|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   7 pravila uspjesnog braka
12.3.2013 0:09:55   
Sarah1
1. Uspješan brak: Sanjajte u dvoje
Uspješni, sretni parovi brzo razviju snažan osjećaj dvojstva.Ta se povezanost može stvoriti prvenstveno na temelju zajedničkih snova. U razgovoru to izgleda tako da govore »nas dvoje«, a ne »ja i ti«. Kad stvaraju svoju ljubavnu priču, neprestano se podsjećaju na to da su tim koji motivira ista vizija. Uz sve moguće dnevne poslove i svakodnevne poteškoće ne gube svoje zajedničke vizije, svoje zajedničke velike snove.


2. Uspješan brak: Seks vas povezuje
Seks nije samo gimnastika, već povezuje partnere kad se udalje i ulijeva osjećaj topline i ljubavi.
No, teško je sačuvati seks zanimljivim kroz godine i godine zajedničkoga života. Moramo prihvatiti činjenicu da se ljudi s godinama mijenjaju. Neka vam ne bude žao ni energije ni vremena za očuvanje seksualne povezanosti.



3. Uspješan brak: Jedno drugome ste najbliža obitelj
Otrgati se od obitelji u kojoj smo odrasli velik je korak, ali on je nužan kako bi partneri mogli početi funkcionirati kao nova uspješna jedinica. Morate postaviti granice između sebe, odnosno svoje obitelji i drugih obitelji i nastupati zajedno. Takav nastup zbližava i utvrđuje par kao jedinicu te olakšava pritisak koji obitelji mogu vršiti na svoje članove koji se osamostaljuju.



4. Uspješan brak: Naučite se svađati
Svađe su česta poteškoća. Ali ne zbog toga što postoje, jer one su svuda oko nas ako živi više od jednog čovjeka pod istim krovom. Problem je obično u tome da se ljudi ne znaju konstruktivno uhvatiti u koštac s konfliktnom situacijom.
Važno je sačuvati mirnu glavu kao bismo ostali pri onoj stvari o kojoj se prepiremo i kako ne bismo odlazili u prošle svađe ili u neka druga neraščišćena područja. Druga važna stvar je poštivanje perspektive onog drugoga.


5. Uspješan brak: Vrijeme za vas kao par
Dobro je da imamo svijest o sebi i izvan para, što nam daju aktivnosti kojima se bavimo sami, svejedno bio to posao ili hobi.
U vrtlogu svakodnevnog života i obaveza može se dogoditi da vam izmakne vrijeme namijenjeno samo vama, a ne djeci, računima, popravcima elektrike i slično. To je vrijeme nužno za očuvanje svijesti o vama kao o paru, za podgrijavanje seksualnog žara i romantike. Potrebno je uzeti si vremena i pozvati dragog u kino ili odvesti suprugu na večeru.



6. Uspješan brak: Prijatelji zauvijek
Sve uspješne veze baziraju na snažnom prijateljstvu. Prijateljstvo je ono koje daje povjerenje, mogućnosti i hrabrost biti ranjiv i u njemu je moguća i određena mjera sukoba. Partneri su jedno drugom sigurna luka i mogu razgovarati o bilo čemu, a mogu i zajedno šutjeti.



7. Uspješan brak: Iskušenja ih povezuju
Neprestano se suočavamo s izazovima, neki su izuzetno teški, kao naprimjer bolest, nezaposlenost, smrt u obitelji. Dosta je parova koje razbiju te nevolje, ali oni koji i dalje plove, snažniji su no ikada prije. U dobru i u zlu, sretno do kraja života.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: 7 pravila uspjesnog braka
12.3.2013 0:17:45   
Hanady RR
eh da se očitujem po tačkamauser posted image

1. taman sanjamo u dvoje,,,ni u krevete nećeno jedno bez drugoga iako nas stalno zezaju svi zbog toga...elem pod ovom tačkom...dobro je

2. nemamo zamjerki...dosta na ovu tačku-temu

3. o da najprije ja i on ( i djeca) pa sve mame, seke, tetke itd otd

4. naučila sma ga da se svađa...iako ja to bolje radimuser posted image

5. imamo vrijeme za sebe...i pravo ga poštujemouser posted image

6.da on je moj najbolji prijeteljuser posted image

7. mnoga iskušenja smo poršči, uspješno do sada...


eto...kažu 7 prvih je krizno...mi smo svojih sedam prvih sa ovih sedam pravila bogami fino pregurali...
ako se šat pormjeni javaimuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Sarah1)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: 7 pravila uspjesnog braka
12.3.2013 0:19:45   
draguljče
Ma svaki brak je kao i čovjek, svaki za sebe. Ne važe ista pravila za svaki brak, kao ni za čovjeka. user posted image

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: 7 pravila uspjesnog braka
12.3.2013 0:22:30   
Silver
generalno dobre smjernice! Moramo se smao jos nauciti svadjati, on voli da suti kad je ljut a ja pricam za oboje user posted image

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: 7 pravila uspjesnog braka
12.3.2013 0:28:26   
draguljče
user posted image Ne uči se star pas lajati. Ista situacija i kod mene. user posted image

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: 7 pravila uspjesnog braka
12.3.2013 0:41:10   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Silver

generalno dobre smjernice! Moramo se smao jos nauciti svadjati, on voli da suti kad je ljut a ja pricam za oboje user posted image


tamo negdje oko pete  godine progovori  pokoju i onuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: 7 pravila uspjesnog braka
12.3.2013 0:42:37   
Silver
hahahahhahahahaha do tad ce meni nici makar jos jedan jezik user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: 7 pravila uspjesnog braka
12.3.2013 0:44:17   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Silver

hahahahhahahahaha do tad ce meni nici makar jos jedan jezik user posted image user posted image user posted image


ma jok ba istanjiš potojeći...
pozaboravljaš po stavri što su ti na živce išle...poravnišuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: 7 pravila uspjesnog braka
12.3.2013 0:46:47   
Silver

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Silver

hahahahhahahahaha do tad ce meni nici makar jos jedan jezik user posted image user posted image user posted image


ma jok ba istanjiš potojeći...
pozaboravljaš po stavri što su ti na živce išle...poravnišuser posted image



jedva cekam da naucim da "poravnim"! koristilo bi mi pocesto!


_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *