|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sloboda
11.3.2013 11:08:13   
Galicia
Smatrate li se slobodnm zenom i uopsteno slobodnom osobom?
Mislite li da je sloboda najvazniji dio zivota?
Zivite li slobodnim zivotom?



_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sloboda
11.3.2013 11:12:28   
Blue rose RR
U društvu u kojem trenutno živim ne mislim da sam slobodna žena, čak šta više ne vjerujem da živimo u civillizaciji i u vremenu gdje je sloboda, u pravom smislu riječi,  dozvoljen.
Cenzura je na svakom koraku, ograničenja u izražavanju su prisutna u svakom segmentu društva.

Jedino za šta smatram da pripada isključivo meni je pravo na misao, koja će ostati tamo gdje je i začeta : u glavi i u srcu.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sloboda
11.3.2013 11:41:16   
aida.
Da. Kad sam se udala dogovorila sam se mm da koliko god se voljeli i voljeli biti skupa da svako treba dio svoje slobode i privatnosti... Privatnosti posebno..

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sloboda
11.3.2013 12:05:14   
Anoniman
Nedvano sam procitala knjigu Robinja. To je zapravo ispovijest Mende N. koja je bila robija od 93 do 2000. u Sudanu, a poslije i u V. Britaniji...Jako potresna prica...Mislim da nismo svjesni koliko smo sretne sto smo slobodne.
I sad odgovor na tvoje pitanje, DA, smatram se slobodnom, oduvijek. Radim sta hocu, govorim sta hocu, kupujem sta hocu, idem gdje hocu, spavam kad hocu...A ako bismo to gledali na nekom globalnom nivou, naravno, ima tu nekih zavisnosti...

(odgovor članu aida.)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sloboda
11.3.2013 13:17:06   
Galicia
Pahulja, dugo gledam tu knjigu i omisljam se da pocnem citati. Znaci vrijedi?

Eh da i ja odgovorim.

Ja sam slobodna u svakom svom smislu. Donosim odluke o svom zivotu kako ja hocu i zelim.
Ako trebam savjet naravno potrazicu ga od voljenih ili strucnih lica, ali ultimativno JA donosim odluku.
Mogu izaci i uci u kucu kad god JA pozelim, bez da me neko/nesto ometa i kaze da ne smijes/smijes.
Inace u zivotu nemam prepreka za donosenje odluka.
Sumnjam da bih pristala na zivot gdje se ja ne pitam o svom zivotu.

Sloboda i moral veze nemaju. I nemojte mi sad poceti pricati o moralu, kako slobodni ljudi mogu da rade sta hoce i kad hoce jer nemaju morala, bla bla..


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sloboda
11.3.2013 13:20:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Galicia

Pahulja, dugo gledam tu knjigu i omisljam se da pocnem citati. Znaci vrijedi?

Eh da i ja odgovorim.

Ja sam slobodna u svakom svom smislu. Donosim odluke o svom zivotu kako ja hocu i zelim.
Ako trebam savjet naravno potrazicu ga od voljenih ili strucnih lica, ali ultimativno JA donosim odluku.
Mogu izaci i uci u kucu kad god JA pozelim, bez da me neko/nesto ometa i kaze da ne smijes/smijes.
Inace u zivotu nemam prepreka za donosenje odluka.
Sumnjam da bih pristala na zivot gdje se ja ne pitam o svom zivotu.

Sloboda i moral veze nemaju. I nemojte mi sad poceti pricati o moralu, kako slobodni ljudi mogu da rade sta hoce i kad hoce jer nemaju morala, bla bla..


ja ne gledam na slobodu= moral. Sloboda je mogucnost izbora, ono sto objektivno sve mozemo, da nas niko (s vana) ne sputava, a moral nas odredjuej unutra, dakle, kod morala sami postavljamo sebi granice.

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 11.3.2013 13:22:06 >

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sloboda
11.3.2013 13:54:16   
felix
kak misliš slobodna ??? Pa ako sam se udala nisam , se u zatvor zatvorila da slobodna sam mislim imam slobode ništa mi niko ne brani a vala nemam fajde od toga user posted image opet nidje Bog zna ne idem ne luhandrijam nemam društva nazalost inace da išla bi ...
Ne brani mi niko ništa......



_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sloboda
11.3.2013 13:54:29   
Galicia
Pa ne smatram ni ja, ali ima onih koji smatraju.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sloboda
11.3.2013 14:03:50   
muaaa
Da,slobodna sam po pitanju svega sto spada meni kao zeni i majci.

voljela bih procitati tu knjigu sto spomenu Pahuljica

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sloboda
11.3.2013 14:42:32   
Anoniman
Obavezno procitaj, bas je dojmljiva.
Imas je kupiti u Konzumu, po 5KM

(odgovor članu muaaa)
  Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *