|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beta HCG
29.11.2012 9:34:26   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Maja1309

Žene moje molim vas za pomoć.
Radimo na bebi neka 4 ciklusa, imam cikluse 29 dana (+-1 dan) uvjek sam mislila da mi je ovulacija 15-16 dan, a zadnji ciklus sam imala služ 23. dan ciklusa pa sam se pravo iznenadila. Nisam do sada primjenjivala nikakve metode. Namjeravam od sljedećeg ciklusa mjeriti bazalnu i promatrati sluz. Međutim idem malo u budućnost, u slučaju user posted image na testu sljedeći korak je vađenje bete? Il ne? Jel me možete uputiti kako i gdje se to radi? ambolanti?Uputnica? Oprostite ako vas zamaram al ne znam o tome niš user posted image


Maja ako test pokaže user posted image slijedeći korak je da odeš ginekologu. Nema potrebe vaditi betu. Jedna prijateljska preporuka, nemoj žuriti ljekaru. Zna se desiti da se ode prerano, ljekar kaže da ne vidi trudnoću i ubije nas potpuno u pojam. Na vaginalnom UZV se slabo šta vidi prije 5-6 sedmice trudnoće (računato od prvog dana zadnje menstruacije).

Betu vadiš ako imaš neku istoriju problema, sa začećem, sa iznošenjem trudnoće, spontanim pobačajima, da bi se trudnoća ustanovila rano i da se, ako se šta može učiniti, čini. Ako pokušavaš ostati u drugom stanju bez nekih problema onda ti vađenje bete nije potrebno, naročito kad je već testić potvrdi. Testovi mogu biti lažno negativni, tj da ne detektuju betaHCg, ako test pokaže prisustvo betaHCg onda je on prisutan u krvi, a tamo je kao posljedica trudnoće (osim ako si na postupcima medicinski potpomognute oplodnje).

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Beta HCG
29.11.2012 9:53:49   
Maja1309
Hvala ti lejla ka
Nemam nekih problema, bar ne znam da ih imam, već 4 ciklus radimo na bebi još ništa, al mislim da je to normalno za sada.
Znači ako ugledma plusić idem kod ginekologa nakon 5-6 tjedana (računato od zadnje menst).

Inače sutra trebam dobitiuser posted image nadam se da nećuuser posted image

ako dobijem onda kontam krenuti s mjerenjem bazalne i promatranjem sluzi, dali već sutra da počmem mjeriti bazalnu ili nakon user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Beta HCG
18.12.2012 12:45:33   
White rose
Trudilice,

da li je neka imala slično iskustvo?
Urađen mi je transfer 30.11., a 14. 12. sam radila test koji je pokazao neg. Odmah sam prekinula sa utrogestanom, međutim ni nakon 5 dana nisam dobila menstruaciju, a i svi naknadni testovi su bili neg.
Eh danas odem i uradim Betu i rezultat je 63,1 (nakon 4 negativna kućna testa)!
Dr. kaže da je ova beta niska i da ponovim za dva dana, a danas mi je 19. dan od transfera embrija.
Da li je neka od vas bila u sličnoj situaciji i da li vam se trudnoća održala?

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Beta HCG
18.12.2012 12:49:23   
malena27 RR
Draga White rose, ja imam iskustvo s niskom betom na 13. dan poslije transfera, vrijednost je bila 23...ponovila kroz 2 dana betu, smanjila se... bila je u pitanju biohemijska trudnoca...
Ti nastavi sa utrogestanom i ponovi betu za 2 dana po preporuci ljekara...nadam se da ce rasti...
Ne mogu ti vise nista reci, nekome i tako niske bete nastave rasti...a nekada ne...sve je individualno...


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu White rose)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Beta HCG
19.12.2012 11:26:16   
regi
i ja sam na neki nacin prosla kroz to i mislim da je biohemijska.
za 19.dan nakon transfera, beta jeste niska,ali je takodje znak da s enesto desilo,da je bilo implantacije(jer beta nastaje samo u slucaju implantacije,)sto je kazu dobar znak jer je organizam pokazao da do implantacije moze doci.
to je jos jedini segment VTO koji ljekari ne kuze,to je "u Bozijim rukama"! ja se nadam da ce ti iduca VTO biti uspjesna :* 

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Beta HCG
22.12.2012 13:43:30   
kokouli
Kad se najranije moze raditi beta hcg iz krvi ,nakon 14 dana ili manje ....user posted image

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Beta HCG
25.12.2012 19:58:21   
new_mum
XDrage moje zenice, molim vas za pomoc, barem me utjesite slicnim iskustvom user posted image

Posljednja menstruacija mi je bila 15.11. i imam je na otprilike svakih 35 dana... Prije nekih 7 dana sam po intuiciji kupila test za trudnocu i bio je pozitivan, ali je druga crtica bila bas bas blijeda... ZA 2 dana sam opet ponovila i isti rezultat sa jutarnjim urinom... Od utorka sam imala i neki svijetlo smedji iscjedak, a u cetvrtak, 20.12. sam bila kod doktora i on kaze da nista ne vidi, da sam poranila jer sam menstruaciju ocekivala 19.12. (to je 35.-ti dan), ali da vidi nesto na lijevom jajniku sto mu mozda ne pripada i da sljedeci ponedjeljak i srijedu uradim betu da budemo sigurni... Poslije pregleda sam malo prokrvarila, a on mi kaze da je ta krv bila u kanalu user posted image
Helem, jucer sam radila betu i bila je 399, sutra idem ponovo, ali sam preplasena...strah me da nije vanmatericna user posted image I doktor mi je danas rekao da je vrijednost bete premala, ali da cemo sutra sve vidjeti nakon druge...
Iscjedak ni krvarenje vise nikako nisam imala poslije pregleda, nista me ne boli, mislim da sam cijeli internet iscitala, mogu doktorirati na ovoj temi...do danas sam se kao u tjesila da sam mozda imala kasnu ovulaciju, da sam tek pri kraju ciklusa zatrudnila, pa da sam prerano otisla na kontrolu, da je i beta tek pocetak trudnoce...ali me dr. opet obeshrabrio...ne znam kako cu izdrzati do sutra user posted image
Ima li neko slicno iskustvo?user posted image

_____________________________

04.08.2011. - mamina princeza

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Beta HCG
25.12.2012 20:03:42   
klemzi
Nemam slično iskustvo, ali nekako vjerujem da je ovulacija kod tebe kasnije i da si samo poranila sa posjetom dr...ti si nama zaprave trudna user posted image user posted image Da je vanmaterična mislim da bi dosad osjetila jake bolove user posted image Ali za svaki slučaj sutra ti betu ponovi i pravac dr. Sretnoooo user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu new_mum)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Beta HCG
25.12.2012 20:33:33   
new_mum
Joj hvala ti klemzi puno na podrsci user posted image
Svarno se nadam da je sve ok, tjesim se i hvatam za svaku mogucu slamkicu...

_____________________________

04.08.2011. - mamina princeza

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Beta HCG
25.12.2012 22:56:44   
White rose
ŠAljem dobre vibre za veeeeeeliku betu i malu mrvicu u pupi ;)

(odgovor članu new_mum)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Beta HCG
26.12.2012 11:12:09   
new_mum
Hvala puno White rose user posted image
Upravo sam dobila rezultate danasnje bete i skoro je dupla sa 399 u ponedjeljak na 781, tako da sam malo mirnija...
Sutra sam na ultrazvuku, pa se nadam da ce me i dr. obradovati...ne znam kako sam izdrzala ova 2 dana user posted image

_____________________________

04.08.2011. - mamina princeza

(odgovor članu White rose)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Beta HCG
26.12.2012 12:16:26   
kokouli
Sretno,user posted image za visoku betu user posted image .cestitam new mum

(odgovor članu new_mum)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Beta HCG
28.12.2012 14:53:05   
new_mum
Hvalaa user posted image
Evo samo info ako nekome bude trebalo jer znam koliko znaci kada nadjes nesto slicno tvom slucaju - prva beta mi je bila 399, za dva dana 781.
Doktor mi je rekao da se beta ne mora uduplati, dovoljno je da se za dva dana poveca 1,7 puta.

_____________________________

04.08.2011. - mamina princeza

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Beta HCG
28.12.2012 22:05:31   
Mia
new mum cestitam na trudnoci user posted image Nadam seda je i na UZV sve bilo OK. Ja samo zelim da sa vama podijelim svoje iskustvo ... i kod mene se beta duplala, ali je nazalost ipak bila vanm. user posted image I to bez ikakvih bolova i krvarenja user posted image Nazalost, to stanje je vrlo podmuklo i opasno, a cesto i tesko za dijagnosticiranje. Uglavnom, ne ponovilo se nikad nikome! Pozzz

(odgovor članu new_mum)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Beta HCG
28.12.2012 22:15:09   
klemzi
i kod mene se beta duplala, ali je nazalost ipak bila vanm. I to bez ikakvih bolova i krvarenja

Draga Mia, zar je ovo moguće...ja mislila da je vanm. uvijek praćena jakim bolovima user posted image
New mum tebi želim punoooo sreće user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Beta HCG
5.1.2013 11:57:02   
narancas_ta
Pozdrav zene.. :)
New mum, kod mene jako slicna situacija... zadnja M bila 10.11. a ciklus mi je inace 40 dana...
odem u dr 19.12. - on nista ne vidi, osim ciste... prvo mi je rekao da mi je endometrij 4mm, pa onda odjednom 17...tako da mu nista ne vjerujem... ;) nije bilo mog doktora...
uglavnom isti dan uradim betu, 527..
dva dana poslje toga 1080...
uradim onda betu 02.01. kad 20190...
po mojoj procjeni, sa zakasnjelom ovulacijom, sada bi' trebala biti 5-6 tjedan...
tako da na pregled idem 16.01...
inace, imala sam biokemijsku pocetkom avgusta... :(
sta vi mislite, je l tako da sam trudna i da je sve ok... :) :) :)

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Beta HCG
5.1.2013 12:03:29   
vjestica
beta je super , čestitam user posted image user posted image
kod biohemijske bude obično dvocifrena i počne padati,a kod tebe se fino dupla user posted image user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu narancas_ta)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Beta HCG
5.1.2013 12:12:10   
narancas_ta
user posted image hvala, hvala...
ma imam apsolutno sve simptome, samo nestrpljivo cekam pregled... :)
a nazalost, imam iskustva s biokemijskom, beta mi je tada bila trocifrena... user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Beta HCG
9.1.2013 9:53:24   
Alfa
Cao drage moje,
poslije četiri godine pokušaja-trudna sam i presretnauser posted image , ali čovjek ne može biti miran, u velikoj sam brizi pa vas molim za pomoć, ako je neko imao slično iskustvo.
Zadnju mens. sam imala 28.11.2012. (koja je trajala samo 2 dana), 36 dana poslije zadnje menstruacije uradim test -pozitivan.  38 dan od zadnje menst. uradim betu (po mojoj procjeni 5-6 nedelja ), a beta iznosi
29258, na što je dr rekao-pa ovo je visoka beta, ovo mora da je ranija trudnoća. Međutim, kad me pogledao na UZV kaže- pa plod je mali za tu betu, da je u materici, ali  srce još ne kuca, na šta se moje srce sledilouser posted image .
Onda ja njega krenula da pitam vezano za raniju  trudnoću, kad on me prekinu i kaže ma nije ranija trudnoća, i povrdi da je 5 nedelje i 3 dana i kaže mi da ponovim betu.
Ja sam ponovila betu nakon dva dana, tj treći dan (tj. 5 nedelja i 6 dana) i beta je iznosila 50010.
Još nisam bila na ponovnom UZV jer mi je rekao da dođem za sedam dana, pa idem sad u petak, ali do tad umirem od straha.
Prvo me strah što mi je rekao da ne čuje srce, a drugo me strah što mi je rekao da mi je beta visoka. Pa koliki su parametri bete u 5-6 nedelji, jer ako je ranija trudnoca ( a od predzadnje menst. je onda trebala biti 9 nedelja) plod je mali i srce ne kuca, a ako je (kako mislim ja i kako je dr rekao 5-6- nedelja- onda što mu je beta previsoka!?user posted image Molim vas pomozite mi ako je neko imao sl. iskustvo, hvala!

(odgovor članu narancas_ta)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Beta HCG
9.1.2013 10:07:29   
Aiša
Alfa, čestitam na user posted image

Imaš betu po sedmicama trudnoće npr na ovoj stranici, kod tebe su vrijednosti u intervalu za sedmicu u kojoj si.

http://www.roda.hr/article/read/hormon-trudnoce-i-njegovo-dupliranje

(odgovor članu Alfa)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Beta HCG
9.1.2013 10:10:05   
amrych
Aalfa moj ti je savjet da ne panicis, jer doktori stvarno nekad nemaju takta, a bila sam u ISTOJ situaciji! otisla sam doktorici, uradila betu i potvrdila se trudnoca, medjutim kad me pregledala na uz mrtva hladna mi je rekla srce ne kuca, dodji za 2 sedmice da vidimo hocel ozivjeti user posted image user posted image user posted image ja dva dana nisam spavala, pocela sam ludjeti i na kraju odem drugom doktoru koji mi je odmah rekao da srce kuca da je sve uredu, samo da mi nije trudnoca po ciklusu 28 dana, nego dosta mladja.
ne brini se, sigurno je sve uredu, a doktori ko doktori oni kazu boli ih briga, a mi onda dodjemo kuci pa se jedemo od muke user posted image
bice to uredu mila, sacekaj jos par dana pa otidji ponovo user posted image user posted image

_____________________________

Prvi put znam šta je sreca, osjecam je, vidim, mirišem. Cio svijet i cijela vasiona, nas troje. Nikog drugog osim nas nema.

Duša duše moje 22.01.2013.

(odgovor članu Alfa)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Beta HCG
9.1.2013 11:41:49   
malena sharena
Alfa, po ovom tvom nalazu, beta raste, sto znaci da se plod razvija, u suprotnom bi padala. I meni su rekli da srce ne kuca u 6. nedjelji, pa kad sam radila betu, vidjeli su da raste i rekli, prokucace za koji dan. Tako je i bilo. Ne brini.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu amrych)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Beta HCG
10.1.2013 15:22:19   
Alfa
Hvala vam drage moje, koliko toliko ste me smirile.
Sutra idem na UZV, pa se, ako Bog da, nadam dobrom.
POZZZ

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Beta HCG
7.2.2013 12:27:59   
budućamamaa
zdravo evo i mene....ovdje sam nova... i imam jedno pitanje znaći u 6. sam tjednu trudnoće i zanima me dali je uredu da je beta hcg 3088?
malo sam zabrinuta..to mi je prva trudnoća..

(odgovor članu Alfa)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Beta HCG
7.2.2013 17:38:48   
smarija
buducamama cestitam beta je u redu kad ides na prvi uz

_____________________________

ja ''''''''83.g. PCOS,IR,MTHFR homozigot,PAI heterozigot
MM ''''''''78.g. Normospermia
1.2009 IUI beta 64 - spontani,3xIUI beta 0
1.2010 i 2. 2012 VTO(Medico S)HS spopntani,3.2013 fet beta 0
4.2014 VTO Maribor HS-bingo beta 410

(odgovor članu budućamamaa)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *