|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mito..........
9.8.2012 10:06:27   
R&T@

IZVORNA PORUKA: MAMA MA


IZVORNA PORUKA: zeze

Opet ona.

user posted image


user posted image user posted image user posted image


E, basuser posted image

Kao mrkva i magarac, da prostiteuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Mito
9.8.2012 10:19:12   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: triputmama

da li ste nekada primile mito

Ne

IZVORNA PORUKA: triputmama
da li podmicujete

Ne

IZVORNA PORUKA: triputmama
sta mislite o tome

Sve bih se okretala oko sebe da vidim odakle će džehennemska vatra da padne na mene :(((


Jah, eto baš će neko priznati da je uzeo mito, odnosno da je dao isto.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Mito
9.8.2012 11:03:03   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: triputmama

sta je cener a sta IMG user posted image


cener je 10 KM il 10 000,00 KM
a IMG skraćenica za imal mene gdje


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Mito
9.8.2012 11:14:35   
henna ze
ovako..mito ne bih uzela..volim osjećaj da sam možda negdje zaradila sevap...

a dala jesam...da nisam ko zna gdje bih sada bila....ispod zemlje vjerovatno...

prošla sam stotine odjela..stotine medicinskih radnika....bolnice u tz, ze, sa i na kraju zg,,,
svugjde sam davala mito jer mi je traženo...ako hoćeš magnetnu rezonancu u tz..koju će platiti moj kanton..a da ne čekam više od godinu daj 50 eura..
u zg..nakon plaćanja svih troškova liječenja u bolnici..dr je tražio 1500 eura..nismo imali istresli smo zadnjih 500 i ko kokuzi se vratili u ze..

u svoj ovoj priči oko liječenja...samo sam srela jednog dr...u sa na koševu..odjel neurohirurgije..koji me primio kao svoje dijete i vodio brigu o meni..i kad sam došla na kontrolu stavim u kovertu 200 KM- on nije znao koliko tu ima...uzeo me za ruku i rekao da možemo popiti kafu i ništa više...a to i nisam računala kao mito..to sam htjela da mu se zahvalim..(postalo mi je normalno a za svaki osmjeh..svaki pregled i uslugu moram platiti)
ovo sve ostalo....bukvalno otimanje...

i dalje se borim sa zdravstvenim sistemom..čekanjima na snimanje mjesecima..satima u čekaonicama......ali sada više nikom ništa ne dajem..jer nemam..


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Mito
9.8.2012 11:28:35   
fatimica09
moram OT....

to je mogao biti jedino dr. Dizdarević, jer je dr. Omerhodžić ipak mlad da te primi ,,kao svoje dijete"...njih dvojicu jedino ustat pa spomenuti user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Mito
9.8.2012 11:30:00   
henna ze

IZVORNA PORUKA: fatimica09

moram OT....

to je mogao biti jedino dr. Dizdarević, jer je dr. Omerhodžić ipak mlad da te primi ,,kao svoje dijete"...njih dvojicu jedino ustat pa spomenuti user posted image user posted image user posted image


ne nije dizdarević.....taj lik mi se nije dopao..
dr..hasanagić

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Mito
9.8.2012 12:46:06   
Alma_27
ne dajem novac onome ko radi za platu.
sto se tice zdravstvenih ustanova gdje je osoblje bilo ljubazno i pomoglo meni ili nekom mom, odnosila sam neke dobre bombonjere i kafu i sl. i to da se svi pocaste uz kaficu.
novcem smo pocastili sestre koje su iznijele bebe iz porodilista i spremile ih ali tek kad su zavrsile i to nije bilo dogovoreno nego nasa dobra volja.

nisam nikada uzela novac za ono za sto sam vec placena od poslodavca (jesam cokoladu i podijelila s kolegama user posted image ). cula sam za neke kolege i bas su mi pali u ocima. jos su to radili da bi urgirali kod drugih kolega koji mito nikad ne bi uzeli

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Mito..........
9.8.2012 15:38:57   
Skvo RR
Mito ne primam,

a par puta sam mito dala. Uglavnom se radilo o policiji i doktorima.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Mito..........
9.8.2012 15:41:58   
Skvo RR
I da kada kazem " dala mito", tu mislim na ovo bas dala...jer me nervira pakovanje necega sto smo uradili, u smislu "dala sam poklon, pocastila sam i slicno"

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Mito
9.8.2012 17:56:21   
zvončica

IZVORNA PORUKA: henna ze


IZVORNA PORUKA: fatimica09

moram OT....

to je mogao biti jedino dr. Dizdarević, jer je dr. Omerhodžić ipak mlad da te primi ,,kao svoje dijete"...njih dvojicu jedino ustat pa spomenuti user posted image user posted image user posted image


ne nije dizdarević.....taj lik mi se nije dopao..
dr..hasanagić


Hena, Hena....ne diraj mi doktora....njemu jedinom dajem glavu u ruke user posted image

A sto se tice mita i korupcije, ni dala ni primila....

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Mito
9.8.2012 23:55:42   
mamma mumi
Jesam dala mito, uslovio me dr a radilo se o porodu, primila nisam niti cu ikada, a nudjeno mi, i fino sam gospodinu vratila jos ga nalijepila, jedva vrata coek potrefio.Mislim da u svakoj bransi ima mita i korupcije, ali je zdravstvo najvise upadljivo jer se tu ipak radi o osjetljivoj stvari, a to je zivot nas jedan jedini. Isto smatram da je mito u zdravstvu postalo u nekim granama preverzija, jer su pojedinci mislim na dr ufurali u svoj mozak da su nedodirljivi, da su bogom dani, a narod koji daje nije u tom trenutku u poziciji da razmislja o mitu i pravdi. Jednom prtilikom mi je jedan kolega rekao; trazis pare dok je suza u ocima, ko veli kad mu je zivot o koncu ili nekom njegovom uzmi ga. To nisu humanisti, to za mene nisu insani, to su osobe koje ce precicom u pakao ili vam dzehenem. Hediju ili poklon ne smatram mitom, ako ja nekome zelim auto da dam nakon zavrsenog posla, to je moja licna stvar, a naravno ako ta ista osoba mi nicim nije sugerisala da joj to dam, e onda halalosum.

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Mito
31.8.2012 8:31:36   
mamaajna

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: triputmama

da li ste nekada primile mito

Ne

IZVORNA PORUKA: triputmama
da li podmicujete

Ne

IZVORNA PORUKA: triputmama
sta mislite o tome

Sve bih se okretala oko sebe da vidim odakle će džehennemska vatra da padne na mene :(((


Jah, eto baš će neko priznati da je uzeo mito, odnosno da je dao isto.



svi smo mi nekad nesvjesno dali mito,u obliku bombonjere,kafe,kocke,kao zahvalu za neku uslugu ili odradzeni posao.a da ta osoba nije ni trazila to.
mislim da je prece da se bojimo Dzehenema radi ne obavljanja namaza,posta,zekjata,naseg oblacenja(ne oblacenja)...itd


_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Mito
31.8.2012 9:10:24   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: mamaajna


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: triputmama

da li ste nekada primile mito

Ne

IZVORNA PORUKA: triputmama
da li podmicujete

Ne

IZVORNA PORUKA: triputmama
sta mislite o tome

Sve bih se okretala oko sebe da vidim odakle će džehennemska vatra da padne na mene :(((


Jah, eto baš će neko priznati da je uzeo mito, odnosno da je dao isto.



svi smo mi nekad nesvjesno dali mito,u obliku bombonjere,kafe,kocke,kao zahvalu za neku uslugu ili odradzeni posao.a da ta osoba nije ni trazila to.
mislim da je prece da se bojimo Dzehenema radi ne obavljanja namaza,posta,zekjata,naseg oblacenja(ne oblacenja)...itd



Jedno je mito, a drugo je zahvaliti se nekome. I opet tvrdim da nikada nisam dala niti primila mito, koliko je god na današnjem vaktu teško to povjerovati.

A Božije je da odredi hoće li neko zbog mita, ili zbog kratke suknje, ili zbog "poganog" jezika, ili zbog neobavljanja namaza u Džehenem.
Naše je da se trudimo da svakog dana idemo Njegovim putem i živimo po Njegovim odredbama, koliko ko može.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Mito
31.8.2012 9:13:55   
veeseelaa
možda nismo u situaciji da bi mogle primiti mito, odnosno da bi nam neko ponudio isti
ovisi čim se baviš


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Mito
31.8.2012 9:16:54   
Blue rose RR
Ili se ne dovedeš u situaciju/iskušenje da isto primiš odnosno uzmeš.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Mito
31.8.2012 9:34:40   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

možda nismo u situaciji da bi mogle primiti mito, odnosno da bi nam neko ponudio isti
ovisi čim se baviš


ja sam bila u iskusenju i odbila, tj.nudili su miuser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 31.8.2012 9:35:07 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Mito
31.8.2012 10:22:25   
veeseelaa
a što odbi tikaro? user posted image
malo ti bilo ili...? user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Mito
31.8.2012 10:41:45   
Alhemicarka
Ih sad, niko ne daje mito, pa ne znam od koga uzimaju?
Evo situacija za razmišljanje (desilo se meni bliskoj osobi) - ginekolog utvrdi vanmateričnu trudnoću, hitno u bolnicu. U bolnici pregled, smještaj i onda rečenica: operaciona sala nije slobodna, niste u životnoj opasnosti, ne možemo vas operisati. I tako danima, neće da vas otpuste iz bolnice, ali neće ni da operišu. Dok neko nije nataknuo da bi se operaciona sala i mogla naći kad bi... Baš da vidim onog ko bi čekao da bude životno ugrožen, riskira da izgubi jajovod, jer iz principa nedaje mito.

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Mito
31.8.2012 10:45:04   
veeseelaa
ja bi dala mito kad je u pitanju zdravstvo, policija, tužilaštvo, uposlenje i tome sl user posted image
ma za sve user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Mito
31.8.2012 10:53:19   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: mamaajna


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: triputmama

da li ste nekada primile mito

Ne

IZVORNA PORUKA: triputmama
da li podmicujete

Ne

IZVORNA PORUKA: triputmama
sta mislite o tome

Sve bih se okretala oko sebe da vidim odakle će džehennemska vatra da padne na mene :(((


Jah, eto baš će neko priznati da je uzeo mito, odnosno da je dao isto.



svi smo mi nekad nesvjesno dali mito,u obliku bombonjere,kafe,kocke,kao zahvalu za neku uslugu ili odradzeni posao.a da ta osoba nije ni trazila to.
mislim da je prece da se bojimo Dzehenema radi ne obavljanja namaza,posta,zekjata,naseg oblacenja(ne oblacenja)...itd



Jedno je mito, a drugo je zahvaliti se nekome. I opet tvrdim da nikada nisam dala niti primila mito, koliko je god na današnjem vaktu teško to povjerovati.

A Božije je da odredi hoće li neko zbog mita, ili zbog kratke suknje, ili zbog "poganog" jezika, ili zbog neobavljanja namaza u Džehenem.
Naše je da se trudimo da svakog dana idemo Njegovim putem i živimo po Njegovim odredbama, koliko ko može.




Kao da sam ja pisala!

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Mito
31.8.2012 14:29:58   
ena23
skoro mi je u jednom nasem ministarstvu jedna zena jako pomogla, tako sto mi je uradila posao preko reda i cak i kod ministra urgirala, a da ja to stvarno nisam ni trazila, jednostavno rekla mi ostavi mi svojbroj, ja ostavila, sutradan zove i kaze posao zavrsen, dodji user posted image
kupila sam joj ogromno ono pakovanje rafaelo kuglica i jedva joj ga utrpa, zena se kune da ne smje nista primiti i da to nije moralno. nekako mi je ta zena popravila citavu sliku nase drzave, jer eto,ipak je jos ponekad moguce naci COVJEKA na funkciji.

mito nikad nisam davala, primila svakako nisam, nisam nikad ni bila u poziciji da trazimuser posted image user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Mito
31.8.2012 16:05:31   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a što odbi tikaro? user posted image
malo ti bilo ili...? user posted image


zato sto imam svoje principe, mito ne dajem- mito ne primamuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Mito
31.8.2012 16:16:53   
Emica_sa
Mojoj mami su poslije rata djeca sa sela u skolu donosila sira,jaja,mlijeka,nisu imali parauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Mito
31.8.2012 16:23:58   
leona81
nisam ni primila mito, niti ga dala. ali u zadnje vrijeme sve se vise mislim da grijesim i da treba dati...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Mito
31.8.2012 16:28:53   
sabinos
ja dok sam bila pripravnik u opstini,ljudi su mislili da mi mogu dati mito da im "nesto zavrsim",kako oni to strucno zovu.pripravnik da nesto zavrsi,nidje veze...
znaci primila nisam a nisam bila ni u situaciji da dam,hvala Bogu

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *