|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beta HCG
17.6.2012 15:50:16   
ini89
Cestitke od srca i od mene i zelim sve najljepse u buducim mjesecimauser posted image i zivotu....nadam se da cemo i mi ostale koje silno, zelimuser posted image uskoro se tako veseliti.....

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Beta HCG
26.7.2012 9:31:11   
narancas_ta
pozdrav svima..
nova sam user posted image i treba mi mala pomoc...
ovako je to kod mene:
zadnju M sam imala 14.06., ciklusi su mi obicno 40 dana, sto znaci da sam trebala dobiti
u ponedjeljak.. i stomak me bolio kao da cu dobiti i imala sam mali roskasti iscjedak ujutro, pa sam pomislila da cu dobiti.. medjutim nista.. i kako meni djavo ne da mira nikad, kupim test, odradim ga navecer i user posted image ...
sutra opet odradim 2 testa i oba pozitivna...
u srijedu odem da odradim betu, kad tamo 75... user posted image
je l to znaci da sam sve prerano otkrila i radila betu ili se trebam zabrinuti..
mislim, vec sam zabrinuta...
help user posted image

(odgovor članu ini89)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Beta HCG
26.7.2012 9:57:49   
Leva
Ponovi betu za dva dana da vidis da li se ispravno dupla. Postoje zene cije su bete malih vrijednosti dok postoje i one kod kojih je to znak biohemijske trudnoce. S obzirom na duzinu tvojih ciklusa ja bih rekla da ti je ovulacija uzasno kasnila. Sretno sa betom u petak! Ja se nadam trocifrenoj pa da profestamo aBd user posted image

< Poruku je uredio Leva -- 26.7.2012 9:59:32 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu narancas_ta)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Beta HCG
26.7.2012 10:11:26   
narancas_ta
kako me panika spucala pa to je strasno.. mislila sam betu raditi mozda u srijedu,
kontam prerano sam pocela sa svim... ili da je ipak radim u petak ? user posted image
hvala levi na odgovoru puno.. user posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Beta HCG
26.7.2012 15:51:51   
Leva
Najjednostavnije ces upratiti da li je sve ok jer je i najlakse za izracunati, ako betu uradis dva dana nakon prve. Trebala bi biti negdje oko 150, ako bude i 140 ili preko 150 je ok. Na UZ recimo ne mozes otici dok beta ne bude veca od 5000. a to obicno odgovara skoro 6. sedmici. Ovo ti je super link za provjeriti vrijednosti http://www.babymed.com/tools/hcg-calculator

< Poruku je uredio Leva -- 26.7.2012 15:53:33 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu narancas_ta)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Beta HCG
26.7.2012 20:30:33   
narancas_ta
Leva hvala, hvala, hvala.... user posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Beta HCG
26.7.2012 22:38:00   
Mia

IZVORNA PORUKA: narancas_ta

kako me panika spucala pa to je strasno.. mislila sam betu raditi mozda u srijedu,
kontam prerano sam pocela sa svim... ili da je ipak radim u petak ? user posted image
hvala levi na odgovoru puno.. user posted image



Kao sto ti je Leva rekla, beta bi trebala da se udupla za 48 sati, tako da ti ponovi nalaz u petak i javi nam se sa trocifrenom beticom da mozemo da cestitamo na user posted image

(odgovor članu narancas_ta)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Beta HCG
27.7.2012 11:14:55   
narancas_ta
danas beta 115...
ali pošto nisam radila u istom laboratoriju oba puta betu, ne mogu usporedjivati referentne vrijednosti...
uglavnom, ova dr je zadovoljna... i rekla mi je da idem na pregled za nekih 7-10 dana..
nije baš previse narasla ova beta luda... user posted image ili sam ja previše prepadnuta i sumnjicava....user posted image

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Beta HCG
12.9.2012 13:28:30   
narancas_ta
ništa.. biokemijska... user posted image
opravdano sam bila sumnjičava.. više sreće drugi put..
hvala vam na savjetima svejedno.. user posted image

(odgovor članu narancas_ta)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Beta HCG
12.9.2012 13:29:14   
Skvo RR
bas mi je zaouser posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu narancas_ta)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Beta HCG
6.10.2012 14:44:25   
zeks
Cao cure trebam pomoc,cekalica sam bete,vto sam radila prije 11 dana tj.transfer je tad bio,betu trebam da radim u ponedeljak al mi djavo nedade mira pa uradi danas test a on negativan!Pa sam jako zabrinuta,prosli mjesec sam imala 5. do juce sam vjesticu cekala i nista a i dalje imam osjecaj da ce svakog trena procuriti,a vec treci dan imam tamnosmedji iscjedak i ne stalno sta mislite ima li sanse za pozitivnu betu?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Beta HCG
31.10.2012 21:09:17   
nadalica
Zadnju menst. sam imala 30.9.. bila na stimulaciji klomifen plus menopur i 14.9. dobila štopericu...prije nekoliko dana radila test i druga crtica je bila blijeda, na dan očekivane m. opet dvije, ali druga jasnija, danas vadila betu 32. dc iznosi 60, 7....vidjela sam one vrijednosti, meni se čini nekako premala šta vi mislite?

(odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Beta HCG
31.10.2012 21:22:03   
klemzi
Pa meni se čini isto premala, valjda bi trebala biti trocifrena user posted image , ali najbolje da ponoviš za dva dana i da onda odeš do ginekologa. Sretnoooo user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu nadalica)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Beta HCG
1.11.2012 11:26:57   
barbii
Ćao cure,ja sam na ovom forumu nova,tako da vas molim da mi pomognete..... Posljednju menstruaciju sam imala 18.09.2012. godine, drugu nisam dobila, jučer su mi u dz uradili test i bio je negativan, pa su me ipak poslali da vadim betu hcg, odmah sam dobila rezultate i iznosila je 488,83user posted image , doktorica me je odmah pregledala uvz i rekla da ne vidi ništauser posted image , jer se ništa ne može vidjeti prije nego beta bude 1000, sutra radim ponovno betu da vidi da li se dupla.Moguće je da je do oplodnje došlo oko 13.10. tj da mi je kasnila ovulacija pa je beta tako mala i još nešto rekla je da je endometrijum debljine oko 14 mm, da li to nešto pozitivno znači? I još mi je rekla da betu moram vaditi sve dok tačno ne utvrdi da se ne radi o vanmateričnoj trudnoći.

(odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Beta HCG
1.11.2012 12:06:12   
malena27 RR
Endometrij je zadebljan sto moze ukazivati na trudnocu...a beba se i ne vidi dok beta ne bude preko 3000 user posted image
Ponovi ti betu za 2 dana, ako se bude duplala, a nadam se da hoce, onda dr. za 5-6 dana user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu barbii)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Beta HCG
1.11.2012 12:18:43   
barbii
Hvala ti puno na utješnom odgovoru, nadam se da ce se beta duplati, a još nešto da te pitam da li zadebljeni endometrij ože ukazivati na urednu trudnoću u maternici ili se može zadebljati i u slučaju vanmaterične

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Beta HCG
1.11.2012 14:55:58   
AAvalon
barbii, user posted image user posted image user posted image da se beta pravilno dupla. zadebljan endometrij ukazuje samo na trudnocu, a ne na i njenu lokaciju, to se tek vidi ultrazvukom, ali nemoj se unaprijed sikirati, vanmatericne trudnoce su rijetke. ponovi betu, ako se bude uredno duplala, to ti je jos jedan znak da e trudnoca najvjerovatnije uredna i na pravom mjestu, a ako Bog da uskoro ces i na ultrazvuku vidjeti gestacionu vrecicu

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu barbii)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Beta HCG
2.11.2012 8:35:08   
barbii
AAvalon, hvala ti punouser posted image , nadam se da ce biti sve uredu, danas cu dobiti nalaz hcg bete pa cu ti javiti kakav je....

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Beta HCG
2.11.2012 15:10:01   
nadalica
danas mi je, nakon 48 h, beta 138 user posted image

(odgovor članu barbii)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Beta HCG
3.11.2012 15:13:41   
barbii
Nadalice, nakon koliko dana od začeča ti je beta 148?

(odgovor članu nadalica)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Beta HCG
4.11.2012 9:59:12   
nadalica
17 dana od ovulacije

(odgovor članu barbii)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Beta HCG
7.11.2012 7:23:13   
nadalica
jučer je moja beta bila 859...informacija za one koji budu tragali za sličnim iskustvom:

31.10. 60,7
2.11. 138
5.11. 859

inače, imam duže cikluse i primila sam štopericu 15. dc, a ovulacija je bila 16. ili 17 dc

zm sam imala 30.9.

(odgovor članu ini89)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Beta HCG
29.11.2012 9:04:16   
Maja1309
Žene moje molim vas za pomoć.
Radimo na bebi neka 4 ciklusa, imam cikluse 29 dana (+-1 dan) uvjek sam mislila da mi je ovulacija 15-16 dan, a zadnji ciklus sam imala služ 23. dan ciklusa pa sam se pravo iznenadila. Nisam do sada primjenjivala nikakve metode. Namjeravam od sljedećeg ciklusa mjeriti bazalnu i promatrati sluz. Međutim idem malo u budućnost, u slučaju user posted image na testu sljedeći korak je vađenje bete? Il ne? Jel me možete uputiti kako i gdje se to radi? ambolanti?Uputnica? Oprostite ako vas zamaram al ne znam o tome niš user posted image

(odgovor članu nadalica)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Beta HCG
29.11.2012 9:15:38   
lila25
Maja da bude sa srecom.Da sljedeci korak moze biti beta...ili odlazak kod ginekologa.Betu mozes uraditi skoro u svakoj privatnoj lab ne treba ti uputnica,rezultat se ceka oko sat vremena.A cijene su 30 km-50 km ,uzima se puna krv oko 5 ml.Za drzavne lab ne znam kako ide valjda ce se jos neko javiti...pozzzz

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Beta HCG
29.11.2012 9:30:56   
Maja1309
Hvala ti lila25. A reci mi ako to radim privatno jel mogu u bilo koje doba dana il npr moram jutri?
Valjda se netko javi i objasni kako u državnim lab se radi...

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *