|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
21.2.2013 13:54:34   
Selma Kikoebu
Molim vas da ovo procitate, da pomognemo, kao i puno puta do sada

http://krupljani.ba/vijesti-iz-bosanske-krupe/36-vijesti/41643-petnaestomjesena-amira-glad-vara-sa-majinim-mlijekom



_____________________________

Moja Mrvica, zivot moj sa tatinim okicama uljepsala nas zivot 27.04.2012. Moj zivot je dobio pravi smisao
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
21.2.2013 14:05:05   
mamabb
Ja ću sutra na taj kraj i svakako sam kontala spakovati od moje L stvari i hrane i odnijeti.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Selma Kikoebu)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
21.2.2013 14:07:10   
Selma Kikoebu
E super, mozemo zajedno, ako ti nije problem. Ja sam planirala da kupim ponesto, jer ja nemam garderobe za bebu, moja je mladja. Mozda se javi jos neko.

_____________________________

Moja Mrvica, zivot moj sa tatinim okicama uljepsala nas zivot 27.04.2012. Moj zivot je dobio pravi smisao

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
21.2.2013 14:11:36   
mamabb
Odakle si ti?
Ne mogu ti ništa obećati oko zajedničkog jer mi idemo ekipno, mislim nas troje (mm, L i ja) jer putujemo, pa sam kontala samo i ovo spakovati i ponijeti kad mi je već usput.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Selma Kikoebu)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
21.2.2013 14:15:27   
Selma Kikoebu
Ja sam iz Bos Otoke, to je oko 10 km od ove porodice.

_____________________________

Moja Mrvica, zivot moj sa tatinim okicama uljepsala nas zivot 27.04.2012. Moj zivot je dobio pravi smisao

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
21.2.2013 14:48:26   
mamine oci
Svi koji žele pomoći ovoj porodici mogu se obratiti na telefon 065 340 812 . Mogu ih potražiti u Baštri. Ukoliko ih žele novčano pomoći mogu to učiniti na žiro-račun Gorane Šuškalo broj-40418216000-kod UniCredit Bank (3385302162535946) a za više informacija na raspolaganju su vam i telefoni Radija Bosanska Krupa.

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Selma Kikoebu)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
21.2.2013 15:55:41   
Selma Kikoebu
Jabih voljela skupiti nesto odjece, pa ako neko moze da posalje nesto sto vamne treba, sto su vasa djeca prerasla i stoji vam uormaru, da poklonimo ovoj djevojcici. Evo ja mogu biti kontakt, ja bih odnijela sve, uslikala i pokazala slike. Ja licno planiram sutra da odem do njih, ponijet cu nesto, obradovati ih koliko mogu.

_____________________________

Moja Mrvica, zivot moj sa tatinim okicama uljepsala nas zivot 27.04.2012. Moj zivot je dobio pravi smisao

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
25.2.2013 8:00:50   
mamabb
Kao što sam i rekla, u petak smo svratili do ovih ljudi i donijeli im ono što smo spremili. Tuga žene drage, tuga golema kad vidiš u čemu i kako na današnji vakat ljudi žive. Taj dan kažu da smo prvi mi bili, a evo sad gledam slike za vikend su im ljudi skupili i odnijeli stvari fino. Nismo se slikali, nisam htjela, ne trebam ja da dočaravam i pokazujem, dovoljno mi je što su nam se zahvalili.
Ono što me je doduklo je kad smo u pronalaženju kuće, pitali u blizini, znači komšije, gdje se nalaze, gospođa je prvo rekla ''ahhh moj sinko, bolje da si to kome drugom dala'' meni je zacrnilo pred očima, reko draga gospođo, njihovo je da traže a ja ću odnijeti što sam naumila a Boga mi vidim komšiluk im je dobrostojeći neka vas je sramota što vam u komšiluku beba spava gladna, okrenem se i odem. Sram je bilo.

Selmice jesi ti bila?

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Selma Kikoebu)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
25.2.2013 8:12:30   
bebacha
mamabb stvarno nije moje da pisem o tome al mozda ljudi to s razlogom govore ipak ovi vjerovatno malo vise znaju
ja se samo sjetim slucaja djevojcica izz Mostara,malog Mehmeda i jos neki(nemogu se sjetit imena)U KOJIMA JE I RR ucestvovala.
ti hvala sto si otisla i pomogla,neka ti Allah upise u dobra djela al vjerovatno i taj slucaj treba ispitati

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
25.2.2013 8:33:40   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: bebacha

mamabb stvarno nije moje da pisem o tome al mozda ljudi to s razlogom govore ipak ovi vjerovatno malo vise znaju
ja se samo sjetim slucaja djevojcica izz Mostara,malog Mehmeda i jos neki(nemogu se sjetit imena)U KOJIMA JE I RR ucestvovala.
ti hvala sto si otisla i pomogla,neka ti Allah upise u dobra djela al vjerovatno i taj slucaj treba ispitati

djelim tvoje misljenje,meni je prvo sramota od tih roditelja da im je dijete gladno,a zive na selu,mladi pravi,zdravi.najlakse se opustiti i traziti pomoc od drugih.da su oni bolesni,da zive u soliteru,nemaju posla,ja bi to razumjela.ovako jel nisu mogli posaditi krompira i kupiti par kokosi da imaju jaja?znam sta je selo i znam da ko hoce da imalo radi na selu ne moze biti gladan.a opet mi zao te bebe,da sam blize i ja bi sigurno ucestvovala u akciji.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
25.2.2013 8:38:28   
mamabb
nemaju zemlju, kako sam shvatila, imaju samo tu straćaru koju je dobio od oca a njegov otac se preselio u kuću koja mu je izgrađena donacijom, oni su ostali u toj straćari.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
25.2.2013 9:34:32   
Selma Kikoebu
Mamabb, neka ti dragi Bog upise u dobra djela. Ja sam bila u petak predvece. Prije mene su bile dvije porodice sa dva auta, dovezli hrane. Ja sam odvezla sta i koliko sam mogla, halal bilo. Nemam garderobe od svoje curice, ali sam kupila nesto. Meni da kaze bilo ko da se treba ispitati sluca, da kazu najgore o ovoj porodici, ja ne mogu gledati bebu gladnu. Mene je dotuklo kad zena kaze, moja Amira doji, vuce, vuce, i kad vise nema, ona se umori i zaspe. Vise gladna nego sita, pile malo. Zena kaze da joj je san da kupi kravu, mogla bi prehraniti porodicu.

Nemojt osudjivati drage zene, niste vidjele taj jad i bijedu.
A dusa draga, samo se smije. Kaze ne mogu je okupati, nemam vode ni struje, vlaga svukuda.

I nacelnik opstine je posjetio porodicu, kaze, kupio nam je 2 l ulja, 5 kila secera. Sampon, sapun i 2 cokolina. Fuj, sramota...koga je narod izabrao.

_____________________________

Moja Mrvica, zivot moj sa tatinim okicama uljepsala nas zivot 27.04.2012. Moj zivot je dobio pravi smisao

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
25.2.2013 9:43:47   
ziki
Ja sam pažljivo čitala članak i žena reče da joj je želja da kupe kravu i da se nada da će skupit para da posiju njivu. Trebaju pare i za to neće samo ako se prekopa povrće nić samo. Od kad sam pročitala članak slika one bebe mi je pred očima, žao mi je što nisam bliže al eto ima i broj žiro računa pa koliko god uplatit uhar je.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Selma Kikoebu)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
25.2.2013 9:49:48   
Selma Kikoebu
U pravu si ziki. I za posijati bastu treba para. Ma treba za sve. Dijete nije imalo uplacenu premiju, nema da kupi lijekove.

_____________________________

Moja Mrvica, zivot moj sa tatinim okicama uljepsala nas zivot 27.04.2012. Moj zivot je dobio pravi smisao

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
25.2.2013 10:40:36   
mamabb
Selma jesi se ti rukovala s njim...pa ako su one ruke neradničke onda stvarno. Samo što je inarod bezobrazan, kladim se da ima onih koji ma če cijeli dan rintati a na kraju če mu dati 10KM...pusti...od čega da siju kad nemaju ništa samo nići neće a da imaju para za krave i ovce ne bi oni tražili.Drugo, ona je meni neprirodno mršava a on neprirodno žut u licu...mah...nasekiram se od same pomisli...nikako slike da izbiju iz glave.
Ti si, Selma onda bila poslije nas jer je beba spavala kad smo i mi bili. Mojoj L bilo žao jer je sama izabrala igračke za seku od svojih da joj pokloni i htjela da joj pokaže.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Selma Kikoebu)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
25.2.2013 10:56:53   
Selma Kikoebu
Vidjela sam sve. Ona je sama kost i koza, sevap je nahraniti prvo nju, jer doji, pa onda i ostale. Odakle si ti?

_____________________________

Moja Mrvica, zivot moj sa tatinim okicama uljepsala nas zivot 27.04.2012. Moj zivot je dobio pravi smisao

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
25.2.2013 11:01:34   
mamabb
Blizu mico, blizu - Krupa user posted image

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Selma Kikoebu)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
25.2.2013 20:47:59   
Selma Kikoebu
Jaoo..komsinice, a i ne znamo to :-)



_____________________________

Moja Mrvica, zivot moj sa tatinim okicama uljepsala nas zivot 27.04.2012. Moj zivot je dobio pravi smisao

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
2.3.2013 17:48:28   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: mamabb

nemaju zemlju, kako sam shvatila, imaju samo tu straćaru koju je dobio od oca a njegov otac se preselio u kuću koja mu je izgrađena donacijom, oni su ostali u toj straćari.



Procitah clanak i odmah mi nesto tesko oko srca. Zao mi djeteta gladnog, ne do Bog nikomeuser posted image user posted image user posted image A jada i od tog mu oca, kad se preselio u novu kucu a njih ostavio ovdje s bebom, kakav je to otac? Ovim ljudima uz hranu, odjecu i ostalo je prioritet posao za oca, a krava koju zele mi se mogla kupiti donacijom nekog iz vlasti, treba ih narod pritisnuti... Joj Boze jadno dijete.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
3.3.2013 19:29:56   
koka i po
samo da prokomentarisem pojedine komentare.
mi smo pogan narod.lakse je gledati i nasladjivati se tudjom mukom nego cistiti ispred svojih vrata i rjesavati svoje probleme.vecina ljudi zazire od ovakvih porodica.smatraju ih prljavim i bezvrijednim samo zato sto nemaju normalan zivot.takvi trebaju da se stide a ne oni koji nemaju.svako bi volio tri dnevna obroka,komfor u stanu,struju,vodu,ono osnovno ali nazalost to mnogi nemaju.mnogi takvi ljudi prinuidjeni su da urade cak i nemoralne stvari samo da obezbijede svojim porodicama bar jedan tanjir toplog variva.cak i da je to stvarno tako zar ih treba osudjivati?
negdje sam citala da se fakultetske obrazovane zene u Tuzli bave najstarijim zanatom na svijetu da prehrane djecu.ja to ne osudjujem a najmanje ovako jadne,cemerne i bez izlaza ljude kakva je ova porodica.nedaj Boze da ko od nazovi normalnih ljudi zaspi gladan drugacije bi pricao.sit se gladnom ne vejruje i nece nikad.neka se stide oni koji ovakve ljude gledaju drugacijim ocima nego ostale.nikad se ne zna kako ko moze zavrsiti i kakva ga nesreca moze snaci.danas mozes imati sve a sutra mozes nemati nista.ne zivi se dan za danom nego dugorocno.
ja sam licno bila ocevidac ovakvih i slicnih komsijskih reakcija.svi imucni a beba gladna u komsiluku.nedaj Boze da im ko pomogne jer oni ne ispunjavaju njihove normative moralnosti a nisu se zapitali zasto?.ja sam davno rekla da je ovaj svijet otisao u.......


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
4.3.2013 7:57:15   
bebacha
to pretpostavljam da se odnosilo na moj komentar
ja nisam napisala a jos manje pomislila da treba da ovim ljudima netreba pomoc
nego sam samo napisala da treba biti oprezan i provjerit situaciju jer nazalost svakakvi ljudi ima i sjetimo se samo par akcija na RR.nezalim ni jedne marke koju sam dala za nekog al opet kazem u danasnje vrijeme treba biti oprezan jer mozda neko zloupotriijebi to a postoji neko kome je pomoc punooo potrebnija
opet ponavljam da nemislim da ovoj porodici pomoc nije potrebna
i molim da se rjeci ne izvrcu i ako nisam napisala "evo odo uplatit ili evo uplatila sam" nemora znaci da nisam dala svoj doprinos

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
4.3.2013 8:15:42   
mamabb
Ženice drage idu njima bolji dani hB...skupilo se svašta, dobili su i drva i ovaca i novaca i stvari,mala Amira ima sad trenutno svašta. Kako čitam na portalima novac ostavljaju za sjetvu, među kažu da će im pomoći da naprave sebi kućerak(nadam s da neće ostati na priči).
Bebach ja se slažem s tobom da treba biti oprezan al mi nikako ne ide u glavu komšiluk, da ga vidiš, Boga mi kuće sve sređene, malo koja je bez fasade i kojekakvih lavova i labudova a u kući do njihove beba spavala gladna, to je meni strašno, kakvi smo to mi ljudi?
Evo par linkova da vidite kako ima dobrih ljudi hvala im:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.482117248510653.1073741827.160803537308694&type=1
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151476233929015.1073741835.140004284014&type=1

ima još al da ne tražim a da ne spominjem koliko nas je naših poznanika zvalo ovih dana da im objasnimo gdje se nalaze, baš sam ponosna na ovu raju oko mene.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Pomoc za petnaestomjesecnu bebu
4.3.2013 9:20:27   
lepetetka
Da im Allah dragi olakša, a ove dobre ljude obilato nagradi.. Djevojčica je med mali slatki, tako je veselo dijete,...tuga i pomisliti da nema šta da jede user posted image user posted image Mnogi ljudi su prodali duše user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *