|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   marcipan
6.11.2008 13:31:32   
nikka
Kako se pravi marcipan,neki osnovni recept?
Željena boja se dobije ekstraktom ili nečim drugim?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: marcipan
6.11.2008 14:27:53   
Crvena
Evo kako ja pravim
1kg secera staviti u 2 dcl vode da se topi. Dodati 1 puter, to zajedno ostaviti da provri. Kad se malo ohladi dodati samljeven petit keks (citavu kutiju) i 150 gr oraha. Dodati i malo ruma. Tu smjesu "razvaljati" na tacnu i preliti sa 100 gr cokolade za kuhanje koju ces prethodno otopiti sa jednom kasikom ulja i 2 do 3 kasike mlijeka
Dobar tek, nadam se da sam bar malo pomogla


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: marcipan
6.11.2008 14:32:18   
Crvena
Ako si mislila na kolac onda je to to. Ali ako si mislila na smjesu marcipan koja se stavi preko neke torte ja je najcesce kupim u Sa je ima u Interexu.

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: marcipan
6.11.2008 14:54:44   
Gigana
300 g mljevenog keksa
300 g mljevenih oraha
300 g mlijeka u prahu

Sve ovo fino izmiješati u većoj posudi.  U međuvremenu napravite agdu od 1kg šećera i šolje vode (samo da potopi šećer) i u to staviti jedan puter da se topi.  Čim se otopi, skinuti s vatre i zaliti prethodnu smjesu.
Kad se ohladi, napravite čokoladnu glazuru od mlijeka, kakaa, putera, ili jednostavno rastopite 200g čokolade za kuhanje i prelijete marcipan.

Ima da poližete prste.






_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: marcipan
6.11.2008 14:55:53   
Gigana
Umjesto oraha, može se staviti i kokosovo brašno, mada ja više volim sa orasima.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: marcipan
6.11.2008 14:56:59   
Lulu_
jao sto ja volim ovaj marcipan jao jao jao

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: marcipan
6.11.2008 14:59:09   
Gigana
lulu, ti i ja bismo trebale biti na temi "Mršajmo zajedno", ne znam otkud nas ovdje! user posted image

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: marcipan
6.11.2008 17:06:06   
nikka
Hvala vam za recepte kolača,trebala sam naglasiti smjesa marcipan kako se pravi,
ma nešto je slično kao ovaj kolač,šećer,voda,maslac...nisam sigurna

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: marcipan
6.11.2008 21:02:06   
suncan_dan
Rezept za marcipan smjesu:
za jedan kg

500g badema
500g secera u prahu
1 kasika ruzine vode

bademe preko noci ostavit u hladnoj vodi, sledeci dan oguljet u suhoj krpi posusit.
bademe i secer u prahu par puta samljet dok nebudu skroz fino izmljeveni.
stavit ruzinu vodu, i to sve dati na vatru dok se nezguzva i bude suho, poslje toga marcipan jos jednom kroz mlin.



_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: marcipan
6.11.2008 21:36:43   
nikka
Super hvala ti semi83,još samo da nađem ružinu vodu.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: marcipan
7.11.2008 16:39:20   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Gigana

lulu, ti i ja bismo trebale biti na temi "Mršajmo zajedno", ne znam otkud nas ovdje! user posted image

suti bona da naS TI NISI ODALA MOZDA BI NAM I PROSLO
sad ces vidjet kad shee dodje sa prutom

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: marcipan
10.11.2008 12:05:27   
M kao Mama
Hej, Nika ja sam pisala tamo na kolačima, brzo se pravi, jednostavno, a ekstra je pa vidi možda ti bude odgovaralo, inače marcipan je jako dobar za dijetu, hahahahah

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: marcipan
10.11.2008 12:15:07   
nikka
Ali to je isto kolač,sad sam pročitala, meni treba marcipan masa za obložiti i ukrasiti tortu.
Raspitala sam se malo otprilike ovako,na 5oograma oguljenih i samljevenih badema 250grama šećera u prahu i 2 bjelanceta,mora biti glatko,ne mecavo,po potrebi pogušćati šećerom u prahu.
Može i sa ružinom vodicom kao što je rekla semi83,ali to je teško naći kod nas.
U nedjelju ima dragi rođendan,pa ću isprobati prije,još mi trebaju jestive boje da mogu šarati i ideje za sinovu rođendansku tortu,pogledaću na tortama.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: marcipan
10.11.2008 12:25:28   
D_K
mmm - mljac, mljac - bas ste me inspirisale da ga napravim. Jesam se nesto ulijenila za kolace napraviti i bas mi je ovo trebalo.
Ih tesko poguziju na kolace naćerat user posted image user posted image
Ko se brine za kalorije neka se vise ne brine - ovaj ima toliko kalorija da ce nam se mozak naseceriti i samo cemo misliti kako nam je finooo i kako letimoooo..

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: marcipan
20.11.2008 14:32:53   
nikka
Nikad više neću pravit prokleti marcipan,
koliko sam se napatila i opet je ispalo bezveze i preslatko,samo sam upropastila tortu.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: marcipan
20.11.2008 18:18:13   
suncan_dan
ja sam prije to cesto sama pravila, al nisam vise kupim gotov, jestive boje i pravim tako figurice user posted image makar si probala, i sad znas da ces sledeci put kupit gotov user posted image

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: marcipan
1.7.2009 15:41:11   
jasmina_mm
jel zna neko gdje ima kupiti marcipan smjesu u bojama zaista mi treba a nemam vremena da hodam po gradu i trazim. Bila bih jako zahvalna kada bi mi neko rekao gdje u Sarajevu to ima kupiti user posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: marcipan
1.7.2009 15:51:17   
Lulu_
jasmina_mm
ne znam gdje ima u sarajevu tacno ali znam da kod nas ima u konzumu i to bas u bojama. na odjelu sa stavrima za pripremanje kolaca...ali nemoj pitati prodavacice jer one ne znaju pa ce ti reci kao i meni da to nemaju...boje su zelena,krem i roza

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: marcipan
1.7.2009 15:52:52   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Gigana

lulu, ti i ja bismo trebale biti na temi "Mršajmo zajedno", ne znam otkud nas ovdje! user posted image


gigana suti bona da nas nisi provalila niko nas nebi ni skuzioooooooooouser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: marcipan
1.7.2009 15:55:26   
jasmina_mm
e hvala ti puno
pogledacu u konzumu i interexu valjda ce biti
meni treba zuta ali moze i krem boja

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: marcipan
3.7.2009 11:56:47   
jasmina_mm
u Konzumu nema marcipan smjese sve sam obisla ostala je jos Koreja
a i citav grad sam obisla nigdje je nema user posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: marcipan
3.7.2009 12:03:54   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

u Konzumu nema marcipan smjese sve sam obisla ostala je jos Koreja
a i citav grad sam obisla nigdje je nema user posted image


e jebemu misa
hos da ti ja posaljem iz zenice busom :)

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: marcipan
3.7.2009 12:06:23   
Lulu_
ili ces sacekati do veceras a ja cu ti dati recept za pravljenje te mase
a pogledaj i na ineternetu

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: marcipan
3.7.2009 12:14:50   
Lulu_
200gr.badema
3 velike kasike meda
3 velike  ruzine vodice(apoteka,drogeija)

vrelom vodom prelij bademe,i oguli im kozicu.samelji ih sto je vise moguce.
pomjesaj med i ruzinu vodicu sa bademim i pocni izradjivati masu
mozda ce ti biti potrebno malo vise ruzine vodice
umjesaj zutu boju koju si kupila(ima njih svigdje)
i kada izradis finu masu ostvi je da odstoji pokrivena na nekom hladnijem mjestu do sutra.

< Poruku je uredio Lulu_ -- 3.7.2009 12:15:50 >


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *