|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina i prenatal
11.2.2013 19:01:23   
Blue rose RR
Prenos postova:

IZVORNA PORUKA: roda13

Drage mame, kao prvo da naglasim da mi je ovo prva trudnoca i da mi je sve bas sve novouser posted image Interesuje me da li ste sve pile folnu kiselinu obzirom da meni moj doktor nije propisao istu...kad sam ga pitala rekao mi je da sam ja zdrava trudnica i da nema potrebe da pijem bilo kakve tablete pa samim tim ni folnu kiselinu...inace idem privatno kod ginekologa, covjek je jako cijenjen i stariji je ginekolog tako da ne mislim da mi je to rekao samo da bi me se rijesio (ako vec to rade u bolnici)...sad sam vec u 10 sedmici i poslusala sam ga...jedem malo vise hrenu bogatu folnom kiselinom i tako nastojim da bar malo zamijenim tablete ali koliko sam citala po forumima ni to nije dovoljno...eh sad kakva su vasa iskustva s folnom kiselinom i treba li da se bojim za svoju bebicu?? Pozdrav svima user posted image


IZVORNA PORUKA: ada_

mene bas cudi da ti je rekao da ti ne treba folna,koliko znam ona se pije do kraja treceg mjeseca ili vise zavisi do kad odluci doktor a kasnije se uvode novi vitamini...ja sam je pocela piti kad sam odlucili raditi na bebi i pila sam je cak 8mjeseci prije nego sto smo uspjeli i kasnije do 14tt....naravno na preporuku doktora


IZVORNA PORUKA: roda13

Pa i mene je iznenadilo jer je to prva stvar za koju sam citala na forumima da je potrebna bebi u ranoj trudnoci user posted image A sad sam vec 10 sedmica i nesto me strah...nisam pametna user posted image


IZVORNA PORUKA: Alma_27

u sustini, ako si zdrava i ako se zdravo hranis, nece bebi faliti folne kiseline niti bilo kakvog drugog vitamina. ja sam je pila na pocetku trudnoce iako mi dr nije rekao da to radim.


IZVORNA PORUKA: ada_

ma ok je to,ali sta ti znaci to ako si zdrava?mislim zdravi smo svi i svi se manje vise zdravo hranimo ali koliko znam to nije dovoljan unos folne i treba je nadoknaditi,nemoj da te moje rijeci sad plase uzdaj se u svog doktora i vjeruj mu ili potrazi drugo misljenje ali po meni je to pogresno s doktorove strane ali eto on najbolje zna


IZVORNA PORUKA: roda13

Ma znam..al eto tjesi me i to sto mi je mama rekla "vidis ni ja ni bilo ko od mojih prijateljica nije pio folnu a rodile smo zdravu djecu" user posted image Mada mozda i pocnem piti sad...ja sam ih kupila prije par dana i jos uvijek razmisljam user posted image



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ZuZuM)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Folna kiselina i prenatal
11.2.2013 20:01:51   
tužna mama
draga Roda folna se pije do 14tjedna trudnoće a poslje nastaviš piti prenatal vitamine i u njima ima mala količina folne a taj doktor bit će da ga je vrjeme pregazilouser posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Folna kiselina i prenatal
12.2.2013 12:30:06   
mama_na_kvadrat
Ja u prvoj trudnoci nisam ni dana pila folnu kiselinu, nije mi doktor ni spomenuo, nisam pila nikakve vitamine i bebac ej bio masalla. Sad sam uzela od samog pocetka folacin i ono sto sam primjetila da kad god ga popijem imam strasan nagon na povracanje. Evo par dana ne pijem, da vidim da slucajno ne umisljam i mogu vam reci da mi je lakse. Sad znam da ne bi trebalo imati nikakve veze sa Folacinom ali dzaba, kad vidim onu tableticu sva pozelenim.user posted image

(odgovor članu tužna mama)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Folna kiselina i prenatal
12.2.2013 12:38:24   
dandi84
Ja sam prvom trudnoćom (koja se na zalost završila spontanim) pila folnu kiselinu i prenatal od momenta kad sem otišla doktoru, odmah mi je propisao i pila sam...Folna se preporučuje i prije trudnoće a ja sad nisam trudna, radimo na tome i pijem minerale i vitamine iz DM-a MAMA od A-Z...Tu se nalazi između ostalog i folna kiselina...Preporučuje se dojiljama, trudnicama im zenama koje planiraju trudnoću....U svakom slučaju ja bi pila jer višak folne se izbacuje putem mokrace a jako je bitna za razvoj ploda....Pozzzz user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mama_na_kvadrat)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Folna kiselina i prenatal
12.2.2013 15:17:33   
roda13
Mama na kvadrat i ja sam cula od dosta zena da imaju mucnine od folne kiseline mada je to sve izgleda individualno, na slikedecm pregledu cu jos jednom pitati dr pa cemo vidjeti, javim vam u svakom slucaju user posted image

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.2.2013 9:45:17   
mama_na_kvadrat
Hvala@roda13 sad znam da nisam usamljen slucaj i da ne umisljam. Ja sam prestala da pijem i bolje mi je.A sutra idem kod doktora pa cu i ja da se malo raspitam.

(odgovor članu roda13)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.2.2013 18:30:29   
roda13
Sretno i javi nam sta je rekao user posted image

(odgovor članu mama_na_kvadrat)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Folna kiselina i prenatal
14.2.2013 18:39:16   
mama_na_kvadrat
Roda,bila sam danas i rekla da sam prekinula piti na pola,kaze on trebala si ali kad nisi mogla nema veze kao sad si taman za prenatal. Tako da od danas pijem prenatal tbl.

(odgovor članu roda13)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.3.2013 13:37:15   
mala zabica
Izvinjavam se, na brzinu napisah post. Vidim da ima, pokusat cu napraviti pauzu, pa vidjeti dalje :)

< Poruku je uredio mala zabica -- 13.3.2013 13:46:09 >

(odgovor članu mama_na_kvadrat)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.4.2013 9:39:14   
ellene
Meni nije jasno zašto je meni dr rekao da se folacin pije cijelu trudnoću... user posted image A čula sam da je prenatal jako dobar...

_____________________________

11.02.2013. imamo dvije crtice!!!
04.03.2013. srce kuca i naša bebica je duga skoro čitav cm.
28.03.2013. sad smo već narasli na 4 cm, na uzv se vide i prstići...
27.05. već smo veliki i težimo 270 g

(odgovor članu mala zabica)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.4.2013 10:12:02   
kasper
pzdrav drage mojeuser posted image

ja sam u prvoj trudnoci pila prva tri mjeseca samo folan,a ostatak trudnoce Prenatal
i sad u drugoj isto tako do 12 nedelje folan,pa smo presli na Prenatal sad smo 19.nedlja user posted image ,
ja sam jako zadovoljna ovom konbinacijom jer sam samo jedan dan preskocila prenatal i grcevi su mi pokidali noge nisam mogla hodati od tad se Nezaboravlja ,
a prvu i drugu trudnoći mi vode različite doktorice a u ovom se slazu,
cak mi sad ova doktorica savjetuje da nastavim sa prenetalom i posle poroda tj.za vrijeme dojenja jako je dobaruser posted image

_____________________________

**** ĐorĐe-26.08.2009.****
****31.08.2013.-dolazi nam nasa princeza****

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.4.2013 10:14:29   
emči
drage moje, ja pijem folacin od 5 mg, svaki dan po jednu tabletu, ali negdje pročitah da je to baš puno, da trudnicama i nije potrebno toliko, pa sad ne znam šta da mislim. šta vi mislite?

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.4.2013 10:29:19   
dandi84
IZVORNA PORUKA: emči

drage moje, ja pijem folacin od 5 mg, svaki dan po jednu tabletu, ali negdje pročitah da je to baš puno, da trudnicama i nije potrebno toliko, pa sad ne znam šta da mislim. šta vi mislite?


Najbolje je da vidis sa doktorom koliko mg da uzimas..Visak folne se putem mokraće izbacuje iz organizma...Pitaj malo ove trudnice koliko mg piju...Ja sam pila al se ne sjećam koliko je mg bilo al odmah mi dao i prenatal tako da sam koliko je trajala trudnoća bila isto kao drogirana...Posebno tesko mi je prenatal padao jer mi je na početku trudnoće od njega bilo muka i uz to u prenatalu ima folne, tako da sam je unosila u dva navrata...

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu emči)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.4.2013 11:03:14   
kasper
meni dotorica naglasila da se folan i prenatal nepiju zajedno,
jer bi to bila prevelika doza folne kiseline dnevno
prenatal uz ostale vitamine ima i dovoljnu kolicinu folne kiseline za veću trudnoću,
a sam folan u prvih 12 nedelja jer tad je najveća mogućnost nedaj boze spontanog pobacaja

_____________________________

**** ĐorĐe-26.08.2009.****
****31.08.2013.-dolazi nam nasa princeza****

(odgovor članu emči)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.4.2013 11:04:48   
kasper
ja sam pila 5mg folana

_____________________________

**** ĐorĐe-26.08.2009.****
****31.08.2013.-dolazi nam nasa princeza****

(odgovor članu kasper)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Folna kiselina i prenatal
3.4.2013 12:19:08   
dandi84
IZVORNA PORUKA: kasper

meni dotorica naglasila da se folan i prenatal nepiju zajedno,
jer bi to bila prevelika doza folne kiseline dnevno
prenatal uz ostale vitamine ima i dovoljnu kolicinu folne kiseline za veću trudnoću,
a sam folan u prvih 12 nedelja jer tad je najveća mogućnost nedaj boze spontanog pobacaja


Nisam pila na svoju ruku zajedno već mi tako rekao...ABd bude nova trudnopća pijem samo folan a od trećeg mjeseca prenatal...Nisam htjela da protivurječim doktoru al sledeći put cu drugačije.... 


_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu kasper)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Folna kiselina i prenatal
6.4.2013 10:01:56   
kula
Folna kiselina koja je osnovni sastojak folacina se resorbuje u organizmu u količini u kojoj je to potrebno, a ostatak se izluči preko urina. Samo pročitaj uputstvo koje dolazi uz folacin i sve će ti biti jasno.

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Folna kiselina i prenatal
11.4.2013 13:51:48   
deset_a
ja sam u 13+5 sedmici ...i na posljednjem pregledu doktorica mi je dala prenatal da pijem umjesto folacina.
Međutim, prenatal mi nikako ne paše ... imam veliku mučninu kad ga popijem ... ne znam da li se iko susretao sa ovakvim sluččajem ?!
nemam ideju koja bi mi bila alternativa... spominje se i neki natal dietpharmov...koristi li ga iko?
već dva dana ga ne pijem... ne mogu stalno na poslu povračati :-( ... pijem samo magnezij direkt.... reko, makar nečim da se pojačam...

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Folna kiselina i prenatal
11.4.2013 14:14:04   
klemzi

IZVORNA PORUKA: deset_a

ja sam u 13+5 sedmici ...i na posljednjem pregledu doktorica mi je dala prenatal da pijem umjesto folacina.
Međutim, prenatal mi nikako ne paše ... imam veliku mučninu kad ga popijem ... ne znam da li se iko susretao sa ovakvim sluččajem ?!
nemam ideju koja bi mi bila alternativa... spominje se i neki natal dietpharmov...koristi li ga iko?
već dva dana ga ne pijem... ne mogu stalno na poslu povračati :-( ... pijem samo magnezij direkt.... reko, makar nečim da se pojačam...


Ja sam imala istu situaciju u prvoj trudnoći, rekla to svom ginekologu i on mi rekao da, ako ne podnosim te vitaminske dodatke, da ih jednostavno ne pijem. Rekao mi je da pojačam unos voće i povrća (što sam tamanila) a prenatal sam prestala piti. Nisam uzimala nikakvu zamjenu. Ti opet porazgovaraj sa svojim ginekologom.

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu deset_a)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Folna kiselina i prenatal
11.4.2013 14:46:10   
veki_aki
ja sam u obje trudnoce pila pregnacare, meni je odgovarao, pa eto mozes probati

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Folna kiselina i prenatal
11.4.2013 14:46:45   
veki_aki
e valjda se ovako pise,tek sad vidjeh kako izgledauser posted image

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Folna kiselina i prenatal
11.4.2013 14:53:42   
Leva
Ja pijem 10 mg Folacina dnevno ili dvije tablete. Prenatal ide tek od 12 sedmice kada se zavrsi organogeneza jer ima u sebi puno manje folne kiseline nego sto je potrebno u prvom tromjesecju.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Folna kiselina i prenatal
19.4.2013 8:44:29   
tratinčicaa
Drage moje, u 13 tt sam, dr. mi je na posljednjoj kontroli preporučio uzimanje prenatal-a. Zanima me kako ste ga podnosile? Ja sam imala frku s folacinom, izazivao mi je užasne mučnine, tako da sam ga prestala uzimati, a da nisam potrošila ni onu jednu kutiju. user posted image Nije išlo. Pored svega toga, imala sam mučnine koje su popratna pojava i nisam mogla da se borim još i s folacinom.
Želudac mi je priča za sebe, zato pitam kako se podnosi prenatal, nus pojave....? Jel deblja? Inače sam buca, još ako mi on dodatno doprinese kilaži....user posted image
Lijep pozdrav svima !

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Folna kiselina i prenatal
19.4.2013 9:21:38   
mirce
draga prenetal sam pila u prvoj trudnoci kod mene je izazvalo jaku veliku zelju za hranom a i ja sam ti bucka koja je sklona debljanju ali eto nemora znaciti da ce i tebi tako djelovati

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Folna kiselina i prenatal
19.4.2013 11:47:58   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: mirce

draga prenetal sam pila u prvoj trudnoci kod mene je izazvalo jaku veliku zelju za hranom a i ja sam ti bucka koja je sklona debljanju ali eto nemora znaciti da ce i tebi tako djelovati

Hvala ti na odgovoru, puno mi znači. Nisam ga još počela koristiti...jer sam skeptik za te sve tablete....u prvoj trudnoći ja nisam ništa pila. Ma ništa! Ko da sam rodila prije 100 godina, a ne 5! Sad sve nešto novo ubacuju. Hvala još jednom user posted image

(odgovor članu mirce)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *