|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Secanje na nase skolske dane
15.3.2012 13:08:05   
Anoniman
kakve ste bile u skoli
da li bi trcali do nastavnice da izdate ako nesko prepisuje i ostalo, da li bi bezali sa casova i ako niste to htele ili organizovali bezanje
da li ste bile presednik klasa, blagajnik i ostalo
kakve ste osobe bile
da li ste se promenile od tada
cega se secate

ja svega po nesto mi napamet pade
al dok dovrsim s jelom pocnem sa pisanjem user posted image


< Poruku je uredio triputmama -- 15.3.2012 13:12:37 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Secanje na nase skolske dane
15.3.2012 14:04:15   
Blue rose RR
Bila klasični "štreber, miljenica "učiteljica/nastavnika" :)))
Ali nikad tužibaba ...
Nikad ostavila razred na cjedilu, kad bi svi "bježali" sa časa i ja sa njima ...
Bila sam klasična mirnica, nikad buntovnik, parola je bila "tiha voda bregove valja" ..

Ali nisam nikad voljela osnovnu i srednju školu ...

Ja - nekad i sada =kao nebo i zemlja.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Secanje na nase skolske dane
15.3.2012 14:46:33   
reallove
Ja bih se sad vratila u skolu i skolske dane.Bila sam jako mirna,vrijedna ucenica.Pored toga sam uvijek pomagala drugima.Jednom,dok sam bila u srednjoj skoli,na casu lektire,sjedim i sveska pored mene otvorena,profesorica proziva ko ce donijeti lektiru da pregleda i prozvala jednu ucenicu,sjedi iza mene,ova kako prodje pored mene tako mi uze svesku i odnese profesorici.Ja sjedim i sutim,znam da cu ja biti kaznjena ako prof. sazna,ali srecom nije gledala nista,samo posljednju lektiru,do dan danas nije mi jasno kako nije skontalauser posted image ...Isla sam na razna takmicenja,ucestvovala na priredbama,srednju zavrsila kao ucenik generacije,isla na prijem kod gradonacelnika,dobila nagraduuser posted image ...Desavalo mi se da me pohvale pred cijelim razredom,na to ja pocrvenimuser posted image ..U srednjoj,prof.hemije me izvela pred cijeli razred da pokaze kako se lijepo i pristojno oblacim i pored toga u dnevniku dobre ocjene,da im sluzim kao primjeruser posted image ...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Secanje na nase skolske dane
15.3.2012 15:04:56   
Dida79
Bolje mi je da ne pisem bojim se da mi djeca ne procitaju user posted image user posted image

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Secanje na nase skolske dane
15.3.2012 15:26:10   
reallove

IZVORNA PORUKA: Dida79

Bolje mi je da ne pisem bojim se da mi djeca ne procitaju user posted image user posted image

user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Secanje na nase skolske dane
15.3.2012 15:30:34   
muaaa
Imam dosta materijala za napisati,dok se memorisem i resetujem pa cu krenutiuser posted image user posted image ...davno je to bilo

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Secanje na nase skolske dane
15.3.2012 15:35:34   
malena sharena
Odlikas kroz cijelo skolovanje, al od petog razreda na jedvite jade, prosjek 4,5 vazda, i u osnovnoj i u srednjoj. Do puberteta mirna i vrijedna, od puberteta kampanjac i buntovnik sto s razlogom, sto bez njega.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Secanje na nase skolske dane
15.3.2012 18:17:36   
hatepsut
Ih ti skolski dani..ja se nekako najradije sjecam osnovne skole..i daljnje skolovanje mi je drago osnovna skola je nesto posebno.Moje odjeljenje 3 bilo najgore,moja IGK (tadasnja,sad ima drugi naziv).mi smo uvijek bili predmet za raspravu.Tad jos nismo bjezali s casova user posted image ali smo radili sve i svasta...nas je uciteljica a kasnije i nastavnici mjenjali u obavljanju duznosti tipa blaganik,higijenicar,predsjednik odjeljenja i sl...
Nesko i Blesko su bili atrakcija,nerazdvojna dva problematicna drugara user posted image
Drug koji je s nama dosao u razred iz doma,pa smo svi skupa s uciteljicom nesebicno pomagali.Edine,neka ti je rahmet dusi user posted image
Ne rado se sjecam vjenca i dzenaze nase skolske drugarice,ali se radujem sto smo se sastale i ispratile je na za nju vjerovatno bolje mjesto.
Moja draga doktorica,advokat,veterinarka,kuharica...cak i efendija ,ma izrasli smo u sve i svasta.
sjecam se ekskurzije u Sa. kad sam se uvalila na Vrelu u vodu pa pljackala cio dan u mokrim tenama user posted image
Sjecam se kako sam bila sretna jer su odabrali nas 3 da idemo ispratimo uciteljicu kad se udavala,sad ja setam tom mahalom user posted image
Sjecam se naseg zajednickog odlaska u Holandiju i kako me nisu mogli nagovoriti da probam travu/ma vazda sam vam bila fina user posted image
Sinise koji mi je bio prvi "momak" u cak 4. razredu,pa tog bajnog zabavljanja i setanja po parku user posted image
Srednja skola..uff ja sam bila kolovodja u mnogo cemu,kako losem onako i dobrom.bila sam omiljena ucenica profosora,"mjenjala" profesoricu engleskog kad bi ona imala neke obaveze.kud svi tu i mali Muju,bjezala kad su svi bjezali.eh to su bili dani,pobjegle cure s casa pa s kafe na kafu user posted image pa se  cura "ozbiljno" zaljubila user posted image   pa plakanje po skolskom wc-u rad ljubavi /dok su kolegice pusile.
elem ima mnogo sta,kad se sjetim pisat cu mada je OT ,al sjecanja naviru...
Nekako mi se cini da ova djeca/omladina i ne zna da uziva u tim "ludim" danima.ja sam iskoristila svaki sekund !


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Secanje na nase skolske dane
15.3.2012 19:16:10   
jasmin
Ah ti dani,bas sam kcerkici skoro pricala o mojoj uciteljici Ivanki koju sam puno voljela i koju sam slusala.Do 5-og odlicna ucenica,5-i i 6-i vrlo dobar,7-i i 8-i opet odlicna.U osnovnoj skoli sam bila ukljucena u dosta sekcija(NUS,literalna,glumacka,plesna i jos poneke).Bila sam higijenicar,ne sjecam se jesam li imala jos `funkcija`,osim sto me ponekad nastavnik hemije ostavljao da nadgledam razred dok on obavi nesto u zbornici.Bila sam uzorita ucenica,volio me direktor,kao i nastavnici.Sjecam se da sam,iz postovanja prema direktoru OS,licno njemu napisala i poslala pismo zahvale koje je on stavio na skolski pano hehe.To sam pisala kao ucenica srednje skole.
U srednjoj skoli sam bila u horskoj i literalnoj sekciji.Jednostavno sam voljela skolu i nastavne,kao i aktivnosti van nastave.Eh,u srednjoj sam bjezala s casa ako bi cijeli razred bjezao.Ima tu dosta lijepih sjecanja,a ruzna nemaju nikakvog znacaja da ih se sjecam.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Secanje na nase skolske dane
15.3.2012 19:31:57   
Anoniman
u 4toj godini srednje dosao jedan novi ucenik , izbeglica iz Srbije  u nasoj skoli, ma momak ko san  kuku user posted image user posted image user posted image i sad svi znamo kako se on zove ma znamo sve o njemu  i znas ono ranije kad te pitaju zelis li da se upoznas sa njim bar tako bilo kod nas , pita on drugaricu moju da bi zeleo da se upozna samnom( zato sto je poznavao skoro citavo moje drustvo ne da pomislite da sam bila bomba user posted image user posted image ) i na pauzi stojimo i pusimo ispred i da se upoznamo i ja umesto svoje izgovorim njegovo ime user posted image user posted image user posted image   i svi prsnusmo u smijeh



< Poruku je uredio triputmama -- 15.3.2012 19:32:54 >

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Secanje na nase skolske dane
17.5.2012 14:55:10   
Anoniman
secate li se vi vasieg maturskog vece-a
kako je to tad bilo  jel mislite da se nesto promenilo

recimo u mestu u kojem sam udata , manjem mestu , maturantu proset_aju neki krug  sa ili bez partnera , narod se okupi , vazan je to dogadjaj

kako je bilo kod vas , sta ste nosile  sa kim ste bile itd


ja sam tad prvi put u zivotu obukla haljinz dugu teget boja i cipele na stiklu i naravno frizuru  , pa kad sam dosla na dogovoreno mesto ni razredna ni skoro niko me poznao nije user posted image onda na to dogovoreno mesto nas je cekao autobus sa kojim smo , nas razred, otisli do hotela i jedva sam ustala da igram bilo me strah da se ne okliznem i padenm ali igrala sam
onda smo svi otisli u jedan kafic gde smo nastavili slavlje



< Poruku je uredio triputmama -- 17.5.2012 14:58:49 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Secanje na nase skolske dane
17.5.2012 18:08:56   
teacher75
u osnovnoj skoli bila odlicna ucenica,sve petice osim matematike (4) a onda me u gimnaziji uhvatio pubertet plus razvod roditelja tako da sam prva 2 razreda prosla vrlodobrim a druga dva u ratu odlicnim. bila sam predsjednik razreda u srednjoj, niko drugi to nije htio biti, profesorice me stalno opominjale zbog pricanja na casu, jednom sam nagovorila razred da pobjegnemo i to kroz prozor (kabinet nam bio u prizemlju) a bila sam tada predsjednikuser posted image nisam bas voljela uciti, jedino sam voljela engleski i pisanje sastava na bosanskom (tada srpskohrvatskom)- tu sam bila najbolja u razredu i redovno su me prozivali da citam svoje sastave pred citavim razredom. sto se tice matematike, presretna sam bila kad dobijem 2, sreca nisam je imala u 3. i 4. razredu jer sam bila jezicki smijer. maturu docekali u ratu, mama sasila haljinicu, crnu na cvjetice, lijepu i skromnu. slavili u slozi sa elektrotehnickom skolom, bilo nam je super. muzika je bila alternativna, rokerska bez danasnjeg turbofolka i krkanluka, sve za 10. moji su drugovi biseri rasuti po cijelom svijetu, pa nazalost nikad niko nije organizovao do sada proslavu godisnjice matureuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Secanje na nase skolske dane
17.5.2012 18:28:32   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Bila klasični "štreber, miljenica "učiteljica/nastavnika" :)))
Ali nikad tužibaba ...
Nikad ostavila razred na cjedilu, kad bi svi "bježali" sa časa i ja sa njima ...
Bila sam klasična mirnica, nikad buntovnik, parola je bila "tiha voda bregove valja" ..

Ali nisam nikad voljela osnovnu i srednju školu ...

Ja - nekad i sada =kao nebo i zemlja.



kao da si me opisal ista sam ti bila :)


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Secanje na nase skolske dane
17.5.2012 22:28:15   
Ella_H
Bila sam mirna.
U srednjoj bi dahkad s drugom starijom djecom
pobjegla iz skole, pa bi onda uslijedila mamina predavanja
pa zar sam vas dovela u Ameriku da budete propaliteti,
sram te bilo sta mi radis infrakt cu da dobijem itduser posted image .
I sad joj nekad to spomenem i ona se slozi da ipak nisam postala propalitet.
Inace prva dva razreda sam bila u Hrvatskoj izbjeglica i uvijek se sjetim
uciteljice Ane kako je divna bila i kako sam je voljela.
Poslije skole ona bi me vodila svojoj kuci da radimo zadacu,
jer je mama kasnila s posla a kuca nam je bila daleko.
Brinula se o meni kao o svom djetetu.
Do 7dmog sam bila u Bih i onda pravac Amerika.
Sta znam bas nekako pubertetski kulturni sok, ovdje dosla
cure se marisu u skolskom restoranu, razni freak-ovi, geek-ovi itd,
al eto i to sam prezivjela. Rado se sjetim svih skolskih dana, zaista to su
naljepsi dani kad si bezbrizan. Iako je bio i taj rat i sve svako zivotno iskustvo
izgradi covjeka u jednu posebnu licnost.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Secanje na nase skolske dane
17.5.2012 22:53:30   
bambi7
Uuuu dalo bi se ovde stosta napisati. Osnovna mi je najdraza, bila peticar, trenirala karate, recitovala, pjevala... Engleski i Bosanski(meni bio Srpski) def.omiljeni predmeti. Vazda me neki momci ganjali, ihaaa sad bi se vratila u te godine...
U srednjoj, prva dva razreda-malo mjesto, upisala bezze skolu, vise visila oko skole nego u skoli, (cak sam i na odmoru isla na brzinsku kafuuser posted image ), propusila se, kolovodja za bjezanje sa casova,imala najljepsu vezu u zivotu(zabranjenu ko na filmu)ne racunajuci ovu sa muzekom- helem najljepsa me sijecanja vezu za taj period!
druga dva razreda dosla u Sa, nista spešl, ne znam ni u šta mi prodjošeuser posted image

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Secanje na nase skolske dane
18.5.2012 11:26:09   
ena23
ja sam promjenila toliko skola,drustava, ucitelja, profesora... ali moje srednjoskolsko doba u gimnaziji gracanica, i samo sjecanje na te dane, vrjedi pola zivota.

steta sto mi nista, nista, od toga nije ostalo.

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Secanje na nase skolske dane
18.5.2012 11:38:32   
veeseelaa
ah šta reći, ja ih se rado sjećam i dana iz OŠ i iz srednje
i drago mi je vidjeti raju iz razreda, učiteljicu, nastavnike, profesore
inače zavšrila sam V gimnaziju, smjer upravno administrativni tehničar, uglavnom su cure bile u razredu u IV godini i dva momka.....  za jednog sam se udala user posted image a drugi mi je super frend, super smo se družili, imali extra razrednika, nezaboravnu exkurziju (osobito za mene i mm) i jako lijepu matursku večer
maurirala sam 97 godine, poslijeratno vrijeme, nema se baš para za sve i svašta al nešto se skontalo pa je mama sašila haljinu za maturu koji je kasnije nosilo nekolicina djevojaka na svojim maturama user posted image
imala sam stručne predmete uredsko poslovanje, pravo... praksu smo imali utorkom ( u 3 i 4 godini) pa sam ja jednu godinu radila praksu u Učiteljskoj školi a jednu godinu sam bila u firmi kod prijatelja mojih roditelja....

da imala sam jedan iz vladanja u 3 i 4 godinu, zbog neopravdanih, bila sam velika spavalica i stalno sam kasnila na 1 čas a na zadnji sam bila smorena da idem, osobito kad sam se počela zabavljati sa mm .... nedovoljno vladanje mi je upisano u svjedočanstva user posted image

inače nisam bila loš đak, prosječan, iz bosanskog sam bila poprilično dobra, a prof francuskog mi je stalno govorila da bi trebala upisati književnost user posted image user posted image user posted image nidje veze, uradila sam par lijepih sastava pa ih se dojmilo

Kasnije su me zvali da napišem neki tekst o rahmetli bratu u školskom listu, dobro sam to odradila..... poprilično tužan tekstuser posted image svaki put se rasplačem kad ga čitam, dobro je da me nisu zvali da ga javno pročitam



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Secanje na nase skolske dane
18.5.2012 14:32:12   
Anoniman
da prenesem sa ankete :popularna ne, nisam bila neka selebriti ,nisam nosila minice , nisam se sminkala nisam imala ili menjala frajere i frizure , nisam bila riba koju je svako zeleo, bila dobar sportista prestavljala skolu, prosecan djak , dobar drug, u drustvu dzek , vesela , zezala se a ako bi neko stao na zulj bogami luda, pamti me raja ,nekih se i ne secam al me zaustave da se pozdrave i drago mi zbog toga pamte me kao frajera ona koja ne ustaje direktoru kad udje na cas , ona koja ne kuca na vrata , koja upada heheheh, ona koja se buni kad se ucini drugome nepravda koja deli poslednji dinar ,ona koja izaziva na igraliste posle skole na obracunavanje , a nastavnici pa neki su me voleli neki iz srzi mrzeli ali sta ces nek sam ostala zapamcena

popularnost kakvu bi se videlo na teen americke serije/ filmovi kod nas nije imalo



(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Secanje na nase skolske dane
19.5.2012 12:13:21   
zvončica
Osnovna skola....ma bila bezbrizna do bola...odlican ucenik, mnogo igre vani, skola mi je bukvalno bila pored ulaza zgrade, pa me je mama znala viriti sa prozora u razred user posted image Znala sam se nekad potuci i sa djecacima i djevojcicama....ah, ta mladost-ludost user posted image Trenirala balet do kraja osnovne i bilo mi poslije zao sto nisam nastavila.
Upisala V gimnaziju i odlucila da necu biti vise streber.....u drugom razredu imala hrpu predmeta i kad mi je bilo mrsko uciti, mama mi pravdala 3 dana koliko se moglo...kad sam kasnila ujutru na prvi cas, ja samo u rikverc se vratim kuci user posted image
Kad sam posla u treci razred, zaratilo se, tako da nisam imala ni ekskurziju, a matursko je bilo uz svijece, i ratne specijalitete u podrumu civilne.

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Secanje na nase skolske dane
19.5.2012 12:19:56   
veeseelaa


tebi je predavala Bisera Hodžić? Ivanka Bilać?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Secanje na nase skolske dane
19.5.2012 12:25:57   
zvončica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa



tebi je predavala Bisera Hodžić? Ivanka Bilać?



Jeste Ivanka u trecem razredu Korenspondenciju, a Bisera nije nista.

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *