mlijeka ostavit. Eto ti sad, sad ću samo čekat priliku da ih zavijem user posted image



aaaaaaaaa
e vidiš...kad sam ja svoju mamu pitala kako je ona pravila te pituljice ono nekada davno kad sam ja bila mala...on meni sve ovo reče...al mi je rekla nije sigurna nešto dal s ekuha griz sa mlijekom il ne...a ja ono po logici kuha se...znači ubuduće nećem ga ni ja kuhatiuser posted image


Ma samo ti kuhaj kako tebi najbolje ispadaju, ne daj se smesti user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 981
   RE: Recepti,recepti
20.10.2011 15:38:04   
umahmed
                       SRENOKLE SA PISKOTIMA

na dno vatrostalne zdjele se poredaju piskoti 100gr, 3 jaja izvaditi iz frizidera 2h,1 l mlijeka,2 kasike supene gustina, 4 kasike supene secera, 1 vanilijn secer,malo cimeta,2 karanfilcica.

Odvojiti zumanjcad od bjelancadi. Od bjelancadi izdraditi cvrsti snijeg. U serpi mlijeko staviti da kuha sa karanfilcicima,kada podje kljucati smanjiti i stavljati supljom kasikom snijeg,koji treba samo da se digne na mlijeku i vadi se na piskote.
U zumancad se stavi secer,vanilijin secer,gustin i malo mlijkea,izmuti i sipa u mlijeko. Kada prokuha sipa se na bjelanjke i piskote,ukrasi se cimoto i po zelji koricom od narandze.user posted image
user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 982
   RE: Recepti,recepti
21.10.2011 14:35:55   
umahmed


[/link][link=http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1421223664492.52980.1649704799&type=3#]user posted image

recept: 1kg brasna,3jaja,3fildzana ulja,mala kasikica germe,so.Zakuhati sa mlakim mlijekom,da prenoci ili preko dana oko 8h,tijesto stalno prekuhavati. Tijesto podijeliti na 8 dijelova,razviti i isjeci jufku kao pizzu da bude 8dijelova. tij...esto se premaze margarinom i urola od sireg ka tanjem dijelu,napravi mala kifla i reda u tepsiju.Kada nadodju premazati zumancetom i peci,250C oko 5min,pa smanjiti na 150 C 30min.Kada su govote prekriju se vlaznom krpom i potuse boscom,neka tako odstoje 1h.
Vi po zelji mozete praviti i slatek,ili uvaljati hrenovkicu u tijesto,po zelji. prijatno

(odgovor članu umahmed)
Neposredna veza do poruke: 983
   RE: Recepti,recepti
21.10.2011 14:51:25   
damma
IZVORNA PORUKA: umahmed



[/link][link=http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1421223664492.52980.1649704799&type=3#]user posted image

recept: 1kg brasna,3jaja,3fildzana ulja,mala kasikica germe,so.Zakuhati sa mlakim mlijekom,da prenoci ili preko dana oko 8h,tijesto stalno prekuhavati. Tijesto podijeliti na 8 dijelova,razviti i isjeci jufku kao pizzu da bude 8dijelova. tij...esto se premaze margarinom i urola od sireg ka tanjem dijelu,napravi mala kifla i reda u tepsiju.Kada nadodju premazati zumancetom i peci,250C oko 5min,pa smanjiti na 150 C 30min.Kada su govote prekriju se vlaznom krpom i potuse boscom,neka tako odstoje 1h.
Vi po zelji mozete praviti i slatek,ili uvaljati hrenovkicu u tijesto,po zelji. prijatno


mmmmm... ove su dobre, ja ih pravim s virslama. djeca ih silno vole

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu umahmed)
Neposredna veza do poruke: 984
   RE: Recepti,recepti
21.10.2011 19:08:09   
umahmed
            LADZICE OD PATLIDZANA

Uzmete 2-3 veca duguljasta patlidzana,koja ogulite na nekim dijelovima(tako da ostane kozice da bude dekorativnije) i stavite u rernu sa malo ulja da se ispeku. Za to vrijeme na tavi izdinstate 1gl.crvenog luka,pa mu dodate b.luk,fasirano meso i sve pirajete dok ne bude gotovo. Dodati nasjeckanu papriku,i paradajza iz tube ili tetrapaka,vegeta,biber i zacin cevap i dosta nasjeckanog persuna. Sve dobro izmjesati.
Izvaditi patlidzane iz rerne,razrezati ih nozem i malo sa rukama sabiti da dodbijete prostor za punjenje. Napunite ih ovom masom,zalijete sa rastvorenim paradajzom i vodom i opet vratite u rernu pod folijom. Neka se krcka nekih 1h. Mozete prilog pire krompir ili rizu.



[/link][link=http://www.facebook.com/media/set_/?set_=a.1421223664492.52980.1649704799&type=3#]user posted image

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 985
   RE: Recepti,recepti
21.10.2011 22:21:21   
Nunichi
ena pogacice su za 10 user posted image

(odgovor članu umahmed)
Neposredna veza do poruke: 986
   RE: Recepti,recepti
22.10.2011 0:39:34   
Anoniman
Uh, sta mi radite, valja mi se nakaniti i kuhati ove kiflice, nemam oklagijuuser posted image

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 987
   RE: Recapti,recepti
22.10.2011 0:52:21   
milenium
IZVORNA PORUKA: elkina_mala

Ja moram samod a pitam da li neka zna recept i naziv jednog kolacica,izgleda kao vanila kolutici,samo sto je kao mjesec,okus kao lokum a moze se unutra puniti???
To sam jela jednom davno kod komsinice bivse i bilo je extraaaaaaa ukusno,pa mi sad ko trudnici na um palo a ne znam naziv,ako neka zna molim vas napisite! hvala


ja znam dosta recepata sa kolačićima kao mjesec ali ne znam da li imaju okus lokuma.postavim ti sutra sliku i recept.

umahmed maalauser posted image prava kuharicauser posted image user posted image


< Poruku je uredio milenium -- 22.10.2011 0:53:16 >

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 988
   RE: Recapti,recepti
22.10.2011 11:22:47   
ena23
neko je nekada pisao kako priprema kurbansko meso,da se  malo "ubije"ostar okus,recimo,bravetine.znam da se kuha s nekim zacinom pa se procjedi pa se onda pripremi normalno u jelu, samo ne znam koji je to zacin i da li se ja ispravno sjecam?

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 989
   RE: Recapti,recepti
22.10.2011 11:33:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ena23

neko je nekada pisao kako priprema kurbansko meso,da se  malo "ubije"ostar okus,recimo,bravetine.znam da se kuha s nekim zacinom pa se procjedi pa se onda pripremi normalno u jelu, samo ne znam koji je to zacin i da li se ja ispravno sjecam?


origano..
ja ga kuham u dvije vode...prva voda sa origanom

a evo ti maksuz tema sa puno savjeta
http://www.ringeraja.ba/forum/m_452122/mpage_1/key_/tm.htm#452122

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 990
   RE: Recapti,recepti
22.10.2011 11:40:34   
umahmed



umahmed maalauser posted image prava kuharicauser posted image user posted image

hvala draga,trudim se

samo da prijavim da sam kuhala desert sa rizom na posta sa prvih starna,bio nam je odlican ni sutlija ni pudinguser posted image odlican za djecu prije spavanja.

kuhala sam i turske pogacice,punila ih kao pizzu,odlicne hvala drage super su vam idejeuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 991
   RE: Recapti,recepti
22.10.2011 11:51:19   
umahmed
                BRZE KIFLE



[/link][link=http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1421223664492.52980.1649704799&type=3#]user posted image  

zakuha se kao hljeb:brasno,so,germa i mlaka voda. cim zakuhas pravis male loptice koje razvaljas. Fol je u ovom http://i51.tinypic.com/o071vo.png
Tako rezi juflu i valjaj prema ovom rezanom dijelu. Ja sam svoje mazala margarinom,zavaljla i ostav...is oko 1h da nadodju,opr namazes margarinom pospes susanom po zelji i peces isto kao hljeb 220 nekih 2omin,pa samanjis na 140 10 min da se istisce. ja sam ih prekrila vlaznom krpom da budu meske a to je po zelji.Eto gaaaaa

(odgovor članu umahmed)
Neposredna veza do poruke: 992
   RE: Recapti,recepti
22.10.2011 11:52:10   
ena23
hvala   hanadi, procitano i zapisano user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu umahmed)
Neposredna veza do poruke: 993
   RE: Recapti,recepti
22.10.2011 23:38:02   
milenium


IZVORNA PORUKA: elkina_mala

Ja moram samod a pitam da li neka zna recept i naziv jednog kolacica,izgleda kao vanila kolutici,samo sto je kao mjesec,okus kao lokum a moze se unutra puniti???
To sam jela jednom davno kod komsinice bivse i bilo je extraaaaaaa ukusno,pa mi sad ko trudnici na um palo a ne znam naziv,ako neka zna molim vas napisite! hvala


ovi se pune ali marmeladom ako su to ti.

Bijeli polumjeseci

Tijesto
14 dag brašna
12 dag maslaca
14 dag šećera u prahu
naribana limunova korica
14 dag mljevenih oraha

Zamjesit tjesto od brašna,maslaca,šećera u prahu,mljevenih oraha i limunove korice.tijesto zamjesi ,razvaljaj,i kalupom izreži polumjesece.ispeci i hladne premaži glazurom..vratit ih u zagrijanu pećnicu da se glazura osuši.premaži marmeladomod marelica i slijepi po 2 mjeseca.
p.s. ovi kolači na zgled izgledaju kao medenjaci ako ih se još tko sjeća,ona glazura kad se pokori postane bijela)

Za glazuru:
2 žumanjka
7 dag šećera u prahu.
žumanjke i šećer gusto izradite.user posted image


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 994
   RE: Recapti,recepti
22.10.2011 23:42:46   
milenium
ako netko zna,(možda sam ja to ovdje vidjelauser posted image )neko jelo od paprika,zapečenih sa sirom ili punjene sa sirom,ili paprike u vrhnju tako neštouser posted image

< Poruku je uredio milenium -- 22.10.2011 23:43:24 >

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 995
   RE: Recapti,recepti
22.10.2011 23:47:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: milenium

ako netko zna,(možda sam ja to ovdje vidjelauser posted image )neko jelo od paprika,zapečenih sa sirom ili punjene sa sirom,ili paprike u vrhnju tako neštouser posted image


imaš više verzijauser posted image

amanullah je često u iftare pravila crevne paprike odzgo sa sriom pa pečene...

a ima više verzija i pounjejne crvenih roga sa sirevim...
pa sad koje je ja ti ne znam sad...user posted image

jesul punjene il nisu...hoš ih punit il nećešuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 996
   RE: Recapti,recepti
22.10.2011 23:52:30   
Hanady RR
Crvene paprike punjene sirom:
1 verzija:
parike crvene opereš i ispečeš i oguliš, onda izrendaš trapist sir pomiješaš ga sa malo mladog sira i pavlake , začiniš po želji sa soli i biberom. Smjesom puniš paprike i redaš u vatrislatlnu zdjelu pazeći d ane puniš do vrah d amsjesa ni izađe ...pečeš 15 minuta na najačoj temperaturi, pred kraj špečenja mogu se zaliti vrhnjem po želji i još jedno 5 minuta peći.

2 verzija:
paprike ipsečeš, oguliš i puniš sirom fetom, po kockicu jednu ( ili trapistom u kockicama) pa ih pohuješ, jaje, brašno, jaje , prezla...
jaje soliš prije pohovanja ako si strapist savila...

eto i ove su ok a priloh mileram ili mladi sir...

3. verzija maanullah odog ti naći receot na temama ne mogu d anađem kod sebe prepisan



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 997
   RE: Recapti,recepti
22.10.2011 23:54:48   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: amanullah

user posted image

pečene paprike

1 kg crvenih paprika

Njih prvo oprati i speci u rerni na 200 C nekih 20 minta, kada budu pečene stavit ih u kesu i sačekati da se malo ohlade, a potom ih ogulite,

Oguljene paprike , prekrijete s vrhnjom za kuhanjem, malo narendate sira dimljenog, i sitno isjeckate 3 šehna bijelog luka, ali i ne mora ko ne voli,

Zapeći na 250 15 minuta

prijatno user posted image





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 998
   RE: Recapti,recepti
24.10.2011 21:03:53   
milenium
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: amanullah

user posted image

pečene paprike

1 kg crvenih paprika

Njih prvo oprati i speci u rerni na 200 C nekih 20 minta, kada budu pečene stavit ih u kesu i sačekati da se malo ohlade, a potom ih ogulite,

Oguljene paprike , prekrijete s vrhnjom za kuhanjem, malo narendate sira dimljenog, i sitno isjeckate 3 šehna bijelog luka, ali i ne mora ko ne voli,

Zapeći na 250 15 minuta

prijatno user posted image






e ovo sam tražila,a probat ću i onaj sa punjenim trapistom.imam paprika viška pa da ih iskoristim za nešto user posted image hvala hanadyuser posted image

< Poruku je uredio milenium -- 24.10.2011 21:06:40 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 999
   RE: Recapti,recepti
24.10.2011 21:10:59   
Sandrich
Ja isto znam nekada napraviti paprike na slican nacin. Friske paprike, crvene raspolovim na pola, i filujem sa kravljim sirom, kupim u merkatoru, jedno jaje dodam u to i po zelji nasjcekam sunku, salamu, kisele krastvace ko sta voli i zapcem ih, jedno dvadesetak minuta,i pri kraju stavim sir listici ili neki drugi koji imam da zarudi..bas budu ukusne user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *