|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Abortus
13.1.2013 16:11:58   
teacher75

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Ovo je baš za polemiziranje, teška tema generalno. Žao mi je zbog toga što joj se desilo, ne znam šta da kažem. Ima dosta žena koje se udaju, vole muža, vole dijete, poslije "ohlade" i skontaju da taj njihov muž nije ono što su one očekivale, ali ljubav prema djetetu ostane ista, čak se i poveća. Ja imam takav primjer - radi se o mojoj prijateljici, koja se udala, dobila dijete, skontala da on nije za nju, razvela se, dijete ostalo kod nje, to dijete voli više od svega na svijetu.

da, al u njoj je vec bila proradila ljubav prema tom djetetu jer ga je nosila 9 mjeseci i rodila. a ova nije imala kad da probudi te osjecaje u sebi

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 976
   RE: Abortus
13.1.2013 16:23:49   
animagical
hoce to tako kad pravis djecu s nekim koga ne znas kako treba...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 977
   RE: Abortus
13.1.2013 16:24:34   
Emica_sa
Sve je za ljude pa i abortus.

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 978
   RE: Abortus
13.1.2013 16:26:13   
veeseelaa
meni ne bi palo na pamet da pravim dijete s nekim u vezi..... tek tako, ja odlučila
zar to ne bi trebala biti odluka oba partnera???



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 979
   RE: Abortus
13.1.2013 16:26:26   
teacher75

IZVORNA PORUKA: animagical

hoce to tako kad pravis djecu s nekim koga ne znas kako treba...

a sta treba neko sa skoro 40 godina glumit djevicu marijuuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 980
   RE: Abortus
13.1.2013 16:28:31   
amra_sa
Teacher, ja sam dosta i previše empatična, odmah sebe zamišljam u takvoj ili sl. situacijama i iskreno sad ne bih mogla reći ni uradila bih ovo ili ono. Baš ne znam šta da kažem, osim da mi je žao što joj se to desilo, to je upravo ono iskušenje... Nek nam Bog da ono što je najbolje za nas, i nek nas poštedi ovakvih i bilo kakvih iskušenja, kao što rerica reče. Iako je teška tema o njoj treba pričati upravo zbog onih djevojaka i žena koje žele da abortiraju i koje čitaju ovo što mi pišemo, ali isto tako biti i umjeren, ne opterećivati se previše. Zato ja sad idem malo pospremiti kuću, pustiti muziku pa kad se psihički odmorim (jer me je ova tema umorila i rastužila ) opet ću biti spremna pričati user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 981
   RE: Abortus
13.1.2013 16:28:55   
animagical

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: animagical

hoce to tako kad pravis djecu s nekim koga ne znas kako treba...

a sta treba neko sa skoro 40 godina glumit djevicu marijuuser posted image

pa koristiti zastitu valjda user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 982
   [Obrisana poruka]
13.1.2013 16:29:41   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 983
   RE: Abortus
13.1.2013 16:30:16   
teacher75
IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: animagical

hoce to tako kad pravis djecu s nekim koga ne znas kako treba...

a sta treba neko sa skoro 40 godina glumit djevicu marijuuser posted image

pa koristiti zastitu valjda user posted image

jedno nisu koristili i eto omaklo mu se, jos bili ko fol neplodni dani, naravno da nije ona to hjtela, on je zeznuouser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 13.1.2013 16:31:16 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 984
   RE: Abortus
13.1.2013 16:32:20   
niki83

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

meni ne bi palo na pamet da pravim dijete s nekim u vezi..... tek tako, ja odlučila
zar to ne bi trebala biti odluka oba partnera???



Pogotovo s nekim koga i nepoznajem dovoljno...nisam sigurna želim li s njim nešto ozbiljno i onda paf ostanem trudna.

Ne znam, meni je neodgovorno ovo što je poznanica od Tiki odlučila...ali naravno, njena odluka.

Ja sam protiv abortusa, ali svako zna svoje.

Pitajte majku čije je dijete rođeno s nekom teškom mahanom da li bi ga abortirala da je znala da će se takvo roditi...sumnjam.



Iman, dijelim s tobom ovo misljenje, pa zene drage i takva djeca se neizmjerno vole!!

_____________________________

N&N

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 985
   [Obrisana poruka]
13.1.2013 16:33:20   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 986
   RE: Abortus
13.1.2013 16:35:07   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: animagical

hoce to tako kad pravis djecu s nekim koga ne znas kako treba...

a sta treba neko sa skoro 40 godina glumit djevicu marijuuser posted image

pa koristiti zastitu valjda user posted image

jedno nisu koristili i eto omaklo mu se, jos bili ko fol neplodni dani, naravno da nije ona to hjtela, on je zeznuouser posted image


Ovo ništa neopravdava...kad imaš odnos s nekim vrlo dobro znaš kakve posljedice mogu biti...pogotovo jer ni jedna kontracepcija nije 100%.

naravno, al eto svako konta da se nece njemu desiti. a bas tako, nijedna kontracepcija nije sigurna i ako je sudjeno desice se i sa kontracepcijom. e sad ispade da se treba sexati samo s nekim s kim bi htjeli dijete. vala dijete mi nije bilo na pameti do 30. godinen ako ne i kasnijeuser posted image znaci trebala sam apstinirati svo to vrijeme, neka hvalauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 987
   RE: Abortus
13.1.2013 16:36:04   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: niki83


IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

meni ne bi palo na pamet da pravim dijete s nekim u vezi..... tek tako, ja odlučila
zar to ne bi trebala biti odluka oba partnera???



Pogotovo s nekim koga i nepoznajem dovoljno...nisam sigurna želim li s njim nešto ozbiljno i onda paf ostanem trudna.

Ne znam, meni je neodgovorno ovo što je poznanica od Tiki odlučila...ali naravno, njena odluka.

Ja sam protiv abortusa, ali svako zna svoje.

Pitajte majku čije je dijete rođeno s nekom teškom mahanom da li bi ga abortirala da je znala da će se takvo roditi...sumnjam.



Iman, dijelim s tobom ovo misljenje, pa zene drage i takva djeca se neizmjerno vole!!

Naravno da se vole, to niko ne spori.
Međutim, baš zato što se voli , a gledati kako se cijeli život pati i muči....

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 988
   [Obrisana poruka]
13.1.2013 16:36:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 989
   RE: Abortus
13.1.2013 16:38:03   
niki83

IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: niki83


IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

meni ne bi palo na pamet da pravim dijete s nekim u vezi..... tek tako, ja odlučila
zar to ne bi trebala biti odluka oba partnera???



Pogotovo s nekim koga i nepoznajem dovoljno...nisam sigurna želim li s njim nešto ozbiljno i onda paf ostanem trudna.

Ne znam, meni je neodgovorno ovo što je poznanica od Tiki odlučila...ali naravno, njena odluka.

Ja sam protiv abortusa, ali svako zna svoje.

Pitajte majku čije je dijete rođeno s nekom teškom mahanom da li bi ga abortirala da je znala da će se takvo roditi...sumnjam.



Iman, dijelim s tobom ovo misljenje, pa zene drage i takva djeca se neizmjerno vole!!

Naravno da se vole, to niko ne spori.
Međutim, baš zato što se voli , a gledati kako se cijeli život pati i muči....

E pa to su nam iskusenja od Boga dragog..

_____________________________

N&N

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 990
   RE: Abortus
13.1.2013 16:38:57   
animagical
ma ne mogu ja raspravljati nikako na ovu temu...ja sam protiv abortusa, izuzev u dva slucaja, ako je ugrozen zivot majke ili ako ce se dijete patiti citav zivot, a i u tom slucaju ne znam da bih lahko odlucila... sjecam se cesto jedne scene...ja imala spontani i vec pod temperaturom cekam na kiretazu, placem, suza suzu goni, sa mnom muz i on place... dolazi u cekaonicu gospodja u godinama, napucana, minjak, nesto se smije i kleberi s nekim zalizanim tipom... i pita ona mene sto ja placemuser posted image hajde, nekako joj objasnim, ne znam ni sta je se tice ali hajd...a one ce na to,onako hladno, kako je ona dosla na abortus, da se rijesi belaja...Boze mili koliko sam ja tu zenu mrzila u tom momentu, ispricati vam ne mogu... to neko olako shvacanje tipa i to je za ljude, da svako ima pravo na raspolaganje svojim tijelom i slicno, iskreno ne razumijem...nije tu fol u svom tijelu,nego o necijem malom neduznom zivotu...strasna mi je ova tema...jos su mi strasniji ljudi koji to uzimaju zdravo za gotovo ili kao nesto normalno...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 991
   [Obrisana poruka]
13.1.2013 16:41:10   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 992
   RE: Abortus
13.1.2013 16:42:55   
teacher75
ja ne smijem nista vise pisati na ovoj temi da mi se o glavu ne odbije, jer ne mislim imati 3.dijete ni pod razno a evo oslanjam se na prekinuti snosaj jer mi se nijedno kontracepcijsko sredstvo ne svidjauser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 13.1.2013 16:43:13 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 993
   [Obrisana poruka]
13.1.2013 16:44:45   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 994
   RE: Abortus
13.1.2013 16:46:08   
teacher75
a meni bas zvuci lose da sam bila djevica do svoje 33. godineuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 995
   RE: Abortus
13.1.2013 16:46:48   
jasmin

IZVORNA PORUKA: amra_sa


IZVORNA PORUKA: teacher75

a sta je sa silovanim zenama ili djevojcicama koje ne zele da rode dijete sa genima osobe koja ih je silovala?


Dobro pitanje Teacher. To mi nije palo na pamet. U ovom slučaju sam isto za prekid trudnoće, na samom početku. Ne daj Bože, ja se lično ne bih mogla nositi sa ovim.


Prvo,u oba slucaja cu reci:Ne daj Boze iskusenja,nikada!!!
Drugo,nisam ja vlasnik djetetova zivota pa da ja odlucujem hocu li ga ubiti ili ne. amra,bi li ikada ubila to dijete koje gledas i places svaki put kada ga gledas? Ja ne bih...i isto tako ne bih ga ubila ni u stomaku,jer je za mene zivot covjeka isti u utrobi i van nje. Niko ne garantuje da ce dijete s anomalijom da se pati. Niko ne garantuje da ce dugo da zivi. Niko ne garantuje da sasvim zdravo rodjeno dijete nece dobiti neku opaku bolest i patiti se cijeli zivot,da nece na porodu ostati bez kisika pa zivjeti s cerebralnom paralizom. Svjedoci smo da uzv pregled itekako moze biti pogresan. Mojoj drugarici su rekli da ce se beba roditi s teskom anomalijom glave,da nema udova uopce...pa je rodila potpuno zdravu bebu. Ponavljam,vlasnik zivota djeteta nisam JA. I opet kazem,ne daj Boze iskusenja.

Trece,i u slucaju silovanja isto mislim. Mozda ce to dijete biti najbolji covjek na svijetu,iako je zaceto na gnusan nacin. I opet...ne daj Boze iskusenja.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 996
   RE: Abortus
13.1.2013 16:50:55   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: animagical

hoce to tako kad pravis djecu s nekim koga ne znas kako treba...

a sta treba neko sa skoro 40 godina glumit djevicu marijuuser posted image

pa koristiti zastitu valjda user posted image

jedno nisu koristili i eto omaklo mu se, jos bili ko fol neplodni dani, naravno da nije ona to hjtela, on je zeznuouser posted image


Ovo ništa neopravdava...kad imaš odnos s nekim vrlo dobro znaš kakve posljedice mogu biti...pogotovo jer ni jedna kontracepcija nije 100%.

naravno, al eto svako konta da se nece njemu desiti. a bas tako, nijedna kontracepcija nije sigurna i ako je sudjeno desice se i sa kontracepcijom. e sad ispade da se treba sexati samo s nekim s kim bi htjeli dijete. vala dijete mi nije bilo na pameti do 30. godinen ako ne i kasnijeuser posted image znaci trebala sam apstinirati svo to vrijeme, neka hvalauser posted image


Ne zvuči loše user posted image
Ili to ili biti dovoljno zreo da prihvatiš sve posljedice svog ponašanja...a ne da pobjegneš od istih glavom bez obzira.

ja ne gledam to kao na bjezanje glavom bez obzira jer kad osoba nije religiozna gleda kako da sebi olaksa ostatak zivota. ona je vjerovatno skontala da bi joj ostatak zivota bi uzasan sa djetetom od tog muskarca i znam da se do sad nikad nije pokajala zbog tog svog cina.naravno, ko je religiozan na sve to gleda na drugaciji nacin i nicim abortus ne opravdava

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 997
   RE: Abortus
13.1.2013 16:52:13   
jasmin
Nije ovdje poenta biti religiozan.
Nego biti covjek user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 998
   [Obrisana poruka]
13.1.2013 16:55:04   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 999
   RE: Abortus
13.1.2013 16:56:42   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: sretna sam jako

Draga moja ja ti samo mogu reci da je dijete najdivniji dar koji covjek moze da dobije...
Ja imam jedno dijete. Kad sam zatrudnila drugi put- isti dan kad sam ugledalauser posted image na testu bila sam na jos jednom pregledu gdje mi je receno da mozda imam rak dojke i da cu morati prekinuti trudnocu!!! SRCE MI SE PARALO, KIDALO, SVE U MENI VRISTALO!!!! Al sam istog trena rekla - NE! Bit ce kako nam je Bog dao i namjenio...Sad sam u sedmom mjesecu te iste trudnoce, nosim dvije bebice, dva srca kucaju ispod moga, u istom tom periodu su mi obavljene 3 operacije dojke i ja se ne dam!!! Jedva cekam dan da me moji bebaci pozdrave svojim prvim placem... A sto se tice financija- danas imas sutra nemas, al uvjek postoji izlaz...al srecu ti nikakve pare ne mogu kupiti.

svaka ti cast rasplakala si me i raznjezila da ti Bog dragi da sve na ovom i onom svijetu svaka castuser posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *